Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב רועד במהירות גבוהה- אקסנט 2002

student2009
שימו לב! השרשור הזה בן 5298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תתחיל מהקל ביותר: בצע איזון גלגלים.

נ.ב. העם הרכב "מושך" לאחד הצדדים בזמן הנסיעה?

נ.ב. 2 האם נבדק לחץ אוויר בצמיגים?

בדקתי לחץ בגלגלים רק אתמול.עד 120 הכל בסדר גמור,אין משיכה לצדדים.מעל 120 כל הרכב רועד .

אולי מנוע 1.5 לא מסוגל ליותר או שזה לא קשור בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

HYUNDAI ACCENT 2002 אוטומט.הרכב מתחיל לרעוד אחרי 120 קמ"ש(רק על כביש 6:)).

מה יכולה להיות הבעיה?

האם כדאי לקחת למוסך?

תודה מראש!

קודם כל תבדוק לחצ אוויר, לא עזר לך לפנצריה לבדוק איזון גלגלים והם יגידו לך אם צריך כיוון פרונט במכוני הרישוי. אם זה ולא זה לך למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק לחצ אוויר, לא עזר לך לפנצריה לבדוק איזון גלגלים והם יגידו לך אם צריך כיוון פרונט במכוני הרישוי. אם זה ולא זה לך למוסך.

מה עלות של הבדיקות אלו ותיקונים?

תודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מנוע 1500 סמ"ק בהחלט מסוגל להגיע למהירויות גבוהות יותר מ-120 קמ"ש אבל לא נכנס לזה.

2. במידה ולחץ האוויר תקין, גש לפנצ'ריה לבצע איזון גלגלים.

3. במידה וזה יהיה תקין (או יתוקן) ועדיין התופעה תתקיים, תבצע כיוון פרונט.

עבור תמיד שואל: כיוון פרונט לא מבצוע במכון רישוי אלה במכון שמתעסק עם כיווני פרונט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מנוע 1500 סמ"ק בהחלט מסוגל להגיע למהירויות גבוהות יותר מ-120 קמ"ש אבל לא נכנס לזה.

2. במידה ולחץ האוויר תקין, גש לפנצ'ריה לבצע איזון גלגלים.

3. במידה וזה יהיה תקין (או יתוקן) ועדיין התופעה תתקיים, תבצע כיוון פרונט.

עבור תמיד שואל: כיוון פרונט לא מבצוע במכון רישוי אלה במכון שמתעסק עם כיווני פרונט.

כמה עולה איזון גלגלים וכמה זמן זה לוקח?

כמה עולה כיוון פרונט וכמה זמן התיקון?

סליחה על השאלות קיטבג...רק לפני שבועיים קניתי אוטו:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזון גלגלים עולה בסביבות 20 שקלים לגלגל (+- אני לא זוכר מחיר מדוייק)

כיוון רפונט עולה בסביבות 250-300 שקלים (בקום מקצועי. יש חאפרים...)

תשאל כרצונך. בשביל זה קיים הפורום :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה קטנה...

אם להשאיר רכב בלי כל הטיפולים האלה,האם זה ישפיע עליו לרעה?

כעיקרון במהירויות מתחת ל120 רכב מתנהג בסדר גמור...

תודה רבה!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מפחד לומר לך שלא...

בעקרון, יכול להיות שהרעידות מינוריות ואתה לא מרגיש אותן. רעידות כאלה יכולות לגרופ לבלאי מצטבר של כל מיני חלקים.

נ.ב. האם הרעידות מורגשות בגלגל ההגה או שהרכב עצמו רועד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצב הצמיגים הקדמיים?

הכוונה לשחיקה, דגם, בני כמה, האם הם תמיד היו מקדימה או הוצלבו?

אם ביצעת הצלבה, והצמיגים עברו קדימה לאחרונה, בולם זעזועים אחורי פגום\עייף\נוזל היה יכול לגרום לשחיקה לא שווה של הצמיג.

כאשר זה קורה, הבעיה לא מורגשת כאשר הצמיג נמצא מאחור, אבל זה יכול להיות מורגש מקדימה.

בהחלט יכול להיות, שהחלפת זוג צמיגים קדמיים יכולה לעזור.

