Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C5 V6 - סיכום לאחר חצי שנה.

XENON
שימו לב! השרשור הזה בן 5090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 142
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כתוב יפה. כרגיל, אני אוהב פחות קשקשת שאפשר לקרוא גם "באוטו" ויותר זווית אישית, אבל יש גם מזה בשפע, וזה טוב. רק דבר אחד לא הבנתי, איזו מוזרות סיטרואנית היתה בקסנטיה?

אמנם בקסנטיה זה פחות בולט, שם הנדסת האנוש הייתה הגיונית ככל הזכור לי, אבל עדיין זה לא הרכב הכי שגרתי על הכביש.

כל הכבוד על ההשקעה בכתיבה.

מה שמפריע לי אישית ב- C5 החדשה היא דווקא הגרסה העממית, זאת עם מנוע 2000 וארבעה צילינדרים. ובעיקר - רק 4 הילוכים באוטומט !!! מה זה, חזרה לשנות ה 80? אולי ה 70? אם סיטרואן כל כך מקדימה את זמנה ומלאה בחידושים, למה גיר כל כך מיושן?

רק לשברולט מאליבו יש גיר כזה, אבל האמריקאים לא ידועים בחדשנותם.

ועוד בעיה לדעתי שקשורה לגיר ולביצועים. הרכב מאיץ מ- 0-100 ב: 12.8 שניות !! הסיטרואן יותר איטית מכל רכבי המנהלים בנפח 2 ליטר הנמכרים בארץ ואפילו יותר איטית מכל רכבי המשפחה בנפח 1.5-1.6 ליטר !!! רק הטנדרונים איטיים ממנה.

קצת קשה להבין למה סיטרואן שחררו רכב עם ביצועים כאלו. אני בטוח שהיו מסוגלים ליותר.

אני מודה, לא נהגתי ב - C5 מעולם, אולי היא נוחה מאוד, מפנקת מאוד, נעימה וכל דבר אחר שמשוייך תמיד לסיטרואן. אבל לדעתי אסור היה לסיטרואן לשחרר רכב שהושק ב- 2009/10 עם גיר כזה וביצועים כל כך נחותים.

אני מסכים שה- C5 שמוזכרת בסיקור עם ה- V6 ומנוע 3 ליטר וגיר 6 הילוכים פותרת את הבעיות שהזכרתי, אבל בארצנו, על כל 20 רכבים מהדגם העממי תימכר אחת מהדגם שהוזכר בסיקור. אפילו הסוקר כתב שהוא אישית לא ימליץ על הרכב כי מי שרוצה כזה יודע ולא צריך המלצה. (לדעתי הסיבה העיקרית לא לקחת את הדגם היקר היא המחיר והעובדה שבמחיר הזה יש מתחרות טובות ייותר)

נגעת פה בנקודה קשה, סיטרואן והיבואן.

לפי הבנתי סיטרואן לא ממש מתמקדים במנועי הבנזין ופלח המכירה שלהם הוא נמוך מאוד.

רוב המכירות שלהם הם ממנועי דיזל בנפחים והספקים שונים עם גיר 6 הילוכים.

למה לובינסקי אינו מייבא את המנועים הללו? כנראה כי השוק בישראל קבע שמכונית מנהלים היא 2 ליטר בנזין אוטו'.

בכל מקרה, ההפסד כולו שלנו, אני יודע שאם מנועי דיזל היו מיובאים כנראה שהיינו קונים אחד כזה.

מנוע ה-V6 נבחר מחוסר ברירה לאור עליבות המנוע-גיר העתיקים.

תתחדשו, האם ג'נט 18 לא פוגם בנוחות הנסיעה הסיטרואנית ? נראה לי קצת כמו אנטיתיזה.

יצא לכם לבדוק את המתחרות באותו טווח מחירים או שהלכתם לC5 בצורה אוטומטית? (הרי בטווח המחירים הזה אף אחד לא הולך לקנות מזדה 6)

כי ב300K יש רכבים יוצאים מהכלל , אפילו פאסאט CC בגרסת הגימור הגבוהה ביותר עולה כמו הC5 הזו. (יש גם סקודה סופרב בגרסת V6 מאובזרת בכל טוב שהיתה משאירה לכם כ20K עודף בכיס)

אלא אם כן, וזה מביא אותי לשאלה הבאה: באמת אנשים מוציאים 300K ש"ח על רכב כזה (שכנראה יאבד את ערכו בצורה אקספוננציאלית) או שהמחיר הוא וירטואלי ובפועל הרכב נמכר יותר קרוב ל200K.

אייל, איך אפשר בלעדיך?

לשאלתך, הג'אנט 18 אינו פוגם בנוחות הנסיעה וכן, גם אני מופתע מהעניין. בחו"ל יש גם גרסה של 245/40/19, מעניין איך היא.

