Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לא ליפול בפח בקניית רכב

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 2052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קונים רכב יד-שניה והרכב עדיין במסגרת האחריות?

פנו אל המוסך המרכזי ע"מ לבדוק את תקפות אחריות זו!

במסגרת תביעה אשר נדונה בבית המשפט לתביעות קטנות י-ם בפני השופטת אנה שניידר, נדחתה תביעה להשבת כספו של לקוח על תיקון לוח השעונים וזאת עקב שינויים והתקנות אשר ביצע היד הראשונה.

לפסק הדין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עוד דרך לזהות סוחר מכוניות (כבר נאמר, לא בהכרח רע, אבל כדאי לדעת זאת לפני הקניה):

כבר נכתב כאן שניתן להכניס בגוגל את מספר הטלפון המתפרסם במודעה. ובכן, גם הסוחרים מודעים לכך, ולכן לעיתים תראו במודעה מספר עם מקפים במקומות הגיוניים יותר או פחות. אם תכניסו את המספר, כולל המקפים, לגוגל - ייתכן שתמצאו רכב יחיד, או לכל היותר שניים. החליפו את מיקום המקפים, וראה זה פלא, תצוצנה להן תוצאות חדשות שלא היו שם קודם...

ראו למשל זה:

http://www.google.com/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahe%3Aofficial&channel=s&hl=en&q=052+570555-3&btnG=Google+Search

מול זה:

http://www.google.com/search?hl=en&safe=off&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Ahe%3Aofficial&hs=fec&q=052+57055-5-3&btnG=Search

נפרד לשלום מהפונטו הידנית 2006.

פרטים כאן: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=305171

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שבוע(24/6/08), דנה ועדה הכלכלה של הכנסת בהצ"ח "גילוי נאות רכב משומש" לצורך הגשתו לקריאה שניה ושלישית.

בדיון זה הינחה יו"ר הועדה את משרד התחבורה להורות למכוני הרישוי לרשום את כמות הנסועה שעבר הרכב, כך שמידע זה יאגר במחשבי משרד הרישוי. מידע זה יימסר לקונה פוטנציאלי כמו מידע על עיקולים/שיעבודים, הבעלויות וכד'...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק סוחרים מנסים למצוא פריירים שיקנו את תוצרתם.

אתמול הלכתי לראות עם חבר סקסו כחולה המוצעת למכירה כבר מספר ימים. הרכב מבחוץ עשה רושם נחמד, אבל היה הרבה בשמש. (צבע דהוי\מקולף)

מזל שלקחתי חבר שמבין, הוא פתח מכסה מנועה, הכניס אצבע לפתח הרדיאטור והוציא משחה סמיכה בצבע בז'. הוא הראה את זה למוכר הרכב ובמקום לראות איזה סימן של הפתעה הוא אמר OK, לקח המפתחות וחזר לביתו. הוא בפירוש ידע שיש לו ראש מנוע דפוק. פשוט חוצפה.

הרכב עצמו הוא מבת חפר, כאמור בצבע כחול עם קילופים פה ושם. שנת 98. הישמרו לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

בחודש האחרון אני מחפש רכב באתר יד2. ככל שעובר הזמן אני מבין שאחוז הסוחרים המתחזים לאנשים פרטיים הוא גבוה יותר. יש כמה דפוסי התנהגות שאפשר להבחין במודעות האלה. כידוע יש איזור מיוחד שמוקדש לסוחרים אך מכיוון שחלקנו מחליטים לדלג על האיזור הזה, יש התחזויות.

כמה נקודות שהייתי רוצה להבהיר לפני:

- מדובר במסקנות מחוויות אישיות שלי, אני לא טוען להיות מומחה בתחום

- אני בטח לא טוען שאני יכול לאתר סוחר מתחזה ב100 אחוז. יש מקרים שכן, ויש מקרים שלא

- הצפייה שלי במודעות היתה רובה ככולה באתר יד2, אבל אני מניח שהכללים מתאימים לכל לוח קנייה ישראלי אחר

- סוחר מבחינתי שווה סוחרי רכב, מגרשים, חברות השכרה / ליסינג / טריידאין / מימון וכו'

- מי שרוצה לקנות מסוחר- שיהיה בכיף. חשוב רק לעשות קנייה מודעת. אני יוצא נגד הסוחרים המתחזים. אם באופן כללי כדאי לקנות אצל סוחר או לא זה דיון אחר.

