Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רואה חשבון השאיר אותי עם בור של כמה עשרות אלפי שקלים - להחליף אותו?

mrmiki1234
שימו לב! השרשור הזה בן 882 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שכחת להתייחס להוצאות, זה שההכנסות עלו מ X ל 1.15X לא אומר כלום.
אנחנו לא יודעים באיזה תחום אתה עובד והאם הX זה 500,000 ש"ח או 5 מיליון ש"ח.

ומה הרווח הגולמי של העסק שלך.

נניח שהכנסות היו אמורות להיות X והוצאות 0.9X ?   בפועל הרווח 0.1X ונניח שמדובר באמת בסכומי ענק.. אז מס הכנסה 0.05X 

אכן אם ההכנסות עלו ל 1.15X אבל הוצאות ירדו ל 0.55X .. אז כן הבור יהיה 0.3X.
בכל מקרה הוא כן עלה על זה והתריע לפני תום השנה (אם אנחנו מדברים על 2021)... 

אלא אם כן אתה מתכוון לשנת 2020 ועכשיו הוא עורך לך את הדוח של 2020 ורק עכשיו הוא גילה שאת הפרשי המס ל 2020 ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני בכלל לא בטוח שרואה החשבון שגה. לפני שאתה מחליף אותו בדוק עוד כמה דברים:

1. לאיזו הכנסה התאימו המקדמות? האם, במכוון, נקבעו לפי,  נניח, 0.8X (למקרה שההכנסות יהיו נמוכות מהצפוי, מה שהיה מכניס אותך לבור מול הבנק בנקום מול רשויות המס)? לא אתה ולא אני מכירים את האלגוריתמים של רשות המיסים, אלה שקובעים את המקדמות, אבל גם אלה לא יכולים לקלוע בול, בודאי לא בשנים הראשונות לקיומו של העסק.

2. עד כמה ההוצאות המוכרות שלך התאימו לתחזית? אם הן נמוכות הרי שההכנסה החייבת במס עולה. יתכן שזה חלק מהתחזית של רואה החשבון.

3. האם בזכות עלית ההכנסות אתה קופץ מדרגת מס? זה יכול לשנות מאד את חבות המס שלך.

ודרך אגב, אם אכן פתחת את העסק ב-2021 - תתחיל להכין גם את המסמכים (והכסף לתשלום תמורת ההכנה) להצהרת הון. בלבול מוח שלא ברא השטן.

ועוד דבר - אנחנו לקראת סוף השנה - בדוק איזה כלים יש לך כדי להשאיר לעצמך יותר כסף, גם אם לא בעין. למשל השקעה בקרן השתלמות או פנסיה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן

תודה רבה על כל התשובות. לשמחתי ההוצאות לא היו פקטור משמעותי בחישוב הזה. משמע, תחזית הרווח שנתתי של X הייתה תחזית של רווח ולא הכנסות. 

מדרגות המס - שוב, זה אמור להיות ידוע מראש, וגם אם קופצים, נתתי צפי.

מדובר על שנת 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, שכתבת לנו X הכנסות שעלו  1.15X הכנסות ... זה היה רווחים? 

אתה מדבר גם על בור של ביטוח לאומי , אז אני מניח שה X שלך (הרווחים ) קטנים מה 528,000 ש"ח בשנה.
כי מעל 528,000 ש"ח בשנה לא משלמים יותר ביטוח לאומי. 

איפה הבעיה? שמס הכנסה משלמים לפי הרווח (הכנסות פחות הוצאות), אבל את המקדמות משלמים כאחוז מתוך ההכנסה, ללא קשר להוצאה.

לכן , נניח תאורטית מס ההכנסה היה 50%.
אז סוחר אחד קונה מוצרים ב 100,000 ש"ח ומוכר אותם ב 200,000 ש"ח אז המקדמות שלו היו 25%.
על מנת שהוא ישלם 50,000 ש"ח מס הכנסה.
אבל אם הסוחר היה קונה מוצרים יקרים יותר .. ב 900,000 ש"ח ומוכר אותם ב 1,000,000 ש"ח.
עדייין הרווח שלו היה אמור להיות 100,000 ומס הכנסה 50,000 ש"ח. 
כלומר הוא היה צריך לשלם מקדמות של 5% למס הכנסה לפי ההכנסות. 

לכן יש משמעות להוצאות שלך מתוך ההכנסות,  זה הרווח שלך לא השתנה לא אומר כלום.

מזכיר לי משהו פה בתחילת הקורונה.. 

