Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חישוב שעת עבודה במוסך מורשה

FROGIE
שימו לב! השרשור הזה בן 1073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

עשיתי טיפול קטן לפני כמה חודשים (פילטר שמן ושמן מנוע) וזו הייתה פעם ראשונה שאני עושה טיפול לרכב.

ראיתי בחשבון שעל החלקים המחיר סביר למעט שמן מנוע שהיה קצת גבוה, אולם על העבודה היה כתוב שעה עבודה (כמדומני, בטוח לא פחות) בתעריף של 300~.

התעריף די מובן לי, אבל זמן העבודה אינו תואם את המציאות.

האם יש להם חישוב קבוע (טיפול X שווה Y זמן)? 

והאם זה ההבדל העיקרי בין מוסך מורשה לבין אחרים?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יצרני הרכב קובעים זמן נדרש לכל פעולה, השכיחות בעיקר, ולפי זה מחושב מחיר העבודה. התשלום הוא לא על זמן העבודה בפועל. וכן, זמן העבודה הוא חלק נכבד מההבדל בין מוורשה יבואן למורשה כללי. כמובן שגם מחיר החלפים אבל זה כבר סיפור אחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום שעה עבודה של מוסך מורשה,בפועל זה 5 דקות. 

אני בשעה מחליף שמן+פלטר+מסנן מזגן ואוויר+פלגים ורפידות. 

על בוקים מתחת לבית. 

ואני עובד לאט לאט,וכמובן הרבה הרבה פחות מנוסה ממכונאי שעושה את זה יום יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מזכיר את הבדיחה עם העורך דין שנפטר ועולה לשמים, שם למעלה הוא ניסה לברר למה הוא מת, אז המלאך האחראי משמרת אמר לו שהוא מת משיבה טובה.

העורך דין התעצבן ואמר שהוא רק בן 46, אז המלאך אמר לו שלפי שעות החיובים שלו הוא אמור לביות בן 102... 🤪

ולענייננו- מאוד מבאס לקבל כזאת שורה על 10 דקות עבודה, העניין הוא שלפעמים (לעיתים רחוקות כנראה) זה יכול לצאת גם לטובתך.

פעם כשהכנסתי את הב.מ.וו הישנה שלי למוסך ציקי ביהוד היתה שם סדרה 5 אחת שהיתה צריכה החלפת משאבת מים, רק המשאבה התפוררה לגמרי ובמקום 30 דקות עבודה שזה אמור היה לקחת הם עבדו עליה 4 שעות שכללו פירוק רדיאטור וכל הנלווה כדי לפנות מקום ולחלץ את הברגים שנשברו בבלוק, ואז בא ציקי ואמר תראה כמה שעות אני מבזבז על עבודה שהיצרן קבע שאני יכול לחייב עליה רק שעת עבודה.

לא יודע כמה הוא חייב בסופו של דבר, בטח מצא איזה סעיף בלתמ״ים שיחזיר לו את ההשקעה אבל אם אין אז טוב שיש איזשהו פיקוח גם על שעות העבודה של המוסכים.

• אהבתי 2
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה זה המוסך צריך להתפרנס. אתה רוצה לחסוך עליות. תקנה לבד מחנות חלפים שמן איכותי פילטר שמן מקורי תחליף לבד. או שתביא את זה למוסך רגיל כללי ירכיב לך את זה ב-150 שקל. רבע שעה עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ אלו שעות שקבעו היצרנים. לגבי המחיר לשעת עבודה זה מה שקובע המוסך - יש להם שלט ענק בכניסה. למכונאים שם לוקח אולי 10 דק' לעשות לך החלפת שמן ופילטר אבל היצרן קובע שזה לוקח X שעה ולכן זה החיוב.

בכל מקרה אתה תמיד יכול לנהל מו"מ על המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל פעולת תיקון ברכב יש זמן תקן, אותה קבע יצרן הרכב על פי בדיקות בפועל.

לדוגמא, החלפת משאבת מים לדגם X משנת יצור Z שיש לו מנוע מסוג  Y הזמן תקן הוא 1.5 שעה או שעה וחצי. 

כל מוסך קובע עלות בש"ח עבודה לשעה ומכפיל את סוג העבודה שביצע בזמן תקן לפעולות שביצע או עומד לבצע ברכב וכך התקבלה עלות העבודה שתחויב. 

אם המכונאי שעבד על הרכב סיים את העבודה בפחות זמן, רווח שלו וגם לפי זה מתגומלים לעיתים המכונאים (פרמיות).

לקח לו יותר זמן מהתקן בגלל עובד חדש שעושה עבודה ספיציפית זו פעם ראשונה או סיבות אחרות, הפסד שלו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכל מה שכתבו-

אם תפתח את ספר המכונאי שכתב אותו יצרן שקובע את זמן העבודה תראה שם כל מני דברים במסגרת הטיפול הקטן שלך כמו:

בדיקת ברקסים

בדיקת נוזלים שונים

חיזוק ובדיקת ברגים

...

