Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לד מטריקס - המלצה חמה!

banji man
שימו לב! השרשור הזה בן 867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא בטוח שהנושא של חשיבות תאורת החזית עלה פה בהקשר של אבזור הבטיחות ברכבים החדשים.
 תיקון סטיה מנתיב, בקרת שיוט אדפטיבית, בלימת חרום וזיהוי שטחים מתים בד"כ מקבלים תשומת לב רבה.

בנוסף לשאר המערכות, ממליץ בחום למי שעומד בפני החלפת הרכב, לחפש במפרט הרכב תוספת בטיחותית חשובה במיוחד -  לד מטריקס! 

מערכת הלד מטריקס יודעת לשנות את עוצמת התאורה ופיזור אלומת האור מבלי לסנוור את שאר משתמשי הדרך מלפנים ובצדדים.
התוצאה - תאורה עוצמתית בכבישים חשוכים, בכל מצב וללא כל הפרעה לשאר המשתמשים. 
 בד"כ המערכת מקבלת פידבק ממצלמת הרכב הקשורה לשאר מערכות הבטיחות.
התאורה המתקדמת תורמת לתחושת הביטחון בכבישים חשוכים ומורידה מהנהג עומס שנגרם כתוצאה משינוי תדיר בין "אור גבוה" ל"אור נמוך".

מצרף סרטון מהרכב שלי.
שימו לב שרק חלק מסוים של התאורה כבה ברגע שמגיע רכב מימין או משמאל.   ברגע שהנתיב מתפנה האלומה הרלוונטית נדלקת חזרה.
 למרות עוצמת התאורה הגבוהה הרכב מלפנים לא מסונוור. 

לא צריך לקנות רכב יוקרה כדי להנות מהטכנולוגיה. לאחרונה יצרנים רבים החלו להוסיף אותה למפרטי הרכב. 

עריכה אחרונה על ידי banji man
  • אהבתי 2
  • מעניין 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי גם מאזדה מ2016 או משהו.

לי יש אורות לד אדפטיביים ב3.

https://www.cnet.com/roadshow/news/mazda-demonstrates-selectively-dimming-adaptive-led-headlights-at-ceatec-2014/

אני חושב שגם אופל אסטרה, אבל לא בטוח.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל השכלולים האלה נראה לי שפיספסו דבר אחד חשוב...

איזה חיווי לנהג שהוא נוהג בלילה ללא אורות, ויש כל כך הרבה כאלה בשנים האחרונות.

פעם לוח השעונים היה מואר רק כשהאורות ברכב דלקו,

אינדיקציה פרימיטיבית לגמרי, אבל סופר יעילה.

היום הלוח מואר באופן אוטומטי בלי קשר, וכאילו להוסיף חטא על פשע -

ה-DRL מסנוור בלילה, ומאחור אין בכלל אור...

וכל מחשבי המטריקס וכל החיישנים, לא מבחינים במחדל המוזר הזה.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאתה צריך לשכנע מישהו שמתעניין קצת בתחום הרכב על פנס הזה.
ההפך רובנו היינו רוצים לעשות רטרופית עם הרכב מאפשר,ואם היה אפשר לייבא,מישהו יכול לשפוך אור אם ניתן לייבא לפי תקינה אירופית,כי אני לא מוצא תשובה ברורה,ולפני כמה שנים אני זוכר שהיה אסור,מה קורה היום,זה משהו שיעבור שחרור במכס ?
כמו כל דבר חדש,זה התחיל כבר ב-A8 ממתיחת פנים של 2013,כבר אז נראה מרשים היכולות,האמת ציפיתי שמהר יותר יהיה זמין בארץ וגימורים של רכבים עממיים מאירופה.
הנה הצגת יכולות עוד מ-2013.

LM_0.thumb.png.387f93b7803ab6bc7ff902e5a4f7f195.png 

LM_1.thumb.png.ef07666434fc5ee27afdd231b82a72ee.png

LM_2.thumb.png.01b6bbe2e662a6000780e48f6eea62e5.png

LM_3.thumb.png.f5933c9a7a25e272f63f466cda651a56.png

LM_4.thumb.png.ccaf07683fc77a147831583a35790463.png

ב-VW 

IQL.thumb.png.603b0bbb9994a534597a1ab3bc39329b.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרון אחד מאוד גדול יש לזה.

כאשר נשרפת נורת הלוגן, הולכים לאוטו דיפו, קונים נורה בכמה עשרות שקלים ומחליפים עצמאית.

כאשר הולך בלוק לד, זאת הוצאה של כמה אלפים (כי צריך להחליף את כל הפנס), שכנראה גם צריך לעשות במוסך מורשה.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, BoazB11 כתב:

עם כל השכלולים האלה נראה לי שפיספסו דבר אחד חשוב...

איזה חיווי לנהג שהוא נוהג בלילה ללא אורות, ויש כל כך הרבה כאלה בשנים האחרונות.

פעם לוח השעונים היה מואר רק כשהאורות ברכב דלקו,

אינדיקציה פרימיטיבית לגמרי, אבל סופר יעילה.

היום הלוח מואר באופן אוטומטי בלי קשר, וכאילו להוסיף חטא על פשע -

ה-DRL מסנוור בלילה, ומאחור אין בכלל אור...

וכל מחשבי המטריקס וכל החיישנים, לא מבחינים במחדל המוזר הזה.

