Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינויי במיסים (ובכבוד?) על ייבוא רכב אספנות על פי השנתון?

lior_baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 4902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בכדי לא להסיט הודעה של מישהו אחר ממסלולה אצטט כאן את דבריו של בני זהר ואשמח אם מי שיודע פרטים נוספים יאיר את עיניי (המודאגות):

שימו לב בקרוב מאד יורד חזק המכס על יבוא מתחת לשנת 1960

נא להמתין כי ההפרש יהיה גדול וגם היחס מצד המכס (הם קיבלו הוראה להתייחס בכבוד לשנתונים אלו )

ההחלטה כבר התקבלה מחכים רק לפירסום

בני

ומה קורה עם רכב מעל לשנת 1960? המס ישאר כפי שהיה?

האם מכוניות מעל שנת 1960 יזכו מעתה לכבוד מופחת?

מה קורה פה?

כאמור, יודעי דבר, אנא שתפו.

תודה!

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 174
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רב סרן שמועתי...

הייתה משפחה בת 5 נפשות שגרו בבית קטן ודל,

המשפחה הזאת לא הייתה מרוצה מהבית שיש להם

בגלל שתמיד התלוננו על כך שהוא צפוף מידי ושלא נוח בו

ושאין מקום, הלך האדון אל הרב ושאל: "רבי, אין מקום בביתנו"

ענה הרב: "קח 5 כבשים והכנס לביתך" והמשיך בדרכו...

האדון לא הבין את משמע אוזניו אבל בכל זאת הלך ולקח 5

כבשים שהיו בחצר ביתם והכניס לביתו, ושוב התלוננה אשתו

וילדיו על צפיפות וחום שמציק, בסוף השבוע הלך אל הרב ואמר לו: "רבי איני יכול יותר"

השיב הרב "תשמע, תוציא את כל הכבשים מביתך ובוא אלי"

עשה כמשמע דברי הרב וחז אליו, אמר הרב: "בני, איך הרגשתך

עכשיו? האם צפוף לכם? האם קשה לכם? ענה האדון : "כלל לא

אדוני יש מקום ונוח יותר לילדי ולשאתי ולי" השיב הרב: " עכשיו תבין

שביתך הוא נס, כי יש אחרים שגם אין מה להם ללבוש ובטח לא בית

שיחמם אותם שצריך והם חיים תחת כיפת השמיים, אז הבן שאתה בר

מזל, ושאין לך על מה להתלונן, גש לביתך והודה על כך"

מוסר השכל: תלמדו להעריך את מה שיש לכם

גידי אשכנזי נפטר בנובמבר 2011. יהי זכרו ברוך

..........................................

גידי אשכנזי - אתר הבית www.gidiashkenazi.com

ומשהו על הגברת:

http://sport.nana10.co.il/Article/?ArticleID=559554

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי השמועות (הלא מאומתות) שאני שמעתי, יש כוונה לבדל בין רכב אספנות שהוא בן מעל 30 שנה, לרכב היסטורי שהוא בן מעל 50 שנה (מכאן 1960 ).

איך-למה-כמה, אין לי מושג. אני מניח שמדובר בהקלת מיסוי לרכב הותיק יותר, אבל זה כבר ממשאלות ליבי.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם מי שקנה אוטו בן 49 ושילם מיסוי מלא, אחרי שנה הרכב שלו שווה הרבה פחות. במקום שיהיה שווה יותר.

מה ההגיון בזה? עכשיו כל בעלי האספנות צריכים למכור. מי שיאספן את האספנות, כשיגיע ל50 שנה, יפסיד הון. כי יבוא מקביל יהיה זול יותר בגלל המיסוי הנמוך.

אבל, כל מה שיחסוך לאנשים כסף ביבוא, שלא יילך למדינה - אני בעדו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רב סרן שמועתי...

כנראה שלא במקרה הזה...

התחלתי לברר קצת ומסתבר שאכן יש משהו כזה "באוויר" ומה שהטריד אותי שם במיוחד הייתה העובדה שככל הנראה אכן המס על ייבוא רכב אספנות יופחת על מכוניות מתחת לשנת 1960 אך יעלה(!) למכוניות מעל שנה זו.

אני מבין שסך של 100% מיסים (מכס, מס קנייה ושאר ירקות) או 115% אם אני לא טועה למדינות שאינן המקור אינו מספיק ויש צורך בתוספת? אלו שייבאו את הרכב ה"חדש" יותר מעל שנת 60 יממנו את ההנחה שיקבלו מייבאי הרכב ה"ישן"?

