Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקדחה? פטישון? תעזרו לי לבחור מה אני צריך

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 1063 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פשוט תקנה פטישון נטען גוף בלבד של מקיטה כמו המברגה שלך.
קדיחות - פטישון
הברגות - מברגה

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

• רעיון טוב! 2

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שאלה למומחים,
כשאני קודח חור 6ממ בקיר רגיל, לא בטון בממד, לפעמים החור יוצא קצת רחב והדיבל לא נתפס ומסתובב חופשי.
למה זה קורה?
עם מקדחה רגילה זה לא קרה אף פעם.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם איזה כלי אתה קודח? באיזה מצב הכלי? סיבוב, סיבוב ורטיטה? הלימה?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פטישון של בוש 2-20d.
זה קורה כאשר אני קודח במצב סיבוב ורטיטה.
הפתרון שמצאתי, בהתחלה לקדוח ללא רטיטה ורק כאשר המקדח נתקע לעבור לקידוח+רטיטה.
מעניין למה זה קורה...
אולי יש פתרון אחר?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט, הרטיטה מזיזה את המקדח, ולכן למרות שהמקדח עצמו הוא 6 מ"מ, החור יוצא יותר מ-6 מ"מ.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להחזיק את המקדחה יציב ולקדוח בסבלנות כדי לקבל חור מדוייק.

לא כ"כ קל להשיג אבל יש מקדחי SDS איזוגיים. בשביל דיבל 8 אני קודח במקדח 7 מ"מ ומרחיב מעט. בדרך זו אני מקבל חור בקיר שהדיבל מתאים אליו באופן הדוק. עובד טוב גם בבלוקים וגם בבטון.

החלוקה שלי: קירות (בטון/בלוקים)  - פטישון

ברזל - מקדחה 

חומרים רכים - עץ, פלסטיק וכו' - מברגה

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי זה ככה בקירות הרגילים.

הפטישון פשוט אובר קיל בשבילם.

בקיר רגיל אני קודח עם מקדחה ורטיטה.

יוצא יופי של חורים.

רק בבטון אני משתמש בפטישון.

אפשרות נוספת היא לקדוח במקדח מידה אחת פחות.

זה גם יכול לעזור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקירות רגילים אין צורך בהלימה (סימן הפטיש) או ברטיטה.

מתחילים במצב סיבוב רגיל, ורק אם נתקלים בבעיה עוברים לרטיטה.

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מקדח שהוא לא 6ממ
2. דיבל שהוא לא 6ממ
3. דיבל לא טוב שאין לו כנפיים להתפס
4. בגלל גודל הכלי ומחוסר יציבות הקדיחה יוצא לך קדח קוני
5. קיר/טיח מתפורר מידי שהלימות הפטישון מפוררות עוד יותר את החור
6. מקדח עקום

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Boaz Av כתב:

אם אתה עושה סדר מומלץ שתתמצא בנושא.

יש הבדל עצום בין רוטטת לפטישון והוא התדר והעוצמה של המכות וכמובן גם הקנה של המקדח.
כנראה שלא השתמשת בפטישון בשביל להבין עד כמה הוא רחוק מרוטטת שבה הקידוח גם ארוך יותר וגם הרבה פחות מדוייק בשל הקושי לחדור.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ידעתי שתגיע לה תגובה עם ניחוח שחצני.

אני שם לב שזה תמיד קורה כאשר מישהו כאן שואל שאלה בתחום המקדחות ודומיהן. כל אחד נהיה מומחה גדול בתחום, המיעוט עונה לענין ומתייחס ספציפית לשאלה של פות"ש.
לא מצליח להבין למה זה קורה. זה איזה שהוא כבוד מסוים, ניסתר מעיני - לדעת ולהבין קצת בתחום המיכון הזה? מוזר.

יש מה שניקרא - הבנת הניקרא: מעולם לא טענתי שאין הבדל עצום בין הכלים. ברור שיש את ענין העוצמה שנמדד בסולם ג'אול, ברור שיש את ענין איכות, דיוק וגם נוחות הקדיחה וההלימה.
אבל, אני התכוונתי וגם ציינתי שמדובר בבלבול קל שאותו אני מבקש להסדיר, ולא לחפור עם טורייה במוחו של פות"ש המסכן, שהוא אינו מקצוען, לא מתפרנס מהכלים הללו והשימוש שהוא זקוק לו הוא ביתי בלבד.
לגבי קביעתך הכה נחרצת של ההתמצאות שלי בנושא, אני חושב שכמעט 20 שנים בתחום הפעלת הכלים הללו ועוד 6 חודשי עבודה בפס התכנון של הילטי בליכטנשטיין הם די והותר, אפילו שמדובר בתקופה שהייתה לפני עשרות שנים.
שולח אותך לקרוא שוב את מה שכתבתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי עניין להתנצח עם מי שבכל שנותיו לא השתמש או לא נזקק על פי עדותו לקידוח עם פטישון, גם בקירות מקלט.
יקראו וישפטו הקוראים לפי שיקול דעתם הבוגר.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי דיבלים ושות' אם תשתמשו בדיבלים איכותיים כמו פישר 99% מהבעייות שצויינו כאן לא יקרו.

אבל הם יקרים משמעותית.

בחזרה לפות"ש איזה סדרה של מקיטה יש לך 18V או פחות?

