Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקדחה? פטישון? תעזרו לי לבחור מה אני צריך

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 1058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצויינים. 

האם אתה בעמידה יציבה לפני שאתה מתחיל לקדוח או שאתה ממקם את עצמך מחדש תוך כדי הקדיחה?

אידאלית, ניתן למצוא תנוחה מתאימה ולהישאר בה לאורך כל הקדיחה כדי לא להזיז בטעות את המקדח תוך כדי העבודה. 

זה לא תמיד ישים (מי שלא קדח כשהוא על סולם אף פעם, שירים את היד).

לפעמים צריך לתכנן את הקדיחה מראש. נשמע מצחיק, אבל אני עושה את זה. 

בודק שהכבל מספיק ארוך (לא ישים לנטענים :lol:), שאני יכול לבחור תנוחה נכונה, שאין לי משהו שיפריע לי במעבר בין החורים, אין משהו שעלול ליפול לי על הראש או שאני עשוי לנגוח בו וכדומה. 

BEST CASE: קדיחה פשוטה בקיר, בגובה נוח להחזקה טובה של הכלי והישענות עליו- רק בודק את הסביבה. 

WORST CASE: בודק כל מה שציינתי למעלה. 

שוב- נשמע מצחיק, אבל עובד. יש תוצאות. 

את אותו הדבר בדיוק אני עושה עם המשור שולחן שלי, אבל מטעמי בטיחות... מתכנן את החיתוכים ובודק ששום דבר לא יתקרב ללהב אם הוא לא אמור להתקרב אליו. כבר שיניתי את הגישה שלי לחיתוך כמה פעמים בעקבות הסימולצייה שעשיתי לפני (אצבעות קרובות מדיי, הפושסטיק בעצמו ייחתך לא טוב וכדומה).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני משתמש במקדחים מקוריים של בוש.
אז כנראה הבעיה לא נובעת מהם..

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

לבוש יש מקדחים ברמה של מקסטוק ומקדחים ברמה של הילתי...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• אהבתי 1

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם אלו דווקא אין לי ניסיון (ראש מרובע), כך שלא יכול לייעץ. נשמע הגיוני בתיאורייה שהם קצת יותר נוטים לברוח, אבל אין לי איך לבדוק את התאורייה הזו במציאות- אז אני שותק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקדחים של בוש באמת טובים, אוהב את הסחורה שלהם.

למי שקודח ב 6 מ"מ עם מקדח טוב וזה יוצא גדול מידי, כנראה שהקיר מתפורר.

מציע לרכוש מקדח 5.5 (כן, יש דבר כזה, ואפילו יש לי אחד...) ומקדח 5.

בנוגע לפטישון:

למי שרוצה לבזבז כמה שפחות: פטישון של DEKO.
פטישון SDS 26 מ"מ "1000W" עולה 225 ש"ח באליאקספרס (יש מרלוג בארץ, אז השילוח חינם).
יש מצב הלימה, הלימה+סיבוב, סיבוב ללא הלימה.
מלא קונים מישראל, ביקורות טובות מאוד (גילוי נאות: יש לי כמה כלים שלהם, סבבה לגמרי. תמורה טובה לכסף).

https://www.aliexpress.com/item/1005001417132589.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.6.f11b79b3RCpu8w

איציק

• אהבתי 1
  • מעניין 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח שהקיר מתפורר, בהחלט יכול להיות גם קדיחה לא נכונה או אפילו בעייה בפוטר של הכלי שלא ידוע עליה. 

בדירה הקודמת היה לי קיר "חול". עדיין קדחתי בו נקי וישר, באותו שיעור של טעויות שיש לי באופן קבוע. זה כן מקשה על משתמש פחות מנוסה וגורם ליותר באגים, בהחלט מסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתמש במקדחים שנקראים SDS PLUS, עם ראש מרובע.

לידיעה:
sds plus
אינו שם המקדח אלה תצורת החיבור שלו לפוטר הפטישון.
'ראש מרובע' יכול להיות ל 2 שימושים עפ' תכנון היצרן:
1. ראש קרבייד מחוזק ייעודי לקדיחה גם בברזל, כך שאם קודחים ונתקלים בברזל אז מנטרלים את מצב ההלימה וממשיכים לקדוח עד שעוברים את הברזל, למי שעוסק בזה ביומיום זה חוסך זמן, מעבר בין מקדחים או חיפוש חור אחר שלא חסום ע'י ברזל.
2. ראש וידיה ייעודי לקדיחה בבטון בעל סמיכות/חוזק גבוהה שעוזר לפירור הבטון לפינוי ומונע תקיעת המקדח

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, וידייה זהו מונח גרמני שהוא הלחם של המילים Wie Diamant
יעני "כמו יהלום" והכוונה לקושי המתכת.
וידייה יש גם לפלדות, לא רק לבטון. כאן בארץ זה פשוט הפך לשם נירדף למקדח עבור קירות.

• אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעה:
sds plus
אינו שם המקדח אלה תצורת החיבור שלו לפוטר הפטישון.
'ראש מרובע' יכול להיות ל 2 שימושים עפ' תכנון היצרן:
1. ראש קרבייד מחוזק ייעודי לקדיחה גם בברזל, כך שאם קודחים ונתקלים בברזל אז מנטרלים את מצב ההלימה וממשיכים לקדוח עד שעוברים את הברזל, למי שעוסק בזה ביומיום זה חוסך זמן, מעבר בין מקדחים או חיפוש חור אחר שלא חסום ע'י ברזל.
2. ראש וידיה ייעודי לקדיחה בבטון בעל סמיכות/חוזק גבוהה שעוזר לפירור הבטון לפינוי ומונע תקיעת המקדח

אתה מתכוון שהבעיה זה בראש המרובע?
מקדח עם ראש רגיל יותר עדין ויותר מדויק?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי לכך ובתגובה זו לא התייחסתי כלל לבעיה.
אך בכל אופן ראש מרובע יותר מדוייק מראש בתצורה רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקדחת Dlack and Decker בת ה-35 שלי מראה סימנים שהגיעה לסוף דרכה. מדובר בשימוש ביתי קליל.

מצאתי את הפטישון הזה בחנות של אלעל, 240 ש"ח. להבנתי ללא אבזרים. האם יש למישהו היכרות עם הכלי או דומיו?

את המותג Einhell אני מכיר משואב העלים בו אני משתמש מזה כ-8 שנים לשביעות צוני.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעלי אכן יש מבחר עצום של דקו. האם האבזרים שמגיעים אתם (ערכות של 200-250 ש"ח) עושים את העבודה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעלי אכן יש מבחר עצום של דקו. האם האבזרים שמגיעים אתם (ערכות של 200-250 ש"ח) עושים את העבודה?

תשמע קיבלתי איתו מקדח 6,8,10 ועוד שני ראשים לחציבה ועוד מתאם (פוטר) ע״מ לחבר מקדחים סטנדרטיים ללא ראש sds, מבחינתי לגמרי מספיק (מחזיק בנוסף מברגת אימפקט ומברגת קלאץ שאני משתמש בה לא מעט לקידוח)

Sent from my iPhone using Tapatalk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...