Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"מזל טוב, המכונית החדשה שלכם עמדה שנה וחצי בשמש" - כתבה מכלכליסט

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, Potato כתב:

מדובר על רכישה של רכב חדש "טרי" במחיר של רכב בן שנה וחצי.

אפשר לטחון את הדיון הזה עוד שנים.

כשאתה נכנס לסוכנות רכב אתה אומר: "אני רוצה לקנות רכב טרי, מה יש לכם להציע ?"
או שאתה מתעניין ברכב חדש ? כשאתה נכנס למכולת אתה מחפש חלב טרי, לא "חדש", נכון ?

עזוב את זה בצד לרגע - בוא נתמקד בעובדות;

מכל הכתבה הזו שעושה ה-ר-ב-ה רוח וצילצולים, כמה מכוניות כאלה (בפוטנציאל) יש ?
זה לא שעכשיו אתה קונה ספורטאז' 2020 שהגיע לארץ באוגוסט 2019.  רכבים שנמכרים כמו לחמניות חמות - יש טרי כל הזמן. 
אני מנסה להבין איפה בדיוק הבעיה - אם זה רק אצל אצל סוזוקי שנתקעו עם 500 איגניס כי המבוגרים בסגר כבר 6 חודשים ולא יצאו מהבית  - דיינו. הסיכוי שזה יקרה במאזדה או קיה - נמוך מאוד עד אפסי.

איציק

• מצחיק 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 111
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא.

רכב חדש זה רכב שלא נסעו עליו ושאתה הבעלים הראשון שלו.

חלב טרי זה חלב באריזה,לא חלב שמישהו שטף איתו את הפה וירק בחזרה לתוך הבקבוק.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתם רחוק מידי ואישי מדי, מי שקונה בכספו רכב חדש - יעדיף לקבל רכב חדש וטרי עם גילוי אמיתי של זמן השהות של הרכב בישראל בנמל, מי שלוקח רכב בליסינג, שוכר רכב, מקבל רכב בעבודה  שיהנה ממה שיש.

גילוי נאות זה MUST  פה, גם מי שקונה מקרר מתצוגה או מכונת קפה מתצוגה מקבל איזושהי הנחה.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Potato כתב:

לא.

רכב חדש זה רכב שלא נסעו עליו ושאתה הבעלים הראשון שלו.

חלב טרי זה חלב באריזה,לא חלב שמישהו שטף איתו את הפה וירק בחזרה לתוך הבקבוק.

אתה צריך להבין דבר פשוט - אנחנו מסכימים על אותם הדברים. גם על החדש וגם על הטריות, בסדר ?

ולכן אני שואל - כמה רכבים כאלה בפוטנציאל יש ? על מה בדיוק הדיון כאן ?
על X רכבים של יבואן Y שבגללם עושים את כל הרוח והצילצולים האלו ? האם בגלל זה נכנסים עכשיו כולם להיסטריית ה"שוב דופקים אותנו !!!!" 

לא נראה שבאופן *גורף* ליבואנים שמוכרים באופן סדיר כמויות של מאות מכוניות בחודש, יש איזושהי בעיה של טריות. להפך - ב"קיה" עוד חיכינו מעבר לשבועיים המקובלים - עוד שבועיים איחור של האוניה מאמצע אוגוסט, וכל זה בשביל ספורטאז' פרימיום 1.6T. "סטוניק" היתה להם במלאי והצליחו למסור בזמן המקובל לפי החוזה.

כל עוד לא שופכים נתונים מדוייקים למי יש כמה, למה ואיך - זו סתם עוד סערה בכוס עארק.

זה שמאפשרים ליבואנים למכור אחרי X זמן - מצד אחד זה מגן עליהם - מצד שני, בתקופה קשה כמו זו אף יבואן לא רוצה להחזיק מלאי לא מכור על המדפים שלו, ולכן יימנע מזה ככל האפשר ויזמין כמויות מדודות יותר. המצב הזה לא התחיל אתמול, אלא לפני 7 חודשים. כבר התרגלו.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחו לציין פה שגם היבואן יכול לתת לכם דגם ישן יותר מבחינת המפרט הקטן. אני לא מדבר על משהו גדול, אבל כל מני refresh-ים קטנים למינהם שהיצרן עשה במשך השנים. לדוגמה טסלה עושים המון שדרוגים קטנים במשך השנים. כשאני רכשתי את הרכב מהיבואן קיבלתי אותו כשהוא בן שנה, עם לוגו שבדיוק התחדש, אז קיבלתי את הישן. סתם עוד דוגמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, איציק נ. כתב:

יוגב, 

רוב המכוניות בשנים האחרונות מגיעות עם ניילון לבן על כל החלק העליון של הרכב (זה כבר סוגר את הפינה של ג'ינג'ים ומזהמים ש"מתיישבים" על הרכב).

