Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקראת פרויקט דיטיילינג מלא (כולל פוליש)

שימו לב! השרשור הזה בן 3891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברי פורום

מצחיק כמה שחיפשתי לרכוש מכונת פוליש, בין אם מחנויות ובין אם מחברי הפורום. בסופו של דבר מסתבר שלגיסי במרחק 10 דק' נסיעה ממני יש מלטשת רוטורית מקצועית עם בורר מהירויות לטענתו היא מכונה רצינית (טרם ראיתי). למיטב הבנתי בעצם מדובר על פולישר לכל דבר ועניין.

כל מה שאני צריך זה לרכוש בקינג פלייט לצורך העבודה איתה, ולצאת לדרך.

אז אם אני טועה לגבי המלטשת אנא תתקנו אותי. וכל הפוסט הזה לפח.

אני יוצא מנק' הנחה שלא טעיתי.

הפציינט:

מדובר על רכב שחור, צבע הרכב שמור ולא דהוי, יש מעט סווירלים וסימני מים בקטנה . אני יעלה תמונות בבוקר לצורך המחשה.

שלב א' - אשמח לעזרת המנוסים בהנחיה נכונה לביצוע העבודה ורכישת החומרים.

מוצרים:

שמפו לרכב - יש (אמריקן איגל, ארמור אול)

פלסטלינה- בדרך

חומר לסיכוך פלסטלינה "לובריקנט" - הבנתי שניתן לבצע עם שמפו רכב מדולל . מה היחס הנכון?

מגבות- מיקרופייבר בשפע, אובר (בדרך), וואפל (בדרך)

CG בלק לייט - בדרך

אוטם אופטיסיל- בדרך

איזולירבנד - יעשה עבודה? המלצות?

חומרי פוליש-מהם החומרים עליהם תוכלו להמליץ לעבוד איתם על מנת להוריד סווירלים (עדינים) ולקבל אפקט מראה ושחור עמוק ורטוב.

לדעתי (ותתקנו אם אני טועה) במקרה כמו שלי של צבע שמור וסווירלים עדינים אפשר להשתמש בפוליש עדין חד-שלבי.

חשבתי על מנזרנה 4000 , CG V38 .ואולי-אולי לבצע פוליש דו-שלבי כאשר אני ישתמש ב V36 כראשוני ולאחר מכן לפיניש במנזרנה/CG שציינתי.

פדים ובקינג פלייט- האם כל בקינג פלייט תתאים לכל מכונה? האם עליי לשים לב למשהו טכני בנוגע לבקינג פלייט לפני רכישה? יש גודל מומלץ?

כמו כן, אברר עם גיסי איזו מכונה יש לו ואעלה את זה כאן.

לגבי פדים, אני צריך פד פיניש ובמידה ואלך על הדו-שלבי אז גם פד חיתוך. חשבתי על לייק קנטרי לשני הפדים. יש המלצות אחרות? שילוב ?

בנוסף כנראה ארצה לקנות פד אפליקטור רק לצורך מריחה כמו ווקס או גלייז (אגב, האם יש מניעה להשתמש עם מכונה למריחת אוטם?)

וכשכל זה יהיה מאחורי:

שלב ב'

העבודה: תוסיפו/תתקנו/תחזקו תנו לי על הראש ותנו את עצתכם המקצועית, זה המקום.

שטיפה יסודית - מומלץ עם פיירי להוריד חומרים שנמרחו על הרכב

ייבוש (או שלא חייב לפני פלסטלינה?)

פלסטלינה

שטיפה (האם יספיק עם מים בלבד?)

ייבוש ייסודי 100%

הכנה לפוליש- סגירת כל הפלסטיקים/גומי והחריצים ע"י דבק (איזולירבנד במקרה שלי)

עבודה- עם הפולישר (רוטורי) , יישום חומר הפוליש על הפד בצורת X אן מס' נק' בודדות (מה שאבחר) עבודה במשטחים קטנים, פיזור החומר על המשטח ע"י הנחת הפולישר במס' מקומות , הפעלת הפולישר על מס' 1 כאשר הפד מונח על המשטח, ומתחיל בפיזור החומר בזריזות.

