Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות בקשר לפנסיה

om2
שימו לב! השרשור הזה בן 1268 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשמח להסבר בקשר לשאלות על הפנסיה (פנסיה צוברת רגילה)

מה שאני יודע זה שאני כל חודש מפקיד כסף (חלק שלי ושל המעסיק)

הכסף נצבר + ריבית

בהגעה לגיל פנסיה עושים חילוק של הכסף בתוחלת החיים הממוצע וכך נקבע פלוס מינוס הפנסיה שלי .

עוד ראיתי, שיש ביטוח נכות, כך שאם אהיה ח"ו נכה, אני אהיה זכאי לקצבה של כ75% מהמשכורת שלי 

ויש גם קצבת שארית וקצבת יתומים שאם ח"ו אמות לפני גיל פרישה, אישתי והילדים (עד גיל 21) מקבלים כסף.

השאלות שלי : (אין צורך להסביר בכללי, אלא לענות בבקשה נקודתית לכל שאלה, עדיף עם ציון מספר)

1. מה קורה אם אני מנצח את הסטטיסטיקה? חיי עד גיל 300, קרן הפנסיה ממשיכה לשלם לי את הקצבה עד מוות?

2. מה קורה אם הסטטיסיקה מנצחת אותי, ונשאר סכום כסף רציני בקופה. הכסף עובר ליורשים או נשאר לקרן?

3. במקרה של נכות, האם קצבת הנכות מקרן הפנסיה ממשיכה גם לאחר גיל הפרישה לפנסיה או שבגיל פרישה עושים שוב חישוב של סכום כסף מול תוחלת חיים (מה שבוודאת יתן סכום כסף נמוך משמעותי, הרי לא הפקדתי כסף לאחר היציאה לנכות)

4. קצבת שארים (אישתי) מקבלים עד איזה גיל, עד הגיל שהייתי אמור לצאת לפנסיה או עד המוות שלה?

5. האם אני כגבר, גם זכאי לקצבת שארים במקרה של ח"ו אישתי נפטרת לפני גיל פרישה?

6. קצבת יתומים, כתוב לי נגיד בדו"ח החודשי שיתום אמור לקבל כ3000 ש"ח (בהתאם למשכורת ולהצבירה שלי עד עכשיו), זה לכל ילד? 10 ילדים מתחת לגיל 21 (אין לי עדיין ) זה אומר 30 אלף בחודש? או 3000 לכולם יחד?
7. מקבלים כפל קצבאות? גם שארים וגם יתומים?

תודה מראש לעונים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאתה רוצה תשובות עפ"י סעיפים.

אבל לדעתי, אתה חייב לעצמך לפחות לעשות גוגל על צמד המילים איזון אקטוארי זה ייתן לך מושג קצת יותר רחב לגבי חלק מהשאלות ששאלת כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את האיזון. קראתי עליו.

הבעיה שהוא מדבר במקרו, כל החוסכים יחד וכו'

אותי מעניין מה קורה במיקרו, מה יקרה במקרה שלי (ושל כל אחד)

פחות מעניין אותי אם אקבל (או אישתי/יתומים) 7000 או 6500 (מה שיקרה מהאיזון)

אלא כמו שרשמתי, מה יהיה באופן עקרוני מדיניות הקצבה.

תודה בכל מקרה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל קרן עם הכללים שלה

לכן בקש את תקנון הקרן הספציפית שלך ושם יימצאו התשובות גם אם מצאת

פנה בכתב להנהלת בקרן כך גם תקבל תשובות מוסמכות שיהיו בידיך / בני משפחתך כאשר יקרה אחד מן המקרים המזכים בתשלום.

• רעיון טוב! 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, om2 כתב:

אשמח להסבר בקשר לשאלות על הפנסיה (פנסיה צוברת רגילה)

מה שאני יודע זה שאני כל חודש מפקיד כסף (חלק שלי ושל המעסיק)

הכסף נצבר + ריבית

בהגעה לגיל פנסיה עושים חילוק של הכסף בתוחלת החיים הממוצע וכך נקבע פלוס מינוס הפנסיה שלי .

עוד ראיתי, שיש ביטוח נכות, כך שאם אהיה ח"ו נכה, אני אהיה זכאי לקצבה של כ75% מהמשכורת שלי 

ויש גם קצבת שארית וקצבת יתומים שאם ח"ו אמות לפני גיל פרישה, אישתי והילדים (עד גיל 21) מקבלים כסף.