בהונדה ג'אז, פיג'ו עם חיישן אור אטומטי אין אפשר לכבות את האורות, לשים על "0".

או מתג האורות נמצא על on או שהוא נמצא על auto.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי את זה באינסיגניה השכורה בגרמניה השנה. בהחלט מומלץ. הרבה יותר הגיוני מפנסי לד רגילים שסתם עושים אור לבן וחזק מדי, כאן באמת יש מיצוי של הטכנולוגיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

כאשר הולך בלוק לד, זאת הוצאה של כמה אלפים (כי צריך להחליף את כל הפנס), שכנראה גם צריך לעשות במוסך מורשה.

מצד אחד אורך חיים מאוד ארוך,ואין מה לעשות טכנולוגיה עילית לעולם לא יהיה במחיר עממי,וכן צריך ציוד (סורק אוניברסלי חזק או רמת OEM) כדי להחליף,זה לא מוצר Plug & Play.
לפי דעתי זליגה של LED Matrix (כיסוי תאורה אדפטיבית מעולה בלי שהנהג צריך לעשות משהו בזמן הנהיגה) ליותר רכבים עממיים זה מבורך,שיפור אדיר מול LED הרגיל.
כמובן אודי כבר עם דור החדש Digital Matrix LED (DML),אופציונלי ב-E-TRON 2021,ו-BMW הולך לכיוון פנסי לייזר M8/X5 M Competition

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי שבדקתי מחירונים - כנראה שהפיצ'ר הזה לא קיים בדגמי הבסיס אלא בדגמים המאובזרים. לרוב מדובר בהבדלים של עשרות אלפי שקלים. עם כל החיבה לתאורה המשופרת, לא היתי ממליץ לקונה הסטנדרטי שלוקח 70% מימון לרכישת הרכב, להגדיל את ההוצאה כדי שיהיה לו עוד פינוק ברכב.

כמו כל דבר בחיים, יש לשים תג מחיר הגיוני למה שקונים. אם הייתי יכול לשדרג את התאורה ב 3000 שח, היתי הולך על זה. מעבר זה כבר לא משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, gollu כתב:

לא היתי ממליץ לקונה הסטנדרטי שלוקח 70% מימון לרכישת הרכב, להגדיל את ההוצאה כדי שיהיה לו עוד פינוק ברכב.

אני גם לא הייתי ממליץ לאנשים כאלו לקנות דגמים מפוארים של אודי/מרצדס/BMW ישנים מעל 8 שנים !!
לקנות רכב במימון,מעל יכולת כלכלית היום זה ממש לא בעיה,פשוט אותם אנשים שוכחים שצריך גם לתחזק אותם,וכל תיקון שם ב"צבע",לכן אתה רואה אותם מתרוצצים בין מוסכים כללים עם תקווה שיוזילו עלויות תחזוקה,לרוב עושים יותר נזק לעצמם !
אבל המלצות שלנו ממש לא מעניין את ה"קונה סטנדרטי" :D
וזה ממש לא הבדלים של עשרות אלפים,ואני יוצא מנקודת הנחה שרוכש פרטי מראש קצת שואף מעל רמת גימור עלוב של "ציי רכב",באוקטביה למשל זה הפרש ששווה לשקול בהחלט (קיים בגימור STYLE)

2021-12-04_12-43-01.thumb.png.ada8e8bb21ab479bba1571495275609f.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.12.2021 בשעה 23:04, nadavd4 כתב:

קיים גם באופל קורסה החדשה, ובחלק מדגמי DS.

לדעתי, פיצ'ר חשוב מאוד שאני מקווה ויופיע בעוד רכבים בעתיד.

לארץ זה לא מגיע עם הקורסה החדשה. יש שם LED, לא מטריקס.

בתאריך 2.12.2021 בשעה 21:11, vadim6385 כתב:

נראה לי גם מאזדה מ2016 או משהו.

לי יש אורות לד אדפטיביים ב3.

לגבי דגמי 2016, ממש לא מטריקס, LED בלבד, ולמעשה כבר ב-2015 ה-2 PURE WHITE הגיעה עם LED.

ב-3 שלך יש LED אדפטיבי (נקרא AFS, אבל זה לא MATRIX).

image.thumb.png.39067e585158c44d112a9f419f85484a.png

בתאריך 2.12.2021 בשעה 21:11, vadim6385 כתב:

אני חושב שגם אופל אסטרה, אבל לא בטוח.

אין בישראל. אצלנו כרגע רק ברמת האבזור Ultimate של ה-Mokka החדשה יש מטריקס (נקרא LED IntelliLux)

נכון להיום, LED Matrix מגיע לארץ כאבזור תיקני בכל או חלק מרמות הגימור בדגמים האלה -

אודי - מספר דגמים

בנטלי בנטאייגה וקונטיננטל

ב.מ.וו - מספר דגמים

DS 3 Crossback

פרארי

ג'נסיס - מספר דגמים

יגואר I-Pace

לנדרובר - מספר דגמים

מזראטי - מספר דגמים

מרצדס - מספר דגמים

אופל - Mokka Ultimate

פורשה - מספר דגמים

סקודה - מספר דגמים

פולקסוואגן - מספר דגמים

וולוו - מספר דגמים

אבל LED Matrix - וגם לייזר, מתחילים להופיע כאבזור תיקני בדגמים פחות יקרים ואין ספק שזה יופיע גם כאן די מהר.

עריכה אחרונה על ידי X9500

The older you get, the better you used to be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...