הבעיות שאתה מתאר אחרי כמה שנים הן לא בעיה של איחסון ממושך של כמה חודשים או אפילו שנה או שנה וחצי, אלא שהן בעיה של "אוי, חירבנה לי ציפור על האוטו - נו טוב, שבוע הבא גם ככה אני לוקח את האוטו לשטיפה"....

רכב מיועד להיות ב-ח-ו-ץ. אם הוא עומד בנמל אילת (לחות נמוכה מאוד) או נמל תל אביב (לחות גבוהה מאוד), אזי שבאילת - כמו שאמרתי - הוא עדיין במלון 5 כוכבים ביחס למה שהוא עובר אצל לקוח *ממוצע* (זה לא אתה - ואתה יודע מה ? גם לא אני).

איציק

באחוזים- כמה פיח\בלאי הוא מפתח ב 8-15 ק"מ שהוא נוסע עד שהוא מגיע ללקוח ?
בגלל שהמספר כ"כ נמוך אני מעגל כלפי מטה: 0.

טוב לדעת שהיום מגיעים רכבים עם כיסוי להגנה מפני מזהמים. רוב מה שראיתי עד לאחרונה באילת, היו ללא כיסוי.

אבל ברגע שלאנשים לא אכפת איך נראה הרכב כי  זה רק  "כלי" לעברה אנשים ודורש אחזרה מינימלית

אז ברור לך שהדיון לא תורם כלום, כי מילא לאותם אנשים זה לא מעניין  עם הרכב מזוהם, מלוכלך, מטונף מאוכל.

בפועל זה לא  משנה אם הם קונים רכב חדש  שישב שמגרש שנה, היות והרכב יגיע למצב יותר גרוע  לאחר שנה שהם יחזיקו את הרכב. זה כמובן מצער שזה נרשם בפורום רכבים. 

אבל זה כבר דיון אחר על תרבות מטורית ואהבת רכבים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אתה לא מפנים את מה שאני מעביר.

אני בכוונה אקצין, רכב שנראה כמו פח זבל  אינו יכול להיות על הכביש. כלומר, זיהום סביבתי. (מקבל קנס, ומורד מהכביש)

לעצם העניין, כתבתי כמה פעמים ואתה מתעלם או לא מבין.  רכב שלא מקבל טיפוח מעבר לזה שהוא נראה מוזנח. ולא חייבים להיות פדנטים כמוני. אבל, מזהמים מעל הרכב (שוב רכב שלא מטופל חיצונית) גורמים לג'ינג'ים שמובילים לקילופי לכה = צבע גמור. מה לא ברור עד כה.

עכשיו, אם זה לא מפריע לך שאתה קונה רכב במיטב כספך, אז אין בסיס לדיון. 

כולל  מוצר שנותן לך שירות ואתה לא צריך לטפח בחזרה, אני אתעלם מזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Doron_Z כתב:

גם מעניין אותי מהן השפעות השמש ומזג האוויר על כל השמן והנוזלים שיושבים בתוך הרכב לאורך שנה וחצי, כולם שומרים על התכונות שלהם כמו ביום הראשון ששמו אותם? 

אין השפעות מזג אויר על השמן והנוזלים כי {לפחות בארץ} הטמפרטורות החיצוניות נמוכות מכדי להגיע לטמפרטורות העבודה של השמן והנוזלים וגבוהות מדי בשביל לקפוא בחורף.

מה שכן,שמן שעומד מתחוללים פה תהליכים כימיים והוא מתחמצן ולכן מחליפים אחרי שנה גם אם הוא לא נסע אפילו קילומטר.

בכנות,לא הבנתי את השרשור הזה,ברור שרכב ככל שהוא עמד פחות בחוץ זה יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי Ron.P
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוגב,הגבתי לך על "ישראלים שומרים על הרכב".

רכב חדש,כשמו כן הוא-צריך להגיע חדש על כל במשתמע מכך.

צבע חדש,פלסטיקים חדשים וצמיגים חדשים.

מה שרשמתי לאיציק,זה שאתה קונה רכב אחרי שנה וחצי על הכביש-יכול להיות שנסע בין שני חניונים מקורים ויכול להיות ששירת קבלן והבלאי שונה.

להיות פדנט זה רק בראש שלך,הרכב דורש אחזקה מוגדרת בצורה מאוד ברורה מבחינה מכאנית.

לגבי צבע,לא מכיר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הטענה - צמיגים שעומדים זמן ארוך 

באחסנה יקבלו בליטה.

