Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת חשמל התעוררו אחרי 3 שנים

bigbosf

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, tinoki כתב:

אמרה, עצוב שב 2024 שולחים בחור בשכר של 40 אלף ש”ח וג’יפ (לא בדקתי, אלו השמועות) ענק להעתיק קריאות מונה במקום להפוך את כולם למונה המדווח אוטומטית באמצעות sim ולשלוח את ’המשרתים’ בח”ח לקטיף בעוטף.

עצוב שאתה מסתמך על שמועות מבלי לבדוק ולמעשה משחיר אנשים על סמך שמועה (אני לא עובד חברת חשמל ולא בא להגן עליהם - רק על המצב בו שאנשים מסתמכים על שמועות מבלי להבין את המשמעות של דבריהם).

לענייננו - דוגמא למשרת דרושים של קוראי מונים לחברת חשמל (שכפי הנראה הם אינם עובדי חברת חשמל אלא דרך חברת מילגם שגם מבצעת קריאת מוני מים):

https://jobswipe.co/jobs/לחברת-מילגם-העובדת-עם-חברת-החשמל-דרוש-ה-קורא-מוני-חשמל-60238b5e05318a56e73fd495

לפי המודעה - ממוצע שכר העובדים 8000-10000 ש"ח

עוד אחת משנת 2023:

https://www.facebook.com/groups/351052561996482/posts/1858078894627167/?paipv=0&eav=AfZzYZiEmpZXAA7enBRWF-7Rj0XgE0-DknY9wyRgA7M0UBuwQLR371zezxRxJoYaXfE&_rdr

לגבי מעבר למונים חכמים - נראה שיש החלטה כזו ברשות החשמל, אבל כמו שדברים זזים בבירוקרטיה - לאט לאט:

https://www.iec-info.co.il/about/

חברת החשמל החליטה להחליף את המונים הבסיסיים במונים חכמים, ממספר סיבות  –

החלטות ממשלה בעניין המניה החכמה (משנת 2010 ו- 2013)

החלטות ממשלה במסגרת הרפורמה במשק החשמל וחוק משק החשמל (שנת 2018)

דוחות מבקר המדינה בעניין המניה החכמה (68א' ו- 71א')

קידום מדיניות ויעדי משרד האנרגיה והתחרות במקטע ההספקה

החלטת רשות החשמל מיום 13.10.2021 (החלטה מס' 61611) – עקרונות לפרישת מונים חכמים בקרב הצרכנים הביתיים
החלטת רשות החשמל מיום 26.2.2022 (החלטה מס' 62404) – כללי התקנת מונים חכמים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה נכון שבסופו של יום הוא ישלם את החשבון אבל צריך להתיש אותם
כולל פניות למבקר המדינה, נציב קבילות חיילים ולעיתון המקומי
לשלוח להם מיילים ללא הפסקה, לבקש נתונים מיותרים... בקיצור לעשות להם את החיים קשים

אולי בסוף הוא ישלם כמו שהם ביקשו, אולי בסוף הם גם יבואו לקראתו

היה לי אירוע עם תאגיד המים, שבהחלפת דיירים, ביטל לי את הוראת הקבע אבל בזמן הביטול לא "סגר חשבון"
כך שאחרי כמה שנים הם נזכרו בחוב שהיה לפני סגירת הוראת הקבע שכבר צבר ריבית ועיקולים 
הסברתי להם שהסיבה שיש הוראת קבע היא ע"מ למנוע מצבים שבהם לאדם נצבר חוב ואם הם על דעת עצמם מבטלים הוראת קבע שלכל הפחות הם גם צריכים לסגור את כל החובות הקיימים עד לאותה נקודת זמן.
פחות או יותר הגעתי לנשיא המדינה... והם התקפלו. כל ההצמדות, קנסות ועיקולים בוטלו ושילמתי את הסכום המקורי של לפני שלוש שנים
פשוט התשתי אותם!

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, גור אדם כתב:

לענייננו - דוגמא למשרת דרושים של קוראי מונים לחברת חשמל (שכפי הנראה הם אינם עובדי חברת חשמל אלא דרך חברת מילגם שגם מבצעת קריאת מוני מים):

יש עובדי קבלן ויש עובדי חח"י. הותק שונה והתנאים שונים.

והם באים עם טנדר דע"ש.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, סולל הדרך כתב:

זה נכון שבסופו של יום הוא ישלם את החשבון אבל צריך להתיש אותם
כולל פניות למבקר המדינה, נציב קבילות חיילים ולעיתון המקומי
לשלוח להם מיילים ללא הפסקה, לבקש נתונים מיותרים... בקיצור לעשות להם את החיים קשים

אולי בסוף הוא ישלם כמו שהם ביקשו, אולי בסוף הם גם יבואו לקראתו

היה לי אירוע עם תאגיד המים, שבהחלפת דיירים, ביטל לי את הוראת הקבע אבל בזמן הביטול לא "סגר חשבון"
כך שאחרי כמה שנים הם נזכרו בחוב שהיה לפני סגירת הוראת הקבע שכבר צבר ריבית ועיקולים 
הסברתי להם שהסיבה שיש הוראת קבע היא ע"מ למנוע מצבים שבהם לאדם נצבר חוב ואם הם על דעת עצמם מבטלים הוראת קבע שלכל הפחות הם גם צריכים לסגור את כל החובות הקיימים עד לאותה נקודת זמן.
פחות או יותר הגעתי לנשיא המדינה... והם התקפלו. כל ההצמדות, קנסות ועיקולים בוטלו ושילמתי את הסכום המקורי של לפני שלוש שנים
פשוט התשתי אותם!

