Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכנים עם מזגן רועש ​🥺​

husky

פוסטים מומלצים

זה מטרד שהולך אצלי כבר הרבה זמן ..

שקלתי כבר לעבור דירה.  קניתי 2 רעש לבן.  ה 3 כבר בתכנון.

לפעמים אני ישן עם זה כי יש שכן סטודנט שהפעיל מזגן מאוחר בלילה 

(( עכשיו זה השתפר טפו טפו טפו ))

אני קורא לשכן הזה פרזיט.

יש שכן מעלי ומתחתי .....  (( כמעט כמו במחבואים ))

סה"כ צריך להעיף את תוספת המזגן לגג או לתקן / להחליף אותו.

השכנים טוענים שבא איש מוסמך לבדוק את המזגן והוא בסדר ולא חורג מהרעש שמותר.

הקלטתי כמה פעמים את המזגן והוא עושה *הרבה* רעש -

רעש עולה ויורד של מדחס כנראה וזה מחרפן לי את הצורה ברמות מטורפות.

יעצו לי לפנות לפקח של הבניין.  הועד לא שמעו מזה ואומרים שזה כבר לא קיים בימינו.

מה ניתן לעשות  ?  

עו"ד לוקחים הרבה כסף כנראה וזה לוקח הרבה זמן אם בכלל זה פותר את הבעיה.

חייב לציין שיש לי ADHD מהזן המשובח ורגישות יתר לרעשים ..

וגם הבניין עשוי מפלסטלינה והאקוסטיקה על הפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד לך את האמת...

נאמר והייתי שכן שלך, ונאמר שאני שכן נחמד

הבאתי בעל מקצוע שמצא אין פגם במזגן שלי.

מפריע לך מהסיבות הבניין בנוי באיכות נמוכה או שיש לך בעיות בריאות?

תביא בעל מקצוע מטעמך שיתקן ויחליף אפילו את כל המזגן ותשלם על זה...

ודרך אגב, זה הפתרון הכי זול

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, husky כתב:

יעצו לי לפנות לפקח של הבניין.  הועד לא שמעו מזה ואומרים שזה כבר לא קיים בימינו.

המפקח על רישום בתים משותפים.

יש לו סמכויות של שופט בסכסוכי שכנים בבתים משותפים.

אני בספק אם הוא יכול לעזור כאן.

אתה יכול לפנות למשרד לאיכות הסביבה בתלונה על רעש חריג.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, סולל הדרך כתב:

להגיד לך את האמת...

נאמר והייתי שכן שלך, ונאמר שאני שכן נחמד

הבאתי בעל מקצוע שמצא אין פגם במזגן שלי.

מפריע לך מהסיבות הבניין בנוי באיכות נמוכה או שיש לך בעיות בריאות?

תביא בעל מקצוע מטעמך שיתקן ויחליף אפילו את כל המזגן ותשלם על זה...

ודרך אגב, זה הפתרון הכי זול

הצעתי את האופציה הזאת .. 

( לממן עלויות תיקון )

גם על זה לא קופצים

דרך אגב המזגן באמת מרעיש

הוא נמצא כחצי מטר מהסלון שלי

לפי הבנתי צריך להיות במרחק של לפחות מטר

לפני שעה, Night Driver כתב:

המזגנים במסתורי הכביסה איפה שהיו אמורים או שסתם תלויים רנדומלית על הבניין?

המזגנים הגדולים נמצאים ליד 2 חלונות בסלון.  אחד של שכן X מצד ימין.  השני של שכן Y מצד שמאל.

ואני באמצע תקוע כמו ..  (( קוץ ))

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קיימים ליקויים בהתקנה את יכול לכתוב לבד מכתב לבעלי הנכס, לציין את סוג הליקוי.

אני לא מכיר את תקנות הרעש, אבל מכשיר שמודד עוצמת רעש לא אמור להיות יקר.

אתה שולח מכתב מנומס, לא מתלהם שמציין את מהות הליקויים כולל הפניה לתקנים ומבקש אותו לתקן את הליקויים בפרק זמן של 30.

היה ולא תיקן, התחנה הבאה היא המפקח על הבתים המשותפים. יש לו סמכות שיפוט ואני מניח שהם כן יכולים לעזור.

