Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה היה קורה אם הייתם מגלים שאתם לא ההורה של הילד שלכם והאם הייתם תובעים על רשלנות רפואית?

DrorZi
שימו לב! השרשור הזה בן 1312 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 15 שעות, Mr.Hybrid כתב:

כאן בארץ לא שמעתי על הורים שביצעו בדיקות כאלו

נכון שיש קושי מסויים בישראל להזמין ולשלוח את זה חזרה (באנגליה למשל המשלוח חזרה לארהב משולם מראש ע"י החברה וכמובן שהקיט מגיע עד הבית) אבל יש מספיק אנשים שעשו את הבדיקה הזו בישראל, הרבה מהם בשביל לראות סטטיסטיקה של מאיזה אזור בעולם רוב ה DNA שלהם למשל, חלקם מאומצים/הפריות שמחפשים אחים/קרובים (יש אפשרות שיתוף בתוך 23 ואז כל מי שסימן שיתוף רואה את כל האנשים שמכילים אחוזים מהגנטיקה שלו ואת אפרשרויות הקירבה) זה גם נותן ניתוח גנטי למחלות נפוצות אפשריות

• מעניין 1

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.9.2020 בשעה 19:21, hans כתב:

תשמע, המקרה שתיארת -טעות במעבדה, להבדיל מבגידה - הוא מהסוג של אחד למיליון. כשזה כל כך נדיר, כל תרחיש משפטי ייתכן.

הרבה פחות נדיר ממה שאתה חושב, אתה יודע כמה הפריות מבוצעות בשנה ברחבי העולם?
יחד עם סך הסיכוי לטעות באחסון הביצית והזרע, בשליפת להפריה, בהחזרה לאם?

לפי נתונים בסיסיים שמצאתי, יש שמונה מליון תינוקות מהפרית מבחנה מאז פותחה השיטה, ותהיה בטוח שיש יותר מ-8 ילדים שהופרו/הוחזרו לא נכון.
חיפוש קצרצר בגוגל מעלה הרבה יותר מקרים, כך שממש לא אחד למליון, כן, יש מנגנוני בקרה, אבל התהליך מבוצע ע״י אנשים שאינם חפים מטעויות.
2.5 מליון מחזורי הפריה בשנה, לא כולם מצליחים, מה שאומר שיש טעויות שאף אחד לא תופס....

לגבי תביעות ורשלנות, יש שלל סיפורים ברשת על תביעות, לא התעמקתי לראות אם זכו ובמה. מן הסתם זה שונה ממדינה למדינה, וגם בין מקרים שונים (אם מדובר בילד בריא, לעומת ילד שנולד חולה כתוצאה מהטעות, ומה קורה אם היתה הצלבה וזוג אחד רוצה לתקן והשני להשאיר את המצב הקיים.... בקיצור, חתיכת בלאגן).

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפורים ברשת יש גם על אדם שנשך כלב. קורה. עדיין נדיר בטירוף.

אם אחפש עכשיו בגוגל ״אדם נשך כלב״ אני אמצא עשרות סיפורים.

יש לתופעה הזאת שם, נו, משהו שקשור ל״הטייה״.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי השאלה שבכותרת, אם הייתי תובע... אז כן. בכל זאת, עיגמו את נפשי, וזה.

מעבר לזה, זה כבר ממש לא משנה. נקשרים לילד כי מטפלים בו, לא בגלל קשר ביולוגי. נפשם של אנשים נקשרת בכלבים, חתולים, תוכים וטרנטולות, אז בטח שלא צריך קשר ביולוגי כדי להיות אבא.

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורים עדין אוהבים את הילד אותו דבר @falou וימשיכו כרגיל, ועדין יש פה הרגשה טיפה משונה כשמגלים את זה אני מניח.

