Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה סיוויק היברידית 2008 - מה דעתכם?

פיגו107שנת2010

פוסטים מומלצים

תקוע בעיקר בפקקים (כמו כולם אני מניח). 

ירושלים הרים סביב לה. 

הציעו לי כזאת שמורה, נראית טוב. 

1. אני מכיר יותר את המערכת ההיברידית של טויוטה. נאמר לי שבהונדה הרכב מתפקד גם כאשר הבטריה מתבלה. זה נכון?

2. עוד נאמר לי כי אין צורך בהחלפת בטריה (מה פשיטא? בטריה זה בטריה - אם הלכה, יש להחליפה). 

בקיצור - מה דעתכם? 

כמו כן - מלבד עניין הבטריה, שאר הרכב אמין?

תודה מראש לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לאחי רכב כזה מזמן, הסוללה הלכה לפני גמר הליסינג והוחלפה לחדשה. אני חושב שהמערכת ההיברידית כבר לא עובדת - אלא אם כן שופצה. רכב חסכוני זה כנראה לא יהיה.

עריכה אחרונה על ידי Michazzz
  • רעיון טוב! 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נדיר מאד. המערכת ההיברידית הזו מופיעה גם בג'אז המאד נפוצה, ובאינסייט שזהה במכלוליה לג'אז, אך בעלת מרכב ועיצוב שונה. 

זו מערכת היברידית ממש לא יעילה ביחס לנהוג בטויוטה. כאן לא ניתן לנסוע על חשמל בלבד, והמנוע החשמלי מסייע בתאוצה וכו', בעצם מקל על העומס של מנוע הבנזין, סוג של מנוע עזר. לפיכך, רכבים אלה פחות חסכוניים מטויוטה. הייתה לי ג'אז היברידית. אצלי ממוצע הצריכה עמד על 16 ק"מ לליטר, לא רע. אבל בסיויק ישנה? בטוח זה לא המצב...

אתה מדבר על רכב היברידי בן 16 - ממש לא מומלץ. רכיבי המערכת ההיברידיות לא זולים לאחזקה או החלפה. ואני מאמין שהסוללה, בסוף ימיה אלא אם כבר הוחלפה (וגם זו בסוף ימיה...). ואם אין סוללה, זה בעצם רכב משפחתי בנזין בלבד, לא נראה לי שחסכוני.

לדעתי את המעט שתחסוך על רכב היברידי שכזה, ייתכן ותאלץ לשלם על תיקונים עקב התיישנות. אני הייתי ממליץ לך לוותר.

• רעיון טוב! 1

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2024 בשעה 11:55, פיגו107שנת2010 כתב:

2. עוד נאמר לי כי אין צורך בהחלפת בטריה (מה פשיטא? בטריה זה בטריה - אם הלכה, יש להחליפה). 

מהמעט שאני יודע זו מערכת היברידית בה בכל עת יש הנעה עם מנוע הבנזין. כלומר הסוללה לעולם לא מניעה את הרכב לבד.

ואז הגיוני שגם אם הסוללה גמורה הרכב עדיין מתפקד. פשויט בלי שום הנעה חשמלית.

ואז ייתכן שאפשר לא להחליף והפשיטא אינה כה פשיטא....

ייתכן שהרכב מתפקד רגיל ככה למעט העובדה שיש הרבה משקל מת ברכב. סוללה ומנועים שלא תורמים כלום ומן הסתם משקלם לא זניח.

מניח שבלי החשמלי הרכב לא מהזריזים ולא מהחסכוניים. אבל אולי אמין. אני כותב אולי כי ייתכן שבהיעדר הנעה חשמלית כל המערכת משובשת באופן כזה או אחר.

אולי אפשר להסיר את הסוללה אם לא עושה כלום.

הייתי פונה למוסך מומחה להונדה

קח בחשבון שרכב ישן ונדיר זו בעיה מבחינת חלפים.

עריכה אחרונה על ידי razi_pazi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...