Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

אז מה עדיף, g4 או נקסוס 5 איקס?

זאת שאלה בעיקר פילוסופית

הG4 במקור הגיע מרמות מחיר גבוהות יותר, הוא התרסק בגלל הבעיה בלוחות האם שלהם (דרך אגב, גם היום אם אתה קונה מכשיר ישנו סיכוי שהוא מתאריך ייצור טרום-תיקון).

"בזמנו" לפני שהפרשה התפוצצה המחיר שלו היה דומה לזה של 6P ואם היית שואל "מה עדיף, G4 או נקסוס 6P?" אין אדם בעולם שהיה עונה לך G4. אפילו הG5 נחות מה6P.

היום הG4 נמכר במחיר של "די נו רק תקנו בבקשה, שחררו לנו את המלאי" ולכן קשה יותר לענות לך.

כמכלול הG4 עדיף על ה5X, אם לא היה העניין הזה של לוחות אם שמתפגרים - ככל הנראה הייתי עונה לך שעדיף G4 על 5X.

היות וזה לא המצב, ויש סיכוי טוב שאם תקנה G4 הוא יהיה עם לוח בעייתי, אני אומר 5X.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצלמה של ה5X יודעת לצלם וידאו ב4K, של ה OPX לא

הכמה פיקסלים הבודדים שיש יותר בOPX לא עושים שום הבדל, גם במצלמה הקדמית יש חיישן יותר טוב ב5X

המעבד מהיר יותר ב50% לפי basemark ועדיין נותן 6 שעות יותר לפי הבדיקה של GSMA

1GB RAM לא משמעותי כי זה נקסוס מול דרעק סיני, לאף יצרן אין תוכנה שעובדת חלק כמו הנקייה בנקסוסים

איך שכחתי, TYPE -C

בו נסגור את המיתוס של "עובד חלק":

http://www.androidcentral.com/nexus-5x-three-months

מחמישה משתמשים שונים.

1GB בראם זה יותר משמעותי מאיכות המצלמה, למי שרוצה מכשיר לעבודה ולא לבילויים.

זה גם יותר משמעותי מהחוזק של המעבד (כל זמן שאתה לא מריץ משחקים). הנקסוס לא מהיר מה-OPX. הם פחות או יותר שווים.

מי שחשובה לו איכות תמונה, לא מצלם בסלולר. סלולר זה תמיד רמות שונות של דרעאק.

וידאו 4K, לעומת זאת, לא מעניין אף אחד שמצלם וידאו וצופה בו בסלולרי. הרזולוציה רק מעיקה על האחסון. אתה לא תשים לב אליה, אלא אם תקרין על מסך גדול.

היתרון השימושי הכי גדול של הנקסוס זה חיישן טביעת האצבע. זה ממש נוח.

וטעינה מהירה - גם.

וגודל מסך, למי שאוהב מסך גדול יותר.

ומסך שהוא לא AMOLED, למי שמעדיף מסך מט.

דרך אגב, יש לוליפופ ל-OPX.

לא מצאתי לזה יתרונות בינתיים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, אתה מצטט כתבה ישנה. 8 חודשים במונחי סלולר זה נצח, המכשיר מאז עבר כמה וכמה עדכוני תוכנה - האחרון שבהם הביא אותו לאנדרואיד 7.0 (משהו שבספק אם OPX יקבל בצורה רשמית בזמן הקרוב)

לגבי המצלמה - לציין את זה בתור יתרון יחסי של הOPX על ה5X זה פשוט לא נכון, להגיד שכל העסק בכלל מיותר כי מי בכלל מצלם בסלולר זה.. זה כבר עניין של דעה אישית.

יש לא מעט עסקים שמשקיעים מיליונים בפיתוח מצלמות במכשירים שלהם, יש לא מעט מילארדי אנשים בעולם שמשתמשים בפיצ'ר הזה על בסיס יומי, מניח שלא כולם יסכימו איתך.

שוב, עניין של העדפה אישית.

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, אתה מצטט כתבה ישנה.

ויש גם משתמשים שלא היו להם בעיות. אבל זו תגובה לקביעה שלך שכל סלולרי של גוגל עובד חלק. הם לא. גם אפל לא, דרך אגב, למרות כל ההייפ.

