Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוטוס סופר 7 החיפאית עושה עליה למרכז וזוכה לבעלים חדשים

און יעקבסון
שימו לב! השרשור הזה בן 3765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התשובה נמצאת למעלה,

מכונית ישנה , בד"כ הספק נמוך יותר קח את הדוגמא שהעלת למעלה , רק במקום להגדיל הספק תגדיל את השנה....

ירון

לא בטוח שהבנתי את כוונת. פרט, בבקשה.

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 924
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

און , אנסה להסביר את עצמי

מכונית ישנה , כלומר הספק נמוך יותר (בד"כ ) משמע אפשר לכוון את הבולמים / קפיצים למצב רך יותר ולא להגיע להעברת משקל קיצונית , (כמו בדוגמא שתיארת). בולמים קפיצים רכים יותר , נוחות נסיעה גבוהה יותר ...

תעבור למכונית חדשה יותר (תעלה בשנתון של הרכב ) ותקבל לרוב מנוע חזק יותר. מכאן הדרישה לבולמים / קפיצים מוקשחים יותר .

(שוב ענין העברת המשקל כפי שהוסבר בתשובה שלך ) וקיבלת נוחות נסיעה פחות טובה במהירות נמוכה ....

אני מקווה שאני מובן יותר כעת..

ירון

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

און , אנסה להסביר את עצמי

מכונית ישנה , כלומר הספק נמוך יותר (בד"כ ) משמע אפשר לכוון את הבולמים / קפיצים למצב רך יותר ולא להגיע להעברת משקל קיצונית , (כמו בדוגמא שתיארת). בולמים קפיצים רכים יותר , נוחות נסיעה גבוהה יותר ...

תעבור למכונית חדשה יותר (תעלה בשנתון של הרכב ) ותקבל לרוב מנוע חזק יותר. מכאן הדרישה לבולמים / קפיצים מוקשחים יותר .

(שוב ענין העברת המשקל כפי שהוסבר בתשובה שלך ) וקיבלת נוחות נסיעה פחות טובה במהירות נמוכה ....

אני מקווה שאני מובן יותר כעת..

ירון

עכשיו הבנתי (נו, מה לעשות, קצת קשה תפיסה...).

אבל לא, זו לא התשובה הנכונה... כלומר, יש בזה חלק, אבל לא בגלל זה מכוניות חדשות פחות נוחות מהישנות.

ניסיון נוסף?

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות זה קשור לאיך שהבולמים במכוניות ישנות הגיבו לשינויים פתאומיים?

כלומר בזמן כניסה לבור, הבולם התכווץ במהירות פנימה ו"ספג" את הזעזוע, לעומת מכוניות חדשות שהשינוי שלהם למצבים כאלה הוא איטי יותר.

אני לא יודע בדיוק את השפה המקצועית פה, אבל יש תגובות שונות מבחינת קשיחות לשינוי פתאומי (אולי FAST BUMP), ותגובה אחרת לקושי כללי.

ואני מניח שהיום מכיילים אחרת (אולי סיבה בטיחותית?), או אולי פעם בכלל לא היתה את הטכנולוגיה?

אני בכיוון בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות זה קשור לאיך שהבולמים במכוניות ישנות הגיבו לשינויים פתאומיים?

כלומר בזמן כניסה לבור, הבולם התכווץ במהירות פנימה ו"ספג" את הזעזוע, לעומת מכוניות חדשות שהשינוי שלהם למצבים כאלה הוא איטי יותר.

אני לא יודע בדיוק את השפה המקצועית פה, אבל יש תגובות שונות מבחינת קשיחות לשינוי פתאומי (אולי FAST BUMP), ותגובה אחרת לקושי כללי.

ואני מניח שהיום מכיילים אחרת (אולי סיבה בטיחותית?), או אולי פעם בכלל לא היתה את הטכנולוגיה?

אני בכיוון בכלל?

אההה... לא. מצטער.

בואו ונגיד שאכן המכוניות פחות נוחות כי בולמי הזעזועים קשים יותר מבעבר. ואכן המכוניות בעלות מנועים חזקים מבעבר. אבל נוחות הנסיעה לא נפגעה בעיקרה עקב העברות המשקל. כי ניקח, לדוגמא, פורד פוקוס. בגרסת ה-1.6 ליטר היא חזקה כמו שהייתה בשעתו פורד אסקורט 2000 והיא פחות מהירה ו/או ספורטיבית ממנה. אז מדוע הפוקוס החדשה והאיטית עדיין יותר קשיחה מהאסקורט הנושנה והמהירה?

מה גרם לכך שמכונית מודרנית בולעת זעזועים במהירות נמוכה פחות טוב יותר מאשר (כמעט) כל מכונית ישנה?

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אבצע נסיון נוסף,

הגדלת קוטר הגלגל והקטנת גובה הצמיג, תורמת לאחיזה מורידה מהנוחות

:?:

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפוקוס החדשה קשיחה יותר מהאסקורט מסיבה של משקל. הרי ברור לנו שבשנים האלו היו עליות משקל שנובעות ממערכות בטיחות כאלה או אחרות, וברגע שהמכונית כבדה יותר יש צורך להקשיח את הבלמים.

