Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורונה, סגר מנתק מצבר, אין סגר מחבר מצבר, קורונה סגר מנתק מצבר... התקנת ניתוק לקוטב מצבר.

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 1298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב נמאס לי לנתק את המצבר בכל פעם עם מפתח. רוצה פתרון זריז אבל גם שיהיה פשוט ואמין.
איך זה נראה לכם?
על פניו נראה פתרון אמין וקל להתקנה.

מישהו נתקל בזה בארץ? אולי ארכוש כאן.

כמו כן אם אפשר רענון הנחיות לגבי ניתוק מצבר אם יש כאלה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה אם אתה לא מנתק מצבר? הוא נפרק? יש לך רכב ללא יותר מיד אלקטרוניקה וללא צרכנים ב Stand by.  ברכב כזה אם הכל תקין סוויץ' סגור כמעט שווה ערך לניתוק מצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם אחת השארתי אותו מחובר וכן הוא נפרק. 

שמתי לב שגם שכשהוא מנותק והאוטו נח שבועיים האוטו מניע אבל ״מקרטע״ למשך כמה דקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שני עשורים היה לי כאלו במכוניות האספנות.

זה בסה"כ שני חלקי מתכת מבודדים שמתחברים (או לא) על ידי בורג. אתה יכול לקנות את הגירסה של עלי.

זה יותר רלוונטי לרכבי אספנות שמנתקים בהם מצבר אחרי כל נסיעה. פעם בסגר - אני מסתפק בפירוק קוטב המינוס. בדיוק 20 שניות.

מכיוון שהמצבר שלי קחת עייף, הפעם לקחתי אותו הביתה לטעינה מדי שבוע.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב זה משנה איזה קוטב מפרקים?

ראיתי שקיים באלי, זמן המשלוח...

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חשמלית לא משנה איזה קוטב מנתקים.

מבחינה בטיחותית, מתקינים את הברז על המינוס כי ה + צריך להיות מבודד כדי להגן מנגיעה אקראית.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב ללא צריכת זרם פרזיטית גבוהה ומצבר טעון ויחסית לא יישן אמור להניע את הרכב גם אחרי שבועיים שהרכב עמד.

1. בדוק צריכת זרם פרזיטית שלא תעבור את 50-60 מילימאפר.

2. בדוק בעזרת בודק אלקטרוני את מצב המצבר.

* לחילופין בצע נסיעה של 15-20 דקות ללא צרכנים כבדים לפחות פעם בשבועיים.

ברכבים רבים ניתן לנתק פיוז ייעודי אשר תפקידו להוריד את צריכת הזרם למינימום כאשר הרכב נמצא באחסנה לכן בדוק בספר הרכב אם קיימת אופציה כזו ברכבך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהסגר הוא תירוץ. הרכב המדובר חזר לתפקידו המקורי, תחביב/פאן, כי יש רכב נוסף (אשפה מוטורית אבל זה סיפור אחר).
יש שבועות שאני נוסע איתו בכל יום לעבודה. במקרים אחרים אני יכול לכסות אותו ולתת לו לנוח פרט לסיבוב קצר בסופש, בגלל זה הניתוקים נעשים יותר תכופים.
אמרת שיש לך נסיון עם המחברים האלה. עד כמה הם אמינים? כלומר כל ניתוק ופתיחה יגרמו לבלאי/חלודה. השאלה אם החומר שם מספיק סבבה כדי לעשות את העבודה (אזמין 2-3 שיהיה ספייר לכל מקרה).

מרק אין לי את הכלים על מנת לבצע בדיקה כזו. כשיגמר הסגר אקפוץ לחבר.

המצבר חגג שנתיים עכשיו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, מרק10 כתב:

רכב ללא צריכת זרם פרזיטית גבוהה ומצבר טעון ויחסית לא יישן אמור להניע את הרכב גם אחרי שבועיים שהרכב עמד

רכב אספנות אצלי נסע פעם אחרונה בפברואר, אחרי זה עמד כ 4 חודשים. הנעתי אותו ביוני או יולי לכמה דקות בלי נסיעה, אחרי זה הנעתי בספטמבר ונסעתי. הניע רגיל. יש מצבר EFB ברכב. לא ניתקתי אותו, היה מחובר כל הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי כפי שאמרתי המצבר בן שנתיים. מצבר רגיל של Startup.

כפי שאמרתי היו לי תופעות מוזרות כשלא ניתקתי. מצד שני אני יכול להגיד שהיו לי תופעות מוזרות בהנעה גם כשניתקתי, אבל הרכב הניע, קצת קירטע לזמן מה אבל חזר לתפקד רגיל.

נקודה שלא הזכרתי, לאחרונה מדי פעם נורית המצבר מהבהבת קלות, קורה גם כשהרכב בשימוש יומיומי כשאני מתגעגע ובוחר לנסוע איתו לעבודה במשך שבוע.
זה קרה לי בעבר כשרכשתי את הרכב, אז שופץ האלטרנטור והבעיה נעלמה.
העניין שזה התחיל רק לאחרונה. לפני זה לא הייתה את הבעיה הזו ועדיין היו לי בעיות בהנעה אחרי שהרכב היה שוכב הרבה זמן ללא תזוזה.
בכל מקרה אטפל בבעיה של נורית המצבר כיהיה לי זמן לקפוץ לחשמלאי רכב, בטח אחרי החגים.

אולי שתי הבעיות בכל זאת קשורות והאלטרנטור לא מטעין את המצבר כראוי במהלך הנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרקש, 
בדוק טעינה, בדוק את הכבל פיקוד לאלטרנטור שהוא יושב כראוי ולא רופף. 

אני הכנתי ברז חשמלי לניתוק וויתרתי עליו בסוף בהמלצה של חבר חשמלאי רכב ,הפריט שנתת פה נראה סבבה לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מנתק כזה כמו שפרסמת בתגובה הראשונה. קניתי מאיביי ב-15 שקל. עבדתי איתו חצי שנה. פעם בשבוע הייתי מחבר הכול עובד טוב נוח מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה מותקן אצלי ברכב, ניתוק של המינוס. גם למנוע פריקה של המצבר. 

הוחלף במנגנון אחר.

אתה מוזמן לבוא לקחת. 

20200926_085522.jpg

20200926_085529.jpg

• רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוראים לזה מתג סירה, מקובל מאוד בתחום הימי.

רכשתי דומים לאלו לפני לפני כמה שנים לטובת עגלות מצברים, להתנעת רכבים במוסך.  שרד אין ספור התנעות. 

EVAL-BATTERY-SWITCH-1348.jpg

https://www.haifamarine.co.il/shop/sailing/marine-electricity/switches/battery-switch/

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...