Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור דיסקים "אודיופילים" - להנאה ממערכת טובה

שימו לב! השרשור הזה בן 5211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דיאנה קראל היא זמרת איכותית שזכתה בפרסי גראמי רבים, והיא מבצעת בעיקר קלאסיקות ג'אז ובלדות על זמניות של מיטב היוצרים האמריקאיים של תחילת ואמצע המאה העשרים כמו: סינטרה ,קול פורטר ,גרשווין ואחרים.

ולזה קוראים פופ.

זה שמדובר בפופ בן 60 שנה ויותר לא הופך את זה ללא פופי.

מיחזור של ג'אז פופולרי זה בטח לא "ג'אז ווקאלי איכותי".

אין בזה שום רע וגם לי יש דיסק של קראל והוא נחמד להאזנה קלה, אבל לא מדובר בזמרת או פסנתרנית מהשורה הראשונה.

לגבי מהו אודיופיל, יש הרבה הגדרות, אבל אני חושב שההגדרה רלוונטית לכל מי שמאזין למוסיקה כעיסוק. כלומר, שם כסא מול המערכת ומאזין נטו.

אם אתה מחפש ג'אז ווקאלי איכותי גם מבחינת הנגינה והשירה וגם מבחינת איכות ההקלטה קנה את זה:

http://www.amazon.com/Live-at-Yoshis-Dee-Bridgewater/dp/B00003NH92

מישהו גם בטח המליץ בשרשור הזה על אהובת פלצני האודיו, פטרישיה בארבר. את מה שאני חושב על זה תיאר פעם קורא של מגזין אודיו לאחר ביקור בתערוכה (גזרתי ושמרתי):

What I didn’t enjoy was the constant barrage of musak: the plinky-plonky, single miked, female solo, jazz drivel with overblown jazz masquerading as music in nearly every single demo room - could you please ban it next year?

I appreciate this genre does portray the equipment in the best light, but who listens to this rubbish...?

מוסיקה להאזנה בוחרים קודם כל לפי המוסיקה, לא לפי ההקלטה .

דרך אגב, ההערה שלי לגבי קראל לא באה להכתיב לאף אחד את הטעם שלו אלא כתשובה ליומרה השחצנית שבכתיבה של Super_T לגבי טעמם של אחרים. אז שיידע שקראל נחשבת למיץ של הזבל בקרב חובבי ג'אז "אמיתיים".

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 209
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דיסק ישראלי חדש ומומלץ של "הבנות נחמה" מוזיקה קלילה

איכות הקלטה גבוהה יחסית ובמה מדויקת ניתן לשמוע בקלות איפה כל אחת מהבנות "יושבת" בבמה

דיסק מומלץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לגבי מהו אודיופיל, יש הרבה הגדרות, אבל אני חושב שההגדרה רלוונטית לכל מי שמאזין למוסיקה כעיסוק. כלומר, שם כסא מול המערכת ומאזין נטו."

סמנטית זה נכון .

במשמעות היותר נפוצה והיא גם רלבנטית יותר לת'רד:

אודיופיל הינו אדם ששואף לשמוע מוזיקה באיכות הגבוהה ביותר קרי-לנסות להגיע כמה שיותר קרוב לשחזור מדוייק של ביצוע/הקלטת המקור,לשם כך הם ירכשו מוצרי היי אנד החל מרמקולים ועד לכבלים מחברות שמתמחות בעניין, ובסופו של מעגל ירכשו דיסקים שהוקלטו באיכות גבוהה במיוחד לשם המטרה הזו.

לטעמי הת'רד התכוון לכך וצר לי שלא כולם הבינו,טימבלנד לא עונה לקטגוריות הללו גם אם כייף לשמוע אותו.

"מוסיקה להאזנה בוחרים קודם כל לפי המוסיקה, לא לפי ההקלטה ."-נכון אבל היא לא בהכרח תהיה אודיופילית.

