Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי הורדה מהכביש ואין לי מושג מה רוצים ממני.

שימו לב! השרשור הזה בן 4881 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בא ניקח מקרה קלאסי שמוכר לי באופן אישי, נניח שלחבר שלך (שאני באמת לא יודע מי זה) יש גולף MK2GTI 16V. לאוטו הזה יש 148 כ"ס אטמוספריים.

הוא בא למשרד הרישוי, ביקש אישור להתקין מנוע 1800 20VT ואישרו לו די בקלות כי ההבדל בהספק הוא זניח ובנפח הוא אפילו ירד(אני מכיר לפחות 2 כאלה) .

הבעיה היא שברשיון הרכב לא רשמו לו טורבו (ולעולם גם לא ירשמו) אלא רק ציינו את דגם המנוע החדש ועכשיו הרשיון לא תואם את המציאות, למרות שהשינוי הוא חוקי.

עכשיו כל שוטר/ בוחן/ עובד רישוי יכול להוריד לו את הרכב מהכביש ללא יכולת החזרה בלי פרוק כל מערכת הגדישה.

זה פחות או יותר מה שקרה לחבר?

אם זה הכיוון, אני לא רואה איך בכלל בית המשפט יכול לעזור לו אבל אני מאחל לו הרבה הרבה בהצלחה ושיצור עבורנו תקדים טוב!

זה בערך המקרה , העניין הוא כזה

קח לדוגמא את האוטו שלי , אאודי A4 טורבו - אצלי ברישיון לא כתוב טורבו ואין שום איזכור למשהו כזה או לאות T

לצורך העניין , הרישיון שלו ושלי הם די דומים (ואם אני לא טועה , גם בגולף GTI MK4 אין כזה איזכור ברישיון )

להבדיל מרוב האנשים הבחור לא ממהר לשום מקום והצטייד בעו"ד מהטובים שיש לענף

והמשפט בשיאו .

העניין הוא כזה, משרד הרישוי אישר ? (ונשבע שבלי קומבינות ) והוא עשה את הכל ע"פ החוק (אישור מוסך וכל המסביב )

עמדה 1 אישרה (ושוב בלי שום קומבינה )

כל החלקים במנוע כולל הטורבו והאינטרקולר והכל מקוריים ע"פ קוד המנוע שיש באוטו

אז למה הבן אדם צריך לשבור את הראש ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אותי מעניין אם אפשר לראות במתן האישור הבטחה שלטונית. הרי בעל הרכב פועל על מנת לאשר את הרכב במשרד הרישוי, וזה מאושר והוא משקיע בכך כספים רבים.

א. ההבטחה ניתנה ע"י בעל הסמכות לתיתה;

ב. המבטיח התכוון לתת תוקף משפטי מחייב להבטחתו;

ג. ההבטחה מפורשת די הצורך;

ד. ההבטחה ניתנת לביצוע;

ה. אין טעם סביר לשנות את ההבטחה או לבטלה.

אחר כך פתאום מגיעה המשטרה ואומרת שמה שמשרד הרישוי מאשר לא טוב בשבילה, כלומר יש פה סוג של מרוץ בין סמכויות. השאלה איזו סמכות גוברת, זאת שבודקת תקינות או זאת שאוכפת אותה על פי ס' לשינוי מבנה.

בעצם אני מתאר את זה כבוחן רכב של משרד הרישוי שעומד ליד שוטר, הבוחן מאשר והשוטר לא. השוטר אוכף ומפנה למשרד הרישוי לבדיקה, הבוחן שמראש אישר מאשר שוב, וחוזר חלילה.

לא יצא לי לטפל במקרה כזה, אבל השאלה שלי היא אם ברגע שהשוטר מפנה אותך למשרד הרישוי לבדיקת תקינות בעצם משרד הרישוי מחוייב להבטחה שהוא נתן קודם, ואז אם הוא לא מאשר, במינימום מחוייב לפצות את האזרח שנפגע מההסתמכות על האישור וההתאמה לתנאים לקבלת הרישוי. והאם בכלל הגוף האוכף יכול לפעול נגד החלטה של הגוף הממונה על תקינות.

ועוד משהו, האם בגלל שמשרד הרישוי פועל במסגרת אישור שינוי מרכב, לא ניתן בכלל להפעיל את האיסור על שינוי מרכב או שלכל הפחות זה שינוי מותר, לאור מה שרשום למעלה.

אם למישהו עם ניסיון בנושא וגם בלי, יש מה להגיב, לשנות, להעיר, להאיר, אני אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרד הרישוי תמיד יכול לטעון שביצעת שינויים אחרי קבלת האישור, הרי שזה תחום

קצת פרוץ כי בפועל יכולת לשנות אחרי קבלת האישור ואחרי כל טסט

(למרות שבמקרה הנ"ל לא בוצע שום שינוי מאז ועד היום)

איך יוצאים מזה ? אין לי מושג , הזמן יגיד בעזרת העו"ד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הקל הוא קודם כל לתת אישור למשטרה מיצרן (פיאט) שמנוע מס' XXXX מגיע עם טורבו מהחברה ואז אולי לא יבקשו אישור להמנוע הנ"ל גם מגיע בטיפו (היה מקרה דומה לחבר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון הקל הוא קודם כל לתת אישור למשטרה מיצרן (פיאט) שמנוע מס' XXXX מגיע עם טורבו מהחברה ואז אולי לא יבקשו אישור להמנוע הנ"ל גם מגיע בטיפו (היה מקרה דומה לחבר)

במקרה הנוכחי האישור הזה לא תופס, המשטרה ומשרד הרישוי דורשים אישור

שמונפק עם מספר רכב ומספר מנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4881 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...