Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אין בידינג בגג הרכב כשהוא מלוכלך מחול / ללא שטיפה כחודשיים

שימו לב! השרשור הזה בן 1205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז משהו שאני קצת לא מבין, אני אמנם מתעסק שנים כבר בעניין הדיטיילינג כפנאי וכחובבן +.

אבל משהו שלא הצלחתי למצוא לו תשובה - על הגג אצלי מרחתי FUSSO, ועל כל שאר חלקי הרכב, משום מה בכל שאר החלקים ה FUSSO מחזיק יותר ויש בידינג טוב, על הגג כמעט ולא אם בכלל.

הגג אכן מלוכלך ויש סימנים של חול, שאמנם הגשם שטף אבל משום מה הבידינג לא חזר.

האם גם אצלכם זה ככה? הרכב לא עבר שטיפה מעל חודשיים בערך, אבל בשאר הפאנלים של הרכב יש בידינג טוב אפילו.

נ.ב אני משתמש ב  Koch Chmie Wax Protector כתוספת על הפוסו / כל ווקס שאני מורח.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Fraysa כתב:

איזה רכב? 

הניחוש שלי שהגג עשוי מחומר אחר שהוא אינו פח ולכן התגובה הכימית עובדת פחות טוב והחומר פחות אפקטיבי. 

אבל החומר נדבק ללכה, מה זה משנה איזה חומר יש מתחת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה מגיע בבוקר אחרי שכבר עלתה השמש והבידינג על הגג הספיק להיעלם?

ייתכן שזה קשור לזווית, בגלל שאתה מסתמך על הגשם שינקה סביר להניח שעל משטח יותר שטוח יישאר יותר לכלוך.

בנוסף הגג חוטף הכי הרבה שמש, גשם, קקי של ציפורים וכו אז נשמע לי הגיוני שהחומר יחזיק שם פחות זמן.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, liav12 כתב:

הרכב שבתמונה, אופל אדם S הרכב דיי חדש משנת 2017, מה זאת אומרת הגג עשוי מחומר שהוא לא פח? משהו חדש היום?

לא מכיר את הרכב, אך זה היה נדמה כאילו זה גג בד מתקפל (כמו בפיאט 500) - בלי להעליב כמובן.

אצלי ברכב 70% מהגג הוא זכוכית, לכן אני מניח שהתגובה הכימית תהיה שונה. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

liav12

הרכב החומר בגג בחלט משנה את התנהגות האוטם צבע, לכן אין בידינג. 

להערכתי זו הסיבה. יש ציפוי מעל הגג? אם ציפוי פלסטיק? הוא לא יכול לקבל בידינג כמו מעל פח. (זה לא משנה הלכה כי יש שכבות צבע מעט שונות בתהליך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהגג הוא בציפוי פלסטיק, האמת אין לי מושג אבל לא שמעתי על כך, מרגיש ונראה כמו פח רגיל לחלוטין (אולי אני טועה).

בכל אופן יש שם צבע ולכה.. זה אמור להתפס ללכה, בפועל נראה שדווקא בגג איכות "התפסות" החומר היא תמיד חלשה יותר, כל שאר הרכב מלא בבידינג טוב.

לפני שעתיים, Adani כתב:

יכול להיות שאתה מגיע בבוקר אחרי שכבר עלתה השמש והבידינג על הגג הספיק להיעלם?

ייתכן שזה קשור לזווית, בגלל שאתה מסתמך על הגשם שינקה סביר להניח שעל משטח יותר שטוח יישאר יותר לכלוך.

בנוסף הגג חוטף הכי הרבה שמש, גשם, קקי של ציפורים וכו אז נשמע לי הגיוני שהחומר יחזיק שם פחות זמן.

לא לא אני מדבר על גשם רגיל ומים על הגג שפשוט נראים מרוחים ללא שום צורה של טיפות, אולי ממש מעט.

אנסה לנקות את הגג בלבד ולראות אם אפקט החומר חוזר, אולי יותר מדי חול לפני הגשם שנדבק לגג והתייבש שם גורם לזה, נראה ששם דווקא פיזור הלכלוך קטן מאוד ואין שיפועים מספיק בשביל זה.

לפני שעה, Fraysa כתב:

לא מכיר את הרכב, אך זה היה נדמה כאילו זה גג בד מתקפל (כמו בפיאט 500) - בלי להעליב כמובן.

אצלי ברכב 70% מהגג הוא זכוכית, לכן אני מניח שהתגובה הכימית תהיה שונה. 

לא נעלבתי 🤣

זה גג רגיל קשיח בדגם הזה. לא חושב שקיים גג רך / נפתח. אולי בדגם הפשוט של ה 80 כ"ס? בכל אופן על גג בד יש אפקט דחייה נוזלים חזק יחסית ובמיוחד עם חומרים נוספים.

על גג זכוכית בוודאות יהיה בידינג הזכוכית כשלעצמה דוחה מים טוב יותר מהפח שכן פחות לכלוך נדבק אליו, הציפוי קשיח לעומת הלכה שמתרככת עם הזמן ובתנאים מסויימים

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הגשם עם הלכלוך מוריד לך את ההגנות מגג, ואז אין לך בידינג נשאר הלכה עצמה ללא חומר דוחה מים.

שטוף בתדירות גבוה יותר ותיישם כל הזמן איזה שהיא הגנה, או תעשה ציפוי והוא יחזיק לך יותר.

תשים לב שזה קורה אחרי גשמים.

עריכה אחרונה על ידי caravelle
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש בחומרים איכותיים מאוד שאמורים להחזיק עד 12 חודשים, להלן FUSSO..

ברכבים קודמים, גם שימוש באלכוהול נקי + מסיר הגנות + שמפו סיטרוס לא הורידו אותו מהפח, עד כדי כך חזק.

אז או שהחומר עצמו כבר לא משהו או שאולי הגג אכן עשוי מחומר אחר, מוזר מאוד בכל אופן.

בכל מקרה כל הרכב מצופה אותו החומר, ככה שבקורות / דלתות / מכסה מנוע וגב הרכב עדיין מראים סימנים יפים של בידינג.

אולי בכלל בגלל שהגג שטוח ורוב הלכלוך לא נשטף ממנו אז החול עם הגשם פשוט נדבק ומונע מהחומר לבצע את העבודה. אשטוף את הגג ללא סבון ואבדוק את זה.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי והיה לי מקום פנוי לשלי לשטוף מבחינתי תבוא בכיף 🤣
אני עדיין מחפש מקום טוב לבצע בו שטיפה כמו שצריך באיזור המרכז, באופן עצמאי כמובן..הבנתי שרק בכפ"ס יש מקום כזה

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1205 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...