Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רכב קיים סיאט איביזה 2014

Oren_Barazani

פוסטים מומלצים

טוב שלום עליכם חברי הפורום אני אשמח לייעוץ חשוב מאוד להמשך דרכי זה יהיה קצת מגילה חח אני עם הרכב הקיים העונה לשם סיאט איביזה רפרנס 2014 תיבת הילוכים ידנית( הרכב הקודם פולו 2003 ידני תענוג של רכב)האיביזה שמורה יחסית מטופלת מתחוזקת עם 175000 ק"מ לא מזמן טיפול 10000 כולל שיפוץ מסרק הגה ופלגים 4 צמיגים חדשים(סינים🫣)  בכללי הוא אצלי 4 שנים קניתי אותו ב 132500 ק"מ הרכב החמישי שלי תמיד קניתי עם קילומטרג' גבוה יחסית יש התלבטיות כבר חודש וחצי עם להחליף או להשאר איתו אני רוצה מצד אחד להתחדש( כנראה סיוע הלוואה מהבנק עם חיסכון) מצד שני יש לי בעיה אני "פריק תיבה ידנית" וכול כך מרגיז אותי שאינני יכול לרכוש בארץ הקודש איביזה/סקודה/פולו ידני מהיבואן כי המציאות בארץ שאוטומט זה הרוב ואחרי רבים להטות! (חוץ מאיגניס/דאציה/i10/סוויפט שנמכרות ידני שלדעתי המראה שלהם לא מרשים אותי  מכוניות של מבוגרים או בחורות) 😅 

האם הגיר הרובוטי בכול זאת פשרה לדוגמא פאביה רובוטית ונתמודד שרגל שמאל תיפרד מהמצמד אבל העיקר משהו כמו ידני והבנתי ממכם פה בעיקר שהרובוטי זה גיר ידני לכול דבר "הרובוט מצמד מחליף רגל שמאל" אז או פאביה או אופל קורסה שהכי הרשימה אותי במראה רק מה היא תיבה רציפה אוטומטית מה לעשות לדעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן תיבת ה-DSG היא בעצם תיבה ידנית, אך כנהג אתה חווה אותה כתיבה אוטומטית. 

לקורסה תיבה אוטומטית פלנטרית, אך היא מצויידת במנוע עם סימן שאלה גדול (כחדשה), אותו מנוע שנמצא בפיג'ו/סיטרואן. 

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, menir1 כתב:

אכן תיבת ה-DSG היא בעצם תיבה ידנית, אך כנהג אתה חווה אותה כתיבה אוטומטית. 

לקורסה תיבה אוטומטית פלנטרית, אך היא מצויידת במנוע עם סימן שאלה גדול (כחדשה), אותו מנוע שנמצא בפיג'ו/סיטרואן. 

אני לא שולל כמובן את המחלות של dsg  רובוטי לפי השמועות שלמדתי לאחרונה וכמובן חושש מבעיות אמינות אני אציין למה שכתבת כחייל סדיר רכב ראשון שלי היה רנו מגאן 2001 אוטומט וניכוותי עם ה al4 כמה בעיות ה' ירחם נורית גיר נדלקת ולאחר מכן דפיקות ובעיטות בגיר התחממות מנוע מייסבי גלגלים ובסוף משאבת דלק הלכה(רכב ראשון בכול זאת 5k שח) אבל נסע שנתיים 3 מרחקים אפילו לכן גם פה אני חושש מהקונצרן הצרפתי אבל מהקונצרן של פולסווגן המנועים שלהם אני חובב ספציפית מאוד סאונד מרשים וספורטיבי רק שיהיה תיבה ידנית אמינה ואני מסודר.

