Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה לעשות עם רכב אוכל שמן?

גינוס

פוסטים מומלצים

היי חברים,

הדיון הוא במתכונת 'מה אתם הייתם עושים', מאחר ואני נמצא בלבטים כיצד למזער נזקים ואשמח לחוכמת ההמונים

ברשותי i10 2014 אוטומטית, 1 ליטר, נקנתה ישירות מהיבואן (הצורה החדשה)

כמו רבים שקראתי עליהם ברשת, גם אני נפלתי בפח של יונדאי, והלך לי מנוע אחרי 60K (3 חודשים אחרי תום תקופת האחריות של 3 שנים)

בזמנו, פניתי ליונדאי העולמית שזרקו אותי מכל המדרגות, ובלית ברירה, החלפתי מנוע (בתשלום כמובן) במוסך יבואן של רשת מוכרת מאוד של יונדאי אחרת מפירוק.

אגב, ממוסך היבואן נמסר שלא ידועה הסיבה שהמנוע חטף 'טראומה' כלשונם, היום אני מבין שזה לא היה המנוע היחידי

מפה התחילה צרה שלא ידעתי כמה היא רצינית

חודשיים אחרי החלפת המנוע חזרתי למוסך בתלונה כי המנוע צורך שמן בכמות לא נורמלית, יותר מליטר ל1000 ק"מ

המוסך בדק יום יומיים והחזיר תשובה ש'זה מה יש, ומקסימום תמלא שמן אחת לכמה זמן' - כן, הייתי נאיבי ברמות 

מאז אני מסתובב קבוע עם שמן מנוע ברכב, וכבר הספקתי כבר להחליף ממיר קטליטי שנסתם (איך לא), וחי בחשש שהממיר ייסתם בכל יום

כיום הרכב עם 157,000 ק"מ

בבדגימות שלקחתי בימים האחרונים, המנוע אוכל ליטר שמן בפחות מ500 ק"מ

רכשתי לאחרונה רכב משפחתי, כך שממש אין לי צורך בו

הייתי שמח להיפטר ממנו, אבל אני לא יכול לפרסם למכירה עם המום הזה שיש לו..

מה כן אפשר לעשות כדי לא לצאת קירח מהכל הכיוונים ולהכניס לכיס כמה שקלים?

או שאולי עדיף פשוט להמשיך לנסוע 'ולהינות מהרכב' עד שייתקע?

תודה לכל מי שקרא עד פה 

שנדע ימים שקטים

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, מופתע מאוד לשמוע טענות על כשל סדרתי במנועים האלה - למיטב ידיעתי הם דווקא היו סבבה לגמרי הבעיה בתקופתם הייתה צריכת דלק גבוהה מהמוצהר, ועל זה יונדאי/קיה חטפו תביעה ייצוגית בארה"ב. העניין עם מנועים שאוכלים שמן היה בשנים מאוחרות יותר ועל מנועים מוגדשים שלהם, עד כמה שידוע לי.

בכל אופן, גם אם אין כשל סדרתי וסתם נפלת על מנועים דפוקים - אכן יש שאלה מה לעשות עם האוטו... תראה, זה i10 מ-2014 עם 160 אלף קילומטר. מה המחירון שלו - 10 אלף בכוח? אם אתה אכן לא צריך אותו, תשים אותו למכירה - תיידע את הקונה הפוטנציאלי בבעיה, ותתגמש במחיר. תקבל עליו נגיד 7 אלף, וגם תפסיק לשלם רישוי/ביטוח וטיפולים, חסכון יפה. אם תמשיך להשתמש בו, הערך שלו לא יעלה, והעלויות הנלוות יישארו. במילים אחרות, אם אתה לא חייב 2 מכוניות, משתלם לך להיפתר ממנו ללא קשר לקיום התקלה והמחיר שתקבל עליו. גם ביטוח מקיף בטח אין לך, אז אפילו אין מה לקוות שיגנבו אותו ותקבל עליו מחירון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, chrono כתב:

מה המחירון שלו - 10 אלף בכוח

10 אלף בכוח אבל בפועל 31600  (פרמיום), סביר שיש לו את זה כי קנה פרטי. איבזור נמוך אינסייט - 29000.

