Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה מסובך להחליף אמבטיה לבד? אם לא, אשמח להנחיות

bjlb
שימו לב! השרשור הזה בן 590 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי שגיחך על ההתיחסות שלי - נכנסתי לדירה הקודמת שלי כחדשה, כעבור 2-3 שנים התחלתי לסבול מרטיבות באזורים נרחבים. אחרי אין ספור בדיקות של בערך כל שרברב בחיפה הסתבר שאמבטיה אקרילית הותקנה בצורה חפיפית בלי התמיכה הנדרשת, וכשהילדים שיחקו בה האיטום סביבה נפגם ומים חלחלו לרצפה והתפשטו בכל הדירה. החלפת האמבטיה הצריכה בניה מחדש של כל הקונסטרוקציה, פרויקט גדול ויקר. על הרמת הרצפה ויתרתי. מכאן למדתי על חשיבות בניה נכונה של המבנה בו יושבת האמבטיה.

פות"ש - איך נשברה האמבטיה? האם חסרו מצע ותמיכה מתחתיה?

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שלא מעט "שרברבים" \ קבלנים שאני מכיר נמנעים מלקחת עבודות שכלולות בהם אמבטיה, חלק כי זה לא שווה את הכסף וחלק כי העבודה גדולה עליהם.

אם בכל זאת החלטת ללכת על זה. ואתה יודע מה זה עבודה בבניין עם מלט וכד', הנה הסדר שאני ממליץ עליו.

1. לרכוש אמבטיה שמגיע עם הקונסטרוקציה שלה.

2. פילוס האמבטיה וביטון הקונסטרוקציה.

3. בדיקה שאין נזילה מהחיבור של האויק לביוב(באמצעות פקק בקופסא והצפה של האמבטיה), ומהחיבור של הניקוז העליון.

4. אם יש לך קופסאת ריח, תוותר על הסיפון המובנה, פוטנציאל לבעיות, תבצע חיבור ישיר.

5. מומלץ מאוד לשפוך בטון דליל(חול מלט ומים) בכל התחתית של האמבטיה(לאחר מילוי חול \ חצץ), על מנת שהתחתית לא תהיה חלולה.

6. מומלץ אבל לא חייב למלא את כל ההיקף שלה בחול לח מעורבב עם מלט.

7. חשוב לשים דגש לאיטום בין הקיר לאמבטיה(מומלץ גם מתחת לקרמיקה, אבל אצלך זה חלקי, אז צריך פתרון ספציפי). וגם לאחר יישום הקרקמיקה(חומר גמיש עמיד פטריות).

תשמור על פוגה של 3 מ"מ בריצוף לאחר מכן על מנת שיהיה מילוי טוב של רובה.

כמובן שיש עוד דברים שצריך לקחת בחשבון אבל זה בגדול, כנראה שרוב השיפוצניקים שתקח גם ידלגו על חלק מהשלבים שרשמתי כאן.

בהצלחה

נ.ב, פעם ראשונה שעשיתי את זה קיללתי כל רגע.(וכן, דילגתי על חלק מהשלבים בגלל בורות)

• אהבתי 2

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, D1winner כתב:

4. אם יש לך קופסאת ריח, תוותר על הסיפון המובנה, פוטנציאל לבעיות, תבצע חיבור ישיר.

כבעל שתי ידיים שמאליות מדופלמות, הסיפון בקופסה אכן צובר טינופת כזו או אחרת. אבל פעם בכמה חודשים אני פותח אותה ומנקה את מה שמצטבר שם.

זו דווקא תחזוקה טובה ששומרת על האמבטיה (והדבר הכי מסובך בשבילי באינסטלציה).

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם חלק מהדגמים של הסיפונים המובנים זה שהם לא מגיעים כיציקה אחת, קיים חיבור בינהם, ועם הזמן הם נסדקים.

ובכלל התקן אומר שאין לבצע 2 סיפונים ברצף(קופסאת ריח זה סיפון), זה יכול לגרום לבעיות בזרימה.

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין, הכי כדאי לי ללכת על הלבשה.

נראה שחדש לעשות לבד אכן לא מספיק יוטיוב, והדרכה המיקצועית של החברים פה.

מצורפת תמונה של השבר, זה בדופן, לא בתחתית, ולידו עוד שני שברים ישנים שהדבקתי עם דבק שנתנו לי בזמנו, אבל לא החזיק, ואז סתם אטמתי עם סיליקון וזה השחיר וממש מכוער כמו שרואים. יש עוד 2 מקומות כאלו בצד השני.

לגבי הלבשה, ראתי שיש כמה חברות, מישהוא יכול להמליץ מניסיון?

תודה רבה,

ליאור.

16601226397762631270217559810912.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, D1winner כתב:

בוא נגיד שלא מעט "שרברבים" \ קבלנים שאני מכיר נמנעים מלקחת עבודות שכלולות בהם אמבטיה, חלק כי זה לא שווה את הכסף וחלק כי העבודה גדולה עליהם.

אם בכל זאת החלטת ללכת על זה. ואתה יודע מה זה עבודה בבניין עם מלט וכד', הנה הסדר שאני ממליץ עליו.

1. לרכוש אמבטיה שמגיע עם הקונסטרוקציה שלה.

2. פילוס האמבטיה וביטון הקונסטרוקציה.

3. בדיקה שאין נזילה מהחיבור של האויק לביוב(באמצעות פקק בקופסא והצפה של האמבטיה), ומהחיבור של הניקוז העליון.

5. מומלץ מאוד לשפוך בטון דליל(חול מלט ומים) בכל התחתית של האמבטיה(לאחר מילוי חול \ חצץ), על מנת שהתחתית לא תהיה חלולה.

6. מומלץ אבל לא חייב למלא את כל ההיקף שלה בחול לח מעורבב עם מלט.

7. חשוב לשים דגש לאיטום בין הקיר לאמבטיה(מומלץ גם מתחת לקרמיקה, אבל אצלך זה חלקי, אז צריך פתרון ספציפי). וגם לאחר יישום הקרקמיקה(חומר גמיש עמיד פטריות).

תשמור על פוגה של 3 מ"מ בריצוף לאחר מכן על מנת שיהיה מילוי טוב של רובה.

כמובן שיש עוד דברים שצריך לקחת בחשבון אבל זה בגדול, כנראה שרוב השיפוצניקים שתקח גם ידלגו על חלק מהשלבים שרשמתי כאן.

בהצלחה

נ.ב, פעם ראשונה שעשיתי את זה קיללתי כל רגע.(וכן, דילגתי על חלק מהשלבים בגלל בורות)

למה כל כך מורכב?

הנה תמונה של האמבטיה אצלי באנגליה. היא אמנם ממתכת ולא אקרילית, אבל עומדת על שני פרופילים מפלדה עם שתי רגליים מתברגות לפילוס על כל אחד. כל הגשעפט יושב ישר על לוחות הרצפה ולא זז מ"מ. הכל אטום כביום התקנתה.

IMG-20171110-WA0021.thumb.jpg.c5570dd2c5a27333f4386fd7069e231b.jpg

• אהבתי 1

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המוצר שמוכרים בארץ, לפחות מה שהעדר מבצע.

בכללי לא מומלץ לשלב עץ בשטח רטוב,  ההתקנה כאן באה על הריצוף לאחר מכן, דווקא יותר קל לתחזק בשיטה הזאת.

כל מדינה והשיטות שלה אני מניח

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע שלא מומלץ, אבל הקבלן פה חסך. גם ארונות המטבח יושבים על עץ והריצוף מסתיים בצוקל. זה עומד בתקן בכל מקרה.

היות ואני מאוד מאוד ערני לתקינות האיטום וגם בודק מדי פעם שאין סימני מים, פחות קריטי לי, אבל בפעם הבאה שישופץ העסק יטופל.

יש גם את המוצר הזה, הרבה יותר פשוט להתקנה מכל הסיבוכים עם בטון ולגמרי תומך באמבטיה אקרילית.

499GP_A1&$prodImageMedium$

עריכה אחרונה על ידי nitch

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול להשוות בין ארונות מטבח לחדר רטוב,

ובמטבח סטדנרטי, הארונות יושבים על רגליים מפלסטיק, והצוקל מפלסטיק, אלא אם עושים מסנדוויץ מוגבה ב ס"מ, ועדיין זה לא חדר רטוב.

אם עושים עבודה טובה כמו שצריך, אין בעיה עם אף אחד מהשיטות,

השיטה אצלכם בבריטניה עדיפה כי אם רוצים להעיף את האמבטיה, כבר יש ריצוף והכל מוכן.

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במטבח היו לי נזילות, באמבטיה לא...

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, איציק נ. כתב:

תשמע, קיבלת פה הרבה אינפורמציה, מכאן ואילך ההחלטה היא שלך.

בכל מקרה, אמבטיות אקריליות בישראל מתקינים בהרבה שיטות, למעשה - כל אחד והשיטה שלו.

האמבטיה מגיעה עם רגליות פלסטיק מחוברות למוטות ברזל (אחד בכל פינה של האמבטיה).
המשורר התכוון לזה שכנראה תתפוס את הרגליים על הבטון.

אממה, אז היא תהיה (ככל הנראה) נמוכה מידי ורק השד יודע איך תחבר את הביוב...בעיה.
אם המשורר התכוון להתקנה על הריצוף - אז היא תהיה גבוהה מידי (לא בתקן), בעיה.

השיטה שלי היא לרצף את כל חדר האמבטיה, ולהתקין את האמבטיה כאשר הקונסטרוקציה שלה יושבת על הרצפה.

נכון, זה יותר עבודה וגם צריך עוד כמה חתיכות ריצוף - אבל... מניסיון של שנים, זאת ה-התקנה.
את הרגליים אני תופס עם בטון בתוך חורים (שקעים)  שאני חותך בריצוף (עם סימון מקדים כמובן) .
א. זה מקל על ההתקנה באופן משמעותי.

ב. האמבטיה נמצאת בגובה נורמלי.

ג. זה חזק מאוד ואין סיכוי שהאמבטיה תתחיל לזוז פתאום.
ד. כבר נאמר לפניי - בדיקת הצפה לאמבטיה (לצורך בדיקת דליפות מהניקוז) חובה. למלא ואז לרוקן "במכה אחת" ולבדוק נזילות מהחיבורים.

ה. להקפיד על הוראות התקנת האביק\וונטיל של האמבטיה. אביק דריכה מגיע עם כל האביזרים והגומיות אבל היצרן מסביר שצריך למרוח לפני ואחרי הגומיה סיליקון (אני משתמש בסופר 7 כמובן). לא לסגור חזק מידי אחרת הגומיה (בגלל הסיליקון, שהוא כמו שמן בשביל הגומיה) תתחיל להילחץ ולהתרחב החוצה ולא תעבוד. להדק נורמלי.

חובה להקפיד על איטום מסביב בין האריחים לאמבטיה עצמה, זה כשלעצמו יפתור לך כל בעיה גם אם אין איטום על הקירות בכלל.

משאירים לפחות 3 ממ מרווח וממלאים כמו שצריך בחומר איטום פוליאוריטני (כדוגמת סופר-7). לא רובה !.

תמונות מאתמול\היום....

WhatsApp Image 2022-08-09 at 2.58.12 PM.jpeg

WhatsApp Image 2022-08-10 at 3.09.20 PM.jpeg

שיטה יפה, תמיד לומדים דברים חדשים, הייתרון העיקרי שלה שאפשר לאטום את כל החדר הרטוב ביתר קלות ומניעה פגיעה באיטום במהלך התקנת האמבטיה.

2 הערות ממה שאני מכיר,

דווקא לא מומלץ להשתמש בסופר 7 ודומיו לאטימה בחיבורים, עם השנים הוא מתייבש וכבר לא אוטם, גומיה מתאימה מספיקה ותחזיק הרבה יותר מכל סיליקון כלשהו. ואם בכל זאת, סיקהפלקס עדיף כשמדובר על אטימה ואלסטיות.

התקן קובע שאסור להשתמש בצינור של גקוזי לחיבור הביוב וחייב להשתמש בצנרת קשיחה, אני מניח שזה קשור לחיבורים לקופסא \ אביזר.

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, D1winner כתב:

2 הערות ממה שאני מכיר,

דווקא לא מומלץ להשתמש בסופר 7 ודומיו לאטימה בחיבורים, עם השנים הוא מתייבש וכבר לא אוטם, גומיה מתאימה מספיקה ותחזיק הרבה יותר מכל סיליקון כלשהו. ואם בכל זאת, סיקהפלקס עדיף כשמדובר על אטימה ואלסטיות.

התקן קובע שאסור להשתמש בצינור של גקוזי לחיבור הביוב וחייב להשתמש בצנרת קשיחה, אני מניח שזה קשור לחיבורים לקופסא \ אביזר.

חבל שאתה זורק אינפורמציה מטעה לאויר.

זה בדיוק הפוך,

סיליקון רגיל תחת תזוזה יכול להשתחרר כי הוא לא מדביק. הסיליקון לא "מתייבש עם הזמן" מתחת לאמבטיה.

סופר7 וגם סיקהפלקס הם חומרים על בסיס פוליאוריתן (פולימר) והם מאוד חזקים.

בעניין הגומיה - היצרן העצמו מחייב את השימוש בסיליקון עם הגומיה בגלל ששטח האמבטיה בחלק התחתון, למרות שעובר ליטוש, נשאר לעיתים עם חוסרים קלים (זו אמבטיית פיברגלאס בסופו של יום).

כשמדובר על חלקים בלי גישה מתחת לאמבטיה, טוב שממליצים על הדבקת המערכת, זה עוד נדבך בשרשרת מקדמי הביטחון לפני הנזילה הבאה.

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...