Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות בקשר לפנסיה

om2
שימו לב! השרשור הזה בן 1239 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם כבומר אני מתייחס לפנסיה רק כאפיק חסכון אחד, מרגע שאני יכול אני חוסך לפרישה בכמה וכמה מסלולים. אבל המסלול הפנסיוני, עם כל חסרונותיו, עדיין בעל יתרונות, בעיקר מבחינת מס, ולכן אין להזניחו.

גם הבנים שלי, ילידי שנות ה-90, לא מוותרים על החסכון הפנסיוני, כמובן במסלולים שמתאימים לצעירים. וחוסכים ככל יכולתם, אבל זה ליעדים יותר קרובים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין להם אופציה אחרת, המדינה מכריחה.
כמובן שזה רק אפיק חסכון אחד. אבל זה אפיק שמחייבים לקחת, ואז מקצצים.
מה שאני בא להגיד בסופו של דבר להסתמך על הפנסיה ורק על הפנסיה - זו טעות, אין סיכוי להחזיק את אותה רמת החיים.

מה שפות"ש שוכח לקחת בחשבון הוא את הדמוגרפיה שכרגע נראית לרעתנו ביחד עם התל"ג, הרי מדברים על רוב חרדי בשנת 2040
איך פנסיה וביטוח לאומי יחזיקו את זה

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הרבה יותר עמוקה מהפנסיה - זה עצם הקיום הכלכלי של המדינה. המצב הנוכחי, בו רבע או שליש מהאוכלוסיה בגיל המתאים לא משתתף בכח העבודה לא יכול להמשך. 

דרך אגב, לגבי תוחלת החיים, משהו שצריך להדאיג אותך: יש טענה שהדור הנוכחי הוא זה שיחזיק בשיא תוחלת החיים, והדורות הצעירים, אלה שנכנסים עכשיו  למעגל העבודה, כבר יהיו בעלי תוחלת חיים יותר קצרה. אבל, כידוע, לנבואות יש הרבה מגבלות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@om2 שים לב, אם יש לך יותר מקרן פנסיה אחת או אם יש לך סוג אחר של ביטוח פנסיוני "ביטוח מנהלים" או "קופה פנסיונית", התשובה תהיה שונה משמעותית, ולכן אתה חייב לשאול את השאולות האלה עבור כל גוף שאליו מופקדים כספי הפנסיה בנפרד.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר אין הפקדות לקרן, בדרך כלל היא מעלה את דמי הניהול (לפעמים למקסימום) זה הרוצח השקט של הקצבה העתידית שלך.

היו לי כמה מקומות עבודה בחיים (כמו לרובנו) וכל אחד פתח קרן לבד. בכל קרן היו אלפי שקלים בודדים, כך שלא היה יותר מדי שיקול במעבר

במהלך האיחוד יכלתי להתמקח על דמי הניהול מה שבוודאות הועיל לטווח הארוך

כך גם אני יכול לבדוק באופן שוטף את מצב ההפקדות (מומלץ בחום גם להשוות אותם להורדה בתלוש) ואת דמי הניהול הנגבים ממני.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני במקרה קצת מבין בפנסיה (עובד במחשוב של קרנות פנסיה)

אני לא בטוח ב-100% בתשובות, אבל כן ב-90%:

1. מה קורה אם אני מנצח את הסטטיסטיקה? חיי עד גיל 300, קרן הפנסיה ממשיכה לשלם לי את הקצבה עד מוות?

כן, קצבה עד המוות

2. מה קורה אם הסטטיסיקה מנצחת אותי, ונשאר סכום כסף רציני בקופה. הכסף עובר ליורשים או נשאר לקרן?

תלוי בסטטוס שלי במוות - אם קיבלת קצבת זקנה, אפילו לזמן קצר - הכסף נשאר בקרן. אם עוד לא קיבלת קצבת זקנה ואין לך שארים, היורשים יקבלו את הכסף. יש עוד כמה אפשרויות מסובכות

3. במקרה של נכות, האם קצבת הנכות מקרן הפנסיה ממשיכה גם לאחר גיל הפרישה לפנסיה או שבגיל פרישה עושים שוב חישוב של סכום כסף מול תוחלת חיים (מה שבוודאת יתן סכום כסף נמוך משמעותי, הרי לא הפקדתי כסף לאחר היציאה לנכות)

כמו שכתב מישהו, מרגע שיצאת לנכות הקר מפקידה את ההפרשות. כעיקרון אם אני לא טועה כשמגיעים לגיל פנסיה מפסיקה קצבת הנכות ועוברים לקצבת זקנה

4. קצבת שארים (אישתי) מקבלים עד איזה גיל, עד הגיל שהייתי אמור לצאת לפנסיה או עד המוות שלה?