אני גם לא אמרתי שלא מצלמים בסלולר. אמרתי שמי שמצלם בסלולר לא רגיש לענייני איכות, כי מי שרגיש לענייני איכות תמונה רואה שזה רמות שונות של דרעאק (אין קסם. כשיש מספיק אור, כל התמונות יפות, אבל חיישן זעיר עם עדשה קטנטנה לא ייתן איכות תמונה גבוהה, לא חשוב מה תעשה).

לפעמים איכות התמונה לא חשובה, אבל מי שזה חשוב לו, לא מוצא אותה בסלולרי.

נ.ב. ל-OPX עוד יתרון של כרטיס זכרון חיצוני או סים שני (נוח בחו"ל).

כמובן הוא גם זול ב-400 ש"ח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לא, אני לא אומר שכל דבר שגוגל מייצרים זה זהב מהרגע הראשון, ממש לא.

כל אחד עם אינטרנט יודע שלN5 היו לא מעט בעיות עם התוכנות הראשונות, לקח להם זמן מה לייצב אותו, בערך בתקופת לוליפופ 5.1.1 זה קרה.

עם מרשמלו זה בכלל טלפון אחר שאי אפשר להשוות למה שהיה עם 4.4. (בעיקר בזמני סוללה שהיו נוראיים תמיד, עכשיו קצת יותר סבילים)

אבל זה כל הרעיון, גוגל לא נוטשים את המכשירים שלהם כמו הסינים ואפילו הקוריאנים. אצלם הכל פתוח, אין כל מני APIים מחורבנים עם קוד סגור שמונע מקהילת המפתחים לעבוד על המכשירים האלה.

אני מבין שOP מנסים קצת לשנות את הדעה הרווחת על הסינים, אך גם להם לא חסרות בעיות של בקרת איכות ובעיקר שירות, ולמה לעזאזל לוקח להם כל כך הרבה זמן לשחרר עדכונים אם התוכנות שלהם נחשבות נקיות יחסית?

מבחינתי OP הם עדיין יצרן סיני. אולי אחד שקצת שונה כי עבר פוליש-ווקס, אבל עדיין סיני.

לא רואה סיבה אמתית לקנות OPX בערך במחיר של 5X, מצטער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקסוס שלי קצת יותר מ3 חודשים ועדיין עפיפון.

עבד לי טוב גם ב6 ועכשיו ב7, שימושים רגילים, דפדפן, tapatalk, wa, Waze.

כרגע בלי תוכנות פתוחות 780MB זכרון פנוי, עם וויז וff פתוח כ100MB פחות.

עריכה אחרונה על ידי none77
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בו נסגור את המיתוס של "עובד חלק":

http://www.androidcentral.com/nexus-5x-three-months

מחמישה משתמשים שונים.

1GB בראם זה יותר משמעותי מאיכות המצלמה, למי שרוצה מכשיר לעבודה ולא לבילויים.

זה גם יותר משמעותי מהחוזק של המעבד (כל זמן שאתה לא מריץ משחקים). הנקסוס לא מהיר מה-OPX. הם פחות או יותר שווים.

מי שחשובה לו איכות תמונה, לא מצלם בסלולר. סלולר זה תמיד רמות שונות של דרעאק.

וידאו 4K, לעומת זאת, לא מעניין אף אחד שמצלם וידאו וצופה בו בסלולרי. הרזולוציה רק מעיקה על האחסון. אתה לא תשים לב אליה, אלא אם תקרין על מסך גדול.

היתרון השימושי הכי גדול של הנקסוס זה חיישן טביעת האצבע. זה ממש נוח.

וטעינה מהירה - גם.

וגודל מסך, למי שאוהב מסך גדול יותר.

ומסך שהוא לא AMOLED, למי שמעדיף מסך מט.

דרך אגב, יש לוליפופ ל-OPX.

לא מצאתי לזה יתרונות בינתיים.

שמעתי לא מעט על הבעיות שהיו לנקסוס 5x , אבל כיום יש ל 3 חברים את המכשיר הזה והם לא מדווחים על בעיות לוץ מסוללה בינונית משהו. גם אני ממשחק קצר יחסית של 15 דקות לא הצלחתי לגרום לטלפון הזה לקרטע. כול הטלפונים היו על גרסה 7.

