Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לא ליפול בפח בקניית רכב

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 2052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

2. חפש אך ורק מכוניות עד יד 2 לכל היותר (01 בעלים קודמים)

למה? ואם הוא מחפש רכב בן 10? גם אז יד שלישית זה לא טוב? ואם הוא מחפש רכב בן 4, ומוצא רכב שהוא למעשה יד שניה, אבל נקנה מליסינג אפס ק"מ, אז הוא רשום כיד שלישית?

מס' בעלויות סביר זה טוב, אבל זה קריטריון (הרבה) פחות מהותי לדעתי, כל עוד הוא בתחום הסביר. אין שום טעם לפסול רכב בן 10 שהוא יד שלישית, או אפילו רביעית. אם תפסול רכבים בני עשר שהם יד שלישית ומעלה, תישאר עם מעט מאוד רכבים.

3. תן עדיפות מובהקת למי שמתחייב בפניך שהרכב טופל אך ורק במוסכי הרשת של היבואן ומוסר לידיך תדפיס של ההיסטוריה המלאה של הרכב

נכון חלקית, יש מספיק מוסכים טובים שהם לא מורשי יבואן, בהרבה מקרים אפילו טובים יותר מאלו שהם כן מורשי יבואן. לא הייתי פוסל גם רכבים שעברו טיפולים שוטפים באופן עצמאי, בהנחה שמי שטיפל בהם יודע מה הוא עושה. מה שחשוב - לא להתפשר על רכב לא מטופל, או אחד שרק נטען שטופל אבל אין שום הוכחה לטיפול.

4. אל תתפשר גם על הצד האסתטי - מכונית שלא נראית טוב, פנים וחוץ, לא שווה התייחסות בכלל

די, זה אפילו לא בכיוון. מי שלא טרח לשאוב את הרכב גם לא לקח אותו לטיפול פעם בשנה? אין שום קשר בין הדברים. כמובן שעדיף רכב שעבר שלושת אלפים מדבקות, אוטמי צבע וחומרי הגנה לפלסטיק. אבל למי שזה לא ממש חשוב לו, בטח ברכבים ישנים, זה לא באמת קריטריון.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1 ממש לא צריך להסכים אתי!

2. אם אתה לא רואה הבדל בין היסטוריה ממוסך רשת של היבואן, להיסטוריה ממוסכים מורשים אחרים, אז מבחינתך אין הבדל. מבחינתי יש, והבדלים חשובים מאוד.

יש לי סיבות לקריטריונים האלה, שהוכיחו את עצמם מאוד, בייחוד עבור אנשים שלא ממש מבינים ברכב. הדברים הופנו לפותח השירשור ולא לאנשים שמייעצים כאן...

דב קצת הגזמתה,

1. מסכים לגמרי

2. מה? הכל תלוי במודל הרכב, רכב בממוצע עובר יד כל 3-4 שנים לכן תחפש בהתאם לשנתון של הרכב.

3. כל עוד יש טיפולים מסודרים ממוסך מורשה משרד התחבורה (ורצוי מאותו המוסך) אני לא רואה שום עדיפות למוסך יבואן.

4. זה מאד תלוי בקונה, יש כאלה שלא אכפת להם וכאלה שכן.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאמצת הרבה כדי להוכיח לי שגם אני, כדב, אין לי הרבה מוח בקדקדי.

אבל מה לעשות, אני גם קצת איה, חמור עקשן, ואני עומד על העקרונות שלי. זכותך לפעול לפי ראות עיניך.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש חדש בתחום רכישת הרכב, וצריך להתיחס בהתאם.

אנחנו לא יודעים איזה סוג של רכב הוא מחפש, לאיזה צרכים, מה הדגשים שלו ומה תקציבו. אין דין בחור בן 18 שקונה "רכב ראשון" בפרוטות הראשונות שהרויח בחופשת הקיץ כדין בן 40 שרוצה להשתדרג ממשפחתומטית בליסינג לאיזה מרצדס משומשת ונוחה.