ושוב אנחנו מתרחקים שנות אור ממדינות העולם בהן מרימים גבה (מישהו אמר גיחוך?) בכל פעם שאני מספר כמה מס אנחנו משלמים על ייבוא רכב? לאחרונה ביקרתי בהונגריה במספר סדנאות ותצוגות רכב קלאסי (תמונות יועלו בקרוב...). המס המירבי על ייבוא ממדינות מחוץ לאיחוד הינו 20%. מירבי! על מוסטנג שנת 1966 שהראו לי ויובאה לאחרונה שילמו 12% מס.

כמו כן התבררו לי נתונים נוספים אודות שינויים נוספים בתקנות (רכב מעל 4 טון, הגה ימני ועוד) לחיוב ולשלילה (הכל בעיניי המתבונן/אספן) ולכן אשמח אם אלו שהיו מעורבים בתהליך יפרטו במה מדובר שכן לא ארצה לפרט כאן ממקור שלישי או רביעי.

תודה,

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יפה, מצד אחד מעלים את הבלו על הדלק כך שליטר דלק יעבור בקלות את השבעה שקלים,

ומצד שני מעודדים יבוא של רכב זולל דלק. יש להם הרבה בינה לפקידי האוצר...

מה רוצים לעשות, לא כל כך הבנתי. מי נגד מי? מי היעד? מי האוייב ומה המטרה?

ליאור, עדכן אותנו שיהיו לך פרטים נוספים - ישירות מחלם.

גידי אשכנזי נפטר בנובמבר 2011. יהי זכרו ברוך

..........................................

גידי אשכנזי - אתר הבית www.gidiashkenazi.com

ומשהו על הגברת:

http://sport.nana10.co.il/Article/?ArticleID=559554

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתעה???

כמו בכל מקרה במדינת ישראל, כאשר מישהו מבין שהסוסים ברחו מהאורווה מתקינים מיד גדר יעילה!

מישהו שם לב, שבשנים האחרונות החלה תנועה מסיבית של רכבים משם לכאן!

כמובן שבכדי שלא להעמוד במבחן בג"צ איש לא יחשוב להפסיק את יבוא רכבי האספנות, אבל תמיד אפשר

להפוך אותו ללא משתלם וזה בדיוק מה שיקרה, כל מי שחשב להביא רכב נישה נחמד, מרצדס 1980

ממוזגת ונאה במחיר שווה לכל נפש,מתוך הנחה שידאגו לו כבר לבטל את התקנה 0700-0900 שיחשוב שוב,

ומי שבאמת מחפש רכב אספנות בן חמישים ויותר ירוויח!

הסיפור הבא מוקדש לגידי א':

במערכת הבטחון הזמינו טנקים עם שיריון בלתי חדיר.

כאשר הגיעו כל המכובדים להשתתף בהדגמת השריון הבלתי חדיר, נדהמו יצרני השריון

לראות את עמיתייהם יצרני הטילים חודרי שריון בחדר,

"מה אתם עושים פה?" שאלו

"אנחנו מתכוננים להדגמה אחריכם" ענו המהנדסים!

בקיצור מי שחשב שהמציא תרנגולת שמטילה ביצי זהב, אז נימצא מישהו שהטיל מכס על הזהב!

פשוט ככה -רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכל מקרה במדינת ישראל, כאשר מישהו מבין שהסוסים ברחו מהאורווה מתקינים מיד גדר יעילה!

מישהו שם לב, שבשנים האחרונות החלה תנועה מסיבית של רכבים משם לכאן!

כמובן שבכדי שלא להעמוד במבחן בג"צ איש לא יחשוב להפסיק את יבוא רכבי האספנות, אבל תמיד אפשר

להפוך אותו ללא משתלם וזה בדיוק מה שיקרה, כל מי שחשב להביא רכב נישה נחמד, מרצדס 1980

ממוזגת ונאה במחיר שווה לכל נפש,מתוך הנחה שידאגו לו כבר לבטל את התקנה 0700-0900 שיחשוב שוב,

ומי שבאמת מחפש רכב אספנות בן חמישים ויותר ירוויח!

כל מכונית\אופנוע אספנות שמיובא לארץ מהווה רווח נטו למדינת ישראל.

ב 99.9% המכונית המיובאת לא משמשת את בעליה ביום יום ולא באה על חשבון המכונית הפרטית החדשה (לרוב) שלו, כך שהרווח ממיסים הוא נטו של מדינת ישראל.