אבל זה רק לגבי למה המכונית קשיחה יותר, אני משער שיש עוד סיבות להבדלים בנוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגדלת קוטר הגלגל והקטנת גובה הצמיג, תורמת לאחיזה מורידה מהנוחות

:?:

לדעתי הפוקוס החדשה קשיחה יותר מהאסקורט מסיבה של משקל. הרי ברור לנו שבשנים האלו היו עליות משקל שנובעות ממערכות בטיחות כאלה או אחרות, וברגע שהמכונית כבדה יותר יש צורך להקשיח את הבלמים.

אבל זה רק לגבי למה המכונית קשיחה יותר, אני משער שיש עוד סיבות להבדלים בנוחות.

זה הכיוון! או במילים אחרות: אין ארוחות חינם.

ואני אנסה לפרט.

1. המהירות הממוצעת של מכוניות מלפני 30 שנה הייתה נמוכה משמעותית מאשר מכונית מודרנית.

2. מכונית ישנה הייתה קלה משמעותית מאשר מכונית מודרנית.

3. קחו מכונית של פעם, תעמיסו אותה במשקל (לדמות משקל של מכונית חדשה) ונסו לנסוע במהירות ממוצעת של מכונית מודרנית ותקבלו מכונית שלא מפסיקה להתנדנד, כי בולמי הזעזועים רכים מדי ביחס למשקל ולמהירות.

הפיתרון: להקשיח בולמים וגם קפיצים, כמובן.

אבל לא רק:

1. מכונית מודרנית כבדה ומהירה יותר? כלומר, היא צריכה בלמים גדולים וחזקים יותר.

2. בלמים גדולים יותר, משמע - חישוק גדול יותר, כי אחרת הדיסק לא יכנס בחלל הגלגל.

3. חישוק גדול יותר, משמע - צמיגים בחתך נמוך יותר = ספיגת זעזועים מופחתת על ידי הצמיגים.

התוצאה של שני הסעיפים הנ"ל במכונית מודרנית: נוחות נסיעה מופחתת במהירות נמוכה.

כמובן שאפשר להתייחס לאלמנטים נוספים, אבל בגדול, אלו הם האשמים הישירים.

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם הלוטוס פינתה את מרכז הבמה, אבל זה לא אומר שהעבודות לא נמשכות. הרשימה עוד ארוכה מאוד עד לסיום, אבל בצעדים קטנים נסיים גם אותה.

הפעם: החלפת בסיסי מוט הנדנדים המקוריים במחוזקים - פריט חובה בספר של אוהדי מנוע "הקרוס-פלואו".

לא מטלה מסובכת מדי, בהתחשב בדרך אותה עשינו עד כה, אז קדימה לתמונות:

1. מכסה השסתומים מורד ממקומו וחושף את הנדנדים.

2. ארבעה ברגים מחזיקים את מוט הנדנדים במקומו, אז הם מוסרים והמכלול מובא לשולחן העבודה.

3. מסירים את הפין פציל בקצה האחד ומסירים את כל החלקים - אבל משאירים אותם לפי הסדר הפירוק.

4. השוואה: בסיס האלומיניום המקורי מול בסיס המתכת המחוזק. מכאן...

5. וגם מכאן.

6. הבסיסים המחוזקים משומנים היטב ומורכבים. המכלול מוכן לחזרה למקומו במנוע, ו...

7. מורכב למקומו ומחוזק כהלכה.

8. וכמובן, בל נשכח את כיוון השסתומים - לפי הספר.

זהו, סימון V נוסף לרשימת המטלות המבוצעות. קדימה למשימה הבאה!

18112011581.jpg

18112011582.jpg

18112011583.jpg

18112011584.jpg

18112011585.jpg

18112011586.jpg

18112011587.jpg

18112011589.jpg

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה נהגי מכוניות חזקות עומדים לראות מאחור את בלוריתו של קובי מתנפנפת לה ברוח אחרי יצאה מהרמזור, תוך כדי שהם סוחטים דוושה, סוחטים דמעות וסוחטים ניחומים מהחברה שיושבת לצידם, בעודם מתרצים את המפלה ביחסי כח-משקל, מומנט-סל"ד, מיתלים-משקל ועוד כהנה וכהנה סיסמאות מוטוריות שהיא לא מבינה גם ככה.

אני כבר הזמנתי סיבוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה נהגי מכוניות חזקות עומדים לראות מאחור את בלוריתו של קובי מתנפנפת לה ברוח אחרי יצאה מהרמזור, תוך כדי שהם סוחטים דוושה, סוחטים דמעות וסוחטים ניחומים מהחברה שיושבת לצידם, בעודם מתרצים את המפלה ביחסי כח-משקל, מומנט-סל"ד, מיתלים-משקל ועוד כהנה וכהנה סיסמאות מוטוריות שהיא לא מבינה גם ככה.

אני כבר הזמנתי סיבוב...

איפה נרשמים לסיבוב והאם יש אפלייה מתקנת לירושלמים? - רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה נרשמים לסיבוב והאם יש אפלייה מתקנת לירושלמים? - רן

בוודאי שיש אפליה מתקנת לירושלמים! הם גם נרשמו לסיבוב בטינה, לא כך? רוצים גם וגם, הירושלמים...

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שיש אפליה מתקנת לירושלמים! הם גם נרשמו לסיבוב בטינה, לא כך? רוצים גם וגם, הירושלמים...

הייייי הייייי

ממלכה לא עושים זו*ה ........... :evil:

אלוף צפון אמריקה בפינג פונג כיס !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייייי הייייי

ממלכה לא עושים זו*ה ........... :evil:

אבל דני, גם לך היא שומרת סיבוב...

חבר צוות פיברקלאב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3765 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...