באופן כללי, מנסיוני עם אקסנט, הרכב לא מתנהג טוב במהירויות גבוהות (מקפץ לו).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מפחד לומר לך שלא...

בעקרון, יכול להיות שהרעידות מינוריות ואתה לא מרגיש אותן. רעידות כאלה יכולות לגרופ לבלאי מצטבר של כל מיני חלקים.

נ.ב. האם הרעידות מורגשות בגלגל ההגה או שהרכב עצמו רועד?

כל הרכב רועד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצב הצמיגים הקדמיים?

הכוונה לשחיקה, דגם, בני כמה, האם הם תמיד היו מקדימה או הוצלבו?

אם ביצעת הצלבה, והצמיגים עברו קדימה לאחרונה, בולם זעזועים אחורי פגום\עייף\נוזל היה יכול לגרום לשחיקה לא שווה של הצמיג.

כאשר זה קורה, הבעיה לא מורגשת כאשר הצמיג נמצא מאחור, אבל זה יכול להיות מורגש מקדימה.

בהחלט יכול להיות, שהחלפת זוג צמיגים קדמיים יכולה לעזור.

באופן כללי, מנסיוני עם אקסנט, הרכב לא מתנהג טוב במהירויות גבוהות (מקפץ לו).

הצמיגים הקדמיים רק בני שנה,אחוריים שנתיים.הם במצב בסדר גמור ולא עשיתי עברות או הצלבות...

בבדיקת קניה אמרו לי במוסך שבולמי זעזועים חלשים...האם זה יכולה להיות הבעיה? מה טיפול במקרה זה?

תודה רבה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע על מה אתה מדבר? לפי מה שנאמר לי, כיוון פרונט ואיזון גלגלים זה אותו דבר רק לרכב שונה... לרכב קל (ע"ע ביתי) מבצעים רק כיוון גלגלים בציר הנסיעה של הרכב (מתבצע בעזרת לייזרים), ואילו כיוון פרונט זה משהו שעושים לרכב כבד, טנדרים וג'יפים נראה לי אמר - כיוון גלגל כך ששטח המגע עם הכביש יהיה מקביל לכביש ולא 'עקום' בציר זה....

תקן אותי אם אני טועה... ומאיפה המחירים האלו? איפה אני יכול למצוא כזה זול לאיזון גלגלים באזור כ"ס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה קצת מידע:

איזון גלגלים - אתה בא לפאנצ'רייה, הוא מוריד כל גלגל וגלגל, מלביש אותו על מכונה מיוחדת, מוריד את המשקולות הישנות (על כל ג'נאט צריכות לרוב להיות משקולות קטנות שמתקנות את האיזון של הג'נט בגלל שהוא לא עגול ומאוזן באופן מושלם.

המכונה אומרת לפאנצ'ר מאכר היכן להלביש את המשקולות החדשות וככה הוא מאזן לך את הגלגל על ידי המשקולות הללו, שמוסיפות "משקל נגד" במקומות בהם הוא נחוץ.

איזון גלגלים עולה כ30 ש"ח לגלגל. התהליך לוקח כ5 דקות לגלגל.

זה נירא מאוד זול ומהר, אבל יכול בהחלט להשפיע מאוד על הרכב ולגרום לרעידות כמו שאתה אומר.

כיוון פרונט - (עשיתי לרכב שלי ממש לפני שבוע, ב"היפר צמיג פתח תקווה" מקום מאוד מאוד מקצועי, ממליץ)

אתה מגיע למכון מקצועי, בעל מכשור מתאים לכיוון פרונט (דרך אגב שלא תטעה, מכוונים גם את הגלגלים האחוריים ועושים להם כיוון זווית) המכשור הוא ליפט, מחשב, חיישני לייזר.. (זה במכון מקצועי, שלא יעשו לך עם חוטים כמו בחווארה)

ואז מכוונים לך את הזוויות של כל גלגל, לפי לייזר ומחשב. העבודה הזו מצריכה יותר זמן, יותר ציוד יקר ערך ובעל מקצוע מבין עניין, לכן המחיר הוא כמו שאמרו.

אני שילמתי 450 שקל עבור כיוון של 4 גלגלים, והבחור שקוראים לו ערן עשה עבודה נהדרת. אני מרוצה מאוד.

אז הבנת? :wink:

VW Passat V6 2.8 L 4Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...