אם יש לך 18 לא לקנות פטישון נטען זה פספוס כי כבר יש לך את הסוללות והמטען (אם כי סוללות קטנות פחות מסתדרות עם פטישונים) ועדיין אני עומד בהמלצתי על פטישון זול מדוד אלי

(לא משנה אם חוטי או נטען לשימוש לא תדיר אין משמעות למותג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.5.2021 בשעה 10:06, raiden כתב:

שוב בעיקר לעבודות פשוטות של לתלות משהו

בתור משתמש ביתי שתולה מידי פעם על הקיר (לתלות מנורות לבד זה פויה! רק חשמלאי מוסמך 🙄), אתה צריך רק מקדחה.

אני ממליץ לך בחום על מקיטה 1621. מחזירה לך עודף מ400 ש"ח ומתאימה לצרכיך ולאופי השימוש שלך. 

יש ברשותי כזאת כבר 5 שנים, אחת הרכישות הנכונות שעשיתי בחיים.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו שעבד בחנות כלי עבודה במשך כמה (וכמה) שנים:

בתאריך 18.5.2021 בשעה 10:06, raiden כתב:

אז ככה, יש ברשותי מברגת אימפקט של מאקיטה. ודיי נמאס לי לבקש מחברים \ משפחה מקדחה. אז אני מחפש מקדחה, לגבר ביתי ממוצע שתולה נברשות או כל מיני דברים קטנים אחרים בדירה שהאישה צריכה.

הבנתי שיש כל מיני דגמים - מקדחות, פטישונים, אימפקט, בלי אימפקט. אני צריך משהו - פשוט, זול יחסית, אולי אפילו על סוללה, שיהיה מספיק חזק לקדוח בקירות רגילים של בניין מגורים וגם בקירות של ממד.

שוב בעיקר לעבודות פשוטות של לתלות משהו.

יש הבדל עצום בין נוחות העבודה עם מקדחה לבין עם פטישון. 

התחלתי כמו כולם עם מקדחה. נשבר לי מלקדוח בבטון, הצריך יותר מאמץ ממה שהייתי רוצה והתוצאות היו "לא להיט"- כל הזמן היה בורח לי החור, יוצא רחב מדיי וכדומה. 

רכשתי פטישון מדבקה סיני במבצע בהום-סנטר או אייס, לא זוכר, ב-300 ש"ח (שאני מכיר מעבודה איתו במקום אחר).

עולם אחר! עבודה הרבה יותר קלה, הרבה פחות מתסכל, התוצאות טובות מאד. אפילו שזה זיבלון, ושמוצהר עליו שהוא לא נועד לחציבה אלא ל"סיתות קל בבלוקים" בלבד (אני יודע שהוא יכול גם לחצוב בבטון בשקט. בדוק).

הבטחתי לעצמי שכשאני אעמוד לפני פרוייקט החציבה הראשון שלי, אקנה לעצמי אחד חדש וטוב של מקיטה, בינתיים עוד לא קרה.

הפטישון אצלי כבר כ-5 שנים אם אני זוכר נכון. שימוש ביתי בסיסי- תולה מדפים ודברים על הקיר, בית מנורה מזדמן וכדומה.

מישהו פה הציע לך לרכוש גוף פטישון בלבד שמתאים לסוללת המקיטה שלך, וזה רעיון לא רע בכלל.

מאחר ואתה רוצה גם לקדוח בממ"ד, חבל לך לבזבז זמן ועצבים עם מקדחה לדעתי- לך על פטישון.

ואישית, הייתי רוכש מברגה עם קלאץ' לשימוש במקום האימפקט. הרבה יותר מתאימה לשימוש ביתי. לראייה, אין לי אימפקט- יש לי 2 מברגות קלאץ', ואני משתמש יותר "כבד" ממשתמש ממוצע. אני מוצא את עצמי מדי כמה זמן אומר לעצמי שאני שמח שיש לי קלאץ', אבל מעולם לא מצאתי את עצמי ושב "איזה בעסה שאין לי אימפקט". מיותר למשתמש ביתי לדעתי האישית והמקצועית מהתחום.

לפני 22 שעות, דניאל1983 כתב:

הפתרון שמצאתי, בהתחלה לקדוח ללא רטיטה ורק כאשר המקדח נתקע לעבור לקידוח+רטיטה.

גם אני תמיד מתחיל בקידוח ללא רטט ל-1 ס"מ הראשון ("לסמן את החור" ולהתחיל אותו), לכל החורים, ואז עובר לרטט לסיים את הקדיחה לעומק. מרוצה מאד מהשיטה, נדיר ביותר שחור בורח לי.

נקודות נוספות לשליטה ב"בריחה": 

-להפעיל לחץ חזק על הכלי לכיוון החור (להישען על הכלי עם משקל משמעותי מאחוריו).

-לוודא שהכלי מאוזן (90 מעלות מהקיר והחור הרצוי). זווית קלה תורמת רבות לנטייה של המקדח "לברוח" לכיוון הנגדי לזווית. בזמנו רכשתי מאיביי כמה מיני-פלס-בועה במחשבה שאדביק לכלים שלי, אבל וויתרתי על זה. הם עדיין אצלי, פשוט לא השתמשתי בהם... 

-מקדח באיכות סבירה (הכי פחות משמעותי למניעת בריחה, אבל משמעותי לדברים אחרים). אני אוהב את אלפן במקדחים, תמורה מדהימה למחיר. במקדח סיני אתה מקבל "הפתעות"- "שפיץ" שלא מתוכנן טוב או סוטה מהמידה המתאימה, הקוטר האמיתי סוטה משמעותית מהקוטר המוצהר (ואז הדיבל רופף) וכדומה. במקדח איכותי גם יש סטיות אבל הן זניחות עקב בקרת איכות טובה.

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...