אם כך, מה חשוב לדעת?

1. שימו לב למספר הטלפון. האם יש בו יותר ממקף אחד? (050-123456 = תקין, 050-45-54-64 = לא תקין). המתחזים "מעוותים" את מספר הטלפון כדי שלא יזוהו אוטומטית ע"י סינונים של האתר. הם פרסמו בעבר, ולא רוצים שיתפסו אותם מפרסמים מספר פעמים רכבים שונים כי אז ייזרקו אוטומטית.

2. האם מספר הטלפון מופיע ב"תיאור" או "פרטים נוספים" במקום בשדה המיועד למספר טלפון? אם כן, זה חשוד מאוד ויש סבירות גבוהה לסוחר.

3. קחו את מספר הטלפון והריצו אותו כחיפוש בגוגל (כן, ממש כך- "העתק" ו-"הדבק". אתם עשויים למצוא שמספר הטלפון הזה משודך למכוניות נוספות באתר יד2 או באתרים אחרים. האם הגיוני שאדם פרטי מוכר בתקופה קצרה 3 מכוניות? תחליטו אתם. מה גם שאפשר להגיע לפרטים מפלילים יותר באתרים אחרים.

4. האם מצורף מספר טלפון קווי? (הוט, בזק וכו'). אם כן- אמינות המודעה עולה כיוון שקצת יותר מורכב להחליף מספרים קוויים.

5. הביטו בשדה של שם המוכר. האם השדה ריק ולא הזינו אותו כלל? אם כן, עולה הסבירות שמדובר בסוחר. זו עוד שיטה ליצור קושי לאתר אותם.

6. סביר להניח שתשקיעו לפחות כמה שבועות כדי למצוא רכב טוב. במהלך התקופה הזו נסו לשים לב לתופעות מוזרות כמו שתי נשים בשם אתי משכונה מסויימת בחיפה, שמוכרות בהפרש של יומיים פיאט פונטו עם נתונים דומים מאוד. שתי נשים או אותה אישה? תחליטו אתם.

7. הביטו בתמונות הרכבים, האם הרקע בו נמצא הרכב מוכר לכם? האם יכול להיות שראיתם כבר את אי-התנועה הזה עם שני התמרורים? כן, מאוד יכול להיות. אם אתם חושבים ששום סוחר לא יהיה טיפש מספיק לצלם שני רכבים בדיוק באותה הפינה- אתם טועים, גם את זה ראיתי.

8. אני הכנתי לי "רשימה שחורה" עם מספרי טלפון שזיהיתי באופן ודאי כסוחרים. לאחר מכן נתקלתי שוב באותם המספרים וידעתי לסנן אותם מידית באמצעות הרשימה. אולי כדאי לפתוח כאן נושא חדש ששמו "רשימה שחורה" ולאגד מספרים כאלה...?

אם יעלו לי עוד דברים אני אעדכן את ההודעה.

אשמח לשמוע תגובות. לדעתי כדאי שהנושא הזה יהיה "דביק" ונגיש לכולם...

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שבתקופה האחרונה יש משהו שמריח כמו שיתוף פעולה בין יד2 לסוחרים.

אין אפשרות לראות את מס' הטלפון אא"כ לוחצים על "הצג מספר"- מה שיקשה עלינו באימות או הזמת החשד אם אכן מדובר בסוחר.

עצוב.

מחפש ווספה לחלקים\חלקים לווספה לטובת פרוייקט.

כשאין סוס, גם חמור טוב. (רק שלא יהייה פרד)

לא בשביל כולנו הנשימה הבאה מובנת מאליה- לחץ לפרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שבתקופה האחרונה יש משהו שמריח כמו שיתוף פעולה בין יד2 לסוחרים.

אין אפשרות לראות את מס' הטלפון אא"כ לוחצים על "הצג מספר"- מה שיקשה עלינו באימות או הזמת החשד אם אכן מדובר בסוחר.

