Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון נשק למי שלא היה לוחם?

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 193 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי מיומנות, כמו כל דבר, טניס, קרטה, שחייה, נהיגה, צילום... כל דבר, מי שלא אומן, תורגל ומתרגל - לא מיומן.

זה שמאן דהוא היה קרבי לא אומר שהוא יודע מה לעשות עם אקדח. 

הייתי שריונר, ידעתי לפגוע במטרה משלושה ק״מ בלילה בתותח, ידעתי לתפעל נשק ארוך שהכרתי, אבל לשביה לא ידעתי. המיומנות שלי עם נשק אישי בשטח בנוי הייתה לא קיימת, שלא לדבר על מה לעשות עם אקדח.

יריתי כמה פעמים באקדח בחיים, זה לא דומה לנשק ארוך, וזה ה-רבה יותר קשה לפגוע.

הסיבה שלא נותנים רישיון נשק לאקדח למי שלא היה לוחם קשורה לסינון לפי התאמת אישיות. ההנחה היא שמי שהצבא אימן כלוחם הוא מספיק אחראי להיות בעל נשק. זה הכל.

ברור שכל מי שמקבל רישיון וקונה אקדח, חייב, לטובתו, להתאמן בירי מבצעי. אחרת, הסיכוי שלו לפגוע דומה לסיכוי של מי שלא למד טניס להעביר כדור את הרשת.

שלא לדבר על הסיכוי לפגוע במישהו שלא רוצים (שזו דווקא מיומנות שיש לצלמים, לבדוק את הרקע לפני שמצלמים...).

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.11.2023 בשעה 15:06, RedLabel כתב:

עצוב שאין קורס יעודי לנושא וצריך לקחת כל מני קורסים מסביב...

כי אנחנו בישראל, ופה ההגדרה (שהתרופפה בתקופה האחרונה) היא שמי שנושא נשק, נושא אותו מתוקף תפקידו, עיסוקו, או בעקבות צורך ספציפי שקיבל אישור.

זה לא עובד ככה שכל אחד שסתם רוצה נשק עושה קורס ומקבל אחד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין האבסורד הוא, שחיילת ממורמרת שלוקחת נשק הביתה וכנראה עשתה מטווחים רק בטירוניות על 5 כדורים, לא תדע לתפעל נשק בזמן חירום, שלא לדבר על לשמור על קור רוח בפני סכנה ממשית, בעיניי זה סכנה לגניבת נשק.

העיקר תושבים שמעוניינים ברישיון אקדח למטרת הגנה עצמית בכפוף להכשרה אי אפשר...

הכי משעשע לראות איך זה בארצות הברית, ראיתי אזרחים יורים בפגז מטנק שרמן, טנק פנתר, ותותח נ''ט גרמני 75 מ''מ, למטרות פנאי כן?

מטורף.

עריכה אחרונה על ידי שליקו99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה  זה מפריע כשהולכים עם רובה בהכנס, אבל מאקדח בהכנס אף אחד לא נרתע? 

אדרבא, רובה גם תמיד נמצא במצב נצור, בשונה מאקדח, שנמצא אצל הרוב המוחלט, אם לא כולם, בהכנס. 

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שלא לכל מי שנושא רובה יש את השפצור של המחסנית שאיני זוכר את שמו (שיש חתיכת פלסטיק שמתאימה לתוך בית המחסנית והמחסנית נוטה אופקית ובמיקום קל להכנסה), בלי השפצור אני לא יודע איפה אפשר לאחסן את המחסנית

עריכה אחרונה על ידי שליקו99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

מקפורק זה זבל טהור שמישהו דחף לצבא כמו שמישהו דחף מובילאיי לרכבים.

הוא לא חוסך לך כלום כי עדיין עושים פריקה כל בוקר ולילה

אולי ביחידה שלך (וגם זה מיותר לחלוטין). מה יש לפרוק נשק שניתן לראות שהוא פרוק? אין בזה שום היגיון, ולא עשינו את זה לא בסדיר ולא במילואים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובה לשליקו- אפשר עם גומי איטום של "ברוס" להלביש את המחסנית על הכת, או עם רצועת בד נמתחת, או עם צולבת (אצלנו בכל קיטבג הייתה אחת).

ולא , מקפורק זה לא מיותר. הוא מונע מהמכלול להגיע לסוף, והוא עף החוצה ברגע שדורכים, אם צריך. 

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, dani666 כתב:

ובקרירה החמושה שלי שנמשכה 32 שנים, נתקלתי ב 3 מקרים.  3 מכלים "ארוכים" (2 בעצם מכלים "אורכים מאד").

1.  פליטה של מקלע 0.3.  כן.  אני מבוגר.  בטפול אחרי מסלול.

2.  פליטה של תותח 105 מ'מ.  נחת במצריים.

3. פליטה של תותח 105 מ'מ.  נעצר בגבעת המורה.

ב 2 מהמקרים מח"ט לחץ על ההדק.  באף אחד מהם לא לחץ על ההדק מי שהיה בעצם אחראי לפשלה.

מסקנה - גם כשאתה חושב שהנשק פרוק - הוא לא.  צריך לבדוק לפני כל פעולה עם הנשק -  ולא משנה מה הנשק.  ואת זה לא מחדירים מספיק לחיילים ומה שכבר מחדירים - כולם בטוחים שלהם זה לא יקרה.

מי שלחץ על ההדק אחראי לפאשלה.

"בקבלך ובמוסרך נשק בדקהו". 

