Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת ברקסים קדמיים פעמיים אך בעיה של רעידות בהגה בירידות חוזרת

guychabra

פוסטים מומלצים

היי חברים,

ברשותי סוזוקי קרוסאובר 2018.

החלפתי צלחות וברקסים קדמיים חלופיים אחרי שהתחילו לי רעידות מההגה בירידות.

כעבור חודשיים מאז שהחלפתי שוב הופיעו רעידות הבלימה בירידות.

הלכתי למוסך, החליף לי במסגרת אחריות לצלחות חדשות, הבעיה נפתרה.

עבור חודשיים וחצי שוב הבעיה חזרה ויש רעידות מההגה.

המוסך הציע לי להחליף את הברקסים והצלחות למקוריים ולהוסיף רק את ההפרש בעלות החלקים (תוספת של 850 שקל).

כמה פרטים נוספים.

הצלחות החלופיות היו של חברת hi-q.

אני גר באיזור הכי גבוהה באריאל 700 מטר, וכל יציאה מהעיר היא ירידות (לא מאוד חדות, אבל ירידות) לגובה של 500 מטר בערך.

להוריד הילוכים בירידה זה לא משהו שלאישתי יהיה קל לעשות והיא הנהגת העיקרית.

האם החלפה למקוריים יפתור את הבעיה?

עריכה אחרונה על ידי guychabra
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, guychabra כתב:

האם החלפה למקוריים יתפורר את הבעיה?

יכול להיות שפיזור החום של המקורית עדיף.
כיום גם קיימת הקפדה יתרה על ציפוי החלק הפנימי של צלחות מאווררות (החלק שאחראי על נידוף החום) באבץ או צבע מונע חלודה. מסתבר שחלודה לא ממש עושה טוב לנידוף חום.

בכל מקרה אתם חייבים להקפיד על הרצה נכונה לברקסים בכמה עשרות\מאות ק"מ הראשונים. אין לך ברירה אלא ללמד את האישה להוריד הילוכים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, איציק נ. כתב:

יכול להיות שפיזור החום של המקורית עדיף.
כיום גם קיימת הקפדה יתרה על ציפוי החלק הפנימי של צלחות מאווררות (החלק שאחראי על נידוף החום) באבץ או צבע מונע חלודה. מסתבר שחלודה לא ממש עושה טוב לנידוף חום.

בכל מקרה אתם חייבים להקפיד על הרצה נכונה לברקסים בכמה עשרות\מאות ק"מ הראשונים. אין לך ברירה אלא ללמד את האישה להוריד הילוכים.

איציק

מה הכוונה הרצה נכונה? 

אם עושים את הירידות במהירות נמוכה יותר, זה עשוי להיות פתרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, guychabra כתב:

מה הכוונה הרצה נכונה? 

אם עושים את הירידות במהירות נמוכה יותר, זה עשוי להיות פתרון?

כן. מהירות נמוכה יותר בהרצה יכולה לעזור וגם לחיצות לא ארוכות מידי (בירידות וכאלה) על דוושת הברקס (לאפשר לבלמים להתקרר בין לבין).

בכל מקרה אני ממליץ - במידה ונכנסת שוב להחלפת צלחות, תקפיד שבסט הבא יהיה ציפוי אבץ או צבע בחלק שמנדף אויר (זה החלק עם החורים בהיקף של הצלחת).

איציק 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההרצה היא בגדר המלצה.

בגדול.

בלימה שגרתית עם בלמים חדשים לא תגרום לעיוות הצלחות.

הצלחות HI Q הן פשוט מאיכות ירודה.

עריכה אחרונה על ידי tribel
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה לי גם כן כ 3 - 4 פעמים, הבעיה לא בהרצה ולא בשימוש לא נכון בבלמים כי אני כן ביצעתי הרצה, הרכב שלי ידני ואני משתמש בבלימת מנוע בירידות.

די בוודאות הבעיה באיכות נמוכה של החלפים, החלפה לסט מקורי אמורה לפתור את זה.

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב פעם אני אומר, בלמים של רכב שגרתי רגיל שלא מבצע סדרה של 50 בלימות מ 250 קמ"ש, אמורים לעמוד בבלימה רצופה של כמה דקות בירידה.

תיבות הילוכים מודרניות גם משתתפות בזה, זה לא שהתיבה יוצאת לניוטרל ולא תורמת בכלל.

אני נוהג כמעט 30 שנה ועד שהתחלתי להשתמש במוצרים סיניים (גם כאלה של יצרנים מוכרים שיוצרו בסין) לא נתקלתי בתופעה הזו, סגנון הנהיגה שלי לא השתנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם, פעם היה לי סיפור דומה עם ליאנה מליסינג. חברת הליסינג שילמה 3 פעמים תמורת סטים חלופיים עד שהתקבל אישור מיוחד להתקין מקוריים בא לגואל ציון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק התחיל גם לי. רק בירידות, רק במהירות ורק בלחיצה חזקה יחסית. הרכב עבר טיפול שבוע קודם ולא ראו שום בעיה עם הברקסים.

לא ברור לי ממה זה נגרם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, nit_zan כתב:

האם ניקו את הנאבה

לכלוך על הנאבה שגרם לדיסק לשבת עקום היה בא לידי ביטוי ברעידות מיד אחרי ההתקנה. 

אם הרעידות התחילו אחרי חודשיים, זה לא קשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב הזה מניסיוני, עדיף להשתמש בצלחות מקוריות.

גם צלחות מקוריות אפשר לעוות בבלימות לא נכונות של הרכב ומאמצי יתר/ כניסה לשלולית כאשר הבלמים חמים, אבל צלחות מקוריות עוברות תהליכים מקפידים יותר ושימוש בחומרים איכותיים בתהליך הייצור ולכן המחיר לא סתם יקר.

לא שאני שולל התקנת צלחות חלופיות, ספציפית לכמה רכבים שאני מכיר ובניהם הרכב שלך עדיף מקורי.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...