אני מסכים עמך שבקהילת אוהבי הג'אז מעריכים יותר את ג'ון קולטריין מאשר אותה,כמו בכל זאנר שבו יוצרים ולא ממחזרים ,אני אבל לא הייתי קורא לה מיץ של זבל היא רחוק מכך .

אני לא מסכים איתך שהיא פופ לחלוטין ! ז'אנר של מוזיקה נקבע בעיקרו עפ"י אלמנטים של סגנון מקטעי מקצב וגם כלי נגינה אופיינים

לא תמצא אותה בשום מקום תחת קטגוריית פופ !

תחשוב על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אכנס איתך לדיון של נאמנות למקור, כי אין לזה סוף, כמו גם לדיון האם כבלים עושים הבדל. אני מכיר אודיופילים רציניים מאוד עם כבלים בשקל וציוד בלא כל כך הרבה כסף, ובכל זאת איכות הסאונד מאוד חשובה להם. הם רק טוענים שאין סיבה להוציא יותר מאלפייה על נגן דיסקים, משום שאין הבדל בין DVD באלפייה לנגן יוקרתי ב-20K (וטיעוניהם ההגיוניים והסדורים עימם).

לכן, להגדרתי, ניתן להגדיר אודיופיל ברצינות בה הוא מתייחס למוסיקה ולסאונד, ולא את כמות הכסף שהוא מוציא על מוצרים שתועלתם בלתי מוכחת בעליל.

לגבי סינטרה וגרשווין, כיום הם לא פופ. בזמנם הם היו המוסיקה הפופלרית, כמו גם הוואלסים של שטראוס.

ההערה לגבי "המיץ של הזבל" נועדה בהתייחסות להתנשאות התרבותית שהובעה כאן (לא על ידך) ולא בחירת המילים שלי. כאמור, אני מחבב את קראל ואפילו ראיתי אותה בים האדום לפני לא מעט שנים (ואת פטרוצ'יאני זצ"ל...).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב , אז אני אשתדל להיות מדוייק יותר :

יש הבדל של עידן ועידנים בין המוסיקה של דיאנה קראל (שכוללת גם חומר מקורי - תתפלאו) לבין YUNG JOC .

דיאנה קראל רשמה עיבודים ליצירות ג'אז קלאסיות עוד מבית הספר התיכון,

היא מוקפת במיטב הנגנים כמו הבאסיסט ג'ון קלייטון , המתופף ג'ף המילטון המצויין ועוד רבים וטובים ..

זה נכון שהיא מנגנת "סטנדרטים" של ג'אז ועיבודי בוסה נובה אבל היא רחוקה מלהיות המיץ' של הזבל של הג'אז .

בעוד התינוק YUNG JOC עדיין לא מבין מהוא ההיפ-הופ , מהם שורשיו ומה לעזאזל מטרתו , מדובר באומן שהוציא (וימשיך כך גם הלאה) דיסק בממוצע כל שנה וחצי עם 18-20 קטעים שלא שווים את המסחור סביבם , שום חשיבה מלבד מה מתחרז עם CASH או BITCH וגם את החרוזים הללו הוא בדר"כ לא רושם לבד .

דיאנה קראל מעמידה מופע ברמה גבוהה מאין כמוהו -

בביצוע , בתזמור , בבחירת הקטעים ושינויים מגרסאות הדיסקים שגם הם עיבוד אחר במשהוא מן המקור , היא מאלתרת מצויינת גם טכנית וגם ווקאלית .

לתפוס מטבע לשון בו השתמשתי ולהפיל אותו על דיאנה קראל יהיה לטעמי סוג של סגירת חשבון (למרות שהכל בא למען הלמידה והביקורת הבונה - כך אני מקווה) , ולא מזוית מוסיקלית .