היו לו הרבה הכנסות בינואר פברואר  2020.. אבל שהגיע זמן תשלום המע"מ הוא בכה שאין לו כסף לשלם את המע"מ כי ביטלו לו הרבה חתונות ואין לו ממה לשלם. 
אנחנו כעוסקים מורשים .. אנחנו גובים את המע"מ מהלקוחות שלנו עבור המדינה ומעבירים את הכסף למדינה אחת לחודשים.
זה לא כסף שלנו שהרווחנו .. זה בסדר להשתמש בו באופן זמני כהון חוזר של העסק.
אבל לא לבנות עליו ולצרוך אותו .. כי בסוף הוא יהיה חסר. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, korola כתב:

לא הבנתי, שכתבת לנו X הכנסות שעלו  1.15X הכנסות ... זה היה רווחים? 

אתה מדבר גם על בור של ביטוח לאומי , אז אני מניח שה X שלך (הרווחים ) קטנים מה 528,000 ש"ח בשנה.
כי מעל 528,000 ש"ח בשנה לא משלמים יותר ביטוח לאומי. 

איפה הבעיה? שמס הכנסה משלמים לפי הרווח (הכנסות פחות הוצאות), אבל את המקדמות משלמים כאחוז מתוך ההכנסה, ללא קשר להוצאה.

לכן , נניח תאורטית מס ההכנסה היה 50%.
אז סוחר אחד קונה מוצרים ב 100,000 ש"ח ומוכר אותם ב 200,000 ש"ח אז המקדמות שלו היו 25%.
על מנת שהוא ישלם 50,000 ש"ח מס הכנסה.
אבל אם הסוחר היה קונה מוצרים יקרים יותר .. ב 900,000 ש"ח ומוכר אותם ב 1,000,000 ש"ח.
עדייין הרווח שלו היה אמור להיות 100,000 ומס הכנסה 50,000 ש"ח. 
כלומר הוא היה צריך לשלם מקדמות של 5% למס הכנסה לפי ההכנסות. 

לכן יש משמעות להוצאות שלך מתוך ההכנסות,  זה הרווח שלך לא השתנה לא אומר כלום.

מזכיר לי משהו פה בתחילת הקורונה.. 

היו לו הרבה הכנסות בינואר פברואר  2020.. אבל שהגיע זמן תשלום המע"מ הוא בכה שאין לו כסף לשלם את המע"מ כי ביטלו לו הרבה חתונות ואין לו ממה לשלם. 
אנחנו כעוסקים מורשים .. אנחנו גובים את המע"מ מהלקוחות שלנו עבור המדינה ומעבירים את הכסף למדינה אחת לחודשים.
זה לא כסף שלנו שהרווחנו .. זה בסדר להשתמש בו באופן זמני כהון חוזר של העסק.
אבל לא לבנות עליו ולצרוך אותו .. כי בסוף הוא יהיה חסר. 

כן, היה מדובר על רווחים, סליחה. התחזית והמסים היו על רווח 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הם היו על סכום קטן מדי, ולכן קבעו לך מקדמות נמוכות. אל דאגה, בשנה הבאה זה יסתדר.

וזו לא אשמת הרו"ח. את הנתונים הוא קיבל ממך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה שתיארת נפוצה הרבה יותר ממה שאתה חושב. העומס במשרדים הוא גדול. ולעיתים קרובות (כמובן לא תמיד) תיקים "קטנים" במשרדים "גדולים" נזנחים. הרבה על סמך כך שאם תהיה בעיה נסתדר...

אם שאלתך אם מגיע לך שירות טוב, יותר והאם יש כזה בנמצא? התשובה היא כן חד משמעית!

אפשר לבדוק ולשנות מקדמות באמצע שנה. במיוחד שלקוח מבקש! ובמיוחד בעסק חדש! שם צריך יותר יד על הדופק. כמובן שאי אפשר תמיד לקלוע בול אבל זה לא אמור להיות הפרש משמעותי.

חפש לך משרד מתאים לעסק שלך. ועכשיו שאתה "מנוסה" כבר אל תבחר לפי מחיר או פירמה מפוצצת. אלא לפי שירות/זמינות/אכפתיות. (אין לך צורך במשרד שעובד עם חברות בינ"ל בהיקפים אדירים- אתה צריך מענה לצרכים שלך) 

לפני 6 דקות, sperial כתב:

אז הם היו על סכום קטן מדי, ולכן קבעו לך מקדמות נמוכות. אל דאגה, בשנה הבאה זה יסתדר.

אם הפער הוא גדול, והלקוח ביקש לבדוק ולדאוג לזה, זו אשמתו/עצלות של הרו"ח חד משמעית. 

ללקחות אצלנו במשרד אנחנו מתחייבים על בדיקה כזו פעמיים בשנה לפחות. מניח שיש עוד לא מעט משרדים שעושים את זה. 

בלי קשר טיפ קטן תמיד כדאי לשים מקדמות טיפל'ה יותר גבוהות. ככה בטוח אין הפתעות ותאמין לי כיף יותר לקבל החזרים (ומקבלים אותם) מאשר דרישות תשלום.

