Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ לפני קניה - BX GTI

Liran_a
שימו לב! השרשור הזה בן 5402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשנתיים, אחרי תאונה מאחור,וגיר מתחלק...מכרתי TRS משודרגת 1900 שנת 1993

לו הייתי רוכש אחת היום הייתי מודאג מ:

* צנרת גומי "תמנון"- משהוא עדיין מייצר כאלו צינורות? יש גבול לזמן המדף של מוצרי גומי...

* גיר ZF - היום עוד ניתן לשפץ (עלות כ4000 ש"ח) ניתן להאריך משמעותית חיי הגיר

אם מפרקים קרטר שמן בגיר ומנקים פילטר). עשיתי זאת פעמיים וגם פרסמתי תמונות כאן

* בומבות- יש בעיניין קצת בילבול..בדגמי הBX יש בומבות שונות בלחץ וחרירי כניסת השמן.

הבומבות של BX CX GSA קסנטיה וכו.. אינן חליפיות...לא בטוח מבטחת אספקה עתידית.

* מסרק הגה- למרות מכללים רבים משותפים לBX ו 405 מסרק ההגה הוא יחודי...וכדאי לארגן

אחד ליום סגריר..

* ערכות שיפוץ- אני מניח שניתן עדיין להשיג ערכות שיפוץ לבולמים קידמיים, בוקסות זרוע מייסב גלגל אחורי

קרבורטור (אישית מעדיף דווקא סולקס) ומתאם הגבהה- מי שמתכנן למספר שנים

זה הזמן להצטייד

והערה אחרונה- מערכת החשמל בכל רכבי סיטרואן עד שנת 1995 סבלה מהארקה גרועה

והייתה מקור להרבה צרות חשמל...יש טוענים שגם ה"חורים" בבלוקי המנוע מאלומינים

מקורם בהארקה גרועה שמובילה להולכת חשמל בנוזל הקרור, יצירת יונים חופשיים...שתוקפים את האלומיניום

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם אתה רוצה BX ללא מערכת הידראולית קנה פיג'ו 405 שהיא גם בעלת התנהגות כביש טובה יותר משל הBX.

מסכים לחלוטין, אגב ה-405 זכתה כאן ליחס לא הוגן ומי שחושב על רכב אספנות עתידי כדי שיחשוב בכיוון.

405 במצב טוב רצוי עם אחד מהמנועים הגדולים הוא כר מצוין להנאה ושיפורים.

ומציאה נהדרת למי שמחפש רכב משפחתי זול חביב עם ערך מוסך של הנאה מנהיגה, אבל להתרחק מהאוטומטי.-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא בגלל דלת קפיצית לאחסון מטבעות.

.

איך ידעת?:lol::wink: גם אצלך זה שבור?:lol::twisted::wink:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדלת של תא הכפפות העליון שבורה ב- 100% מהמכוניות.

המגש העליון שבתוכו מותקן השעון הדיגיטלי סדוק ב- 100% מהמכוניות.

הדלת של תא המטבעות רק ב- 50% מהן. אצלי לא. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין, אגב ה-405 זכתה כאן ליחס לא הוגן ומי שחושב על רכב אספנות עתידי כדי שיחשוב בכיוון.

405 במצב טוב רצוי עם אחד מהמנועים הגדולים הוא כר מצוין להנאה ושיפורים.

ומציאה נהדרת למי שמחפש רכב משפחתי זול חביב עם ערך מוסך של הנאה מנהיגה, אבל להתרחק מהאוטומטי.-רן

כמו שכתבתי בהודעה הראשונה - החלום שלי הוא BX GTI.

למה ? ככה.

זה היא הרכב שפינטזתי עליו בבית ספר, וציירתי אותו על השולחנות בכיתה (בצירוף מגדש-על הבולט מהמכסה מנוע...)

מבחינתי, אין אופציה אחרת. אני מוכן להתפשר רק לכיוון של BX "רגילה", רק במידה ואני לא המצא GTI במצב טוב.