המצלמה של הוואןפלוס הזה, באמת לא טובה. לא יודע מה יש בביקורות, אולי הם משחקים עם אופציות הצילום, אבל אני בתור מישהו ששם על אוטומט ומצלם, המצלמה הזאת ניראתה לי יותר כמו מצלמה של סינים ב 300 שקל מאשר מצלמה של משהו נורמלי.

ופה באמת זה החיסכון הגדול של הרבה מכשירים סיניים. שמים לך חיישן של סוני , משקיעים 0 בתוכנה,וחושבים שפה נגמר העניין. אז בדרך כלל זה ניראה גם כמו ההשקעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זה כל הרעיון, גוגל לא נוטשים את המכשירים שלהם כמו הסינים ואפילו הקוריאנים. אצלם הכל פתוח, אין כל מני APIים מחורבנים עם קוד סגור שמונע מקהילת המפתחים לעבוד על המכשירים האלה.

אני מבין שOP מנסים קצת לשנות את הדעה הרווחת על הסינים, אך גם להם לא חסרות בעיות של בקרת איכות ובעיקר שירות, ולמה לעזאזל לוקח להם כל כך הרבה זמן לשחרר עדכונים אם התוכנות שלהם נחשבות נקיות יחסית?

מבחינתי OP הם עדיין יצרן סיני. אולי אחד שקצת שונה כי עבר פוליש-ווקס, אבל עדיין סיני.

לא רואה סיבה אמתית לקנות OPX בערך במחיר של 5X, מצטער.

זה מה שקורה שלוקחים נושא טכני גרידא ומלבישים עליו סטיראוטיפים אמוציונלים, כמו הלאום של החברה המייצרת: מגיעים למסקנות עקומות, עם תיאורים צבעוניים כמו "פוליש ווקס", כאילו מישהו מנסה להסתיר איזה מוצא בזוי, משל היה מייקל ג'קסון וניסיונות ההלבנה שלו.

מה איכפת לי מי סיני ואיזה מכשיר צ'רקסי. יש מפרט, יש תכונות, יש חוזקות, יש חולשות, וכל אחד יכול לחשוב לבד אילו תכונות חשובות לו יותר ואילו פחות, על מה הוא מוכן לשלם יותר כסף ועל מה לא.

אז אחרי שהסכמנו שהמכשירים של גוגל לא רצים חלק כהכללה (למרות שזה מה שגוגל רוצים שתאמין) בו נפרק הצהרות אמוציונליות אחרות:

1. ל-OnePlus אין API מחורבנים. המכשיר די פשוט, עם כמעט בלי שינויים על האנדרואיד הרגיל. אולי בגלל שהוא סיני ואולי בגלל שהמנקה של המשרד של המנכ"ל בנגדלשית. אני נוטה לחשוב שבניגוד לאופן החשיבה שלך, שחושב שכל הסינים יודעים שהם סינים ומנסים לתת לזה תשובה ("אני מבין שOP מנסים קצת לשנות את הדעה הרווחת על הסינים")... אני מניח שלאסטרטגיית התוכנה/חומרה של Oneplus יש סיבות אחרות.

מהן, זה לא משנה. העובדה היא שכמו ה-moto g, העסק עובד בלי bloatware. שזה נחמד.

2. שדרוג מערכת הפעלה ורמת המעודכנות... זה יכול להיות טוב, כשזה מצליח. כשלא - אז לא. אני שדרגתי מערכת הפעלה ללוליפופ והכל נשאר כשהיה, פחות או יותר, לשימוש רגיל. גם זה טוב. כמו תמיד בטכנולוגיה, זה סוג של הימור. לפעמים שווה להתקדם, לפעמים ממש לא.

3. ה-OnePlus X זול משמעותית מהנקסוס, אלא אם 400 ש"ח זה לא כסף ו-25% פחות זו לא הנחה.

אישית, רק על הקורא אצבע הייתי שם את ההפרש, אם הנקסוס לא היה יותר מסורבל בכיס.