עוצר, מעלה ל 5, מניח ומפעיל, עובד בצורת נחש , לא נתקע במקום, בצורה איטית רציפה ואחידה עם לחץ עדין בצורת נחש אופקי, ולאחר מכן נחש אנכי, עובר לפחות 3-4 פעמים. מנקה את השאריות של הפוליש עם מ.פייבר. בודק תוצאות. אם אחליט לבצע את הדו-שלבי אז את אותה פעולה רק עם הפד המתאים כמובן בהתאם לפוליש.

בסיום הפוליש על כל הרכב , הבנתי שמומלץ שוב לשטוף את הרכב משאריות הפוליש (המלצות אחרות?).

לאחר מכן,

ייבוש ייסודי

יישום CG BL , איישם ע"י מכונה - מהירות 1 , פד אפליקטור , 15 דק' המתנה

מריחת אוטם אופטיסיל - כנראה ידני , (לא יודע עדיין זמן המתנה,האם מומלץ לבצע 2 ידיים, האם ניתן לאטום גם את החישוקים,והחלונות?)

זהו זה, זה כל מה שאני יודע אולי פספסתי משהו, לכן אני משתף. תרגישו חופשי.

בגדול, אם כל זה יעבוד טוב ואפיק תוצאות לא פחות ממושלמות (בשבילי) , אני מתכוון בעתיד לרכוש אופטי-קואט ולסגור עניין סופית.

הערות/הארות יתקבלו בשמחה רבה.

המוצרים שחברים לי (בקינג פלייט,פדים,פולישים) ככל הנראה ירכשו דרך אוטוסטור.

אשתדל להעלות תמונות של מצב הצבע כבר מחר.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתי סנט שלי בנוגע לפרוייקט שלך:

שמפו-עדיף שמפו קצת יותר רציני,באמת אתה הולך להשקיע כאן די הרבה זמן ולשמפו יש תפקידים חשובים וקריטים כאן.(פירוק ליכלוך,ניקוי יסודי והכנת השטח)

קוויק דיטיילר-לובריקנט לפלסטלינה:נכון אפשר להשתמש בשמפו לרכב,אבל לא מומלץ כי השמפו מקציף מאוד ויוצר "הפרדה" בין פח הרכב לבין הפלסטלינה(ואנחנו רוצים שלא תהיה ממש הפרדה ושהפלסטלינה "תגרוף"אליה את כל הזוהמה מפח הרכב.

אם כבר שמפו לרכב שאפשר להשתמש בו למטרה הנ"ל זה הONR,וגם בתור שמפו הוא מעולה.

אופטי סיל מעולה!

עוד שטיפה עם פיירי? בשביל מה? כדי להוריד את כל השומניות של הפולישים? במידה וכן,לא חובה בכלל לשטוף את הרכב אלא להתיז IPA על הרכב ולנגב. (IPA-אלכוהול מדולל(לא נכנס לשם של זה כי זה לא הכי נכון) בערך 14% אלכוהול.

יישום האופטי סיל תתבצע באופן ידני,להתיז פעם-פעמיים על הפד (ואם זה משטח גדול אז גם פעם על המשטח) ולמרוח בטכניקת שתי וערב לכיסוי מושלם.

בהצלחה ומחכה לעדכון!

