Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בספורטאז' פרימיום + סקירה

A_lex
 שיתוף
עוקבים 15

פוסטים מומלצים

לגבי נוחות הנסיעה, בדיזל היא טובה מאוד, אני מניח שהג'אנט הענקי עם הצמיג הדקיק עושה הבדל, בכל זאת 16 מול 19.

ממתי הספורטאז' מגיע ללא מגיני בוץ? יצא לי לראות כמה ספורטאז'ים על מובילית ללא מגיני בוץ וחשבתי שאולי הם לא מיועדים לשיווק בישראל.

תתחדש ותהנה!

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. 

אין הרבה רכבים בקטגוריה שנותנים תמורה כזו למחיר. 

זה היה ונשאר הקלף החזק ביותר של הספורטאז' בארץ. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 1500 00׳,לאנסר 1600 04׳,סוזוקי קרוסאובר 2014

היום:kia sportage 2000 urban top 2017

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש וסע בדרכים טובות!

אשמח אם תעדכן בהמשך לגבי אחזקת הרכב ותפקוד הגיר הרובוטי אשר מגלה נטייה להתחמם בנסיעות מאומצות או פקקים.

Mazda CX5

Škoda FABIA

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לגבי המנוע,שזהה לזה המותקן ביונדאי קונה: בעלים רבים של קונה מתלוננים על רעידות בהילוך סרק(המתנה ברמזור על כאשר סטארט סטופ מכובה) האם אתה חווה זאת?

Sent from my iPad using Tapatalk

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין, יש לך התקנה מקומית במקום אנדרואיד אוטו?

כלומר טאבלט סיני עם וייז שימות או סתם לא יהיה מעודכן עוד כמה שנים? כי זה לא נבנה עפ car industry spec? במקום אנדרואיד אוטו מקורי שככל הנראה ישמור על תאימות לאחור וגם נבנה ככל הנראה עפ car industry spec?

או שזה תוספת על המערכת המקורית?

יש לך שני כסאות צרים יחסית,  האם נכנס משהו ביניהם?

שים לב שכאשר הילדים + כיסא עוברים 32 קילו צריך להעביר את הריתום מאיזו פיקס לחגורת הרכב וזה סיוט בכיסא הזה.

נ.ב. איך הבידוד רעשים? ושטיחי פלסטיק מאחורה? פרימיום?? מקדימה לפחות זה בד?

עריכה אחרונה על ידי KipodYam
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בקיה מטמיעים וויז ואם אני זוכר נכון אז גם סלופארק במערכת המולטימדיה המקורית. מחברים לאינטרנט באמצעות הוט ספוט בטלפון.

לדעתי אנדרואיד אוטו עדיין נוח יותר אבל מסתבר שרוב האנשים מעדיפים וויז עצמאי במערכת המולטימדיה ברכב.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 7 שעות, LEGACY 1.8 כתב:

תתחדש וסע בדרכים טובות!

אשמח אם תעדכן בהמשך לגבי אחזקת הרכב ותפקוד הגיר הרובוטי אשר מגלה נטייה להתחמם בנסיעות מאומצות או פקקים.

יצא לי כבר לעבור כמה פקקים והגיר לא התחמם כלל, גם בימים של 35 מעלות. יש מד חום שניתן להציג בלוח המחוונים והוא לא טיפס. יש לי קולגה עם ספורטאז' דיזל שעבר כבר כ60K ק"מ שהפעם היחידה שהצליח להגיע למצב של קבלת התראה היה לאחר זחילה בפקק במשך שעתיים וחצי. גם במבחן שנעשה כאן לטוסון עם אותו גיר, פבל כתב שממש ניסה לגרום לגיר להתחמם ולא הצליח.

לפני 8 שעות, Mike808 כתב:

לגבי נוחות הנסיעה, בדיזל היא טובה מאוד, אני מניח שהג'אנט הענקי עם הצמיג הדקיק עושה הבדל, בכל זאת 16 מול 19.

ממתי הספורטאז' מגיע ללא מגיני בוץ? יצא לי לראות כמה ספורטאז'ים על מובילית ללא מגיני בוץ וחשבתי שאולי הם לא מיועדים לשיווק בישראל.