קח בחשבון שהדברים שכתבתי נכונים אם הטענות שלך מדויקות אובייקטיביות ולא סובייקטיבית.

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי ו @natco יתקן אותי אם אני טועה, חריגה מהקו החיצני של הבניין מצריכה אישור ואם לא ניתן כזה אפשר לדרוש פירוק שלהם.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כך בבניינים חדשים.

בבניינים הישנים לכולם יש מזגנים מחוץ לחלון וזה לא יהיה מעשי לדרוש מכולם לפרק אותם. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, סולל הדרך כתב:

אם קיימים ליקויים בהתקנה את יכול לכתוב לבד מכתב לבעלי הנכס, לציין את סוג הליקוי.

אני לא מכיר את תקנות הרעש, אבל מכשיר שמודד עוצמת רעש לא אמור להיות יקר.

אתה שולח מכתב מנומס, לא מתלהם שמציין את מהות הליקויים כולל הפניה לתקנים ומבקש אותו לתקן את הליקויים בפרק זמן של 30.

היה ולא תיקן, התחנה הבאה היא המפקח על הבתים המשותפים. יש לו סמכות שיפוט ואני מניח שהם כן יכולים לעזור.

קח בחשבון שהדברים שכתבתי נכונים אם הטענות שלך מדויקות אובייקטיביות ולא סובייקטיבית.

מעניין שגם בהודעה המנומסת שכתבתי לבעלת הבית השתמשתי במילה סובייקטיבי 😃

בכל אופן זה מטריד אותי באופן קשה ורצוי לפתור את הבעיה.

אין עלות לשקט נפשי.   זה כבר לא כייף לי לחזור הביתה.

חשוב לציין שהשכן מלמעלה משתמש המון במזגן .. עם חברה שלו.  סטודנט  (( מפונק )).

השכן מלמטה עם ה AC היותר רועש משתמש הרבה פחות.  (( בחור צעיר שעובד והולך לישון אחרי 10 ))

הם עושים תורנות עלי.   הכי "כייף" שהם משתמשים במקביל.

אני מתחיל לטפס על הקירות ולהזיז רהיטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, husky כתב:

קניתי 2 רעש לבן.  ה 3 כבר בתכנון.

מה ??

לפני 13 דקות, om2 כתב:

בבניינים הישנים לכולם יש מזגנים מחוץ לחלון וזה לא יהיה מעשי לדרוש מכולם לפרק אותם. 

מסכים. לדעתי זה כיוון לא נכון שאף יוביל לנקמנות.

לממן/להשתתף במימון החלפת יחידה חיצונית לשקטה נשמע בכיוון הנכון. בנוסף: לפחות פה ברמת גן יש הנחיות בנושא. כשנכנסנו לדירה החדשה, כל הבניין קיבל מכתב מאגף איכות הסביבה שחובה עלינו להתקין יחידות חיצוניות שעומדות בסף רעש מירבי מסויים. במידה ומישהו מתקין יחידות שעוברות את הסף, ומישהו מתלונן, יש עילה לדרוש פירוק ותיקון המצב או לחילופין השבה לקדמות. במידה ויש במקום מגורייך תקנות דומות, מדידת רעש + תלונה לגוף המוניציפלי עשויים לעזור לדרבן את השכנים בכיוון הנכון. *המדידה צריכה להיות מדידה רשמית של מודד רעש מוסמך המקובל על הגוף המוניציפלי, לא מדידה עצמאית עם מכשיר מעלי אקספרס*.

אגב, מה עם אטמי אוזניים? אני מאוד רגיש לרעש, וישן איתם קבוע. זה יותר עניין פסיכולוגי אצלי, כי אם אני לא בלחץ להרדם, אני לפעמים נרדם גם בלעדיהם...

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Night Driver כתב:

למיטב ידיעתי ו @natco יתקן אותי אם אני טועה, חריגה מהקו החיצני של הבניין מצריכה אישור ואם לא ניתן כזה אפשר לדרוש פירוק שלהם.

למרבה הצער- לא כל כך נכון.

