Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמו רבים לפני מתלבט בין ליסינג מול רכישת חשמלי חדש

llaavvii

פוסטים מומלצים

הי

טוב שרשורים כאלו היו הרבה, אבל אני מרגיש שאולי אני מפספס משהו ולפני שאי מתחייב ל185K ₪, בודק את עצמי שוב שעזרת חכמת החכמים.

ההתלבטות היא בין רכב חברה (לאחר אי אלו עשורים אם אחד כזה נפרדתי ממנו לפני 8 חודשים במעבר עבודה והאישה לוחצת לחזור...) לבין קניית חשמלי חדש בעזרת הלוואה.

נסועה שנתית ממוצעת לרכב הזה 40K ק"מ 5 נהגים (כולל אחד חדש לגמרי), חוץ מזה יש עוד רכב בבית שנוסע 22K בשנה בערך.

צריך רכב מרווח יחסית

רכב ליסינג בחברה הנוכחית יקר 3830ש"ח נטו עשרות שקלים בודדים לכאן או לכאן לפי הדגם, אני אקבל בשלב ראשוני רכב משומש (קיה נירו+ או קורולה, סיכוי קלוש למאזדה 3 2.0 ורק לאחר חצי שנה בערך יוזמן לי רכב חדש), בגדול לא מחייבים על חריגה מקלומטרג' ואין הגבלת נהגים, לא מחייבים גם בהשתתפות עצמית במקרה של תאונה.

קניית חשמלי חדש (אני לאחר כל הבירורים)
ג'ילי 480 או זיקר
X או MG xrange – הם נראים לי עם התמורה הטובה ביותר כרגע למחיר

ואז העלויות:

חשמלי חדש

חשמל חודשי

350

ירידת ערך

2187.5

טיפולים

150

עלות ריבית

483.2367

סה"כ

3170.737

לגבי הריבית – כרגע קיבלתי 2 אופציות להלוואה (175000 ₪):
3.95 ל 5 שנים צמוד מדד או פריים +0.2 (נוטה לפריים) ומשם נגזרת הריבית, כאשר חצי בלון וחצי החזרים חודשיים.

אין עלות ביטוח וטסט מכיוון שאנחנו מקבלים החזר מהעבודה של רעייתי.

כיום אנחנו עם המגאן דיזל שאמנם היא חסכונית אבל מבחינת האישה היא פרסונה נון גרטה לא רוצה רנו ובגדול הירידת ערך בשנה וחצי שהיא אצלינו הייתה פשוט הזויה (נקנתה ב 83 היום שווה אולי 55).

נראה שחשמלי חדש זה האופציה הזולה משמעותית – אני מפספס משהו?

אולי (למרות שיש לי חרדת טווח קשה עד כדי פרכוסים) יהיה שווה ללכת על הMG ZS ב 138000 ₪ ואז אני מעריך ששוב ירידת הערך תהיה הזוייה מכיוון שזה רכב מיושן יחסית, אבל לחסוך כמה שקלים בריביות ובהתחייבות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...