סיימון, הסיבה שהוסיפו את המנגנון הזה היא דווקא כדי למנוע העתקה גורפת של מספרי הטלפון ע"י סקריפטים/רובוטים למינהם ו/או לצרכים סטטיסטיים. עושים את זה בעוד כל מיני אתרים. בהמשך לזה, הם התחילו להכניס ביד2 מנגנון בו אתה אמור לרשום קוד לפי מה שרואים בתמונה, כדי להבטיח שאדם צופה במודעה ולא מכונה (כאמור- סקריפט או רובוט). השיטה הזו נפוצה מאוד היום ונקראית CAPTCHA (תוכל לקרוא על זה ב Wikipedia). בכל מקרה, לא צריכה להיות לך בעיה להגיע למספר הטלפון ולכן אני לא רואה קושי באימות או הזמת החשד...

אני יכול להגיד לך שיד2 לרוב כן מעיפים את המודעות האלה כשאני מדווח, אבל הסוחרים חוזרים שוב ושוב ונראה שיד2 לא עושה מאמץ מיוחד לחסום אותם. אני חושב שליד2 כן יש אינטרס להעיף סוחרים מהאיזור הפרטי, כי באיזור המסחרי משלמים כסף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

כל המטרה של השרשור הזה בעצם זה שכל מיני ילדים בורים וחסרי השכלה כמוני שמחפשים אוטו ראשון יוכלו לקבל את כל המידע שהם צריכים במקום מרוכז אחד, ושלא יבזבזו זמן וכסף על דברים שאפשר להמנע מהם מבעוד מועד.

אחרי שחיפשתי המון תשובות על פני עשרות שרשורים בנוגע לתהליכים שצריכים לעבור בזמן רכישת רכב וסלט לא קטן עם רכב שאני וחברה שלי מחפשים לה חשבתי שנוכל כל אחד בתחומו לתרום ולעשות פה מדריך של מה לעשות ואיך לעשות לפני ששופכים אלפי שקלים מהכסף שלנו על אוטו ושבסוף גם נהיה מבסוטים עליו.

אז החל מלוחות יד שנייה (באינטרנט ולא רק) ואתרי יצרניות ויבואנים

דרך שיטות לעלות על סוחרי רכב ממולחים שלא בדיוק רוצים את טובתינו כבר בטלפון,

בדיקות שאפשר לעשות לרכב הפוטנציאלי בחנייה,

מכוני בדיקה לפני קנייה ומוסכים שמתמחים בדברים כאלה (יישוריי קו או כל דבר אחר)

ועד איך עושים העברת בעלות, זכרון דברים ושאר חוזים עם שמות מוזרים

אז אני אתן כמה פויננטרים מהנסיון המאוד מאוד מצומצם שלי

איך עולים על סוחר

1. עוד בלוח מחפשים כפילויות, מה זה אומר? ראיתם הצעה טובה מידיי בשביל להיות אמיתית? כנראה שזה באמת ככה. חפשו את מספר הטלפון שמופיע במודעה שלכם בעוד מודעות (חתיכת עבודה אבל יכול לחסוך המון כאב ראש)

2. בטלפון, כשהבנאדם עונה אומרים שהתקשרתם בקשר ל*רכב*, לא אומרים את שם הרכב! אם מיסטר X שואל "איזה אוטו?" הרי שרוב הסיכויים שאתם מדברים עם סוחר (למרות שלא תמיד לשלול ישר כי קרו מקרים של שני רכבים שנמכרים באותה משפחה). תשאלו את הבנאדם כמה רכבים הוא מוכר, ואז תבינו כבר תמונת מצב יותר טובה.

בדיקות

1.חשוב לקבוע להפגש עם המוכר ליד הבית שלו או העבודה, איפה שהרכב עמד כבר כמה זמן והוא קר. א: זה נותן גישה יותר טובה לחלקים (בלי להכוות) ויש גם תקלות ש"נעלמות" כשהרכב מתחמם (אצלי למשל הבולמים חורקים רק כשהרכב קר)

2.להסתכל על הרכב מהצד ומקדימה ולראות שהמרכב ישר (נשמע מוזר אבל לפעמים עולים על ליקויי שלדה גם ככה)

3.חפשו חלודה באיזורי איטוס מרכזיים, תא מטען, חלונות, שמשות (יכול להעיד על אטימות גרועות ונזילות מים לתוך הרכב בגשם בעתיד)