בדקתי הרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עולה להחליף מנוע ברכב הזה - אתה כבר יודע.

רוצה להיות הוגן עם הקונה? תוריד מהמחירון את מחיר החלפת מנוע ותמכור. 

אולי תצטרך להוריד עוד קצת כדי שיהיה מפתה יותר.

כל זה במידה ואין לך צורך ברכב הזה.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, chrono כתב:

קודם כל, מופתע מאוד לשמוע טענות על כשל סדרתי במנועים האלה - למיטב ידיעתי הם דווקא היו סבבה לגמרי הבעיה בתקופתם הייתה צריכת דלק גבוהה מהמוצהר, ועל זה יונדאי/קיה חטפו תביעה ייצוגית בארה"ב. העניין עם מנועים שאוכלים שמן היה בשנים מאוחרות יותר ועל מנועים מוגדשים שלהם, עד כמה שידוע לי.

בכל אופן, גם אם אין כשל סדרתי וסתם נפלת על מנועים דפוקים - אכן יש שאלה מה לעשות עם האוטו... תראה, זה i10 מ-2014 עם 160 אלף קילומטר. מה המחירון שלו - 10 אלף בכוח? אם אתה אכן לא צריך אותו, תשים אותו למכירה - תיידע את הקונה הפוטנציאלי בבעיה, ותתגמש במחיר. תקבל עליו נגיד 7 אלף, וגם תפסיק לשלם רישוי/ביטוח וטיפולים, חסכון יפה. אם תמשיך להשתמש בו, הערך שלו לא יעלה, והעלויות הנלוות יישארו. במילים אחרות, אם אתה לא חייב 2 מכוניות, משתלם לך להיפתר ממנו ללא קשר לקיום התקלה והמחיר שתקבל עליו. גם ביטוח מקיף בטח אין לך, אז אפילו אין מה לקוות שיגנבו אותו ותקבל עליו מחירון.

גם אני קראתי ברשת על מנועי 1.0 שהוחלפו לעומת מנועי ה 1.2.

• מעניין 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Buki כתב:

10 אלף בכוח אבל בפועל 31600  (פרמיום), סביר שיש לו את זה כי קנה פרטי. איבזור נמוך אינסייט - 29000.

בדקתי הרגע.

אני בשוק. לא טרחתי לבדוק, כי המחירון של הפיקנטו ספורט שלי לפני 4 שנים (ועם רבע מהקילומטרז' של פות"ש) היה 35 אלף. מדהים שרכב בן 10 (ולא תגיד איזה רכב נדיר) שווה קרוב לחצי מהמחיר המקורי שלו. לא ברור לי מה קורה עם שוק הרכב בשנים האחרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שקורה, זה שמחירי רכבים חדשים עלו משמעותית, לכן רכבים  משומשים מבוקשים כמעט ולא יורדים במחיר.

למשל, פיקנטו 2013 מנוע 1.2 עכשיו שווה יותר ממה שהיה שווה לפני 4 שנים....

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.3.2024 בשעה 18:19, Buki כתב:

בפועל 31600  (פרמיום), סביר שיש לו את זה כי קנה פרטי. איבזור נמוך אינסייט - 29000.

כן, אבל לא נראה שהן הנמכרות במחירים האלה. מי שכבר הרבה זמן בלוח כבר הוריד ל-21-24. בכלל יש לי הרגשה שיש פער גדול מהרגיל בין מה שמתחילים איתו לבפועל. תאורטית המחירים צריכים להיות יציבים, מעשית לאנשים אין כסף, הם במילואים או בבעיות כלכליות והכל נמשך למטה. חוץ ממי שלא נפגעו בתקופה הזו (ואפילו להיפך) שמאפשרים את עליית מחירי החדשות, + כאלה שלא ונכנסים לבור מימוני.

יהיה מענין לשמוע כאן התרשמויות של חברי פורום. חוששני שפות"ש לא יקבל את הסכומים האלה על רכב שכל רגע הולך להיכנס לברוך משמעותי.  

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשור, נראה לי שהמחירון שבוקי צירף היה עבור מי שציין 10K בלחץ....שבפועל הרכב שווה פי 3 במחירון מה שאומר שהוא יכו למכור אותו (כנראה) בכיף יותר באזור ה20K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...