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עצות: 1- קח בחשבון שמלטשות מסתובבות במהירויות גבוהות בהרבה ממכונות פוליש,לכן קל לשרוף איתן את הצבע(קח בחשבון ואם תחליט אז תהיה מאוד זהיר) 2- אל תקנה בקינג פלייט לפני שאתה יודע בוודאות איזו הברגה יש למכונה שלך. יש כמה סןגי הברגות. 3- פדים מומלץ בין חמש לשש אינץ'. 4- הפולישים שציינת חלשים מדי בשביל להתמודד עם הסווירלים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם למלטשת יש בורר מהירויות (ומומלץ לעבוד עם אחת כזו) עדיף לעבוד במהירות בינונית-נמוכה בעת ביצוע הפוליש ומדי פעם גם לעצור ולבדוק אם המשטח לא התחמם מדי. נכון שזה לוקח טיפה זמן אבל עדיף לעשות זאת כדי לא לפגוע בצבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

E-A צודק. עם מכונה רוטורית אתה יכול לעשות יותר נזק מאשר תועלת.

יש סרטונים של junkman2000 ביוטיוב שבהם הוא מסביר איך לעשות פוליש. מציע לך לראות את כולם, אחרי שסיימת, תראה שוב.

אני לא יודע אם מכונה רוטורית זו בחירה טובה למישהו שזו פעם ראשונה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתי סנט שלי בנוגע לפרוייקט שלך:

שמפו-עדיף שמפו קצת יותר רציני,באמת אתה הולך להשקיע כאן די הרבה זמן ולשמפו יש תפקידים חשובים וקריטים כאן.(פירוק ליכלוך,ניקוי יסודי והכנת השטח)

קוויק דיטיילר-לובריקנט לפלסטלינה:נכון אפשר להשתמש בשמפו לרכב,אבל לא מומלץ כי השמפו מקציף מאוד ויוצר "הפרדה" בין פח הרכב לבין הפלסטלינה(ואנחנו רוצים שלא תהיה ממש הפרדה ושהפלסטלינה "תגרוף"אליה את כל הזוהמה מפח הרכב.

אם כבר שמפו לרכב שאפשר להשתמש בו למטרה הנ"ל זה הONR,וגם בתור שמפו הוא מעולה.

אופטי סיל מעולה!

עוד שטיפה עם פיירי? בשביל מה? כדי להוריד את כל השומניות של הפולישים? במידה וכן,לא חובה בכלל לשטוף את הרכב אלא להתיז IPA על הרכב ולנגב. (IPA-אלכוהול מדולל(לא נכנס לשם של זה כי זה לא הכי נכון) בערך 14% אלכוהול.

יישום האופטי סיל תתבצע באופן ידני,להתיז פעם-פעמיים על הפד (ואם זה משטח גדול אז גם פעם על המשטח) ולמרוח בטכניקת שתי וערב לכיסוי מושלם.

בהצלחה ומחכה לעדכון!

תודה על העזרה!

השטיפה עם הפיירי זאת השטיפה הראשונה על מנת להוריד גם חומרים שנמרחו בעבר על הרכב כמו ווקס.

בנוסף,

בדקתי באוטוסטור, אין שם onr.

נכנסתי ליוטיוב לחקור קצת ומצאתי סרטון הדגמה של ה onr מול carpro eraser

עושה רושם שהקאר פרו מומלץ יותר.

כך או כך, מאיפה ניתן לרכוש את החומרים האלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עצות: 1- קח בחשבון שמלטשות מסתובבות במהירויות גבוהות בהרבה ממכונות פוליש,לכן קל לשרוף איתן את הצבע(קח בחשבון ואם תחליט אז תהיה מאוד זהיר) 2- אל תקנה בקינג פלייט לפני שאתה יודע בוודאות איזו הברגה יש למכונה שלך. יש כמה סןגי הברגות. 3- פדים מומלץ בין חמש לשש אינץ'. 4- הפולישים שציינת חלשים מדי בשביל להתמודד עם הסווירלים האלה.

מצטער שאני עונה בציטוט נפרד לכל אחד, אני בנייד ואין אפשרות אחרת.

נק׳ חשובה - מהירות המלטשת. תודה.