אבל כל אחד והג'וקים שלו.

4. גם הממשקים הסינים אינם גרועים לחלק מהמשתמשים. לבת שלי יש Meizu M1 note בן שנתיים, שעובד כמו פגז, והיא מאושרת. זה בטח לא בשבילי (לא הממשק משתמש ולא גודל המסך), אבל בשביל אלפייה, מי יכול להתלונן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד מסכים על מה שהוא רוצה.

אני כהכללה מסכם שהמכשירים של גוגל רצים באופן כללי יותר חלק מחברות אחרות, מה לעשות שהם מפתחים את האנדרויד והוא הגיע עד עכשיו ערום יחסית.

http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/review

עריכה אחרונה על ידי none77
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אפשר לטעון שבOP אין שום דבר לא סטנדרטי אם לקח להם 11 חודשים לשחרר מרשמלו לOPX?

אפילו לסמסונג, החברה שלא מתביישת לנטוש מכשירים בלי לתת להם עדכון אחד מסכן, אפילו להם זה לקח פחות זמן לעדכן את רוב המכשירים שלהם.

אי אפשר לשפוט את תחום האנדרואיד נטו על בסיס מגהבייטים, מגהפיקסלים ומגההרצים. פשוט אי אפשר, זה לא עובד ככה. מי עומד מאחורי ייצור המכשיר ופיתוח התוכנה זה חשוב לא פחות מאשר המפרט של המכשיר שהם משווקים.

ברגע שיצרן מחליט להוציא מכשיר לשוק עם בעיות תוכנה מהותיות ביותר, במקום לפתור את הבעיות הוא פשוט מוציא מכשיר חדש עם תוכנה חדשה ומתעלם מכל מי שקנה את המכשיר הקודם - זה יצרן ליצן, ולגמרי במקרה מדובר באחד סיני.

יצרנים שמרשים לעצמם לטעון טלפונים עם שלל malware ו spyware, ואני אפילו לא מדבר על bloat עוד לפני שיצאו מהמפעל - זה ליצנים, ולגמרי במקרה מדובר בסינים.

עניין הלאום הוא ממש לא מסקנה עקומה, זה עניין של גישה לחיים. אני עם הגישה של הסינים לא מסכים.

לך יש דעה של לקוח עם שניים או שלושה מכשירים (או עשרה, שיהיה), אני מדבר בתור מוכר ששיווק את כל המותגים שהוזכרו בשרשור הזה על אלפי הודעותיו, אחרי כמה מאות טלפונים מכל מותג אני גיבשתי דעה שאף אחד ושום דבר לא יזיז אותי ממנה, בלי קשר כמה הוא מבסוט מהמכשיר הסיני הספציפי שיש לו ביד ברגע זה.

נ.ב.

אין לי מושג על איזה 400 שקלים אתה מדבר, ההפרש בין OPX ל5X בגרסאות 16GB לפי זאפ עומד בדיוק על 160 שקלים

http://telebox.co.il/items/709920 - ₪1120

http://telebox.co.il/items/1017625 - ₪1280

אין לי מושג מה זה החנות הזאת, אף פעם לא שמעתי עליהם, אז קחו את זה בערבון מוגבל.

ככה או ככה גם עם ההצעות הבאות ברשימת המחירים - ההפרש לא עומד על ₪400.

עריכה אחרונה על ידי NINJMNKY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכומים זה מעניין לדוחות טכנולוגיה. כשאתה בא לקנות מכשיר ספיציפי, מה שחשוב זה איך הוא עובד.

Sent from my ONE E1001 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערכתי את ההודעה הקודמת.

זה היה כתגובה למה שרשמת:

"אז אחרי שהסכמנו שהמכשירים של גוגל לא רצים חלק כהכללה"

אין מכשיר בעולם שהמשפט הזה לא תופס לגביו.

גם ל"כשאתה בא לקנות מכשיר ספיציפי, מה שחשוב זה איך הוא עובד"

ברור, העניין שגם לזה אין תשובה אחת מכאלה שקנו את המכשיר.

מה שאני עושה זה הולך לפי הרוב, הרוב עם nexus 5x מרוצים מהמכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...