Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רואה חשבון השאיר אותי עם בור של כמה עשרות אלפי שקלים - להחליף אותו?

mrmiki1234
שימו לב! השרשור הזה בן 875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

פעם ראשונה בחיי שמתנהל כעוסק מורשה, לקחתי רואה חשבון שמדורג גבוה במדרג, הכל טוב ונחמד. ידעתי גם להשאיר קצת כסף לסוף שנה בצד. בכל השנה אמרתי לו שוב ושוב שאני לא רוצה להישאר עם 'בור' בסוף שנה מספר ומספר פעמים.

סוף שנה מתקרב וכנראה שאצטרך להחזיר למס הכנסה וביטוח לאומי סכומים מאוד יפים של כסף. למזלי, יש בצד. 

האם זאת עילה להחליף רואה חשבון? האם כדאי לפני הדוח השנתי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מבין שהרווחת יותר מהצפי במקדמות?

אחלה. הלוואי על כולנו. 

אל תכעס על רוה"חש יותר מידי.

הם גם לא יכולים להגדיל מקדמות מתי שהם רוצים.  יש כמה תחנות, ורשות המיסים מפקחת על זה, עדיף לא להתעסק איתם.

הדבר היחיד שהוא היה יכול לעשות, זה להזהיר אותך שתשאיר כסף בצד. ואת זה ממילא עשית.

ואל דאגה - בשנה הבאה, המקדמות שלך יגדלו לבד, לפי דרישת רשות המיסים.

מאחל לך שגם בשנה הבאה ההכנסות שלך יעלו על הציפיות שלהם :-) 

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחל לך תמיד לשלם סכומי כסף אדירים במיסים.

לגופו של, השאלה האם אתה חושב שהוא התרשל. כאמור לעיל דברים כאלה יכולים לקרות בשגגה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין. אין כאן שום "שגגה".

כשהרווחים עולים על המקדמות, לא תמיד ניתן להגדיל מקדמות כדי לצמצם את התשלום בסוף השנה.

כל עצמאי וותיק מכיר את מעטפת ה"יתרות לתשלום" הכחלחלה שמגיעה תמיד עם הגשם הראשון....

בשנה -שנתיים הראשונות, כשהעסק עוד בזינוק בעליה (בשאיפה), זה די צפוי האמת.

בעסק של 20 שנה זה כבר יותר מאוזן.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעטפה מגיעה בדרך כלל אחרי המלקוש (יוני-יולי) 😉, ובדרך כלל תגרום לך להתייבש.

מכל מקום, זו השנה הראשונה שלך, כך שלא מפתיע שההכנסות במציאות שונות משמעותית מהתחזית. 

בכל זאת, קבע פגישה עם רואה החשבון ושב לקבל ממנו הסברים וגם הדרכה לעתיד. אולי הוא יוכל ליזום הגדלת מקדמות, ואולי רשות המיסים תפתיע אותך עם קביעת מקדמות מחודשת ביוזמתה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאל אותו בצורה רגועה מדוע נוצר "בור". אם ההסבר מניח את דעתך תמשיך איתו, אם לא לא.

כאמור רו"ח לא תמיד יודע הכל בזמן אמת, ורשויות המיסים מתנהגות כמו אחרון הפושעים כך שבחלק גדול מהמקרים זה באמת לא אשמתו.

בסוף, אם הוא מדווח בזמן, משלם בזמן, אין פערים או טעויות בחישובים שלו - כנראה שהוא בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@GTאיהתגובה שלך לא נכונה .

רשות המיסים היא לא הגוף שאתו תרצה להסתבך, אבל היא פועלת במדוייק לפי החוק, ואם יש לך מייצג מקצועי ואתה מעביר לו את החומר בשלמותו תחוייב בהתאם. אם הם חייבים לך כסף הוא יגיע לחשבונך מהר מאוד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial מה שכתבתי מדויק לחלוטין.

רשות המיסים זה גוף ארכאי, סחטני ופועל לפי רצון העובדים שיושבים מולך ולא לפי החוק. שנים על גבי שנים שהם מחפשים מתחת לאדמה איך לאכול לנו עוד מהעוגה, רק מה לעשות שאני אזרח שומר חוק והם לא מוצאים, אז פעם אחרי פעם יש להם שיטות שלהם לגבות יותר/לא להחזיר וכו'. יש לי 0 תיקים או הפרות ובכל זאת הם מחזיקים לי הרבה כסף כי אני לא מוכן ל"פשרות" הלא חוקיות שהם מציעים לי.

הדבר היחיד שאתה צודק בו הוא שאתה לא רוצה להסתבך איתם...