לגבי פולישים, אז מה לדעתך יתאים יותר? אולי עבודה עם מנזרנה 1000 ולאחר מכן 4000

או

Cg v32 + v38

משהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר- תודה על הטיפ (:

אדידס- צפיתי. אצפה שוב. ושוב.

עריכה:

אדידס- וואו תודה , לא ראיתי את הסרטונים שלו, ראיתי כל כך הרבה חשבתי שזה עוד אחד.

אני מבסוט עליך. אני בדיוק על זה.. תודה! (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק דבר אחד, בסרטונים שלו הוא עובד עם מכונת DA, אתה תעבוד עם מכונה רוטורית. עם מכונה רוטורית אני לא בטוח שצריך לעבוד כל כך לאט על כל מקטע. אין לי ניסיון עם מכונה רוטורית אז אני לא בטוח, רק שים לב לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שאני עונה בציטוט נפרד לכל אחד, אני בנייד ואין אפשרות אחרת.

נק׳ חשובה - מהירות המלטשת. תודה.

לגבי פולישים, אז מה לדעתך יתאים יותר? אולי עבודה עם מנזרנה 1000 ולאחר מכן 4000

או

Cg v32 + v38

משהו אחר?

רק דבר אחד, בסרטונים שלו הוא עובד עם מכונת DA, אתה תעבוד עם מכונה רוטורית. עם מכונה רוטורית אני לא בטוח שצריך לעבוד כל כך לאט על כל מקטע. אין לי ניסיון עם מכונה רוטורית אז אני לא בטוח, רק שים לב לזה.

גלעד-שני השילובים של הפולישים יעבדו מצוין.

ADIDAS נתן לך פה נקודה חשובה,אל תנסה לחכות את הפעולה של JUNKMAN כי הוא עובד עם מכונות DA שהן. במכונות רוטוריות דרך הפעולה היא שונה לגמרי. בטוח לא נחש אנכי ונחש אופקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלעד-שני השילובים של הפולישים יעבדו מצוין.

ADIDAS נתן לך פה נקודה חשובה,אל תנסה לחכות את הפעולה של JUNKMAN כי הוא עובד עם מכונות DA שהן. במכונות רוטוריות דרך הפעולה היא שונה לגמרי. בטוח לא נחש אנכי ונחש אופקי.

כן שמתי לב לזה שהוא עובד עם הפורטר DA.

אלי, אז באיזה צורה יש לעבוד?

עוד דבר, אני הטעיתי לגבי הסרטון ביוטיוב על ה ONR. התכוונתי ל IPA מול קארפרו ERASER למטרות ניקוי המשטח משומנים לאחר ביצוע הפוליש. אני מנסה לחפש את האירייסר באתרים (בארץ) ולא מוצא.

הנה הסרטון הדגמה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי מכונה רוטורית, בסרטון הבא של מגווריס יש בדקה ה 2:20 עבודה עם מכונה רוטורית:

http://www.youtube.com/watch?v=C6PyXbrNbsE דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

אגב שים לב איך הוא שם את הכבל על הכתף, מאוד חשוב לשם הבטיחות כדי שהכבל לא יכנס בטעות לחלקים נעים במכונה :loco:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן ששמתי לב. אני תלמיד טוב (;

בנוגע למהירויות אם הבנתי נכון ברוטורי הם מדברים על

900 סלד למריחה זריזה

1200-1300 סלד לעבודה.

ובצורה שאמרתי , נחש אופקי ולאחר מכן אנכי 3-4 מעברים (אם מישהו יודע אחרת, הוא מוזמן לתקן).

המנזרנה מעט יקר, לעומת מגס ו CG , לא אכפת לי להשקיע על המנזרנה השאלה האם יש הבדל או מה הם ההבדלים בתוצאה שמביא להבדלים כאלו במחיר. או שהמחיר הוא נטו על שם ותו לא, או שהמנזרנה מסוגל לעשות דברים שהאחרים לא, אם כן, מה למשל?

אני שואל את כל השאלות בכוונה לפני הקניה.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...