@Be roo את מתארת ממש החלפה בין הורים, פה האמא יצאה האמא אבל האבא הוחלף, אז אולי צריך להחליף רק חצי ילד 😆

@hans - לא הבנתי איפה ההטיה, אם תחפש אדם נשך כלב, ותמצא שיש 100 כאלה בשנה, אז מצאת שיש לפחות 100 כאלה בשנה, אם תחפש כלב נשך אדם ותצמא 2 מליון, אז יש לפחות 2 מליון כאלה, אם תדע שיש בדיוק 2 מליון נשיכות של כלבים בשנה אז יש לפחות יחס של 1:20,000 נשיכות של אדם לכלב

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, DrorZi כתב:

את מתארת ממש החלפה בין הורים

לא התייחסתי למקרה כזה או אחר, טעויות יכולות להיות בכל השלבים, טעות באם או באב בלבד (בשלב ההפריה), טעות בשניהם (להחזיר עובר לאם הלא נכונה).

כולם כבר קרו, וגם לפני עידן ההפריות קרה שהורים יצאו מבי״ח עם התינוק הלא נכון.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.9.2020 בשעה 20:05, Mr.Hybrid כתב:

שולח את הדגימה מישראל לארה"ב?

כן.

ד.נ.א שורד אחרי 10 אלף שנים קבור במומיות או 30 אלף שנים בממוטות בקרח ככה שטיול קצרצר לאנגליה לא עושה עליו רושם.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.9.2020 בשעה 13:26, DrorZi כתב:

😆

@hans - לא הבנתי איפה ההטיה, אם תחפש אדם נשך כלב, ותמצא שיש 100 כאלה בשנה, אז מצאת שיש לפחות 100 כאלה בשנה, אם תחפש כלב נשך אדם ותצמא 2 מליון, אז יש לפחות 2 מליון כאלה, אם תדע שיש בדיוק 2 מליון נשיכות של כלבים בשנה אז יש לפחות יחס של 1:20,000 נשיכות של אדם לכלב

בתקשורת מחפשים לפרסם את מה שמושך את העין (וגורם לקניית המוצר).

ההטייה היא בכך שימהרו לפרסם מקרה בו אדם נשך כלב, אך המקרה ההפוך בד"כ לא יפורסם -> כתוצאה מכך, בחיפוש שלך תמצא יחסית הרבה מקרים של "אדם נשך כלב" ופחות מקרים (ביחס לכמות המקרים במציאות) של "כלב נשך אדם".

יש כאן הטייה נוספת - כלב נשך אדם -> זה דבר "מפחיד". ישר חושבים על פיטבול וכו', ולכן בעיתונות עשויים לפרסם את זה.  אך דבר שלא לוקחים בחשבון, שיש יותר נשיכות של חתולים.  מופתע ?

עכשיו בוא נראה כמה מקרים של "חתול נשך אדם" אתה תמצא בחיפוש שלך.   מבלי לבדוק מראש את כמות הפרסומים שתמצא, אני טוען שתמצא פרסום כזה רק אם החתול היה חולה במחלקה זואונוטית, כגון כלבת וכו'.

מחלה זואונוטית - זאת מחלה שעוברת מחיה לאדם.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, bagira כתב:

ד.נ.א שורד אחרי 10 אלף שנים קבור במומיות או 30 אלף שנים בממוטות בקרח ככה שטיול קצרצר לאנגליה לא עושה עליו רושם.

בגדול DNA אוהב מאוד לשבת בקרח (או בכלל מזג אוויר קר וקפוא) ו/או קבור באדמה.

לכן למשל וירוסים שומרים בהקפאה.

הבנתי למה אתה מתכוון אבל הדוגמה לא מתאימה :)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיפור מפורסם בארצות הברית שרופא הפריות היה מחליף את הזרע של הבעל בזרע שלו.

יש לו איזה 40 ילדים וגילו את זה רק אחרי בדיקה גנטית שאחד הילדים עשה במיי הריטג' או בחברה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...