Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצפות "חלולות" - מה עושים?

Fazer

פוסטים מומלצים

כיון שבשרשור אחר כבר הערתי את @איציק נ. בשעות לא הגיוניות בבוקר, הפעם אני אתייעץ עם כלל החברים ואנסה להגיע לתובנות.

דירה ששופצה לפני כ 11-12 שנים, ריצוף גרניט פורצלן 60X60, חלק מהמרצפות כשדורכים עליהן מרגישות "חלולות", כשנוקשים עליהן (או הולכים עליהן) מרגישים כאילו מתחת למרצפת יש חלל. יש אפילו מרצפת שהתופעה הזו קורית בפינה, וכשדורכים עליה ממש ניתן להרגיש את המרצפת קצת מתכופפת. אומנם עברו הרבה שנים מאז, אבל אני לא זוכר שזה היה ככה בתום השיפוץ, מניח שהייתי שם לב לזה, או שזה החמיר עם השנים משום מה (לא הגיוני, כי מה כבר השתנה מתחת לבלטות?), או שפשוט לא שמתי לב בעבר (אבל למה שפתאום אני אתחיל לשים לב?).

אני לא יודע אם זה קשור או לא, אבל הרובה בין המרצפות אף פעם לא היתה משהו, כשניקינו את הדירה אחרי השיפוץ גילינו שבחלק מהפוגות יש סתם ליכלוך ולא רובה, ובחלק יש רובה, אבל לא ממש עד גובה הריצוף.

כיון שיש לי בעיה עם מרצפות חלופיות (הזמנו מעט מדי בשיפוץ וריצפנו ממש "על הקשקש" כך שלא נשארו עודפים), הדבר האחרון שבא לי זה לדרוך על בלטה ושהיא תישבר לי מתחת לרגל (כי אז אשתי תגיד "פרקט" ולי לא תהיה ברירה אלא להוציא את ההוצאה המיותרת הזו) אבל מצד שני אני לא בטוח מה עושים במקרה כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 27 דקות, Fazer כתב:

אומנם עברו הרבה שנים מאז, אבל אני לא זוכר שזה היה ככה בתום השיפוץ, מניח שהייתי שם לב לזה, או שזה החמיר עם השנים משום מה (לא הגיוני, כי מה כבר השתנה מתחת לבלטות?)

אוהו כמה שזה הגיוני. אצלי הריצוף בסוף השיפוץ היה בונבון, ובערך שנה שנתיים אחרי כמעט ואין מרצפת שלא מתנדנדת.

יתקנו אותי המבינים אבל אא"לט זה שילוב של רובה דפוקה + הרצף לא הידק את החול מתחת למרצפות.

אם מדובר בכמה מרצפות סוררות- אתה יכול להזמין רצף שיטפל רק בהן, קח בחשבון שאתה חייב ספיירים בשביל זה כי הסיכוי שהוא יצליח להוציא את המרצפות הקיימות בלי לשבור אף אחת שואף לאפס.

אם הן עדיין לא מתנדנדות אלא רק מרגישות מוזר- הייתי מחכה שאחת אשכרה תישבר ועושה פרקט, אם אין לך ספיירים אז אני לא רואה הרבה ברירות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחדש רובה יפתור את הבעיה חלקית. הדבק לעיתים מתנתק מהמרצפת ואז מתחילות הבעיות.מלבד רובה  אני לא הייתי נוגע במידה ואין לך הרבה ספייר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי בעיה דומה והמליצו לי על החומר שבסרטון שבקישור . עדיין לא הגעתי לזה ולא השתמשתי בו, אבל נראה לי פתרון טוב ושמרתי את הקישור.

https://youtu.be/8LRrvWkn0Kk?feature=shared

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, avngas כתב:

עדיין לא הגעתי לזה ולא השתמשתי בו

נראה מעניין מאוד - אשמח לשמוע איך היה להשתמש בו ואם זה פתר את הבעיה. אצלי הפוגות הן פחות מ 3 מ"מ, אז אני תוהה אם זה בכלל ריאלי ואם הקדיחה לא תשבור לי את המרצפת.

לפני 18 שעות, פאר האורה כתב:

שוטפים עם הרבה מים ? זה קורה סמוך לחללים רטובים?

לא ולא, סתם באמצע הסלון ו... אני לא אזכיר את תדירות הספונג'ה אצלי בבית, מחמת הפאדיחה 😄

עריכה אחרונה על ידי Fazer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיתרון הוא להרים את כל הריצוף ולרצף מחדש.

מכיוון שאתה לא מעוניין להיכנס להוצאה שכזו, האפשרויות הן להישאר עם המצב הקיים או לנסות פתרונות כמו שהחבר מעליי הציע.

גם אם הפוגות צרות יותר, אם הנוזל מספיק נוזלי, תוכל לנסות לבצע קידוח בקוטר קטן יותר כדי לא לפגוע בריצוף.

