Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רואה חשבון השאיר אותי עם בור של כמה עשרות אלפי שקלים - להחליף אותו?

mrmiki1234
שימו לב! השרשור הזה בן 881 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממש מזכיר לי את כל אלו שהתעקשו לקחת מענקים למרות שבוודאות לא הגיע להם ועכשיו בוכים שאין להם להחזיר.

כסף שלא שלך בהתנהלות בריאה לאנשים נורמלים, צריך לעבור לייעדו במהירות האפשרית.

גם ככה בעלי עסקים רבים (מאוד...) לא יודעים בדיוק כמה תכלס' הם מרויחים. להעמיס על זה עשרות אלפי שקלים שלא שייכים לו זה מתכון לנפילה חופשית.

כמובן שיש חריגים לטובה שמחושבים על כל שקל אבל הם ממש חריגים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 58 דקות, teyal כתב:

מה זה משנה?  זה ממילא לא כסף שלך. אין כאן ענייין של "לספוג" אתה לא "סופג" כלום.

הכל עניין של פרספקטיבה. יש כאלו שמעדיפים לשלם לאט ובתשלומים, וכאלו שמעדיפים לשלם "בבת אחת"

המספר הסופי הוא אותו דבר. אני מאלו שמעדיפים "לשבת" על הכסף עד הרגע האחרון.

אם נקביל את שיטתך לעולם השכירים, שכיר יקבל את רוב משכורת הברוטו שלו כנטו, ואז בסוף שנה יצטרך לשלם למס הכנסה "בבת אחת".

לא נשמע הגיוני, נכון ?

השיטה הזאת אולי עובדת בשבילך טוב - אולי אתה אוהב להשקיע את הכסף ולעשות עליו רווח, אולי להשתמש בו במקור מימון להתנהלות השוטפת שלך,

בשביל הרבה אחרים, פחות.

הרבה יותר הגיוני לשלם חודש בחודשו את ההערכת המס על כמה אני הולך להרוויח מאשר לשים בצד ולתכנן כל הזמן כמה אני צריך לשים בצד.

כאמור אני מעדיף לשלם להם יותר ולדעת שהכסף שנשאר לי הוא הכנסה פנויה לעשות כראות עיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, yd b-4 כתב:

גם ככה בעלי עסקים רבים (מאוד...) לא יודעים בדיוק כמה תכלס' הם מרויחים. להעמיס על זה עשרות אלפי שקלים שלא שייכים לו זה מתכון לנפילה חופשית.

המסגור הכי טוב לקבוצת הפייסבוק "השולמנים"

• אהבתי 2
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את האשכול אך רואה החשבון כן היה אמור לעדכן אותך לקראת סוף שנה שיש רווח גבוהה ועליו תשלם מס ומומלץ לבדוק רכישת מלאים ו/או הגדלת משכורות כדי להראות הוצאות בסוף שנה שיקזזו תשלום מס על רווחים.

זו בעצם אחת הסיבות שבסוף שנה גופים רוכשים מלאים, מוציאים את העובדים ל'טיול שנתי' ומחפשים על מה להוציא כולל שיפוץ משרדים, כלי עבודה וכו'

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ורואה החשבון אכן הודיע לו. זו סיבת פתיחת השרשור. ולכן מומלץ לבחון ניצול הרווחים לחסכונות עם הטבות מס.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, mrmiki1234 כתב:

איך אתה יודע כמה להשאיר בצד?

רו"ח שולח לי בדיקת ריווחיות לקראת סוף שנה.

אם כי אין לי כ"כ צורך בזה, אני מכיר את העסק.

לפני 11 שעות, yd b-4 כתב:

אז תסלח לי הם מטומטמים ושלא יהיו בעלי עסקים.

בעל עסק שלא יודע כמה הוא מרוויח, מה זה בדיחה?

כמו אלו שקונים סחורה, משלמים דחוי, ואחרי זה חושבים שמחיר המכירה הוא רווח נטו.

לפני 11 שעות, phpclub כתב:

הרבה יותר הגיוני לשלם חודש בחודשו את ההערכת המס על כמה אני הולך להרוויח מאשר לשים בצד ולתכנן כל הזמן כמה אני צריך לשים בצד.

בשבילי זה ממש לא "הגיוני", כשמדובר בהרבה כסף אז הכסף בינתיים "עובד" בשבילי.

לא אומר שזה מתאים לכולם, ייתכן ובאמת יש עצמאים חדשים או עצמאים שלא יודעים להתנהל

וצריכים שהרו"ח יהיה הגננת שלהם. אני עצמאי 18 שנה ומעולם לא הייתי חייב אגורה שחוקה

לרשויות/ספקים/בנקים, למעשה לא הייתי חייב אגורה שחוקה לשום אדם/גוף על פני כדה"א.

עריכה אחרונה על ידי teyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד.א  פות"ש,  רו"ח זה השותף הכי אינטימי של העסק שלך.

אם אתה לא סומך עליו ב 100% אז באמת אין לך מה לחפש אצלו.

מומלץ גם, לעבוד עם רו"ח שמכבדים אותו ברשות המיסים, על כל צרה שלא תבוא.

