Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ריו = באמת משפחתי?

c_web

פוסטים מומלצים

היי.

מחפש רכב יד 2, אני כרגע לבד עם שני ילדים.

האם קיה ריו (2015 נניח) נחשב לרכב משפחתי? יענה על הצרכים שלנו? (נסיעות בעיר בעיקר. מעט נסיעות בטוטאל). הוא פשוט נראה לי קצת קטן בתמונות...

האם יונדאי i כלשהו (לא חזק במספרים שם) עדיף בהרבה מבחינת נוחות, מרווח לילדים מאחורה? (אני 1.90 מ')

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה ריו לא מוגדר כרכב משפחתי, אלא כסופר מיני.

מבחינת מרווח מאחורה הוא כן יתאים ל2 ילדים, אבל לא ל3. אם מדובר בגרסת ההאצ'בק ולא סדאן אז גם תא המטען לא בהכרח יספיק.

• רעיון טוב! 2

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיק את הרכב הנ"ל, ודאי מספיק לשני ילדים/מבוגרים. לשלושה כבר לא כ"כ נוח.

בדגם שלי (סדאן) התא מטען נחמד ביותר. בוודאי מספיק לעגלה+.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, c_web כתב:

לא יספיק כי? אין עגלה כבר. ילדים בני 3 ו-6

כתבתי שלא בהכרח יספיק. אם אין עגלה אז לא אמורה להיות בעיה.

• רעיון טוב! 2

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקיה ריו מוגדרת כסופר מיני, הגרסת ההאצבק הבגאז לא גדול, השאלה אם יספיק זה כבר עניין של השקפה.

האם את היוצא לטיולי קמפינג קבועים עם הילדים/ וטיולים בבתי מלון ארוכים וכו וכו אז כנראה שהבגאז לא יספיק, לכל דבר אחר כנראה שכן

גרסת הסדאן כבר מספיק גדולה גם לשימוש חורג בבגאז מדי פעם, 2 מזוודות יכנסו שם בכיף.

מאחור 2 ילדים נכנסים בלי בעיה, הבעיה היא שילדים גדלים עם השנים, הרבה הורים מבואסים שהילדים שלהם הולכים וגדלים, אני אישית רק מחכה לרגע שיעזבו את הבית.

בכל מקרה בגלל ה1.90 שלך יכול להיות שהכסא יפגע במרחב רגליים של הילד מאחוריך, מעבר לזה לא תהיה להם בעיה להסתדר שם במושב האחורי.הכי טוב שתראה אחת כזו, תשב בפנים ותראה איך המרחב מאחורי כסא הנהג ואיך לך אישית בכלל נוח ברכב הזה, נהגים גבוהים לא תמיד מוצאים תנוחות נהיגה נוחות (גם נמוכים אבל זאת כבר לא בעיה שלך).

המקבילה של יונדאי היא I25 (אקסנט), בגדול מדובר באותו מרכב, אין מה להתעכב על דגם זה או אחר, יש להן גרסה עם מנוע 1600 ו123 כ"ס ומשנת 2018 גם גיר 6 הילוכים פלנטרי ופה החיים הרבה יותר נעימים מאשר מנוע ה1400 100 כ"ס וגיר ה4 הילוכים.

צריכת הדלק של מנוע ה1400 על גיר 4 הילוכים מזעזעת ביחס לגודל האוטו וגודל המנוע.

אמינות הגיר טובה, למנועים יש נטיה לצבור בוצה, צריך לחפש רכב שעבר טיפולים מסודרים, יש הרבה יוצאות ליסינג וגם כאלה שהיו בשירות צה"ל אז שים לב, תמיד עדיף לחפש אחת שהיתה בידיים פרטיות. בכל מקרה אחרי הקניה שווה לעשות טיפול יישור קו ולשקול פלאשינג למנוע כדי לוודא ששאריות בוצה לא סתמו מעברי שמן שעלולים לגרום לנזק מצטבר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בשביל 2 מבוגרים ו2 ילדים זה יספיק. השאלה כמה מזוודות אשתך אורזת כשאתם יוצאים לחופשה משפחתית וכמה פעמים בשנה אתם מבקרים באיקאה...

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסוף מאוד סובייקטיבי.

יש אנשים שמבחינתם טויוטה קורולה זה מעל ומעבר למשפחה עם 3 ילדים (בלי עגלות) ויש מי שמבחינתו המינימום זה מיצובישי אאוטלנדר גם רק עם שני ילדים.

נכון שלעיתים יהיה צפוף בנסיעה עם הרבה ציוד לקמפינג. יש מי שמבחינתו זה בסדר ויש מי שמבחינתו זו סיבה לא לקנות את הרכב.

אם אתה לא להוט על רכב גדול אז בעיני הריו יכולה בהחלט להספיק. עניין אחד שקצת נשמט כאן בתגובות הוא שמדובר במשפחה של מבוגר אחד ושני ילדים. ולא 2+2.

הרכבים גדלים עם הזמן. נכון שהציבור גם מתרגל והדרישות עולות אבל צריך לזכור שסופר מיני משנת 2015 היא בד"כ בגודל של משפחתית מ 2000.

נניח בדוגמא הזו בסיס הגלגלים (מדד די טוב למרווח ברכב) הוא 257 ס"מ. שזה בדיוק כמו גולף שנמכרה עד 2004. בשאר המימדים הגולף מעט גדולה יותר.

בקיצור, אם לא חשוב לך רכב גדול אז הריו מספיק בלי בעיה ל 95-99 אחוז מהנסיעות.

בסוף הבחירה היא בין אלטרנטיבות.

אני מניח שהחלופה לריו היא משפחתית שכנראה מעט יקרה יותר. או ישנה יותר. או מטופלת פחות.

אני הייתי מתפשר על הגודל ולא על דברים אחרים.

ואם שאלת על הריו כי יש אחת ספציפית שאתה רוצה ואתה תוהה האם זה מספק אז בעיני כן.

ואם אתה רק שואל כללית אז אין סיבה להתמקד בסופר מיני. תבדוק מה המצאי ואז תחליט לגבי הגודל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה רבה על התגובות. מעריך זאת.
אין צפי למסעות קמפינג מיוחדות. רכב גבוה או לא - לא ממש משנה לי. רוצה שיהיה מספיק מרווח לי ולהם וזהו. הרכב לא צפוי להיות בשימוש גדול (משתמש בתחב''צ והוא יהיה בשביל להסיע אותם לגנים/פעילויות אחה''צ/פעילויות סופ''ש לא מסעות מיוחדים)

קיה סול למשל קטנה משמעותית מריו? יכולה להתאים למבוגר +2 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, c_web כתב:

תודה רבה רבה על התגובות. מעריך זאת.
אין צפי למסעות קמפינג מיוחדות. רכב גבוה או לא - לא ממש משנה לי. רוצה שיהיה מספיק מרווח לי ולהם וזהו. הרכב לא צפוי להיות בשימוש גדול (משתמש בתחב''צ והוא יהיה בשביל להסיע אותם לגנים/פעילויות אחה''צ/פעילויות סופ''ש לא מסעות מיוחדים)

קיה סול למשל קטנה משמעותית מריו? יכולה להתאים למבוגר +2 ?

הפוך, היא יותר מרווחת.

עריכה אחרונה על ידי רוןS
  • רעיון טוב! 1

מסי זה לא רק כדורגל,אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...