בפועל אף אחד לא מחזק ברגים, נותנים חצי הצצה על מיכל העיבוי ומסתכלים על זוג אחד של רפידות מתוך כל הארבעה בלי לפרק גלגל.

גם אם עושים כל פעולה ופעולה שכתובה זה עדיין ייקח פחות זמן ממה שקובע היצרן אבל בכל זאת יש פעולות שמחושבות בזמן הזה שלא נעשות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול 15.000 זה לא החלפת שמן ופילטר. יש רשימת בדיקות שצריך לבצע ואם מבצעים את כל הבדיקות זה באמת לוקח באיזור הזמן שהיצרן הגדיר. 

מוסך שמסיים את הטיפול ב 20 דקות, לא עשה חלק מהבדיקות האלו. 

מפרט לדוגמא לטיפול 15.000 בקיה פיקטנו. 

החלף שמן מנוע ומסנן שמן.

בדוק צנרת יניקה/גדישה/אינטרקולר (איפה שרלוונטי). 

בדוק מערכת פליטה. 

בדוק מערכת קירור. 

בדוק מדחס מזגן. 

בדוק מצב שחיקת בלמים בכל הגלגלים. 

בדוק צנרת בלמים, קווים וחיבורים. 

בדוק מפלס נוזל בלמים/קלאץ'. 

בדוק מסרק הגה, זרועות הגה, תפוחי הגה. 

בדוק בוקסות גומי במערכת מתלים. 

בדוק לחץ אוויר ומצב שחיקת צמיגים. 

בדוק מצב מצבר. 

אם מבצעים את כל זה, בדיקה ויזואלית כמובן - זה לא יקח 10 דקות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה ובפשטות- יש דבר שנקרא שעתון יצרן-היצרן מגדיר כמה זמן עבודה נדרש כדי לבצע פעולה/תיקון ולפי זה אתה מחוייב באופן יחסי (אם העבודה לקחה פחות/יותר משעה) לפי עלות שעת עבודה.

לפני 7 שעות, Ido12 כתב:

רשום שעה עבודה של מוסך מורשה,בפועל זה 5 דקות. 

אני בשעה מחליף שמן+פלטר+מסנן מזגן ואוויר+פלגים ורפידות. 

על בוקים מתחת לבית. 

ואני עובד לאט לאט,וכמובן הרבה הרבה פחות מנוסה ממכונאי שעושה את זה יום יום.

הם צריכים לעבור בשנה השתלמויות,מחזיקים מכשירי אבחון וסורקים שאין לך בבית,משלמים שכר לעובדים,חשמל,ארנונה וכו'- אלו הוצאות שלך אין בכלל.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, FROGIE כתב:

זה קורה כי מוסכי יבואן לא טורחים לבצע את כל הפעולות שהיצרן מחייב אותם בדרך שהם אמורים לעשות. אם אתה רוצה, אתה יכול לצלם בחשאי את הטיפול ברכב ואם הפרש הזמנים גדול יחסית, לדרוש/לתבוע את המוסך בבית המשפט לתביעות קטנות ולטעון שבשל הפרש הזמנים, המוסך לא ביצע את כל הפעולות כראוי ולכן לא רשאי לגבות לפי פרק הזמן שקבע יצרן הרכב. או שבעל המוסך/שופט יקבלו את טענתך או שלא. לדעתי, תביעה מסודרת תתקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, FROGIE כתב:

כמה הפרש היה בין זמן העבודה בפועל לבין הזמן שחויבך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, mcaspi כתב:

זה קורה כי מוסכי יבואן לא טורחים לבצע את כל הפעולות שהיצרן מחייב אותם בדרך שהם אמורים לעשות. אם אתה רוצה, אתה יכול לצלם בחשאי את הטיפול ברכב ואם הפרש הזמנים גדול יחסית, לדרוש/לתבוע את המוסך בבית המשפט לתביעות קטנות ולטעון שבשל הפרש הזמנים, המוסך לא ביצע את כל הפעולות כראוי ולכן לא רשאי לגבות לפי פרק הזמן שקבע יצרן הרכב. או שבעל המוסך/שופט יקבלו את טענתך או שלא. לדעתי, תביעה מסודרת תתקבל.

נניח שפלוני הכניס את רכבו להחלפת רצועת תזמון שלפי היצרן לוקח שעתיים-שלוש להחליפה (ההחלפה לצורך העניין תכלול משאבת מים ומותחן בנוסף לרצועה).

אם בעל המוסך לקח שני פועלים שיעבדו על הרכב במקום אחד וסיימו את העבודה יותר מהר אז לשיטתך הוא צריך לגבות מהלקוח מחיר לפי "שעה בשעון" ? 

• רעיון טוב! 1

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...