תתחדש ותהנה!

יתכן מאוד. זה מין קטע כזה בארץ שהיבואנים חושבים שרכב בגימור גבוה יותר חייב לבוא עם ג'אנט גדול יותר, ובדרך כלל זה על חשבון ספיגת שיבושי הדרך.

לגבי מגיני הבוץ, כנראה שהיבואן החליט לחסוך. בתכלס קראתי שהם חסרי תועלת לחלוטין. במיוחד המקוריים שפשוט קטנים מכדי להועיל. 

לפני 7 שעות, Enir כתב:

שאלה לגבי המנוע,שזהה לזה המותקן ביונדאי קונה: בעלים רבים של קונה מתלוננים על רעידות בהילוך סרק(המתנה ברמזור על כאשר סטארט סטופ מכובה) האם אתה חווה זאת?

כלל לא.

לפני 6 שעות, KipodYam כתב:

לא מבין, יש לך התקנה מקומית במקום אנדרואיד אוטו?

כלומר טאבלט סיני עם וייז שימות או סתם לא יהיה מעודכן עוד כמה שנים? כי זה לא נבנה עפ car industry spec? במקום אנדרואיד אוטו מקורי שככל הנראה ישמור על תאימות לאחור וגם נבנה ככל הנראה עפ car industry spec?

או שזה תוספת על המערכת המקורית?

יש לך שני כסאות צרים יחסית,  האם נכנס משהו ביניהם?

שים לב שכאשר הילדים + כיסא עוברים 32 קילו צריך להעביר את הריתום מאיזו פיקס לחגורת הרכב וזה סיוט בכיסא הזה.

נ.ב. איך הבידוד רעשים? ושטיחי פלסטיק מאחורה? פרימיום?? מקדימה לפחות זה בד?

כפי שכתב מייק, המערכת מקורית ומותקן עליה וויז ותוכנות אחרות. יש גם תמיכה באנדרואיד אוטו, אבל עד שהוא יהיה אלחוטי, זה הרבה יותר נוח להשתמש במובנה כפי שפירטתי.

הכסאות הם גרקו טרניזישנס. לא יודע אם נחשבים לצרים. בחיבור ע"י איזופיקס המקום באמצע הוא צפוף מדי לאדם מבוגר. הזמנתי קליפסים לנעילת חגורות הבטיחות (מסתבר שכסאות אמריקאיים לא חייבים להגיע עם אמצעי נעילה בשנים האחרונות). כשיגיעו, אנסה להעביר את הכסאות לחיבור עם החגורות ומניח שאז יהיה מספיק מקום. אעדכן.

פרימיום זה רק רמת גימור כן? אתה לא מצפה לקבל אס קלאס אני מקווה. שטיחי גומי גם מקדימה וגם מאחורה. למה שתרצה שטיחי בד? נראה לי סיוט לנקות לעומת שטיחי גומי.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נחשבים לצרים יחסית. תאמין לי.

אתה יכול וצריך לדרוש locking clip מהחנות בה רכשת, נראה כמו חתיכת מתכת בצורת H.

שתף איםה קנית בבקשה. מניח שקנית במקום לא מקצועי אחרת היו נותנים לך את זה.

הבהרה #1 - לא מקצועי = 95% מחנויות המתמחות בתינוקות.

הבהרה #2 - זה לא מגיע עם הכסא. לא רימו אותך. אבל כן היו יכולים לסכן את משפחתך. ראיתי מספיק אנשים שמתקינים בלי הlocking clip. הילד רק ימות משבירת מפרקת.

זה כסא אמריקאי והתקנה שלו ברכב לא אמריקאי (עם תקינה אירופאית) דורשת מתאם לנעילת החגורה. מנסיון, עם מספיק כסאות כולל כסא זהה, לא ממליץ להתקין לבד. לך לחנות שקנית ממנה, מקסימום תן טיפ למתקין.

