Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רואה חשבון השאיר אותי עם בור של כמה עשרות אלפי שקלים - להחליף אותו?

mrmiki1234
שימו לב! השרשור הזה בן 876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 20 דקות, phpclub כתב:

חתמת על משהו? התחייבת למשהו? 

תגיד שאתה לא מרוצה ותבקש לקבל את החומרים, הם שלך. 

לא, אין חוזה. אבל אני תוהה אם לא יהיה יותר פשוט לעבור בינואר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא יסגור את השנה סופית בסביבות מרץ.

אם ירצה, הוא יכול למשוך גם עד יוני.

(פריוולגיה של מייצגים).

אצה רוצה לעבור -תעבור....

אני הייתי ממתין לכל הפחות לתגובות מהעצמאים היותר ותיקים כאן בפורום, אם על זה אתה מבסס את ההחלטה שלך

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, natco כתב:

זה בדיוק העניין. אין כאן שום "שגגה".

כשהרווחים עולים על המקדמות, לא תמיד ניתן להגדיל מקדמות כדי לצמצם את התשלום בסוף השנה.

כל עצמאי וותיק מכיר את מעטפת ה"יתרות לתשלום" הכחלחלה שמגיעה תמיד עם הגשם הראשון....

בשנה -שנתיים הראשונות, כשהעסק עוד בזינוק בעליה (בשאיפה), זה די צפוי האמת.

בעסק של 20 שנה זה כבר יותר מאוזן.

לזה בדיוק התכוונתי...

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, mrmiki1234 כתב:

זה הכל תלוי בצורת העבודה שלך (הנהלת חשבונות) ובסוג העסק כך שקשה לענות על זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, natco כתב:

הוא יסגור את השנה סופית בסביבות אפריל/מאי/יוני.

אם ירצה, הוא יכול למשוך גם עד דצמבר.

(פריוולגיה של מייצגים).

תיקנתי לך.

רק במרץ החברות מתחילות לשלוח את כל המסמכים, דוחות שנתיים, טפסי 106 וכו'.

בגלל שלרואי חשבון יש המון תיקים, הם מקבלים הארכות רבות כדי לטפל בכולם, הדוח שלי של 2020 עוד לא טופל (ולא, זה לא איחור).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשות המיסים זה גוף שלא כדאי להתעסק איתו.

רחוקים מלהיות צודקים.

הם, לכאורה, יום בהיר אחד יכולים להחליט שאתה חייב להם סכום כסף כלשהו למרות שאתה ישר כמו סרגל.

אתה תבין שגם אם דיווחת כל שקל כמו שצריך, רואה החשבון שלך היה סרגל והגיש הכל בזמן.

גם אז, הדבר האחרון שאתה רוצה זה שיפתחו ספרים ועלולים למצוא 3 אגורות, שלפני 6 שנים, הפקידה של רואה החשבון, בטעות, דיווחה כרכישה של בורג למרות שלא נרכש כזה ובכלל מדובר בטעות כתיב.

בהצלחה לך עם זה אגב.

אחרי דין ודברים עם רואה החשבון שלך ואינסוף התכתבויות עצבים ותסכול, יהיה משא ומתן איתם הסכום יירד באחוזים ניכרים ועדיין תמצא עצמך משלם סכום 5 ספרות ללא סיבה. לכאורה כמובן.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, mrmiki1234 כתב:

אל תעבוד עם בעל מקצוע מהסוג הזה בלי חוזה כתוב.

אם תרצה לעבור תצטרך ממנו שישחרר את החומר שלך. אתה לא רוצה ליפול בידי מישהו שיסחט אותך בכל מיני טענות ולך תוכיח שאין לך אחות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע, זה קצת שונה בין חברה בע"מ לבין "יחידים" (ע.מ, קטן ואומלל כמוני :-P ).

אצלנו, בסביבות אפריל הכל בשנים "נורמליות" כבר חתום.

אבל אנחנו מטופלים במשרד ענק, עם עשרות רו"ח.

הם מגישים "מקוון", זה לא שהם שולחים את המתמחה לעמוד בתור בר"ג עם הקלסר ביד....

השנה, קורונה וזה, אמרו לנו שיתכן ויגרר לאוגוסט.

אני חושב שלחברות גדולות, הרשות נתנה השנה גרייס לתוך 2022. (עבור הדו"ח של 20, כן?)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

@GTאיהתגובה שלך לא נכונה .

רשות המיסים היא לא הגוף שאתו תרצה להסתבך, אבל היא פועלת במדוייק לפי החוק, ואם יש לך מייצג מקצועי ואתה מעביר לו את החומר בשלמותו תחוייב בהתאם. אם הם חייבים לך כסף הוא יגיע לחשבונך מהר מאוד.

תבחר תגובה, הטווח נע בין "לא ממש" ל-"ממש לא".

• אהבתי 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, sperial כתב:

אבל היא פועלת במדוייק לפי החוק, ואם יש לך מייצג מקצועי ואתה מעביר לו את החומר בשלמותו תחוייב בהתאם. אם הם חייבים לך כסף הוא יגיע לחשבונך מהר מאוד.

הם גם שולחים לך חובות בסכומים מופלצים כי הם פשוט יכולים, ואם אתה מספיק מיומן באמנות הצעקות בטלפון מוותרים לך.
ממש התנהלות של בסטיונרים ערסים בשוק, בלי להעליב את מי שיש לו בסטה בשוק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה בוחר איש מקצוע, זה שמבין יותר ממך בנושא מסוים, כמו לדוגמה רואה חשבון. סביר להניח שעדיף ללכת לאחד שמתעסק ספציפית בתחום העבודה שלך.