לא שווה את ההתעסקות לדעתי.

כמה הרווחת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל זה משהו עקרוני! לא תמיד נלחמים על כסף אלא על העיקרון
שנית... כן הקנסות היו לא מעט כסף

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, סולל הדרך כתב:

קודם כל זה משהו עקרוני! לא תמיד נלחמים על כסף אלא על העיקרון
שנית... כן הקנסות היו לא מעט כסף

כאן אין קנסות ולא ריביות.

הוא נדרש לשלם את הקרן בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שילחם על העיקרון
יש נחמה גם בנסיון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, Night Driver כתב:

יש עובדי קבלן ויש עובדי חח"י. הותק שונה והתנאים שונים.

מן הסתם רוב קוראי המונים לא מרוויחים 40000 ש"ח ומקבלים ג'יפ. השכר הממוצע בחח"י לעובדי דירוג הוא 30K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל 30 לאדם שזה כל הכישורים שלו זה יותר מיפה.

שנית, כל הקריאה הזו מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

קודם כל 30 לאדם שזה כל הכישורים שלו זה יותר מיפה.

שנית, כל הקריאה הזו מיותרת.

מה זה מיותרת? כל עוד המונים לא חכמים, מישהו צריך לקרוא אותם. להחליף את כל המונים זה לא ישים בשנה אחת. התחילו תהליך, סבלנות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדירה הקודמת שלי היתה קריאה מרחוק של מונה המים כבר ב-1997. בניה חדשה מאותה שנה - אז הושחלה תשתית.

בדירה הנוכחית, מסוף שנות ה-80, מונה מים חדש, אבל עדיין קריאה ידנית.

גם לגבי מוני החשמל יהיה תהליך שיארך מספר שנים, בכל זאת צריך לייצר מונים ונדרשות שעות עבודה של מתקכינים, זה לא אינסטנט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, אלעדית כתב:

מה זה מיותרת? כל עוד המונים לא חכמים, מישהו צריך לקרוא אותם. להחליף את כל המונים זה לא ישים בשנה אחת. התחילו תהליך, סבלנות

מי שרצה למכור לנו אינטרנט על תשתית החשמל צריך להיות מסוגל לקרוא מונה מרחוק על רשת החשמל.

כמה עולה מונה כזה וכמה עולה הקריאה שלו?
הערכה גסה שלי שתוך שנתיים היו מחזירים את עלות כל המונים.

במוני מים מערכת הקרא"מ מבוססת רשת אלחוטית ייעודית ועדיין זה כלכלי אז למה לא במוני חשמל שלא דורשים שום תשתית נוספת?

לא מבין גם למה בחרו בקריאה על סים ולא על הרשת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

מי שרצה למכור לנו אינטרנט על תשתית החשמל צריך להיות מסוגל לקרוא מונה מרחוק על רשת החשמל.

כמה עולה מונה כזה וכמה עולה הקריאה שלו?
הערכה גסה שלי שתוך שנתיים היו מחזירים את עלות כל המונים.

במוני מים מערכת הקרא"מ מבוססת רשת אלחוטית ייעודית ועדיין זה כלכלי אז למה לא במוני חשמל שלא דורשים שום תשתית נוספת?

לא מבין גם למה בחרו בקריאה על סים ולא על הרשת.

איך עובדת קריאת מוני המים? מסקרן אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם מונה מים עם קריאה מרחוק זקוק למקור מתח, זה לא טריויאלי.  חלק נכבד מהמונים בארונות סגורים, כך שמקור פוטו-וולטאי לא רלוונטי.

מונה חשמל כמובן לא סובל מהבעיה, אבל אין לנו מושג מה העלויות והקשיים של קריאה על גבי רשת החשמל מול קריאה סלולרית. בכלל לא אופתע אם הטכנולוגיה הסלולרית יותר פשוטה וזולה, בכל זת את לא צריך בידוד מ-220 וולט והתגברות עך מעבר האות בתחנות השנאה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

גם מונה מים עם קריאה מרחוק זקוק למקור מתח, זה לא טריויאלי. 

אני מנחש (ניחוש בלבד) שהמונים החכמים מכילים סוללה נטענת ורכיב שמייצר חשמל ממעבר המים בתוך השעון (דינמו). בכל זאת מדובר על רכיב שצריך מעט מאד מתח כדי לעשות את העבודה שלו (לשדר פעם ב-), ולא צריך הטענה משמעותית עבור זה. 

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...