פות"ש - לא כל בעל רכב טורח להחתים את המוסך בכל טיפול. אני כזה - אני מחזיק 3 מכוניות המטופלות "לפי הספר" - אבל בלי חותמות בספר. מצד שני - מתוייקות לי כל חשבוניות הטיפולים, כך שכאשר הגיע לשלב המכירה יהיה לי מה להציג לקונה.

לגבי טיפולים עצמיים - בעיה. במקרה הטוב המוכר יציג את הקבלות על רכישת החלקים והחומרים. במקרה הגרוע יהיה מדובר במתן אמון בזר ללא שום תיעוד ברור.

טופס "גילוי נאות" תקבל רק מסוחר\חברה העוסקת במכירת רכב. לא ממוכר פרטי. ברכישה ממוכר פרטי יהיה עליך להפעיל את החושים וההגיון שלך כדי לדעת במי לתת אמון. יש בפורום לא מעט המלצות לגבי זיהוי סוחרים מוסווים, אבל גם הם מספיק מתוחכמים כדי להביא אותך לרכישה.

מראה חיצוני - תלוי בעומק הפגיעות. אישית איני מתקן פגיעות שטחיות - הרי הדלת שאתקן תספוג פתיחת דל ממכוניות שכנות בחניה, או שריטות מפתח על ידי מי שרכב שלם "לא בא לו טוב בעין" - ובאזור בו אני עובד זה הסטנדרד. כל עוד אין חלודה איני מוטרד.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקפיד על הדברים הבאים, לא תיפול בפח:

1. וודא (דבר ראשון בשיחת הטלפון, ודבר ראשון כשתגיע לראות את הרכב), שמי שמוכר לך הוא הבעלים הרשום של הרכב, ולפחות שנה שלימה.

2. חפש אך ורק מכוניות עד יד 2 לכל היותר (01 בעלים קודמים)

3. תן עדיפות מובהקת למי שמתחייב בפניך שהרכב טופל אך ורק במוסכי הרשת של היבואן ומוסר לידיך תדפיס של ההיסטוריה המלאה של הרכב

4. אל תתפשר גם על הצד האסתטי - מכונית שלא נראית טוב, פנים וחוץ, לא שווה התייחסות בכלל

בקיצור - אל תחפש מציאות מבחינת מחיר, אלא מבחינת עבר ומצב.

אוקי תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאמצת הרבה כדי להוכיח לי שגם אני, כדב, אין לי הרבה מוח בקדקדי.

אבל מה לעשות, אני גם קצת איה, חמור עקשן, ואני עומד על העקרונות שלי. זכותך לפעול לפי ראות עיניך.

למה כל דבר הופך לדיון אישי?

אתה יכול כמובן גם להתעקש לקנות רכבים יד ראשונה מיקים (עם מבטא!) בני שישים פלוס. בלבד.

אבל להגיד שכל רכב יד שלישית בלי קשר לגילו הוא פסול, זה פשוט (מנסיוני הצנוע) לא נכון בעליל, ופוסל המון מכוניות טובות.

כנ"ל לגבי מוסכי יבואן - אני אעדיף רכב צרפתי שטופל אצל גבע, אורן או שאפט ורכבי vag שטופלו אצל רון מרכבים כאלו שטופלו במורשה (בייחוד בחלק מסויים מהמורשים). לא צריך להיות מנהל מוסך מורשה משרד התחבורה בשביל לחפש בגוגל את שם המוסך שבו הרכב טופל ולמצוא חוו"ד עליו.

במציאות, מי שלא מחכה שנה לרכב המתאים אלא צריך רכב עוד שבוע או שבועיים, בטח מי שמחפש רכב פחות נפוץ, צריך להתפשר, ועדיף להתפשר על יד שלישית או על רכב קצת מלוכלך מאשר על רכב ישן בשלוש שנים.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...