2008-citroen-c5-4.jpg

אני מסכים שב-300K יש רכבים מדהימים, אין לי טעם להכחיש זאת. אבל לשאלה הזו כבר עניתי, הרכישה הזו היא יותר רגשית מאשר שכלית. ומבחינתי ה-C5 יותר מדהימה מכולם ביחד.

בנוגע לירידת ערך, עד היום לא סבלנו ממנה ומעולם לא מכרנו במחירי זנות.

את ה-C5 הראשונה מכרנו מעל המחירון. עם ה-C5 השניה עשינו טרייד אין במחיר מחירון למרות שהיו מתעניינים שהציעו לנו מעל המחירון ברגע ששמעו שאנו מחליפים את הרכב, העדפנו את הטרייד אין מאשר את ההתרוצצויות במכוני בדיקה ובזבוז זמננו.

בכל מקרה, המחיר לא וירטואלי, אבל את ההנחה הקבועה שלנו קיבלנו. חוץ מזה שאם מסתכלים בהיבט כלכלי, מחירי הביטוח הרבה יותר נמוכים מהמקבילים.

נהניתי לקרוא. הסיטרואן הזאת היא בהחלט בחירה לא שגרתית בארץ.

מה עם תקלות, צריכת דלק?

המנוע דיי צמא, לא עשיתי בדיקה מדוייקת. אני חושב שסביבות ה-1 ל-8 במשולב.

תקלות מעולם לא הטרידו אותנו בכל ההיסטוריה, לכל הקופצים.

בכל אופן יש 4 שנות אחריות מלאות ועד שהם יגמרו כבר נהיה על ההידרופנאומטית הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

19 אינץ'? מי צריך 19 אינץ' ברכב כזה? חוץ מנוחות פחות טובה זה לא מוביל לשום דבר שהסיטרואן הזאת מתקרבת אליו.

המנוע גם לא אמור להתאמץ יותר כתוצאה מכך?

\

אם מדובר בג'נטים האלה אני חוזר מכל מה שאמרתי, הם מדהימים.

Insane things comes from insanely people.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הג'אנט הזה מגיע לרוב בגרסת ה-3.0 V6 HDI עם 240 כ"ס וכמות נכבדת של קג"מים, מניח שאין בעיית סחיבה.

ויש לי סיבה להאמין שגם שם הנוחות נסיעה לא רעה.

Citroen-C5-25999955264951600x1060.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם בקסנטיה זה פחות בולט, שם הנדסת האנוש הייתה הגיונית ככל הזכור לי, אבל עדיין זה לא הרכב הכי שגרתי על הכביש.

למיטב זכרוני, להוציא את המתלים, אין שומדבר יוצא דופן בקסנטיה. זו לא ה-GX או CX של שנות השמונים, שבאמת היו מאוד מוזרות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן יש 4 שנות אחריות מלאות ועד שהם יגמרו כבר נהיה על ההידרופנאומטית הבאה.

אהבתי את האמירה הזו :lol:

זה נשמע כמו הדבר הנכון לעשות. גם נהנים מהאוטו ולא מפחדים מכלום.

תענוג לקרוא וכנראה שעוד יותר - לראות ולנהוג.

תמיד אהבתי את הצורה הזו של ה C5 מאז שהתחילה להימכר פה.

אוטו מדהים ונוח מאוד.

תהנו ממנה כמה שאפשר

חג שמל לכולם

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על הכתיבה, ובעיקר על האומץ ;)

אני מסכים שזאת לא התמורה הטובה ביותר למחיר, אבל תמיד יפה לראות אנשים שמשקיעים קצת יותר במכונית שהם אוהבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה נכון שהגרסה הזאת היא היחידה שבאה עם מערכת המתלים (הידראקטיב 3) המפורסמת? (לעומת גרסת ה2.0 ליטר שבאה עם מתלים רגילים).

Insane things comes from insanely people.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, תודה על המחמאות, אני שמח שנהנתם מהקריאה.

SM, גם גרסת ה-2 ליטר מגיעה עם המתלים ההידרופנאומטים.

בחו"ל נמכרות כמה גרסאות ללא המתלים הללו, למיטב ידיעתי הם ידניות בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה יפה שמאוד נהנתי לקרוא. ובאמת טוב לראות שאנשים עדיין הולכים פשוט על מה שהם אוהבים יותר ולא מונעים ע"י שיקולי פוזה/סחירות.

מה שחסר לי בסקירה זה באמת תקלות שהיו,עלויות אחזקה במהלך חצי שנה,דלק וכו'.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא, כתיבה יפה מאוד.

אבל אני מאוהב בגרסת הסטיישן עם מנוע דיזל V6 ענק שמטיס את הרכב (גם הגיר הוא 6 הילוכים). זה רכב שהייתי מאוד רוצה לקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...