(וכמובן ידנית. אני שונא אוטומט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו שלי כנראה כל חייו היה מתחת לגג, אז הפלסטיקה נשמרה במצב טוב. מה שמבאס אותי- שאצלי אין חניון מקורה...:?

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבתי בהודעה הראשונה - החלום שלי הוא BX GTI.

למה ? ככה.

זה היא הרכב שפינטזתי עליו בבית ספר, וציירתי אותו על השולחנות בכיתה (בצירוף מגדש-על הבולט מהמכסה מנוע...)

מבחינתי, אין אופציה אחרת. אני מוכן להתפשר רק לכיוון של BX "רגילה", רק במידה ואני לא המצא GTI במצב טוב.

גם שלי, ובסופו של דבר אכן לקחתי לפני שבוע "רגילה"- כי פשוט זה מה שהיה, ובמחיר טוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכן להתפשר רק לכיוון של BX "רגילה", רק במידה ואני לא המצא GTI במצב טוב.

אח שלי מוכר 1900 שנת 92 ידנית אבל לא GTI.

מושקעת בטירוף (שם עליה יותר מ 10K לישורי קו שונים)

דבר איתו - הוא בפורום.

האוטו שלי כנראה כל חייו היה מתחת לגג, אז הפלסטיקה נשמרה במצב טוב. מה שמבאס אותי- שאצלי אין חניון מקורה...:?

גם ה 2 שלי כנראה חיו בחניון מקורה. הדשבורד מושלם (כמעט..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לגיר האוט':

נמכרו בישראל BX אוטומטיות כבר במודל 1985 RS וTRS עם לוח השעונים המוזר שדומה קצת לGSA .

ממודל 1987 נעשתה מתיחת פנים שבמסגרתה העיצוב הפנימי והחיצוני שופר משמעותית וגם הוחלף לוח השעונים כולל הדשבורד וכל ידיות ומתגי הפיקוד.

הרכב היה מוצלח בהרבה מ1987 ואז המכירות נהיו חזקות,דגמי 1985 ו1986 נמכרו אבל לא בכמויות גדולות וכבר שנים לא ראיתי רכב כזה נוסע.

ב1987 אם אני לא טועה ירד המס על רכב בנפח 1600.

לובינסקי יבא גם BX14E במודלים 1987-1989 ונמכרו לא מעט כאלה.

המכירות היו כאמור יותר חזקות מהסובארו ב1988 ולובינסקי עשה טעות רצינית,הביא מלאי גדול מידי וכך יצא שהתחיל מודל 1989 בספטמבר 1988 ,כל היבואנים כבר מכרו רכבים מודל 1989 ורק הוא נשאר תקוע עם כמות גדולה של BX88.

יצא מבצע של הורדת מחירים למודל 88 כדי להפטר מהמלאי (אבא שלי קנה באוקטובר 88 TRS בהנחה של כמה אלפי שקלים כשמחיר הרכב היה בערך 35 אלף ש"ח).

בקיצור יצא מצב שBX 88 חדשה עלתה בערך כמו 88 משומשת ובעקבות כל זה +בעיות האמינות, בשנים 1989-1993 המכירות היו על הפנים,ב1993 ממש נמכרו יחידות בודדות.

בסביבות סוף שנות ה90 תחילת ה2000 רוב הBX בארץ ננטשו,זה היה מדהים בכל איזור מוסכים ובכל איזור תעשייה בארץ היו זרוקות BX.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר האוטומטי שהותקן ב BX, למעט בשנה הראשונה, לא היה בעייתי יותר מזה שהותקן בפורד סיירה או בב.מ.וו סידרה 3, פשוט זה היה אותו גיר (בערך)..

בנוסף, הוא פגע מאד בביצועים, ובשל רכות התגובה שלו המכונית הזריזה הפכה לעצלה למדי, וצריכת הדלק עלתה פלאים.