ממה שאני זוכר שקיבלתי את הרכב,

הPSI בצמיגים היה משמעותית גבוה מערך המומלץ ע"י היצרן,

אני מניחה שזה נועד לשם שמירת צורת הצמיג. 

עריכה אחרונה על ידי shimta
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין פה הוא בכלל לא הבלאי של הרכב.

העניין הוא העזרה של המדינה לשוק הסגור והמונופוליסטי הזה, רק מראה שהלובי של היבואנים חזק.

זה בסך הכל נועד לשמור על הכיס של היבואנים, זה הכל.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמזמין רכב חדש ולא שואל מה תאריך הייצור שלו הוא רשלן. אני רואה שאת החלב בסופר כולם שולפים מאחור בשביל לקבל חלב טרי ביום וקצת יותר קריר, אבל אוטו לא.

ללא קשר, ההחלטה של המדינה שערורייתית בעיניי. סה"כ היבואנים לא יפסידו על המכוניות האלו ככל וימכרו באפס קילומטר אלא לכל היותר ירוויחו פחות.

המדבקות עמן מגיעים רכבים חדשים אמנם מסייעות אבל לא מונעות נזקים בדלתות (לרוב כולל בחלק העליון שלהן) חלקי פלסטיק (במיוחד פסי גג שמקובלים בג'יפונים) וכיוצ"ב. האבסורד הוא שבעוד שנתיים אנשים יוכלו לקנות שני רכבים שיוצרו באותו יום, האחד עלה על הכביש בסוף 2019, ננהג על ידי פנסיונר 7,000 ק"מ בשנה וחנה בחנייה מקורה. השני נרקב שנה וחצי בשמש ולאחר מכן עבר נסועה ממוצעת. בפועל הרכב השני יהיה שווה עשרות אחוזים יותר לאורך כל חייו...

הכי מפריע לי הוא העובדה שהיבואנים לא טורחים לקרות את משטחי האחסון, כאילו השמש במדינת ישראל היא מגיפה חולפת ובשנה הבאה יהיה פה קריר ומעונן. כמה עולה להתקין עמודים וסככת ברזנט שיש להחליף פעם בעשור? אלף שקל למקום חנייה? אלפיים? זו עלות של 100-200 שקל לשנה, שתמנע נזק לרכבים שהם מוכרים. יש יבואנים שאכן יש להם מקומות אכסון VIP לרכבים היקרים שהם מוכרים, אבל לגבי המאסות הם פשוט לא טורחים. 

• אהבתי 2

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Ron.P כתב:

מה שכן,שמן שעומד מתחוללים פה תהליכים כימיים והוא מתחמצן ולכן מחליפים אחרי שנה גם אם הוא לא נסע אפילו קילומטר.

אם זה היה נכון זה היה קטסטרופה ומנועים היו הולכים על ימין ועל שמאל פה. לפי מה שאיציק אמר אין לכך כל השפעה וזה זהה למצב שהשמן יושב בקופסא במדף. 

נשמע לי הגיוני כי שוב, המוני אנשים נוסעים עם שמן שיושב ברכבים חדשים תקופה ממושכת ככה שבפועל השמן הוחלף אחרי שנה וחצי ויותר מהרגע שהיצרן שם אותו ללא בעיות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, שי כתב:

הכי מפריע לי הוא העובדה שהיבואנים לא טורחים לקרות את משטחי האחסון, כאילו השמש במדינת ישראל היא מגיפה חולפת ובשנה הבאה יהיה פה קריר ומעונן. כמה עולה להתקין עמודים וסככת ברזנט שיש להחליף פעם בעשור? אלף שקל למקום חנייה? אלפיים? זו עלות של 100-200 שקל לשנה, שתמנע נזק לרכבים שהם מוכרים. יש יבואנים שאכן יש להם מקומות אכסון VIP לרכבים היקרים שהם מוכרים, אבל לגבי המאסות הם פשוט לא טורחים. 

בשביל מה לקרות את משטחי האיחסון ?
כי אחרי שהאוטו עובר לבעליו החדשים הוא נוסע עם מטריה שהתקין על הגג בשביל למנוע נזקי שמש ?
אוטו נועד להיות בחוץ וזה לא משנה אם הוא חונה בחניה אצלך למטה או במשטח האחסנה של היבואן.

זה שבשנים האחרונות יש יותר ויותר חניונים תת קרקעיים זה בסדר, אבל עד אז ? היו תקופות שלאנשים היה איכפת והיו אשכרה מכסים את הרכב. איפה אתה רואה את זה היום ? גם מי שיש לו חניון תת קרקעי - אם ימצא חניה בחוץ בכניסה לבניין -  יחנה בחוץ, כי הוא מתעצל לרדת למטה ו"לבזבז זמן".

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1280 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...