לא מכניסים אצבע לשמורת ההדק אם אתה לא מתכוון ללחוץ, ולא לוחצים בלי לטעון לפני ירי או לחילופין ללא פריקה ווידוא מחסנית/שרשיר/פגז.

גם אם הם מח"טים הם אשמים.

לפני 7 דקות, שליקו99 כתב:

אני מניח שלא לכל מי שנושא רובה יש את השפצור של המחסנית שאיני זוכר את שמו (שיש חתיכת פלסטיק שמתאימה לתוך בית המחסנית והמחסנית נוטה אופקית ובמיקום קל להכנסה), בלי השפצור אני לא יודע איפה אפשר לאחסן את המחסנית

או צולבת על החגורה או חבק כלשהו להצמיד לקת/בית מחסנית. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, שליקו99 כתב:

העניין האבסורד הוא, שחיילת ממורמרת שלוקחת נשק הביתה וכנראה עשתה מטווחים רק בטירוניות על 5 כדורים, לא תדע לתפעל נשק בזמן חירום, שלא לדבר על לשמור על קור רוח בפני סכנה ממשית, בעיניי זה סכנה לגניבת נשק.

העיקר תושבים שמעוניינים ברישיון אקדח למטרת הגנה עצמית בכפוף להכשרה אי אפשר...

הכי משעשע לראות איך זה בארצות הברית, ראיתי אזרחים יורים בפגז מטנק שרמן, טנק פנתר, ותותח נ''ט גרמני 75 מ''מ, למטרות פנאי כן?

מטורף.

ובמה אתה עם הכשרת 02 שונ שאתה חושב שבטוח לתת לך אקדח?

אני לוחם עם כמעט 20 שנות מילואים עדיין מתלבט אם להתחמש בגלת שמדובר בכלי עם פוטנציאל נזק גדול בסביבה אזרחית.

• אהבתי 2

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, שליקו99 כתב:

העניין האבסורד הוא, שחיילת ממורמרת שלוקחת נשק הביתה וכנראה עשתה מטווחים רק בטירוניות על 5 כדורים,

נותנים לחיילת כזו נשק הביתה?

זה משנה אם זה חייל או חיילת?

• רעיון טוב! 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יורה רק '5 כדורים'. 

יורים כמעט שתי מחסניות מינימום ואין שום הבדל בין חייל לחיילת, ככה שפות"ש שעשה 02 ואותה חיילת ירו את אותו מספר כדורים בטירונות. 

ואגב, אולי היא בכלל 03 ויותר? היה כתוב לה על המצח?

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שהשתחרר סמ"ר עם רובאי 02, ושירת מילואים מלא, האם הדרגה שלו עלתה בזמן המילואים?

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.11.2023 בשעה 13:47, CarloAbarth כתב:

בלי שירות מילואים פעיל (שאתה יכול נגיד לעלות לדרגת רס״ר ) 

תלוי כמה מילואים אתה עושה, עשיתי כמעט 20 שנה, כל שנה, ועליתי סך הכל דרגה אחת שהיא לא ל רס״ר

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, falou כתב:

לגבי מיומנות, כמו כל דבר, טניס, קרטה, שחייה, נהיגה, צילום... כל דבר, מי שלא אומן, תורגל ומתרגל - לא מיומן.

זה שמאן דהוא היה קרבי לא אומר שהוא יודע מה לעשות עם אקדח. 

הייתי שריונר, ידעתי לפגוע במטרה משלושה ק״מ בלילה בתותח, ידעתי לתפעל נשק ארוך שהכרתי, אבל לשביה לא ידעתי. המיומנות שלי עם נשק אישי בשטח בנוי הייתה לא קיימת, שלא לדבר על מה לעשות עם אקדח.

יריתי כמה פעמים באקדח בחיים, זה לא דומה לנשק ארוך, וזה ה-רבה יותר קשה לפגוע.

הסיבה שלא נותנים רישיון נשק לאקדח למי שלא היה לוחם קשורה לסינון לפי התאמת אישיות. ההנחה היא שמי שהצבא אימן כלוחם הוא מספיק אחראי להיות בעל נשק. זה הכל.

ברור שכל מי שמקבל רישיון וקונה אקדח, חייב, לטובתו, להתאמן בירי מבצעי. אחרת, הסיכוי שלו לפגוע דומה לסיכוי של מי שלא למד טניס להעביר כדור את הרשת.

שלא לדבר על הסיכוי לפגוע במישהו שלא רוצים (שזו דווקא מיומנות שיש לצלמים, לבדוק את הרקע לפני שמצלמים...).

אני חושב שזה לא קשור רק לטכניקה של איך מחזיקים אקדח לעומת m16 

מעבר לתפעול של אקדח צריך לדעת איך לתפעל את הסיטואציה. בזמן מטווח לוקחים את האקדח בסביבה סטרילית מאנשים, מכוונים את הנשק למטרה ויורים, המטרה לא יורה עליך בחזרה ואם פספסת כדור אחד אז לא קרה כלום.

בזמן אמת עם דופק גבוה ועם אדרנלין מי שלא היה תחת אש לא בהכרח יתפקד בצורה מיטבית

ואם יש אינפלציה של אנשים בלתי מוכשרים אז הם מהווים סכנה לסביבה.

זה אולי השיקול המכריע למה אני לא רוצה להוציא רישיון לנשק.

מה גם שבנאדם בלי נתונים פיזיים מתאימים (

גם במידה ואוציא אעשה רק עם קורס מתאים. בינתיים אני מתאמן בלרוץ מהר ומתאמן בהגנה עצמית שאם במקרה לא תהיה לי אפשרות לברוח לפחות אוכל להגן על עצמי כמה שאפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...