השאלות שלי : (אין צורך להסביר בכללי, אלא לענות בבקשה נקודתית לכל שאלה, עדיף עם ציון מספר)

1. מה קורה אם אני מנצח את הסטטיסטיקה? חיי עד גיל 300, קרן הפנסיה ממשיכה לשלם לי את הקצבה עד מוות?

2. מה קורה אם הסטטיסיקה מנצחת אותי, ונשאר סכום כסף רציני בקופה. הכסף עובר ליורשים או נשאר לקרן?

3. במקרה של נכות, האם קצבת הנכות מקרן הפנסיה ממשיכה גם לאחר גיל הפרישה לפנסיה או שבגיל פרישה עושים שוב חישוב של סכום כסף מול תוחלת חיים (מה שבוודאת יתן סכום כסף נמוך משמעותי, הרי לא הפקדתי כסף לאחר היציאה לנכות)

4. קצבת שארים (אישתי) מקבלים עד איזה גיל, עד הגיל שהייתי אמור לצאת לפנסיה או עד המוות שלה?

5. האם אני כגבר, גם זכאי לקצבת שארים במקרה של ח"ו אישתי נפטרת לפני גיל פרישה?

6. קצבת יתומים, כתוב לי נגיד בדו"ח החודשי שיתום אמור לקבל כ3000 ש"ח (בהתאם למשכורת ולהצבירה שלי עד עכשיו), זה לכל ילד? 10 ילדים מתחת לגיל 21 (אין לי עדיין ) זה אומר 30 אלף בחודש? או 3000 לכולם יחד?
7. מקבלים כפל קצבאות? גם שארים וגם יתומים?

תודה מראש לעונים

האמת שאלות טובות שהרבה לא יודעים. אשמח אם לפחות יתנו כאן תשובות או לפחות על חלקן, גם אם התשובות כלליות זה טוב כי עדיין רק להבין פחות או יותר את הכיוון מבלי להתמקד ספציפית לגבי הקרן פנסיה המנוהלת שלי או של כ"א אחר

תודה

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצוין

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב לקשר לביטקוין.
יש משהו רלוונטי להגיד על נושא ה"פנסיה" ? (שרלוונטית רק לבייבי בומברז ואולי דור האיקס. בטח שלא Y ולא מילניאלז)

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא רלווניץ? תוחלת חיים קצרה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל לך בטוח שרלוונטי.
אתה חושב שתהיה פנסיה בגיל פרישה (שרק עולה) ותוחלת חיים שרק עולה, למי שנולד ב1990 והלאה?
בוא נקח את זה לארץ ישראל
איך זה יקרה? עם ביטוח לאומי שכמעט וקורס, רפורמות על ימין ועל שמאל, ודמוגרפיה שלא משחקת לטובת כל הרעיון הזה של פנסיה.
אה ויש גם פנסיות תקציביות שצריך לפרנס בעשורים הקרובים

גם אם יש כרגע סכומים שנצברים, לצעיר שנולד ב1995 למשל, עד שיגיע לגיל פרישה אני מהמר על סמך ניסיון עבר שהפנסיה שלו תקוצץ

בכל מקרה לא רואה סיכוי (וזה קורה גם היום) של בנאדם לשמור על רמת החיים שלו בגיל הפנסיה

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, maxcher כתב:

חחחחחחח. פנסיה. אשליות.
https://www.youtube.com/watch?v=0eLdNHIddMk

ראיתי את הסרטון הזה בעבר, וגם שלשום לפני שפתחתי את השרשור הזה. 

לשמחתי (ומחישובים אישיים שלי) תהיה לי פנסיה. אומנם לא כמו המשכורת כרגע. אבל בהחלט תהיה.

רוב ההנחות שיש שם אמורות לקרות אצלנו, הוא סתם מקצין שהכל יפול המגדל קלפים

מה גם, לשכיר אין כל ברירה, יש חוק חובת הפקדת פנסיה, האמת הוא די נחמד 

אני שם סכום כסף, המעסיק שם יותר מפי 2 (כולל רכיב הפיצויים) וגם על הכסף ששמתי אני מקבל הטבת מס לפי סעיף 45א

גם אם אקבל פי 1.5 (וכנראה אקבל הרבה יותר, כאמור רק חלק המעסיק הוא יותר מפי 2) ממה ששמתי, זה משתלם לי.

בשורה תחתונה, משתלם לחסוך לפנסיה.

מה שמגיע לפי החוק, בקרן הפנסיה

מה שלא מגיע לפי החוק. באופן פרטי בקופ"ג להשקעה (כמה שאתה יכול)

לסמוך על ביטוח לאומי אני לא סומך

אבל אין לי באמת ברירה, זה יורד אוטומטית בתלוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...