כדאי לזכור גם שהסיבה העיקרית להחלשות המכירות ב 89' קשורה לעובדה שבשנה זו הגיעה לארץ הלאנסר החדשה של מיצובישי.

הלאנסר הציעה איבזור מלא, שגובה במוניטין אמינות שבנתה עבורה סובארו - וב 3 שנות אחריות.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר אוטומטי של BX, 405 וכד' היה ZF 4HP14. זה גיר שמיועד למנוע המורכב לרוחב, כמו רוב רכבים על הנעה קדמית.

BMW סדרה 3 בדגמים הבסיסיים, צוידה עם גיר ZF 3HP18 בעל 3 יחסי העברה, לאומת דגמי 6 צילינדר של סדרה 3, סדרה 5 ו-7, צויידו בגיר ZF 4HP22. באותו גיר צוייד גם ריינג' רובר, וולוו 940 ועוד. גיר שהותקן ב-BMW מיועד לרכבים על הנעה אחורית (וכפולה) עם תצורת מנוע שהולך לאורך. הייתה גירסא לגיר 4HP22 שמיועדת לפורשה והותקנה הגירסא על 911 קררה.

יכול מאוד להיות שאותו 4HP22 שימש גם את פורד סיירה.

גיר של רכב עם הנעה אחורית לרוב ארוך למדי ואין לו מספיק מקום במיחד עם מנוע שמורכב לרוחב. לכן, לפי דעתי לא כ"כ הגיוני שגיר שהיה מורכב על BMW זה כימעט אותו גיר כמו של BX למשל, כי 4HP22 גיר גדול מימדים וארוך למדי, גם 3HP18 לא קצר בכלל.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר 3HP18 היה בסידרה 3 עד 84'.

ב 84' הוא הוחלף לגיר ZF בעל 4 הילוכים, שבמבנה הפנימי שלו היה כמעט זהה לזה של ה 4HP14 שהיה מותקן ב BX.

באותו גיר השתמשה גם הפורד סיירה מ 86' ומעלה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הBX הגיעה עם אותו גיר אוט' מ1985-1993 עם 4 הילוכים של ZF ואותו גיר המשיך בPSA עד סוף שנות ה90 כשהוחלף בAL4.

בBMW סדרה 3 בשנות ה80 גם היה גיר ZF עם 4 הילוכים ויחסי העברה אחרים,היה מבחן ב"אוטו" באחד הגליונות הראשונים ב 1986 של BX מול BMW 316 והBX ניצחה במבחן בתור משפחתית למרות שהייתה איטית יותר.

יחסית לBX הידנית 1600 שהייתה די חזקה לתקופתה האוטומטית הייתה ממש עגלה אבל לא יותר עגלה מ1600 אחרות שהיו אז והייתה חזקה בהרבה מהסובארו שהיו לה רק 74 כ"ס ו3 הילוכים.

התקלה ב1987 הייתה רק בסדרה אחת פגומה שתוקנה באחריות אם אני לא טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הזה היה זוועתי ללא קשר לאמינות.

סירס את המנוע, היה עם בור עצום בין הראשון לשני וב 120 הרגשת שעוד רגע המנוע יוצא מהמכסה.

האמינות היתה סיפור כואב נוסף.

החבר'ה ממחניים שהם נותני השירות הרשמיים של ZF בארץ לא ידעו לטפל בגיר הזה.

אני זוכר שכשהגיר שלי נסע רק ברוורס - הם אמרו לי שהגיר מת כשהבעיה בכלל היתה בשסתום שנפרץ.

אחרי התיקון שלהם הגיר החזיק פחות מ 8K ק"מ ומת שוב.

מאחר והיתה אחריות הוא נשלח אליהם שוב וחזר יותר גרוע.

בנקודה הזאת התייאשתי והחלפתי את הגיר לידני.

הבנתי שזה מה שקרה אצל הרבה אנשים אחרים.

אין לי מושג אם הגיר באמת היה גרוע או שהשירות החרא הרג אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...