אני קונה דיסקים בשביל המוסיקה ונהנה מאוד מהקלטה טובה ולצערי לא נהנה ממוסיקה מצויינת עם הקלטה רעה ויש כל כך הרבה כאלה ,

לכן רכשתי גירסת רימאסטר של 20-BIT של סוני לאלבום שבעיני יכול להיחשב לאחד מפרקי התנ"ך של הג'אז (וגם האהוב עלי ביותר בז'אנר) - TIME OUT של הקוורטט של דייב ברובק האגדי , לצערי גירסת המקור נשמעת בינוני מאוד .

brubeckpa7.jpg

אז אני "מסכים לא להסכים" בכל נושא , אבל לומר בצורה כזו או אחרת בשרשור "אודיופילי" - "ההפקות של YUNG JOC וקאסי (שאני לא יודע כמה מחברי הפורום שלא ממש מעורים חזק בסצינה השחורה מכירים אותו או אותה) טובות ומתאימות לאודיופיל" , למרות שלא משתמשים שם בכלי אחד ויחיד אלא רק במכונות קצב וכאלה , נראה לי מיותר ומראה על חוסר חשיבה בהצבת הודעה שכזו למרות שאני מאמין בכל ליבי שהמוסיקה הזו נשמעת מצויין לאותו אדם שרשם את ההודעה הזו .

אני ממליץ למי שרוצה להבין את ההבדלים בין מה זה היפ-הופ אמיתי לבין מה זה מוסיקה שחורה לקרוא משפט שלקוח מתוך סרט על ההיפ-הופ (שהוא אמנם גם סוג של סרט רומנטי משהוא :shock: אבל מעביר מסר חזק מאוד) בהשתתפות כמה מהכוכבים הגדולים בז'אנר , שנקרא BROWN SUGAR .

באחד הקטעים בהם מתרעם כוכב הסרט (שהוא אחראי על גילוי כשרונות עבור חברת התקליטים בה הוא עובד) על החתמת זוג ילדים אחד שחור ואחד לבן כצמד ראפרים "דלמטיים" אומר לו מנהל חברת התקליטים: "אני מנסה לעשות מוסיקה שאנשים ייקנו ולא מעניין אותי כלום , אתה רוצה לעבוד פה , תעזור להפיק את האלבום של שני החדשים אבל:

IF YOU WANNA KEEP IT REAL , YOU GO TO RAWKUS "

ובכך הוא מתייחס לחברת התקליטים RAWKUS RECORDS שהחתימה בעיקר את אמני ההיפ-הופ המחתרתי בחיפוש אחרי סאונד מיוחד ופורקה ע"י החברה האם שלה (ויש אומרים בגלל פשיטת רגל) אחרי 9 שנים בלבד שבהן עברה ידיים כמה פעמים.

אז יש מדי פעם איכות , קשה למצוא אותה , ובטח קשה לקנות אותה היום ,

אנשים לא קונים דיסקים , אנשים מושפעים מMTV וגלגל"צ , אנשים בעיקר מורידים מוסיקה מהרשת ,

אנחנו מוותרים לעצמנו בהמון תחומים וחבל .

לא התכוונתי להעליב אף אחד ובטח לא להשמיץ גם אם זה נשמע\נראה ככה לחלק מהאנשים ועימם הסליחה ,

אבל חלק ממה שנכתב פה היה לצערי לא נכון ולא מדוייק ,

הת'רד נהיה "מה אני אוהב לשמוע - ולא משנה האיכות" במקום "מה מומלץ לאחרים לשמוע - עם דגש חזק על האיכות" הן בקטע ההפקתי והן המוסיקלי\תיאורטי\טכני.

וזו דעתי .

ופה אני מפסיק להגיב בנושא ואשמח להמשיך ולהמליץ על דיסקים בלבד.

סליחה על החפירה .

תומר

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעקב, אם אני זוכר נכון הוא דיבר על i against i - mos deff

נכון , צודק תודהרבה !