אם זה מקום לא מקצועי, לך למקום מקצועי.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי בחנות תינוקות זה אנחנו ברשל"צ, כי זו היתה החנות היחידה באיזור שהיה לה במלאי את הצבע השחור באותו זמן (לכל השאר היה עם אדום מזעזע). את הקליפסים כבר הזמנתי תמורת עשרה שקלים ליחידה פלוס תשע משלוח מטוילנד, כך שאין לי מה לחזור לשם לדרוש שום דבר (מה גם שמניח שהם היו דורשים על זה תשלום ובצדק, כי זה לא כלול באריזת הכיסא). אתה צודק שהיו צריכים לומר שזה נדרש בשביל לחבר עם החגורות (ואף להציע לקנות), אבל כנראה ש95% אכן לא היו אומרים.

את הכסאות התקנתי בעצמי עם האיזופיקס כי ראיתי שהחגורות לא ננעלות (יקח עוד איזה שנתיים עד שנגיע למגבלת המשקל). ובוא לא נגזים... סה"כ התקנת כיסא. עם חוברת ההוראות וקצת יוטיוב, אני בטוח שאני מסוגל לעשות את זה לא פחות (וכנראה יותר) טוב מהמתקין בחנות, מקצועי ככל שיהיה (ולו בגלל שלי איכפת ובשבילו זו רק עוד מטלה בעבודה).

דרך אגב, המרווח של הספורטאז' מאוד מועיל בחלק של הלשים את הברך ולהפעיל את משקל הגוף על הכיסא בזמן ההידוק שלו.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה,

דגמי קיה השונים מהווים vfm מהטובים בשוק הרכב,לרבות הספורטג' פרימיום.

אבל צמיג 19 על חתך 45 זאת הגזמה פראית, גם פוגע בנוחות הנסיעה, גם מועד לקרע בצמיגים ופגיעה בג'נט, גם תופס מקום מתא המטען וגם מוגזם מבחינת המראה החיצוני (לדעתי), עלויות החלפה גבוהות, בקיצור לא.

אני בשלב זה גם הייתי מחכה ליונדאי טוסון החדש או הקיה ספורטג' החדש ולא רוכש את הדגם הנוכחי.

איך רכשת אותו במחיר של 160 אלף ₪? הנחת "חבר"?

לגבי וילון גלילה עולה עם הדלת האחורית כמו במאזדה cx5, זה קיים גם בפולקסוגן טיגואן. במאזדה cx5 ובפולקסווגן טיגואן קיימת גם חלוקת משענת גב אחורי בחלוקה של 40:20:40 שמאד נוחה במצבים מסויימים.

עריכה אחרונה על ידי green
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
רציתי לקחת את הספורטאז' בצבע הכחול שהגיע רק בשנה האחרונה, אבל בצבע הזה הוא מגיע רק עם ריפוד שחור. בנוסף, אשתי לא אהבה את הצבע הזה (וגם אחרים בסביבתי נרתעו), וכך יצא שהלכתי על הצבע המועדף הבא – שחור

הכחול הזה בספורטאז׳ זה הצבע היחיד שגורם לי לסובב את המבט אחרי הרכב ה(מה לעשות) נדוש הזה. צבע יפיפה שמשדרג אותו ממש, אבל באופן כללי אנשים מאוד שמרניים בארץ כשזה מגיע לצבעים (תן להם לבן, שחור, אפור, כסף...).
שמור היטב על הצבע (אם אכפת לך) כי שחור זה תמיד אלגנטי ונראה נהדר כשהוא ממש נקי, אבל מאוד רגיש לנזקים, סוורלים וכו, ומהר מאוד לא נראה יפה בכלל אם לא שומרים עליו.

אחלה סיקור, תתחדש ותהנה!
  • רעיון טוב! 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
בתאריך 20.9.2020 בשעה 17:38, Enir כתב:

בתור אחד שנהג באזור ה15 אק"מ על קונה שנרכשה באפריל 2018 (בין הכמה עשרות בודדות שהגיעה עם הגג השחור, האונייה הראשונה) אני יכול לדווח שזה לא רק בהילוך סרק, אלא גם בזחילה בראשון.

הרכב היום עומד על כ20-22 אק"מ, התחיל לפני כחצי שנה.

חוץ מזה - מבסוט מכל נסיעה עליו, כוח בשפע, זריזה ומהנה..

חבל על הבעיה המטופשת הזאת שכלמוביל מתנערים ממנה וטוענים שלא קיימת.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

שיתוף
  • Create New...