בבניינים קיימים, התקנות קובעות שמותר להתקין מזגן שבולט עד 60 ס"מ מקו הבניין, אלא אם הוא קו רחוב:

Screenshot_2024-03-07-16-09-35-81_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.059e4e395e3e711914421cc197ca42d1.jpg

ואפילו לא צריך היתר, אלא רק להתקין ב"מקום המיועד לכך בתכנית", אם יש כזה:

Screenshot_2024-03-07-16-06-38-63_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.thumb.jpg.b10ec6c7ebb28fa9abc8b4d249c01f49.jpg

ובבניינים ישנים מוצר להתקין על קירות חיצוניים. (ברוב הועדות ההנחיות המרחביות קובעות את קו הגבול בשנת 1980).

מה שכן- צריך לעמוד בתקנות למניעת רעש, כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, תלונה למשרד לאיכ"ס, עשויה להניב תוצאה, אם המזגן אכן מרעיש לץמעבר למותר.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, קורן בן אשר כתב:

מה ??

מסכים. לדעתי זה כיוון לא נכון שאף יוביל לנקמנות.

לממן/להשתתף במימון החלפת יחידה חיצונית לשקטה נשמע בכיוון הנכון. בנוסף: לפחות פה ברמת גן יש הנחיות בנושא. כשנכנסו לדירה החדשה, כל הבניין קיבל מכתב מאגף איכות הסביבה שחובה עלינו להתקין יחידות חיצוניות שעומדות בסף רעש מירבי מסויים. במידה ומישהו מתקין יחיות שעוברות את הסף, ומישהו מתלונן, יש עילה לדרוש פירוק ותקיון המצב או השבה לקדמותו. במידה ויש במקום מגורייך תקנות דומות, מדידת רעש + תלונה לגוף המוניציפלי יכול לעזור לדרבן את השכנים בכיוון הנכון. *המדידה צריכה להיות מדידה רשמית של מודד רעש מוסמך המקובל על הגוף המוניציפלי, לא מדידה עצמאית עם מכשיר מעלי אקספרס*.

אגב, מה עם אטמי אזניים? אני מאוד רגיש לרעש, וישן איתם קבוע. זה יותר עניין פסיכולוגי אצלי, כי אם אני לא בלחץ להרדם, אני לפעמים נרדם גם בלעדיהם...

WHITE NOISE זה מכשיר שמפעיל רעש לבן ..

עליתי על הרעיון במקרה כשהפעלתי מאוורר וראיתי שזה עוזר לי.

https://www.aliexpress.com/item/1005001414034909.html

TYPE 2 יש לי - זול ואפשר להטעין 

אני לפעמים ישן עם זה או מפעיל אותו בסלון.

אתה צודק שצריך מודד מקצועי.  אני הפעלתי בטלפון מודד דציבלים.  בשעות הלילה החוקים יותר נוקשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, קורן בן אשר כתב:

*המדידה צריכה להיות מדידה רשמית של מודד רעש מוסמך המקובל על הגוף המוניציפלי, לא מדידה עצמאית עם מכשיר מעלי אקספרס*.

דווקא כן הייתי מתחיל ממודד זול, הוא מספיק מדוייק בכדי להבין אם זאת בעיית אמת או בעיה דמיונית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתי עושה הרבה כדי לפתור את הבעיה משני הכיוונים של השכנים שמזכירים את הדירה. 

גם אם זה דורש ממני לשלם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, סולל הדרך כתב:

דווקא כן הייתי מתחיל ממודד זול, הוא מספיק מדוייק בכדי להבין אם זאת בעיית אמת או בעיה דמיונית.

תראה, זה לא יהיה אסון גדול לקנות מכשיר סיני זול בכמה גרושים, אבל לדעתי זה לא יועיל במיוחד. אקוסטיקה זה מקצוע שלם, צריך לדעת מה למדוד, איפה למדוד, מתי למדוד, באילו תדרים, לפי איזו סקלה, איך להתייחס לרעש רקע, וכדומה. בלי היכרות סבירה של נושאים אלה ואחרים, אתה פשוט תמדוד מספר, אבל אתה לא תדע איך לפרש אותו נכון ואיך להתייחס אליו ביחס לתקנות, לספי הרעש המותרים ולרמת הרעש במפרטים של יצרני המזגנים.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...