4.קחו את האוטו לסיבוב (חשוב חשוב חשוב) ותראו שההילוכים (גם באוטומוט אפשר לשחק איתם) נכנסים טוב, בזמן בלימה הרכב ממשיך לנסוע ישר ולא "למשוך" לאחד הכיוונים (לפעמים כמעט ולא מורגש, אז לשים לב)

5. שחיקה לא סימטרית של הצמיג (פנים שחוק יותר או פחות) מראה על כיוון פרונט לקוי

שיחקה לא סימרטית בין הצמיגים (שמאל יותר שחוק מימין או ההפך) מראה פשוט על חוסר אכפתיות וצריך להליק נורה אדומה לגבי שאר הדברים

מכונים

אני ממליץ בחום על "טסטקאר" בנשר, מכון אמין, מקצועי ונותן חוות דעת גם בכתב וגם בע"פ (יש לציין שאין לי בסיס להשוואה אבל אני אהבתי את מה שראיתי)

זהו, זה פחות או יותר מה שאני יודע, ואני בטוח שזה כאין וכאפס לעומת אנשים אחרים פה, אז קדימה, לחלוק. ידע זה כח!

נ.ב לא לצחוק עליי אם יש שגיאות, יש פה ממש הרבה אותיות

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
  • 3 חודשים מאוחר יותר...

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=316057

אז אחרי שקראתי את הטיפים רציתי להוסיף משהו משלי...

אין לך מספיק כסף ביד אל תתחייב עבור רכב מכל סוג שהוא,למעט משהו שהוא חובה לעסק וגם כאן בזהירות.

קנה רכב שהוא במגבלות המזומן שיש לך,אין לך ,המתן !

אתה חם מאוד על משהו,מצאת מציאה מדהימה...שתה קצת מים וחשוב פעם שנייה ושלישית.

בתוך המשא ומתן אל תתחייב,אמור למוכר תן לי לחשוב ושקול בשנית,ישראל מוצפת ברכבים !

לא תמיד מה שיש לכולם הוא גם הדבר היחידי,פקח עיניים ,יש עוד דברים מעניינים ומאוד זולים.

==========================================

באשר לטיפים שצרף פותח השרשור

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=316057

אני חולק על מספר סעיפים שלדעתי הם טעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

אני לפני כחודשיים קניתי רכב מטרייד מוביל

לאחר שבועיים היה לי טסט

להפתעתי גיליתי שמספר המנוע לא תואם למה שיש ברישיון והטסט נכשל

עזבו שגם גילו בעיה בגיר (וכל טיפול זה 8000 ש"ח)

וזה רכב פרטי כבר היה עדיף השכרה

בקיצור שימו לב לבדיקה!!!

בחרו אתם את מקום הבדיקה ועד שלא יתוקנו הליקויים לא לקנות!!!

אל תאמינו לאף אחד

כולם שקרנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
  • 6 חודשים מאוחר יותר...

רציתי לשתף אתכם במידע חשוב שלמדתי היום.

פרטי זיהוי החברה / הרכב מושמטים.

הגעתי למשרד מכירות של אחת מחברות הליסינג/השכרה הגדולות והידועות לרכוש דגם רכב ספציפי מקבוצה 6 מהשנים 2011 או 2012 (חדש אצל היבואן עולה יותר מ- 200,000 ש"ח).

סוכן המכירות העלה רשימה במחשב בה בלט לטובה אחד הרכבים משנת יצור 2011 עם מספר ק"מ סביר (פחות מ- 20,000 ק"מ).

נאמר לי שהיה בחוזה ליסינג שהופסק (התירוצים המקובלים שכבר שמעתי הם "עובד שפוטר/התפטר/התחרט" וכו').

הרכב במקרה היה במגרש הצמוד, ולמזלי טרם ביצוע "השבחה" (ניקוי, הברקה של חלקי פלסטיק פנימיים, פוליש, תיקון קוסמטי של פגיעות קלות וכו'). נאמר לי שזהו דגם מבוקש מאוד ולכן מוצע לי במחיר מחירון מלא (ללא הפחתות כלשהן כגון מקוריות "ליסינג").