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, mrmiki1234 כתב:

אי אפשר להגדיל מקדמות לאחר ההצהרה בתחילת העוסק??

תמיד אפשר להעביר עוד כסף לחשבון שלך במס הכנסה, לפי שנת מס. כל 4 חודשים אני מבצע הערכה ואם אני רואה שלתקופה הנוכחית אני בעודף של הכנסות לעומת המקדמות אני מעביר עוד תשלום נפרד למס הכנסה, כך אני יוצא מאוזן, פחות או יותר, בסוף השנה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אם אתה התרעת וביקשת והוא לא התייחס ++ אתה חושד שמשהו לא מתנהל כשורה (כלומר אתה לא רגוע), אז תחליף רואה חשבון.

בהתחלה הייתי אצל רואה חשבון שהרגיש לי שהוא מוכר לי הרים וגבעות, עשה עלי נאום מכירתי מוגזם, לא הרגשתי בנוח ופשוט חיפשתי מישהו אחר.

איני מכיר הגבלות כאלה או אחרות לגבי שינויים במועדים ספציפים - בכל זמן שאני הייתי צריך שינוי פניתי לרואה חשבון וחתמתי על טופס וזה טופל.

לגבי מתי להחליף, זה תלוי בתשלומים שלך אליו, אם לדוגמא הסכום החודשי שאתה משלם לו כולל את הדוח השנתי אז לא שווה לך, אם הוא לא כולל את הדוח השנתי, לא רואה מניעה לעבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, GTאי כתב:

@sperial מה שכתבתי מדויק לחלוטין.

רשות המיסים זה גוף ארכאי, סחטני ופועל לפי רצון העובדים שיושבים מולך ולא לפי החוק. שנים על גבי שנים שהם מחפשים מתחת לאדמה איך לאכול לנו עוד מהעוגה, רק מה לעשות שאני אזרח שומר חוק והם לא מוצאים, אז פעם אחרי פעם יש להם שיטות שלהם לגבות יותר/לא להחזיר וכו'. יש לי 0 תיקים או הפרות ובכל זאת הם מחזיקים לי הרבה כסף כי אני לא מוכן ל"פשרות" הלא חוקיות שהם מציעים לי.

הדבר היחיד שאתה צודק בו הוא שאתה לא רוצה להסתבך איתם...

לגבי הפעולות של רשות המיסים, מסכים איתך, הם מחפשים כל דרך למצוץ עוד ועוד כסף מהעסקים ולא פעם אתה מרגיש שזה מתנהל כמו שוק. זה כמובן תלוי בסוג העסק, אצלי לדוגמה זה פשוט יחסית אז להם ולי אין ממש על מה לשחק אבל בעסקים אחרים מכיר המון שטויות הזויות, כמו עסק למזון לדוגמה שאומרים לבעל הבית שהוא לקוח מוצרים לשימוש עצמי ולכן מידי שנה הם לא מכירים לו ב-X מתוך ההוצאות. 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. מאד מוכר.

לנו (אדריכלים, מניח שנכון לגבי כל המקצועות החופשיים) הכל (רכב,טלפון) מוכר 2/3. 

כי "אתה עושה גם שיחות/נסיעות פרטיות עם הרכב/טלפון הזה".

לא ידעתי שהם מקזזים לעסקי המזון את המצרכים מהם הוא מכין את  ארוחת הצהרים שלו.

נשמע קצת קטנוני...

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, phpclub כתב:

לדעתי, אם אתה התרעת וביקשת והוא לא התייחס ++ אתה חושד שמשהו לא מתנהל כשורה (כלומר אתה לא רגוע), אז תחליף רואה חשבון.

בהתחלה הייתי אצל רואה חשבון שהרגיש לי שהוא מוכר לי הרים וגבעות, עשה עלי נאום מכירתי מוגזם, לא הרגשתי בנוח ופשוט חיפשתי מישהו אחר.

איני מכיר הגבלות כאלה או אחרות לגבי שינויים במועדים ספציפים - בכל זמן שאני הייתי צריך שינוי פניתי לרואה חשבון וחתמתי על טופס וזה טופל.

לגבי מתי להחליף, זה תלוי בתשלומים שלך אליו, אם לדוגמא הסכום החודשי שאתה משלם לו כולל את הדוח השנתי אז לא שווה לך, אם הוא לא כולל את הדוח השנתי, לא רואה מניעה לעבור.

הדוח השנתי משולם בנפרד, אבל השאלה אם אין פה איזה מניעה חוזית / משפטית. בנוסף כבר כל החומרים אצלו וזה סוף שנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...