עם כל הכבוד למרצדס 1980, היא עדיין רחוקה מאד ממכונית חדשה בכל האספקטים, שלא לדבר על זמינות חלפים, צריכת דלק ועוד כהנה וכהנה.

כל נבואות הזעם על אלפי מכוניות אספנות שיציפו את הכבישים - והנבואות האלו נאמרו כבר לפני שנים - לא ממש יתממשו, שוב, מהשיקולים שציינתי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"התעוררות המדינה " בצורה כזו או אחרת, נוכח גל היבוא של רכבים שלא תמיד שמשו לצורך אספני, הייתה צפוייה...

אני מצטט אחד jlavi2002 מיום 27 בנובמבר לפני שנה

"סיפורי המרמה בעיניין יבוא רכב אספנות נפוצים בשוק ועם הזמן המשטרה ורשויות החוק "יעלו" עליהן...

הנושא הבא יהיה רישום רכב שיובא כאספנות כרכב רגיל!

כשהתפרסמו כמה כתבות בעינייני יבוא רכב אספנות וטענתי שהכתבות "מחמיצות" נזקים ועוולות ביבוא רכב

טענו פה בפורום שאני משבית שמחה...

לדעתי טמינת הראש בחול בשל פרצות /ליקויים בחוק האספנות יפגעו בנו בטווח הארוך..."

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"התעוררות המדינה " בצורה כזו או אחרת, נוכח גל היבוא של רכבים שלא תמיד שמשו לצורך אספני, הייתה צפוייה...

סליחה, יש לך מידע בדוק איזה אחוז "מגל יבוא הרכבים" משמש את בעליו שלא בהתאם לייעוד בה הוא יובא ?!

הכי קל והכי פופוליסטי לקרוא לכל מי שייבא רכב רמאי, עושק הקופה הציבורית, ראוותן מנקר עיניים שרק מחפש דרכים לשלם כמה מאות שקלים פחות בביטוח.

אני אישית מכיר לפחות 10 אנשים שייבאו מכוניות אספנות, ואף אחד מהם אינו מיתכוון לעשות במכונית שימוש יום יומי.

מכונית אספנות מיובאת זה תענוג לא זול, מכל הבחינות, קחו זאת בחשבון.

אין שום צורך בהיסטרייה, שמזכירה לי את ההיסטרייה של לפני 20 שנה, שאז פחדו "שאלפי אסקורטים יציפו את הכבישים" ולפני 10 שנים "שאלפי סובארו יציפו את הכבישים" והיום זה התחלף ברכבים מיובאים.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

."

מה שאתה אומר ממש לא נכון, רכב שעולה כמה מאות דולרים בארה"ב מחירו בארץ יהיה כמה עשרות אלפים, רכב כזה בדרך כלל לא יהיה שמיש מיידית לנסיעה וידרוש שיפוץ ארוך מקיף ויקר וזאת בהנחה שכל החלקים זמינים, נניח שלאחר השיפוץ נעמוד על הוצאה של 50 אלף ש"ח האם לא ניתן לקנות בארץ רכב ב 50 אלף ש"ח קצת יותר מתקדם איכותי ובטוח?

בנוסף אף אדם שפוי שיודע מה הוא להחזיק רכב אספנות לא ישתמש ברכב אספנות על בסיס יומיומי, לפעמים אפילו צמיגים קשה להשיג קל וחומר חלקים מכניים כאלה ואחרים.

כך שהבהלה מהצפת השוק ע"י רכבי אספנות היא בהלת שווא, ישנם מדינות בהם מוכר תחום האספנות כתחביב והוא ממוסה בהתאם זאת אומרת שכמעט ואין מס על רכבים אלו.

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו באמת מחשב כמה הוא יפסיד כשהמיסים ירדו כי הרכב יהיה היסטורי? יש אספן שבאמת חשוב לו כמה עלה או ירד הרכב שלו? יש מישהו שחושב שהתחביב הזה הוא מסחר שבו יש משמעות אמיתית לתשואה על ההשקעה או לעליית או ירידת ערך הרכב? אם כן הוא סוחר, לא אספן.

ובשביל להקל על האספנים, אני אשמח מאוד לשמוע על שינויים. דובר על משאיות, דובר על הקלות לרכב הסטורי, דובר על עוד דברים. אני לא שמעתי שום דבר מבוסס, אלא רק שמועות ממיש ששמע ממישהו ששמע. אז גם אני אשמח אם מי שהשתתף בדיון זה או אחר, יספר.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4902 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...