קצבת אלמנה כעיקרון עד יום מותה. אבל כשאתה יוצא לפנסיה יש אפשרות לבחור כל מיני מסלולים מוזרים שמשנים את הזכויות של האלמנה

5. האם אני כגבר, גם זכאי לקצבת שארים במקרה של ח"ו אישתי נפטרת לפני גיל פרישה?

אם לאשתך יש קרן פנסיה אתה זכאי לקצבת אלמן

6. קצבת יתומים, כתוב לי נגיד בדו"ח החודשי שיתום אמור לקבל כ3000 ש"ח (בהתאם למשכורת ולהצבירה שלי עד עכשיו), זה לכל ילד? 10 ילדים מתחת לגיל 21 (אין לי עדיין ) זה אומר 30 אלף בחודש? או 3000 לכולם יחד?

בעיקרון הסכום הוא לכל יתום, אבל צריך להבין שכל הסכומים המצויינים בדו"ח הם משוערים ומתבססים על הנחות לא ריאליות (שקבע ממשרד האוצר). בראשן - ההנחה שלא תפריש עוד כסף לקרן, הנחת תשואה שנתית קבועה (די גבוהה יחסית לתשואות ריאליות בימינו), והנחה שתוחלת החיים תישאר כפי שהיא (והיא כל הזמן עולה)
7. מקבלים כפל קצבאות? גם שארים וגם יתומים?

שאירים הם יתומים ואלמנ/ה. הם יקבלו קצבאות. במקרים מסוימים הורים יכולים להיות שאירים (בעיקרון אם אתה מפרנס אותם). 

אגב, כתבת 

בתאריך 28.10.2020 בשעה 22:14, om2 כתב:

הכסף נצבר + ריבית

רציתי לחדד שלא מדובר בריבית אלא ברווחי הקרן מהשקעותיה - שיכולים להיות גם שליליים.
בנוסף, אתה כמובן משלם דמי ניהול (שיורדים מהצבירה שלך) ויש גם את הנושא של איזון אקטוארי - הקרן יכולה להוסיף או להוריד לך כסף בגלל המאזן האקטוארי הכולל שלה.  (יכולה = מחויבת לפי תקנות משרד האוצר)

עריכה אחרונה על ידי motior
  • אהבתי 2

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שכבר שבוע לא ענו לי המייל בקרן הפנסיה.

התקשרתי אליהם היום, היו די נחמדים

וכמו שהבטחתי אני מעדכן בתשובות 

התשובות הן לפי מה שהבנתי מהסוכן 

1. מה קורה אם אני מנצח את הסטטיסטיקה? חיי עד גיל 300, קרן הפנסיה ממשיכה לשלם לי את הקצבה עד מוות?

כן, הקרן משלמת את הפנסיה עד המוות

2. מה קורה אם הסטטיסיקה מנצחת אותי, ונשאר סכום כסף רציני בקופה. הכסף עובר ליורשים או נשאר לקרן?

הכסף נשאר בקרן (לא הולך הנהלת הקרן, אלא משמש למניעת הפסדים גדולים בעקבות סעיף א, איזון אקטוארי וכו')

ניתן לעשות ביטוח שיבטיח את המשך הפנסיה לאלמנה עד מוות שלה

3. במקרה של נכות, האם קצבת הנכות מקרן הפנסיה ממשיכה גם לאחר גיל הפרישה לפנסיה או שבגיל פרישה עושים שוב חישוב של סכום כסף מול תוחלת חיים (מה שבוודאת יתן סכום כסף נמוך משמעותי, הרי לא הפקדתי כסף לאחר היציאה לנכות)

משלמים נכות עד היציאה לפנסיה לפי הנכות הנקבעת, ומתוך הקצבה הזאת מופרשים כספים לקרן הפניה, ביציאה לפנסיה נעשה חישוב מחדש של קצבת פנסיה

4. קצבת שארים (אישתי) מקבלים עד איזה גיל, עד הגיל שהייתי אמור לצאת לפנסיה או עד המוות שלה?

עד המוות שלה, 60% מההכנסה המבוטחת שלי

5. האם אני כגבר, גם זכאי לקצבת שארים במקרה של ח"ו אישתי נפטרת לפני גיל פרישה?

כן

6. קצבת יתומים, כתוב לי נגיד בדו"ח החודשי שיתום אמור לקבל כ3000 ש"ח (בהתאם למשכורת ולהצבירה שלי עד עכשיו), זה לכל ילד? 10 ילדים מתחת לגיל 21 (אין לי עדיין ) זה אומר 30 אלף בחודש? או 3000 לכולם יחד?

40% מהכנסה מבוטחת לכולם יחד

7. מקבלים כפל קצבאות? גם שארים וגם יתומים?

כן, 60% קצבת שארים, 40% יתומים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבנה שלך וההסבר של הסוכן בע"פ שווים לתXת

בקש את התשובות בכתב!!!!!

• רעיון טוב! 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים