Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב מתקשה להניע ומתכבה מדי פעם

powder97.c
שימו לב! השרשור הזה בן 653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, מדובר במאזדה 6 מנוע 2000 שנה 2005.

לפני כחודש שמתי לב לצריכת דלק מוגזמת (1/5 1/6, כאשר זה היה על 1/9-1/8) והרכב היה רועד בעמידה (הטורים היו יחסית יציבים, בין 900 ל950).

יום אחד הייתי בפקק והרכב התכבה לי מספר פעמיים וההנעה עצמה הייתה מאוד קשה, לפעמיים היה נדלק ולפעמיים לא. הגעתי הביתה ושמתי לב שהרכב לא מניע בכלל (יש סטרטר, אך האוטו מן סוג של מגמגם בהנעה). יום למחרת הזמנתי גרר למוסך ושם החליפו לי חיישן קראנק, אטם שסתומים ופולי מנוע. הרכב הניע אך עדיין עם קושי, אך לא התכבה. עברתי 40-50 קילומטר והרכב התכבה שוב פעם. לקחתי שוב פעם למוסך, טענו שתיקנו את הבעיה אך בדרך חזרה זה קרה שוב וזה קרה פעמיים לבנתיים.

בקיצור, אני לא סומך על המוסך הזה יותר. בזבזתי הרבה זמן שם וגם כסף ולא הצליחו לסדר את התקלה עד הסוף (הצליחו להניע, אך הרכב עדיין נכבה בסופו של דבר באופן רנדומלי).

המצב כרגע הוא שהרכב מניע, לפעמיים בכמה רגעים ולפעמיים לוקח לו זמן ויש קושי. הוא מניע ל300 סלד, נשאר שם מאית שניה וישר קופץ ל2000 סלד ואז יורד ל1500 (כשהתנעה קרה). לפעמיים יש מצבים שהרכב לא מניע בכלל וצריך לחכות דקה. הרכב מתכבה מדי פעם בעמידה. בנוסף בעמידה הרכב רועד, מעביר ויברציות שמספיקות להרעיד חלון פתוח ומראות. אך עם זאת - לא נדלקה שום מנורה בלוח השעונים.

אשמח לקבל רעיונות למה זה יכול לקרות. מאחר והייתה נזילה מאטם שסתומים - יכול להיות שהפלגים/סלילי ההצתה נפגעו? במצב כזה אמורה להדלק מנורת מנוע, לא? ואם זו באמת אפשרות - מדוע לא בדקו זאת במוסך? זה נשמע די בסיסי לא?

אשמח גם לקבל המלצה למוסך יחסית טוב באיזור אשדוד, אם אפשר. או שאולי האפשרות הטובה ביותר היא לקחת למוסך אביב (מורשה מאזדה) ברחובות? טיפה רחוק ומפחד לנסוע כך.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.7.2022 בשעה 20:33, לב טוב כתב:

קרה לי באוונסיס 2008, המליצו לי פה בפורום על ניקוי מצערת וזה פתר את הבעיה 

במוסך עלה לי 300 ש"ח 

תודה, בהחלט שווה לבדוק

האם התכבה אצלך גם כשהמנוע חם? אצלי זה קורה לרוב כאשר המנוע חם, לאחר נסיעה של 10 דקות בערך.

ושאלה, האם פלגים/קוילים יכולים לגרום לזה מבלי להקפיץ מנורת מנוע?

עריכה אחרונה על ידי powder97.c
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני לא יכול להמליץ על מוסך ספציפי, אבל אני מציע לך לגשת למוסך והפעם לוודא שהם עלו על התקלה ולא מחלפים חלקים סתם. חובה שהם יחברו סורק תקלות כי אחרת אין דרך לקבל כיוון תקלה ללא שתהיה מנורת תקלה דולקת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.7.2022 בשעה 12:54, אור מלך ההונדה כתב:

קח למוסך מורשה יבואן מספיק להתבנקר על הכסף

אין מה לקחת למוסך מורשה ברכב מ2005...  

התיאור של צריכת דלק גבוהה, רעידות וכיבוי מנוע זה בהחלט מה שהיה אצלי וניקוי מצערת זה מה שפתר לי את הבעיה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...