Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות צמיגים רועשים

BassDriver
שימו לב! השרשור הזה בן 239 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ה CX30 נרכשה חדשה ב 2021 עם Toyo Proxes R56 מידה 215-55-18 95H.
היו רעידות והן טופלו ע"י דלק מוטורס בהחלפה של זוג וביצוע hunter road force balance.
לא אוחזים מי יודע מה, אבל נוחים ושקטים. תמיד רציתי לשדרג למשהו יותר איכותי. ב 40,000 ק"מ לא היו יבשים והיה בשר, אבל אחיזה בעייתית ביותר.
שקלתי Michelin Primacy 4 Plus ורכשתי לבסוף Goodyear EfficientGrip Perfomance 2 99V XL 70db - שמתי 3,400 ש"ח.. שזה המון.
האחיזה - מצוינת! הצריכת דלק אני חושב אפילו השתפרה. הנוחות - הם יותר קשיחים וזה מורגש - נסבל.
אבל מה - רועשים ביותר! במיוחד בקיץ - הרעש מתגבר כתלות של הטמפרטורה והלחץ אויר שעולה בגללה. נסיעה בשרב בכביש 6 ממש מחרישת אזניים. ונסיעות מנהלתיות לא נעימות.

הצמיגיה - מוכנים לסייע (כשיגמר - אתן עליהם המלצה), ואולי אף יזכו בשיעור כזה או אחר. אבל הביעו שהחלפה לצמיגים אחרים לא בהכרח תפתור את הבעיה. כי במידות שלי אין מבחר של 95H, והרוב 99V XL ואולי מזה נובע הרעש. אמרו אולי לחזור ל Toyo המקוריים שהם 67db. מבאס.
חלופות:
1. להשאר עם הקיים - בלתי נסבל.
2. לשים בתוספת מחיר/מחיר מלא -  Michelin Primacy 4 99V XL VOL. הם בטוח אוחזים. יהיו יותר שקטים?
3. לחפש אם יש Goodyear EfficientGrip Performance 2 95H - לכאורה קיים בקטלוג. יהיה הבדל מהנוכחי?
4. להרכיב Toyo OE מקוריים. שמחירם נמוך יותר. אוחזים הרבה פחות טוב. אבל שקטים. רגישים לאיזון.
5. משהו אחר?

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

https://www.tyrereviews.com/Article/2023-Tyre-Reviews-Summer-Tyre-Test.htm

דווקא הוא מדורג שקט יחסית לפי המבחנים.

בינו לבין המישלין יש רק חצי דציבל, זה כלום.

השאלה היא למה להחליף צמיגים ברכב כזה חדש בכלל? ועוד בפעם השלישית? תגביר את הרדיו.

עריכה אחרונה על ידי Shab00
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה נפלתי בפח. בגלל המבחנים ב tyrereviews.
במבחן התוצאה - לא שקט בכלל.
ההסבר - במבחנים בוחנים לא בהכרח בדיוק את הצמיג במידה שלי/אותו קוד עומס/מהירות/מדד הרעש/ארץ ייצור/Extra Load. יתכן שבמידות אחרות - שקט.
הצמיג שלי - 70db. המישלין מידה זהה - מודל אחד 70db מודל שני 68db. הטויו המקורי - 67db. מה גם שיש טענה שמדד זה רלוונטי רק לרעש החיצוני.
ההחלפה הראשונה בוצעה ב 40,000 ק"מ בגלל צמיג שמחליק. בעיית הרעש הופיעה מייד. הצמיגיה אמר לסוע עוד, אולי ישתפר. חלפו מאז 1,000 ק"מ וזה לא קרה.
או שהצמיגים האלה ילכו, או שהאוטו ילך. עם הרעש הזה אני לא נשאר.
השאלה מה הדבר הטוב ביותר לעשות כעת. יש בפורום לא מעט מומחים, אשמח לדעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו ועכשיו איך תדע איזה צמיג יותר שקט במידה שלך? לא תדע.

לא חבל על 3 וחי אלף שקל סתם לפח?

אני השבוע החלפתי למישלין פרימסי 4 (לא ה+) והם יותר שקטות מהפאלקן ze310 שהיו לי אבל המידה שלי יותר קטנה 195/50/15 אז זה לא יגיד לך הרבה.

בכל מקרה תמכור את הצמיגים האלו יד שנייה לפחות כי באמת חבל עליהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, חבל. אבל השקט יותר חשוב.
הצמיגיה כנראה יספוג/יזדכה על חלק מהעלות.
אשמח לדעות נוספות - במיוחד איזה רביעיה לשים במקום.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה
המישלין VOL גם 99V XL. כלומר reinforced. הימור..
מה עם ZE310? הוא 95v 67db TL, אחיזה ברטוב B, צריכת דלק C (rolling resistance מעט גבוה כי כנראה רכים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הze310 פחות רכים מהפרימסי 4 מניסיוני.

גם זה לא צמיגים באותה ליגה של הפריימסי והגודייר... לא שהוא רע הוא באמת טוב למחיר אבל לא באותו "מעמד"

עריכה אחרונה על ידי Shab00
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להבין (ברצינות) מה זה רעש מחריש אוזניים?

יש לי רכב דיזל שנועל צמיגי שטח.

בכביש 6 יש רעש חזק. אבל נסבל.

ואם סוגרים את החלונות כמעט ולא נשמע.

אם המצב אצלך הוא שאפילו עם חלונות סגורים קשה לשבת ברכב.

הייתי מתחיל לבדוק דברים אחרים מלבד צמיגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, BassDriver כתב:

מה זה vol? 

סימון של מישלין לצמיגי OE לרכבי וולוו. 

צמיגי OE (ציוד מקורי, Original Equipment) עוברים אישור או מודיפיקציות קלות כדי להתאים את מאפייני הצמיג לדרישות יצרן הרכב. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה Tom_22
הלחץ מנוטר יומית ב TPMS, ודו שבועית עם מדיד דיגיטלי, אם צריך משתמש בקומפרסור. מצב קר עומס רגיל מקפיד הנחיית יצרן ל 36PSI.
הרעש מתגבר כפונקציה של הטמפרטורה בחוץ וכנראה חום האספלט. בימים של 33-37 מעלות הלחץ עולה ל 40PSI לעיתים 41. נסיעה ספציפית בכביש 6 כשבחוץ 39-40 מעלות הגיעה ל 42PSI והרעש היה ממש מחריש אזניים. באספלט חדש לגמרי - הרעש חלש יותר. הבוקר היו 32 מעלות עם 39PSI וגם הרעיש.
החשד שלי בגלל הקוד עומס גבוה יותר, קוד מהירות וה XL. יתכן שצמיג מחוזק עם שכבות נוספות/הרכב גומי קשיח יותר - לראיה ממש מורגש rolling resistance נמוך יחסית.
המישלין VOL גם 99v XL - עם תוית רעש נמוכה ב 2db. ה V60 Cross Country (יאמי - הייתי שמח לכזה!) נראה מותאם לשטח ומכאן ה XL. צריכת דלק A מצביעה כנראה גם על rolling resistance נמוך בשל גומי קשיח.
הנסיעות שלי מנהלתיות ברובן עם צורך לנוחות ושקט. שיהיה אוחז ביבש והיתר פחות קריטי.

עריכה אחרונה על ידי BassDriver
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 239 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...