יעקב

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליעקוב S ,

אני קורא לאנשים לקנות דיסקים מקוריים ,

כי רק כך אמנים יתפרנסו בכבוד ,

רק כך מחירים הדיסקים בארץ ירדו ,

רק כך לא יהיה עלינו חרם כל שני וחמישי של חברות תקליטים מחו"ל ויהיה אפשר לקנות פה דיסקים

(למרות שאני מזמין את הרוב מחו"ל או קונה בחנות מאוד מסויימת בתל-אביב) ,

רק כך נוכל להינות ממוסיקה באיכות מקסימלית ולא מהזבל באינטרנט בMP3 שהבאס הוא לא באס והטרבל לא טרבל ,

יש סגנונות שלמים במוסיקה שאי אפשר לשמוע בMP3 ללא הריסתם כמו מטאל , היפ-הופ וכאלה - מספיק להחליף למקור (עם מערכת בינונית) כדי לשים לב להבדל .

אם תרצה עוד סיבות תודיע ,

תהנו מהמוסיקה,

תומר .

א. עכשיו אני מוריד את השירים הנ"ל , אני פשוט אחד מלא שאוהבים באס , המון באס .

ב. אם אתה חושב ככה , אז אתה בא להגיד שכל הדיסקים עכשיו אצלך באוטו מקוריים ? 99% שלא :(

פשוט ככה זה עובד , אי אפשר על כל שיר יפה של זמר אחד שיוצא בדיסק מחורבן (סליחה על הביטוי) ללכת ולקנות דיסק שלם ב 60 + שקל .

ושירים יוצאים מדי יום .

שוב יש יתרונות ויש חסרונות ( אין טעם לפתוח שוב את הדיון הישן שוב).

בברכה

יעקב

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב. אם אתה חושב ככה , אז אתה בא להגיד שכל הדיסקים עכשיו אצלך באוטו מקוריים ? 99% שלא :(

פשוט ככה זה עובד , אי אפשר על כל שיר יפה של זמר אחד שיוצא בדיסק מחורבן (סליחה על הביטוי) ללכת ולקנות דיסק שלם ב 60 + שקל .

בברכה

יעקב

אתה מוזמן לרכב שלי במפגש צפון הבא ,

תתפלא לראות את ה60+ דיסקים שיש לי בתיק של הרכב ..:lol:

אני קצת דפוק בנושא .:wink:

אני מסכים לא לקנות כל דיסק , אבל כל מה שהורדת ואהבת - תקנה - הולך ?

תומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולך רק חבל שחסר לי כסף .

אני בנתיים מספק בחצי חצי , חלק צרוביים חלק מקוריים .

נתראה כבר באחד המפגשים .

יעקב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה דיון על נסיכה דיאנה :shock:............

התוצרת האומנותית שלה לא שווה את הביטים שנשפחו כאן :lol:.

פרסי גראמי לא אומרים כלום על איכות - זה רק מעיד על הצלחה מסחרית ב-show business.

לא משנה - הנסיכה טובה להתחלה - רק להזהר שהדבש שהיא מזרימה מהטוויטרים לא יפגע בהם :wink:

ועופר, כבודה של מלכה פאטרישיה במקומה מונח.

נכון שבאיכויות ווקאליות שלה אין שום ייחוד ולנגן טוב בפסנטר גם שכנה שלי יודעת - אבל פאטרישיה הרי כותבת לעצמה - ובזה לא הרבה זמרות יכולות להתגאות - וכך זה מאפשר לה לבדל את עצמה.

החיבור שלה עם MOFI היה מהלך מסחרי מוצלח.

יחד עם זאת אני לא מבין את fuss שיש סביב VERSE שלה - אני לא מצליח להתחבר אליו בכל בכלל בכלל.