אם אתה רוצה תבוא לרו"ח שלי 😀. אצלו אתה יכול בכל רגע לדעת באמצעות האינטרנט מה הריווחיות שלך.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, mrmiki1234 כתב:

שוב, אם הפער היה 15 אחוז מהסכום אני מבין, אבל אי אפשר להשאיר שליש מהרווח כמעט כ'בור' של סוף שנה?!

רק להבין , הבור הוא גם התשלום לביטוח לאומי?  
בוא נדבר טיפה על מספרים..
אם אתה עצמאי שמרווויח טוב.. אז זה נורא פשוט.
אתה אמור לשלם משהו כמו 13% מהרווח החודשי שלך לביטוח לאומי  ועוד כ30% למס הכנסה. 

סתם דוגמא .. נניח בחודש מסויים, היו לך הכנסות/מכירות של 100,000 .. אבל הוצאות של 50,000 .
זה משהו שאתה כבעל עסק אמור לחוש ולחיות את את.
אז אתה אמור לשלם לביטוח לאומי כ 6,5000 ש"ח ולמס הכנסה כ 15,000 ש"ח כל חודש (כפול כל חודשים). 

אם הרווח בחודש מסויים היה רק 20,000 , אז מבחינת ביטוח לאומי זה דומה  כ 2600 ש"ח.
מס הכנסה בגלל המדרגות יהיה נמוך יותר.. נניח 25 או 20 אחוז.    אז 4000 או 5000 .

לפי מה שאתה מתאר, כנראה ממש הרווחת טוב כל השנה והיה לך כיף לשלם רק 500 ש"ח לביטוח לאומי ורק 5,000 ש"ח במקדמות של מס הכנסה ועכשיו הגיע זמן התשלום. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, korola כתב:

לפי מה שאתה מתאר, כנראה ממש הרווחת טוב כל השנה והיה לך כיף לשלם רק 500 ש"ח לביטוח לאומי ורק 5,000 ש"ח במקדמות של מס הכנסה ועכשיו הגיע זמן התשלום. 

אני חושב שהוא הסביר בפירוש שהוא ביקש מהרו"ח לדואג שזה לא יקרה.

מה זה משנה אם היה לו כיף או לא הוא לא אמור לעשות את החישובים האלו בעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח, אני מת על תשלומי יתר למס הכנסה. מקבלים את העודף חזרה עם ריבית של 4% בערך. אין דברים כאלה! יותר טוב מכל תוכנית חסכון.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, yd b-4 כתב:

אני חושב שהוא הסביר בפירוש שהוא ביקש מהרו"ח לדואג שזה לא יקרה.

מה זה משנה אם היה לו כיף או לא הוא לא אמור לעשות את החישובים האלו בעצמו.

זה שהוא ביקש זה יפה , אבל אנחנו לא יודעים איזה חבילה הוא קנה? וכמה הוא משלם על זה.
כמו להיכנס למוסך לבקש טיפול קטן וחצי שנה אחר כך להתלונן שנשברה בוכנה במנוע. 

אין לנו מושג האם רואה החשבון בכלל היה יכול לעלות על זה, וגם איזה נזק בדיוק נגרם? 
מישהו הפסיד כסף בגלל זה? 
התלונה היחידה היא , חשבתי שאני עשיר ומרוויח 30,000 נטו בחודש...
אופס בעצם יש מס הכנסה ואני מרוויח רק 20,000 נטו ..   איזה מזל שלא באמת ביזבזתי הכל.

או מזל שלא קניתי טסלה ב 36 תשלומים. 

אנחנו כולה בנובמבר.. מתי לדעתך רואה חשבון אמור לעלות על זה ? בינואר לפני שבכלל התקבלה החשבונית הראשונה?
אולי במרץ בדוח חודשי הראשון ?
נניח במאי .. בדוח חודשי השני על סמך 4 חודשים ?  
לא חושב שאפשר יותר מהר מזיהוי הבעיה בחודש מאי וגם אז לא בטוח. 
השאלה האם אתה מצפה מתשלום של 200 ש"ח לחודש (לא ברור אם זה הסכום שהוא שילם) שרואה החשבון כל חודשיים יעשה לך איזון בתיק? 
בשביל זה יש חברות שמחזיקות חשב פנימי עם שכר של 7,000 ש"ח לחודש. 

רוצה שירות פירמיום תשלם יותר. 

ונניח רואה החשבון היה מתקן את המקדמות לפי התחזית של חודש מאי , ואז נניח העסק היה נכנס לקשיים,
והיינו נכנסים לסגר ביולי /אוגוסט /ספטמבר ..   והבור היה הפוך.
היינו מקבלים שירשור של רואה החשבון פישל.. שלמתי 0.3X יותר למס הכנסה ועכשיו הוא טוען שאני אקבל את הכסף הכי מוקדם בספטמבר 22 ... ואני ממש צריך את הכסף עכשיו. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, korola כתב:

זה שהוא ביקש זה יפה , אבל אנחנו לא יודעים איזה חבילה הוא קנה? וכמה הוא משלם על זה.
כמו להיכנס למוסך לבקש טיפול קטן וחצי שנה אחר כך להתלונן שנשברה בוכנה במנוע. 