יצאתי לראות. הרכב היה אמנם נקי כמעט לחלוטין מפגיעות פח, אולם נראה מוזנח מבפנים (מספר חלקי פלסטיק שחוקים/שבורים) אולם עדיין ברמה של רכב "ליסינג הי-טק" לא שמור. אפשר היה כמעט להאמין לסיפור של איש המכירות.

ביקשתי לדעת עם כמה ק"מ הוחזר מעסקת הליסינג שבוטלה, ואז, כשאיש המכירות מדפדף במחשב ביומן הרכב הצצתי וראיתי כמה פרטים חשודים שנראו כמו מספר חוזים שהיו על הרכב. ביקשתי שיעביר דפים ואז התברר לי שהרכב מעולם לא היה בעסקת ליסינג ארוכת טווח אלא ביותר מ- 30 עסקאות קצרות טווח בנות כחודש עד מספר ימים כל אחת, שעל חלקן מצויין "רכב חלופי" והלקוח השוכר הוא מוסך. קרי, זהו רכב "השכרה" לכל דבר למרות שברשיון הרכב הוא רשום כ"החכר" ולא כ"השכרה" !!!

בשלב זה העסקה נפלה והסוכן הבין שעשה טעות חמורה ואף טרח לציין בפני שאסור היה לו להראות לי פרטים אלו

בשל "חוק הגנת הפרטיות" האוסר עליו להציג את פרטי הלקוחות שהשתמשו ברכב.

כבר נתקלתי בטענה הזו כשביקרתי במשרדי מכירות אחרים בחברות ליסינג אחרות.

דגשים לסיכום:

* חובה לדרוש לראות את יומן הרכב המלא.

שמתי לב שרוב החברות משתמשות בתוכנה בשם "תפנית". יש לבדוק במסך "תנועות רכב" המהווה LOG של כל הפעולות

שבוצעו החל מהרכישה אצל היבואן, התקנת מיגון, חוזה עם לקוח, החזרה, העברה בין מגרשים וכו',

הכל עם תאריכים ורישום מד מרחק. לא לקבל טענות של "הגנת הפרטיות", הן משרתות אך ורק את איש המכירות.

* אסור לשלם דבר על-חשבון לפני שרואים את הרכב בפועל, עדיף לנסוע לראות את הרכב היכן שהוא נמצא באותו הרגע.

ברוב הפעמים ידרשו מכם לשלם כ- 1,000 ש"ח על-מנת להוביל את הרכב שנמצא במגרש אחר למקום קרוב יותר אליכם.

תשלום כזה כובל אתכם (פסיכולוגית) לעסקה. רוב האנשים הם שונאי הפסד ויכנסו לעסקה גרועה רק כדי שלא להפסיד

את אותם 1,000 השקלים. נכון שאם הרכב שהובל אליכם אינו מוצא בעיניכם אתם יכולים להשתמש באותם 1,000 ש"ח

עבור רכב אחר אצל אותה החברה, אבל בשלב זה אתם כבר שבויים.

* כבר נתקלתי בטענות שהרכב נמצא ב"מרכז/מחסן השבחה" שלא ניתן לבקר בו אלא רק להוביל את הרכב ממנו,

כמובן תמורת תשלום אותם ה- 1,000 ש"ח. במקרה זה - עדיף "תודה, שלום".

* דו"ח בדיקה "נקי" מטעם חברת הליסינג אינו ערובה לכך שהרכב בר-קנייה בעיניכם.

בפנים הרכב עדיין עלולים להיות חלקי פלסטיק מהותיים סדוקים/שבורים, וכבר הפסדתם את ה- 1,000 ש"ח ששילמתם

על ההובלה... יתכן שעישנו ברכב הזה ולא תסבלו את הריח גם לאחר ניקוי. זה לא כתוב בדו"ח הבדיקה.

סביר להניח שכבר בדרישה הראשונה לראות את יומן הרכב יראו לכם את הדרך החוצה.

למה להתעסק אתכם המתוחכמים כאשר לצערנו ישנם כה הרבה פתאים/פראיירים בחוץ שיקנו את כל מה שאיש המכירות ידחוף להם ?

לשיקולכם. חלקכם יעדיף שלא לדעת את הסטוריית הרכב האמיתית וכן לבצע את הרכישה.

שבת שלום,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...