מה הכי כדאי לתחזק את הנוכחי או להתפשר על אוטומט כמו ילד טוב? אגב רכב שני שלי מאזדה לנטיס 2004 אחרי זה סיוויק 2012 הלכה בתאונה ירדה מהכביש כמובן אוטומטים ואז הפולו ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נהנה מהרכב הנוכחי אז תישאר איתו, עושה רושם שהוא לא בעייתי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ הנסועה שלך נמוכה (10,000 ק"מ בשנה). גם הנסועה המצטברת של הרכב אינה חריגה (17-18 אק"מ בשנה)

ההתרשמות מהפוסט היא שהרכב הנוכחי עונה היטב לצרכיך וזוכה לטיפול ראוי, ולא מזמן השקעת לא מעט כסף בטיפול בו.

בנוסף - לא ציינת תקציב, אבל להבנתי הפרוטה לא מצויה בכיסך ותזקק להלוואה, שבימים אלה מוסיפה לא מעט לעלות הרכב המחליף. 

במצב שאתה מתאר, ואם הרכב הנוכחי מספק את צרכיך ומראה אמינות מספקת, לדעתי עדיף לך להמשיך להנות ממנו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

תודה רבה חבר חשבתי גם על העצה שלך טוב, הלהט לקנות רכב חדש נובע אצלי רק מסיבה אחת: הרכב כבר בן-10 שנים, האומנם תקין לחלוטין. אבל אני כבר הורדתי רגל מהדוושה, ואני בועט בקלאצ עד הסוף למנוע שחיקה, ונוסע ברכב כמו סבא בן 90, לשמור עליו היטב אחרת אני אמצא את עצמי מתחשמל בחשמליות או הופך לחילופין לרובוט על ההגה.

אגב ראיתי פוסט של מישהו פה עם אותו סיפור,

דעתי האישית תישמע מוזר, אבל אני מתגעגע לרכבים מכנאים רועשים שהמנוע מרעיד את התא נוסעים בהחלפת ההילוכים, והכול רועש,  למה?! כי הכביש לא נועד לעשות "יוגה" על ההגה צריך להיות בהיכון, באנדרנלין, זה חיים! חוץ ממערכות בטיחות כלום לא מרשים אותי ברכבים החדשים המודרנים, אבל בכול זאת חשבתי... צריך רכב חדש בשביל לא לבקר פעמיים בטסטים בשנה,לילה טוב ותודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אם בחשבון הבנק שלך שוכבים חצי מיליון ש״ח כאבן שאין לה הופכין אתה יכול לשחק ברכב כמה שאתה רוצה.

אבל מהודעותיך ברור שאתה בחור צעיר ומתלהב, אבל בלי עודפים בבנק. ובמצבך החשיבה שלך צריכה להיות איך אתה מנהל את חייך, ולא רק המוטוריים. מה שווה ההשקעה ב״רכב חלומות״ אם כדי להחזיקו אתה צריך לוותר על בילויים, או לשרוף כל יום כמה שעות בעבודה נוספת?

הכסף הוא שלך, עשה בו כרצונך. אבל מנקודת  מבט של מישהו שכבר ראה ועשה משהו בחיים, ההמלצה שלי היא לקחת משקפת ולצפות אל האופק. תשקיע בפיתוח אישי ותגיע יותר רחוק, וזה יכלול גם את התחביבים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Oren_Barazani כתב:

אבל בכול זאת חשבתי... צריך רכב חדש בשביל לא לבקר פעמיים בטסטים בשנה,לילה טוב ותודה.

2014.  יש לך עוד 10 שנים לעשות טסט אחד בשנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי עדיף להישאר עם מה שקיים כרגע.

נשמע שמצד אחד אתה מרוצה כי הרכב עונה בגדול על הדרישות שלך אבל מצד שני אתה רוצה לחוש את ההנאה מהנהיגה (מבין אותך לגמרי),

אבל בפועל זה לא כלכלי בעליל.

תחסוך קצת, תעבור התקופה הנוראית הזאת ואז עם תקציב מסודר (אולי אף גדול יותר אם עדיין יהיה רצון) תחשוב אולי על להביא משהו קצת יותר ''ספורטיבי''.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...