לא הייתי הולך לרואה חשבון שמתעסק בעסקי מזון אם אני בעסקי האינסטלציה. יש שיטות ומנהגים שידועים בדרך כלל לאלו שעוסקים בתחום מסוים מאשר רואה חשבון "רגיל". 

יכול להיות שתחום העבודה של רואה החשבון הנוכחי הוא בכלל לא מתאים לך וזה בסדר. ככה זה בעסקים לומדים לעשות את ההחלטות תוך כדי תנועה. 

כשתרוויח מיליונים תזכור מי זרק לך טיפ ששווה זהב..😉

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

אחוז המקדמות מהמחזור

נקבע על פי הצפי של ההכנסות כפי 

שהוצהר לרשויות מס הכנסה וביטוח לאומי

בעת פתיחת התיק.

ניתן תמיד לשלם עוד כספים על חן המקדמות באתר מס הכנסה.

לאחר הגשת הדו"ח השנתי של שנה קודמת,

ככל שתקבל שומה עם תשלום נוסף, מכיוון שההכנסות היו גבוהות יותר,

אחוז המקדמות יעלה באופן אוטומטי

ותקבל על זה מכתב + תשלום הפרשים לשנה הנוכחית. 

כנל ביטוי לאומי.

אלי 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך החלטת שיש בור?  אנחנו עכשיו בנובמבר,  האם רואה החשבון הפנה את תשומת ליבך לנושא אחרי הגשת הדוח של ספטמבר אוקטובר ?  

האם עד אוגוסט הכל היה כרגיל ומספטמבר היה לך בום של הכנסות ? 

יכול להיות שלא היה לו שום סיכוי לראות את הבור כי מבחינתו לא היה בור עד שלא הבאת לו את הנתונים של ספטמבר אוקטובר? 

שים לב שהוא לא באמת גרם לך נזק או הפסד של כספים, כל עוד אתה מכסה את הבור עד ה 15/1/22 אין קנסות או הפרשי ריבית והצמדה.

הנזק היחיד שאתה יכול להגיד זה .. הרגשתי כמו מיליונר ושרפתי את כל הכסף ועכשיו גיליתי שהוא בעצם לא היה שלי. 

לא יעזור לך להחליף רואי חשבון, רובם יתנהגו אותו דבר, בכלל רוב האנשים מעדיפים לדחות את התשלומים למס הכנסה כמה שיותר. 

וכמו שאמרו פה, ברגע שהעסק יתייצב והמספרים יהיו דומים כל שנה אז הדברים יראו אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התשובות.

בדקתי שוב את התחזית שנתתי לו בעת פתיחת העסק, המסמכים, והרווחים. למרבה המזל, באמת הרוחתי יותר ממה שתכננתי. עם זאת, זה היה ב10-15% יותר שנתי ולא פי 4 או פי 5. בכל נקודה מאז פתיחת העוסק (סהכ חצי שנה) ביקשתי שוב ושוב לעשות מקדמות ונאמר לי שהם עם היד על הדופק. אז לא ברורה לי ההתנהלות.

כל המסמכים מגובים בגוגל דרייב + חשבונית ירוקה. מה עוד אני צריך בשביל לעבור רואה חשבון? אני מתכנן בשבוע הבא לראיין כמה. כל הסיפור הזה לא מקובל עליי, ואם לא הייתי שומר (הרבה) כסף בצד זאת הייתה צרה הרבה יותר גדולה מאשר רואה חשבון שאולי פישל. 

לפני 43 דקות, korola כתב:

איך החלטת שיש בור?  אנחנו עכשיו בנובמבר,  האם רואה החשבון הפנה את תשומת ליבך לנושא אחרי הגשת הדוח של ספטמבר אוקטובר ?  

האם עד אוגוסט הכל היה כרגיל ומספטמבר היה לך בום של הכנסות ? 

יכול להיות שלא היה לו שום סיכוי לראות את הבור כי מבחינתו לא היה בור עד שלא הבאת לו את הנתונים של ספטמבר אוקטובר? 

שים לב שהוא לא באמת גרם לך נזק או הפסד של כספים, כל עוד אתה מכסה את הבור עד ה 15/1/22 אין קנסות או הפרשי ריבית והצמדה.

הנזק היחיד שאתה יכול להגיד זה .. הרגשתי כמו מיליונר ושרפתי את כל הכסף ועכשיו גיליתי שהוא בעצם לא היה שלי. 

לא יעזור לך להחליף רואי חשבון, רובם יתנהגו אותו דבר, בכלל רוב האנשים מעדיפים לדחות את התשלומים למס הכנסה כמה שיותר. 

וכמו שאמרו פה, ברגע שהעסק יתייצב והמספרים יהיו דומים כל שנה אז הדברים יראו אחרת.

הצהרתי על הכנסות צפויות של X. בפועל הרווחתי 1.15X. הבור הוא בסדר גודל של 0.3X

לא רואה איך זה הגיוני בשום עולם. עכשיו מחפש דרך יפה למצוא אחד חדש ולהיפרד ממנו כידידים.

ולמי שתהה, ההכנסות התפזרו באופן שווה לאורך כל החודשים, זה לא הפתעה שהתחילה רק בסוף שנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...