Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט הפיכת 106S16 כביש לרכב ראלי FIA

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 5406 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אה,אז אתה מדבר על ליאור...

הגיר שלו התפרק כי הרכיבו לו את הקלאץ' הפוך,מה שגרם להרבה דפיקות ורעידות,הדפרונציאל התחיל להחליק אחר זמן קצר.

הוא החליף לגיר ארוך יותר כי זה מה שהמלצתי לו,זה בדיוק מה שאני עשיתי,אבל לא כדי ש"יחזיק" יותר כוח,אלה כי הוא מתאים יותר לרצועת כוח של המנוע במהירויות גבוהות.

אלון,בהצלחה בפרוייקט,אני גם מצפה לסיבובון:twisted:

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 220
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אלון שלום

קודם כל שיהיה בהצלחה בפרוייקט.

דבר שני רציתי לשאול אותך - כדאי בנקודת הזמן הזו להתעסק בבניית רכב ?

אם אתה מניח שתקנות החוק לא יסתיימו בשנה שנתיים הקרובות, אז זה מובן.

אבל אם מאמין שהם כן יאושרו והחוק יכנס לתוקפו בקרוב, אזי יהיה ניתן להביא רכב מוכן מחו"ל .

אתה בטח מכיר את זה, מעניין אותי לדעת מה השיקול להכנס כרגע לבנייה ?

[B][COLOR=navy]אריה פאהן מפקח בניה - אבן היסוד פיקוח בניה [/COLOR][/B] [URL]http://www.even-hayesod.co.il/[/URL]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון שלום

קודם כל שיהיה בהצלחה בפרוייקט.

דבר שני רציתי לשאול אותך - כדאי בנקודת הזמן הזו להתעסק בבניית רכב ?

אם אתה מניח שתקנות החוק לא יסתיימו בשנה שנתיים הקרובות, אז זה מובן.

אבל אם מאמין שהם כן יאושרו והחוק יכנס לתוקפו בקרוב, אזי יהיה ניתן להביא רכב מוכן מחו"ל .

אתה בטח מכיר את זה, מעניין אותי לדעת מה השיקול להכנס כרגע לבנייה ?

להביא רכב מחו"ל - רק חדש - או בן שנתיים (נדמה לי) +30% מס + מע"מ - תוסיף כ - 50 % למחיר הרכב לפני הובלות.

אתה כבר בונה אותו דבר בהרבה יותר זול בארץ.

חוץ מזה - נמאס לי כבר לחיות בתחושה שעוד חודשיים יש תקנות - ככה כבר שבע שנים.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

לאחר עיכובים קלים - הגיעו החלקים האחרונים של הכלוב.

השבוע נכנסים לקצב מטורף בשאיפה לסיים עד סוף החודש את עיקר הבנייה.

תודה לדודי מ OMP ("פיט-סטופ") על המאמצים להשיג הכל בזמן. אני אגלה לכם שדודי גם לא חסך ואפילו דאג למשלוח אויר להשלמת חלקים מסויימים שהיו חסרים והושלמו תוך 48 שעות. תודה לנתי "גדול" על הזמן שהוא מקדיש לזיו... השכל שלי ועל העיצות והניסיון שלו.

בסוף השבוע אני מקווה להעלות תמונות מהתקדמות הבנייה.

אלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב חברים,

בשעה טובה הגיעו כל החלקים הדרושים לבנייה מחו"ל (חוץ מציוד נהג/נווט - קסדות, ביגוד וכו' - שיגיעו במהלך החודש הקרוב). ביום שישי האחרון הבאתי הכל, אחר כבוד, למוסך - וסוף סוף, התחלנו לעבוד על הרכב. היות ואין לי זמן רב להעלות את הדברים כפי שהייתי רוצה - ביקשתי היום טובה מחבר ותיק ולאחר שהסכים -אני יכול לגלות לכם שבסוף הפרוייקט תבוא כתבה מסודרת על כל תהליך הבנייה - העלויות - הקשיים ואפילו מבחן שטח ראשון של הרכב. הכותב הוא אחד מותיקי הכותבים בפורום (למרות גילו הצעיר יחסית), אחד משלנו - רוני שטרן וזה המקום להגיד לו תודה על ההיענות לבקשה שלי. כשהרכב יהיה גמור אני מבטיח גם כתבת מבחן רכב - אם רוני יסכים (ואולי יגייס לנו גם נהג מבחן ממקום עבודתו במגזין "אוטו") - ואם רוני לא יוכל לקחת עליו את כל "התיקים" שאני "מפיל" עליו - אאלץ אני להלאות אתכם בכתיבה שלי.

בינתיים אנסה אחת לשבוע להעלות תמונות מההתקדמות - עם הסברים בגוף התמונות ואשתדל לענות לשאלות במידה ותהינה כאלו.

שלכם,

אלון חלווה.

נ.ב.

כשאתם עומדים על התמונות (לפני שפותחים אותן) יופיע שם התמונה בו מלל עם הסבר על תוכן התמונה.

אלון

הסרת קליפת הגג ודלת אחורית לחיזוקים והכנסת רול-באר - 1.jpg

הסרת קליפת הגג ודלת אחורית לחיזוקים והכנסת רול-באר - 2.jpg

הסרת קליפת הגג ודלת אחורית לחיזוקים והכנסת רול-באר - 3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב לקורה התחתונה בחזית שלא נפגעה בגלל גובה המכה. (השערה שלי - הרכב היה בבלימה חזקה ושקע נמוך בעת הפגיעה).

אלון

הפגיעה במכסה המנוע.jpg

הפגיעה בקצה הקורה הימנית.jpg

הפגיעה בקצה הקורה השמאלית.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהמכה הייתה גבוהה יחסית (מעל גובה הגשר התחתון) - שימו לב שהקורות לא התכופפו ונפגעו רק בקצה. בצד הימני הפגיעה קצת חזקה יותר וחלקי הפח שמעל לקורה התכופפו בצורה חזקה מעט יותר - דבר שמאלץ עבודת איש מקצוע אמיתי ולא חובב פחחות - כמו גם שימוש במכשיר מקצועי ליישור ומתיחת שלדות.

אלון

הקורה הימנית - מבט מקרוב על הפגיעה.jpg

מבט מלמעלה על הפגיעה בקורה הימנית.jpg

הפגיעה בקצה הקורה הימנית.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וצד שמאל... מספר דקות לאחר שהרכב היה על המכשיר וקצה הקורה מתוקן! (אומנם משך התיקון עצמו קצר - אבל תחשבו כמה עבודה יש עד שמגיעים למצב שניתן לתקן - פירוק כל החזית, הרדיאטורים, המנוע והגיר, חיבור הרכב למכשיר וכו')

בעיניי זו אומנות אמיתית...

אלון

נ.ב.

המכשיר עובד על לחץ אויר המותח לאט לאט את השרשרת. קצה השרשרת מחובר לנקודה אותה רוצים למתוח חזרה למקומה. מותחים לאט לאט כל פעם מהנקודה המתאימה ובמקביל, בעזרת פטיש וקונטרה מיישרים את נקודות הקיפול בפח עד שכל העסק חוזר למקומו הטיבעי.

אלון

מתיחת קצה הקורה השמאלית חזרה למקום.jpg

נקודת המתיחה - מבט מימין.jpg

נקודת המתיחה - מבט מלמעלה.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5406 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...