בכל מקרה, גם אם תידרש לצאת מגבולות הפוגות בקידוח, קידוח שנעשה בצורה נכונה עם מקדח טוב לא אמור לגרום לשבר בריצוף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרה דומה היה אצל בת משפחתי. דירה כבת 20, התחיל עם מרצפות מתנדנדות

בשורות האמצעיות של הריצוף בסלון ובמטבח, והידרדר די מהר למעין "גיבנת" של 2-3 שורות.

איש מקצוע מהימן עלי הסביר לי שזו תופעה מוכרת בגלל שהקירות של הבניין זזים ולוחצים על הריצוף.

הזמנתי רצף מומלץ דרך מידרג, שנתן חוות דעת זהה, ואמר שהוא יכול לנסות להרים חלק מהריצוף,

לשחרר כך את הלחץ ולרצף מחדש. אמר ששווה לנסות כי האלטרנטיבה היא להרים את כל הריצוף = מחיר יקר מאוד.

הבחור עשה עבודה מצויינת, בלי לשבור אף אריח, ומאז כבר כמה שנים אין זכר לבעייה.

עלה כמה אלפים בודדים, לא זוכר בדיוק... 5K +-. יום עבודה אחד מלא של 2 אנשים.

ככה זה התחיל, וההמשך...:

Un4titled.jpg

Unt6itled.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, Fazer כתב:

@tinoki קומה 3, בדיוק באמצע הבניין.

לפי חוות הדעת של הרצף של @BoazB11 תבדוק שהתקרה לא ירדה.

אריחים לא ישרים ב 100% וככל שהם גדולים יותר הם מפותלים יותר.

כשהרצף מדביק (ואני מנחש שאצלך זו הדבקה על ריצוף ותיק) לפעמים נוצרים מאמצים פנימיים שגורמים לדבק להשתחרר עם השנים.

אם יש פיתרון בלי לפרק את האריחים הסוררים והדבקתם מחדש נצטרך להמתין לאיציק ולאדריכלי הפורום.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

(ואני מנחש שאצלך זו הדבקה על ריצוף ותיק)

נעלבתי... אחרי שנים של היכרות וירטואלית זה מה שאתה חושב עלי? 😄

המרצפות פורקו עד האחרונה שבהן, הושלם שומשום במקום שהיה חסר חול, ובוצע ריצוף מאפס. קצת טירוף, אבל מה זה עוד כמה (הרבה) גרושים בשביל לדעת שהכל יושב 100.1% 🤪 (בדיעבד כמובן שלא הייתי עושה את זה ככה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לא מסובך מדי בתנאי שיש לך ריצוף ספייר

וזו תשובה אחרת קלה יותר לניסיון:

תקנה ליטר דבק פלסטי.
תקדח חורים בפוגות
תכין מזרק פלסטיק רפואי גדול
תקח 100 cc דבק ותמהל בקצת מים
אחרי שיש חורים פשוט תזריק את הדבק .
כשזה כבר מתמלא אתה יכול להזריק דבק לא מדולל.
לחכות יום יומיים
זהו.

זה הדבק

דבק פלסטי.jpg

עריכה אחרונה על ידי Michazzz

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.3.2024 בשעה 22:23, Fazer כתב:

כיון שיש לי בעיה עם מרצפות חלופיות (הזמנו מעט מדי בשיפוץ וריצפנו ממש "על הקשקש" כך שלא נשארו עודפים), הדבר האחרון שבא לי זה לדרוך על בלטה ושהיא תישבר לי מתחת לרגל (כי אז אשתי תגיד "פרקט" ולי לא תהיה ברירה אלא להוציא את ההוצאה המיותרת הזו) אבל מצד שני אני לא בטוח מה עושים במקרה כזה.

בתקן לריצוף יש כמה אלמנטים שאם מחפפים בהם אז התוצאה היא אריחים שמתנתקים מהתשתית (טיט) או נשברים.
מרווחי הפוגות (מינימום 3 מ"מ לפנים הדירה, מינימום 4 מ"מ לחוץ), השארת מרווח של 6 מ"מ מהקירות (מתחת לפנלים), מריחת האריח בדבק קרמיקה לפני ההנחה שלו על גבי הטיט - ואיך לא: שימוש בטיט עם מספיק צמנט (עדיף טיט מוכן לריצוף - עולה כמה שקלים יותר אבל התערובת הומוגנית ואין קטעים שיש בהם יותר צמנט או פחות צמנט).

כמובן שגם אם מקפידים על כל הכללים ה"יבשים" אז גם צריך להקפיד על הידיים העובדות (במילים אחרות: שהרצף ישים מספיק טיט ולא ישארו חלקים חלולים רבים מתחת לאריח).

למיטב ניסיוני וידיעתי, היום מקפידים פי 10 יותר על עניין אחד קריטי והוא מריחת גב האריח בדבק קרמיקה.
בחדרי אמבטיה מקפידים היום פי כמה על תפרי התפשטות (בין קיר לקיר ובין רצפה לקיר) ברמה כזו שאין דירה חדשה מקבלן שאני נכנס אליה ואני לא רואה תפרים עם סיליקון ברוחב תעלת סואץ.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...