Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהגים, האם אתם מסתכלים על תמרורים?

טרבלסקי
שימו לב! השרשור הזה בן 615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכביש גולדה /רמות לכיוון הר חוצבים יש נת''צ לאורך כל הכביש, לאורך כל הכביש יש תמרורים שהנת''צ בין שעות 7-10, 3 שעות ביום, 

אבל משך כל היום אנשים כמעט לא נוסעים שם בלי קשר לזה שזה נתיב ימני ועדיף, לפעמים ממש פקוק ב2 נתיבים ליד, ואני נהנה מנתיב ריק ועוד ימיני, 

מעניין... 

עריכה אחרונה על ידי טרבלסקי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מגדילים לעשות האוטובוסים שצופרים לאשתי שחוזרת כל יום אחה"צ מהעבודה בנתיב הזה.

מצד שני יש מלא מקומות בעיר שסומנו נת"צים חדשים שמאלצים אותי לנסוע בנתיב השמאלי, ואנשים נוסעים בנת"צ עם מכוניות פרטיות.

והכי מרגיז הנתיבים המתחלפים שאנשים מתעלמים לחלוטין מהתמרור האלקטרוני.

תמרורים בלי אכיפה לא שווים כלום.

מכיר גם חניות נכה שכתוב בתמרור שהחניה לנכה היא בימות השבוע בשעות 8.00--13.00 לדוגמה, אף אחד לא מעיז לחנות שם מחוץ לשעות.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, טרבלסקי כתב:

ואני נהנה מנתיב ריק

שששש..... אל תגלה להם....

אם כולם ידעו הנת״צ לא ישאר פנוי בשבילנו...

הכי כיף זה לקבל מהם מבטי תוכחה כשאתה חולף על פניהם בפקק, ולחייך.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני רק מנסה להבין איך בדיוק אני אמור לקרוא את התמרורים האלו בכתב ממש לא גדול תוך כדי נסיעה במהירות סבירה.

לפעמים התמרור ממוקם בכלל במיקום שצריך להתקדם למקום האסור בשביל להצליח לקרוא בכלל.

קרה לי בירושלים שהגעתי לכביש שמשמש כנת"צ עד שעות הערב, ולא זכרתי אם זה עד 6 או 7 בערב, התקרבתי לצומת ולא הצלחתי לקרוא את התמרור, נאלצתי להיכנס לצומת כדי לקרוא ולראות שאסור לי להתקדם, וכשאני רוצה לחזור 2 מטר אחורה כדי לפנות ימינה או שמאלה אני מגלה שנצמד אלי מאחורה אוטובוס דו מפרקי שלא מוכן לעשות רוורס,

אז נכנסתי, וקיבלתי דו"ח, (שלחתי מכתב בקשה לביטול ואכן ביטלו את הדו"ח!!)

אבל פעם הבאה אני פשוט לא מתקרב אם אני לא בטוח, אולי זה  גם הסיפור שם בגולדה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעריך שמתעלמים מתוך הרגל במקומות אחרים או יותר גרוע - חוששים שאיפהשהו באמצע הדרך יש תמרור שמשנה את השעות של הנתיב ולא רוצים לחטוף דו"ח בלי לשים לב.

נשמע כמו אחלה רעיון לעירייה שרוצה לעשות קופה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שלא יצא לכם לנהוג בכביש החוף בשעות הלילה 😅

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, amosbmw כתב:

והכי מרגיז הנתיבים המתחלפים שאנשים מתעלמים לחלוטין מהתמרור האלקטרוני.

אם כבר מדברים על כביש רמות...

Life is a journey,

Enjoy the ride...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, chezik כתב:

ואני רק מנסה להבין איך בדיוק אני אמור לקרוא את התמרורים האלו בכתב ממש לא גדול תוך כדי נסיעה במהירות סבירה.

פעם אחת עליתי על נת"צ כשלא הייתי בטוח מה השעות, כי בשני הנתיבים השמאליים הייתה תנועה ואני רציתי לפנות ימינה ברמזור הבא, מפה לשם קיבלתי 500 ש"ח דוח ממצלמה. מסתבר שהנתיב הוא נת"צ בכל השעות האפשריות, בימים א-ו.

מאז אני משתמש בנתיבים האלו בעיקר כשאני מכיר את האזור ויודע מה השעות המותרות (בעיקר ביציאה/כניסה לעיר). אז אם יש ספק, אין ספק. מעדיף לא לנסוע ולהישאר בכביש עוד כמה דקות מאשר עוד דוח.

• אהבתי 2

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, הרבה פעמים קשה לקרוא את התמרורים של הנת"צ בנסיעה.

בנוסף לרוב כשהנת"צ חופשי, הכביש גם כך די פנוי. נוסע בנת"צ רק אם אני בטוח שקראתי את כל מה שכתוב בתמרור בעיון רב ובטוח ב- 100% שלא פספסתי כלום.

לפיכך במקומות שאני לא מכיר באופן שוטף, נזהר מאוד. במקומות שאני מכיר, חופשי.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהבוקר, הופתעתי לראות שיש נת"צ אחרי צומת הפיל לכיוון הכפר הירוק. ומיד שהבחנתי עברתי שמאלה, מה שלא הפריע לרכב אחרי להמשיך בו.

אבל מעט אחרי ליד צומת המשתלה, שמתי לב שהשעות הן 15:00 עד 19:00 והשלט מציין אכיפה מצולמת. 

ימים יגדו אם אכן האכיפה היא רק בשעות האלה 🤔

האם בכלל יש מפת נת"צים? מידע זמין?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גודל הפונט בדר"כ הוא קטן עבורי בכדי לקרוא אותו תוך כדי נסיעה. אם יש האטה בתנועה בהחלט אפשר גם לשים לב ולקרוא.

זכור לי מקרה שבו הייתי בטוח שמותר להכנס, עצרה אותי שוטרת... הסברתי לה שזה בתום לב ושהפונט קטן. היא שחררה אותי לדרכי אפילו ללא אזהרה בכתב.

בכל אופן, מאז אני נזהר קלה כחמורה, לא בטוח מה הטווח שעות- לא נכנס 

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, chezik כתב:

אוטובוס דו מפרקי שלא מוכן לעשות רוורס

שאוטובוס יסע לאחור בקרבת צומת כי אתה טעית?

אם אתה לא בטוח אם מותר, תניח שאסור, ותעבור לנתיב רק אם הצלחת ללוודא שאפשר.

בדיוק כמו שאם אתה צריך לפנות שמאלה בצומת לא מוכר, ואתה לא יודע מאיזה נתיבים אפשר לפנות ,אתה לוקח את השמאלי ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...