ובכלל, לאמרות הסטיגמה, כבר חודשים המערכת שלי לא ראתה דיסק שלה. ובקרוב גם לא הולכת לראות :wink:

ואין מה לדבר - DEE היא גדולה - אבל לא כל אחד יכול לעמוד ביציאות שלה. אני מניח שבמע' מעפנה באוטו שמעלימה 40% ומקמפרסת בעוד 40% יהיה יותר קל לשמוע אותה :lol:

נ.ב. תומר - אם אתה פריק של time out אז אתה חייב לעצמך אותו ב-SACD. רצוי הדפסה יפנית (אם תמצא מאיפה להזמין - תגיד לי גם). או לפחות על תקליט.

ואם נעזוב את השטויות של גרסאות מיוחדות ונחזור לעיקר - שזה המוזיקה עצמה - יש לו עוד 4 דיסקים בסדרה של TIME - כולם מעולים.

להלן לינק לסט שמכיל את כל הדיסקים יחד:

http://www.amazon.com/All-Time-Dave-Brubeck/dp/B0001FGB9I/ref=m_art_li_7/105-0078666-3769203

טרק FORTY DAYS הינו מדהים לדעתי :-D

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקשת , קיבלת (ככה זה כשעובדים בחברת אינטרנט - דברים מגיעים מהר..) -

ותגיע לדיסק שאתה רוצה בSACD - יש אותו במלאי והוא יגיע לארץ תמורת תוספת של עוד 6 או 7 דולר משלוח ..

:wink:

אני יודע , אני מזמין משם כל הזמן .

תומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר, תודה על המאמץ.

אבל רציתי SACD יפני.

רגיל יש לי כבר איזה 3 שנים.

אני משתדל להזמין מאתרים שחבילות שלהם לא מדליקים נורות אדומות במכס - בשנתיים אחרונות אני משתמש בשרותיו של http://www.cdpacific.com ועוד פעם אחת לא נעצרו חבילות שלו במכס. והמחירים גם יותר טובים מאמזון.

מה שכן - השרות של אמאזון הוא מדהים מדהים מדהים - הזמנתי מהם את כל הסט SACD של רולינג סטונז וחצי מהדיסקים שהיגיעו היו רגילים ולא SACD - הם שילמו לי גם עלויות משלוח חזרה וגם חלק יחסי של עלויות משלוח אליי ושל מסכ ששילמתי.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתם מחמיצים את הנושא עם פאטרישיה בארבר , הקול שלה הוא לא הכי טוב , אבל היום אין כמעט זמרות עם קול מצויין ועם מנעד טוב מספיק . המוסיקה שלה היא אולי ג'אז קליל , אבל למי שאינו יכול לשמוע את קולטריין כי הוא מסובך מידי , היא מעולה

ואם אתם דווקה רוצים זמרת שנשמעת יותר טוב אתם יכולים ללכת על קייטי מלואה , ועל להקה בריטית ישנה שנקראת רנסנס , אני לא זוכר כרגע מי הזמרת (יש לי אותה בתקליט , ועשיתי ריפ למחשב כך שאני שומע במחשב ) , אבל גם שתיהן המוסיקה שמלווה אותן לא ממש מאתגרת

ואת דידי שמעתי כשעוד היו תקליטים , עם כול הכבוד היא לא מצאה חן בעיני , כך שזה נושא של טעם אישי

זה כול מה שאומר על הנושא של זמרות ג'אז

בברכה יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי רנסנס, זו להקה שאני מאוד אוהב. הם מנגנים רוק מתקדם עם דגש על קלאסי (Symphonic Prog), לזמרת שלהם קוראים אנני הסלם, ויש לה לדעתי את אחד הקולות הכי טובים ששמעתי.

זה נכון שהם די קלילים, אבל יש להם גם שירים יותר מורכבים...למשל באלבומים - Scheherazade and Other Stories

וגם ב - Ashes Are Burning

למכירה המערכת שלי -Focal, Nakamichi, Xetec, Eclipse...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...