אין לנו מושג האם רואה החשבון בכלל היה יכול לעלות על זה, וגם איזה נזק בדיוק נגרם? 
מישהו הפסיד כסף בגלל זה? 
התלונה היחידה היא , חשבתי שאני עשיר ומרוויח 30,000 נטו בחודש...
אופס בעצם יש מס הכנסה ואני מרוויח רק 20,000 נטו ..   איזה מזל שלא באמת ביזבזתי הכל.

או מזל שלא קניתי טסלה ב 36 תשלומים. 

אנחנו כולה בנובמבר.. מתי לדעתך רואה חשבון אמור לעלות על זה ? בינואר לפני שבכלל התקבלה החשבונית הראשונה?
אולי במרץ בדוח חודשי הראשון ?
נניח במאי .. בדוח חודשי השני על סמך 4 חודשים ?  
לא חושב שאפשר יותר מהר מזיהוי הבעיה בחודש מאי וגם אז לא בטוח. 
השאלה האם אתה מצפה מתשלום של 200 ש"ח לחודש (לא ברור אם זה הסכום שהוא שילם) שרואה החשבון כל חודשיים יעשה לך איזון בתיק? 
בשביל זה יש חברות שמחזיקות חשב פנימי עם שכר של 7,000 ש"ח לחודש. 

רוצה שירות פירמיום תשלם יותר. 

ונניח רואה החשבון היה מתקן את המקדמות לפי התחזית של חודש מאי , ואז נניח העסק היה נכנס לקשיים,
והיינו נכנסים לסגר ביולי /אוגוסט /ספטמבר ..   והבור היה הפוך.
היינו מקבלים שירשור של רואה החשבון פישל.. שלמתי 0.3X יותר למס הכנסה ועכשיו הוא טוען שאני אקבל את הכסף הכי מוקדם בספטמבר 22 ... ואני ממש צריך את הכסף עכשיו. 

היי, 

אכן יש רוח שעובדים יותר בזול וכאלה שעובדים יותר ביוקר. לקחתי מישהו עם המלצות במדרג, שמשלמים לו יפה על הספקטרום (400 חודשי, 1500 דוח שנתי).

אני מצפה מבעל מקצוע שיידע להגיד לי מראש להשאיר בצד שליש מחזור ושיאזן כל חודשיים שלושה. 

לא נראה לי סביר כאדם שחדש בתחום שפתאום אחרי חצי שנה שהעוסק פתוח, מגיעה דרישה לכסות שליש מתחזית הרווח ששמנו לחצי שנה הזאת. 

@korola את המספרים שכתבת למעלה של 13% ו30% אני רואה בפעם הראשונה.. 

עריכה אחרונה על ידי mrmiki1234
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שסיכום השרשור יהיה :

1. יש אנשים שאוהבים לשלם יותר, יש אנשים שאוהבים לשלם פחות.

2. כמו כל נותן שירות - אם הרו"ח לא בא לך טוב, תחליף אותו. אם אתה משלם כסף, אתה צריך לקבל תמורה בעד האגרה, בלי להכנס להאם הוא בסדר, או לא בסדר שלכל אחד יש נק' מבט שונה בעניין, אם פות"ש מרגיש משהו לא בסדר, אין שום סיבה להמשיך לשלם כסף ולהמשיך להרגיש לא טוב עם זה.

3. על מנת לסגור לעצמך את הפינה בסעיף 2, אתה יכול לדבר איתו, תגיד לו מה מפריע לך ותבקש הסבר, אולי ההסבר יניח את דעתך ותחליט להמשיך איתו, אולי לא.

4. כל בעל עסק באשר הוא, צריך לדעת להתנהל כלכלית ותזרימית, לדעת לעשות את החישובים לעצמו, איפה הוא עומד בכל נק' זמן.

רו"ח יכול וצריך לפקוח עיניים ללקוח, אבל הבנה בסיסית של איפה אני (העוסק) עומד חייבת להיות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, mrmiki1234 כתב:

@korola את המספרים שכתבת למעלה של 13% ו30% אני רואה בפעם הראשונה.. 

זאת רק הערכה למי שמרוויח בסקלה שאני חושב אתה מרוויח. 

ואתה צודק רואה חשבון של 400 ש"ח לחודש + 1500 לדוח שנתי , זה בהחלט בקצה העליון של הסקלה.
אולי אני באמת צריך להחליף מקצוע,  חבל שאוהב השניצלים נטש את האתר. 

יש גם שכבה צנועה יותר של נותני שירותים - יועצי מס ,  יועץ מס יכול לעשות כמעט כל מה שרואה חשבון יכול לעשות מבחינת עוסקים מורשים.. רק שרואה חשבון יכול לטפל גם בחברות בע"מ גדולות ויועץ מס לא. 

מצטרף להמלצה של שיחה תיאום עם רואה החשבון הקיים  + בדיקה עם יועץ מס / רואה חשבון אחר. 

ומאחל לך לשנים הבאות שוב להתמודד עם 1.15X ממה שחשבת שיהיה לך בתחילת השנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...