(אשתי בעלת משרד ייעוץ מס אני מכיר את הנושא מקרוב מהצד השני:) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

שוב, אם הפער היה 15 אחוז מהסכום אני מבין, אבל אי אפשר להשאיר שליש מהרווח כמעט כ'בור' של סוף שנה?!

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, כל עוד אין טעות בדיווחים של רו"ח או תשלום יתר

אני לא רואה איפה הוא לא בסדר.  אז הכסף נשאר אצלך 

קצת יותר זמן בכיס, איפה הבעיה?  אני לדוגמה אומר תמיד לרו"ח

שלי לשלם את מינימום המקדמות, ותמיד יוצא לי לשלם "בוחטה" בדו"ח השנתי.

מה אכפת לי לשבת על הכסף עד הרגע האחרון?  זה לא שאני משלם קנס

אם אני משלם ברגע האחרון, או מקבל איזושהי הטבה אם אני משלם מוקדם יותר.

להחליף רו"ח בגלל שהוא שילם את מינימום המקדמות 😀. הייתי נותן לו פרס על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, teyal כתב:

פות"ש, כל עוד אין טעות בדיווחים של רו"ח או תשלום יתר

אני לא רואה איפה הוא לא בסדר.  אז הכסף נשאר אצלך 

קצת יותר זמן בכיס, איפה הבעיה?  אני לדוגמה אומר תמיד לרו"ח

שלי לשלם את מינימום המקדמות, ותמיד יוצא לי לשלם "בוחטה" בדו"ח השנתי.

מה אכפת לי לשבת על הכסף עד הרגע האחרון?  זה לא שאני משלם קנס

אם אני משלם ברגע האחרון, או מקבל איזושהי הטבה אם אני משלם מוקדם יותר.

להחליף רו"ח בגלל שהוא שילם את מינימום המקדמות 😀. הייתי נותן לו פרס על זה.

מה סדר הגודל של ה'בוחטה' שאתה מוכן לספוג פה? חצי מהרווח השנתי? שליש מהרווח השנתי? 

(בואו נשים רגע מעמ בצד, הכי קל לחשב את זה וממילא בין עסקים מתנהלים במספרים של לפני מעמ)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי פתחת את העסק? כמה חודשים הוא כבר פועל? האם כבר הגיע ל-steady state מבחינת הכנסות והוצאות?

אין כאן העניין של "כמה לספוג" - אתה תשלם את אותו סכום, כך או כך. השאלה היא רק של תזמון.

ודרך אגב, את ה"בוכטה" תצטרך לשלם אחרי קבלת השומה השנתית, שזה בימים כתיקונם בסביבות יוני - יולי, כך שיש לך מספיק זמן לחסוך לקראת ה"מכה" הזו. אם העסק שלך כל כך רווחי זו לא אמורה להיות בעיה קשה, ואת ההתראה כבר קיבלת מרואה החשבון שלך.

בערך חודשיים אחרי זה תצטרך לסגור גם את ההתחשבנות עם בט"ל  - הם מקבלים את השומה ממס הכנסה ומוציאים את שלהם לפיה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, mrmiki1234 כתב:

מה סדר הגודל של ה'בוחטה' שאתה מוכן לספוג פה? חצי מהרווח השנתי? שליש מהרווח השנתי? 

(בואו נשים רגע מעמ בצד, הכי קל לחשב את זה וממילא בין עסקים מתנהלים במספרים של לפני מעמ)

מה זה משנה?  זה ממילא לא כסף שלך. אין כאן ענייין של "לספוג" אתה לא "סופג" כלום.

הכל עניין של פרספקטיבה. יש כאלו שמעדיפים לשלם לאט ובתשלומים, וכאלו שמעדיפים לשלם "בבת אחת"

המספר הסופי הוא אותו דבר. אני מאלו שמעדיפים "לשבת" על הכסף עד הרגע האחרון.

עריכה אחרונה על ידי teyal
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, teyal כתב:

מה זה משנה?  זה ממילא לא כסף שלך. אין כאן ענייין של "לספוג" אתה לא "סופג" כלום.

הכל עניין של פרספקטיבה. יש כאלו שמעדיפים לשלם לאט ובתשלומים, וכאלו שמעדיפים לשלם "בבת אחת"

המספר הסופי הוא אותו דבר. אני מאלו שמעדיפים "לשבת" על הכסף עד הרגע האחרון.

איך אתה יודע כמה להשאיר בצד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, mrmiki1234 כתב:

איך אתה יודע כמה להשאיר בצד?

מניח את הדעת שהוא מבצע את החישוב על בסיס חודשי ושם את הכסף בצד בחסכון כמו פק"מ. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...