Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

הנחיות זה לחלשים.

קח דוגמא מספריאל ותקדים אותן. קצת ריחוק חברתי לא הזיק לאף אחד

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, vadim6385 כתב:

הנחיות זה לחלשים.

אני לא מבין מה אתה רוצה. אבל לא נורא. העיקר שאתה כן.

(ובוא. ריחוק חברתי והנזק הנפשי שלו לאינספור בני אדם בעולם זו אחת התוצאת הבאמת קשות של הקורונה. אני בטוח שזה כיף לספר כמה אתה נהנה מזה. בסדר. אתה גם יכול לספר שאתה כל בוקר נותן לעצמך אגרוף באשכים וקם עם חיוך)

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

בולשיט.

אם הבנתי נכון אז החבוב היה ציני.

• רעיון טוב! 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

ובוא. ריחוק חברתי והנזק הנפשי שלו לאינספור בני אדם בעולם זו אחת התוצאת הבאמת קשות של הקורונה.

Ehh... מדובר באישיו זמני ולאלו שקשה היה לקבל את זה, היום לדאבונינו סוגדים לד"ר אבני וחבר מרעיו וחוסמים את רחובות ת"א בכל מוצ"ש.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה בגרמניה? יש שם מסיבות הדבקה המוניות או מה? איך מגיעים לכאלה מספרים על בסיס יומי?

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט הגיע החורף. כבר לא יושבים בחוץ . תופעה מוכרת באירופה.  השאלה לא כמה מאומתים ביום. בגרמניה יש חיסונים. השאלה כמה מאושפזים ליום.לא מצאתי את המספר אבל כנראה שביום שישי שעבר בגרמניה 76000 מאומתים שחלקם יצר לחץ בבתי החולים בדרום ולכן הוטסו לצפון המדינה. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שמתחילים להריץ פה עובדות אלטרנטיבות, שמסיכות לא יעילות במניעת הפצה של וירוס נשימתי, שמופץ ע"י רסס טיפתי.

רק אל תשכחו, אם יזדמן לכם לעבור ניתוח חו"ח, לעדכן את הרופאים שאתם לא היסטריים ולא אכפת לכם אם לאו יעטו מסיכות בזמן הניתוח.

לגבי מסיכות ברכבת, הנה טיפ למי שממש מתנגד.

לפני שבועיים התיישבה לידי ברכבת אישה בלי מסיכה. היה קר, החלונות סגורים והרכבת צפופה.

ביקשנו שתשים מסיכה. אמרה יש לי פטור.

קראו לפקח. ביקש שתשים מסיכה. אמרה יש לי פטור.

אז הפקח אמר שאם היא אומרת שיש לה פטור, אסור לו לעשות דבר, אפילו לא לבקש לראות את הפטור.

בקיצור, זה משפט קסם שמאפשר לכם לנסוע בלי מסיכה.

אני יודע שאלו שטוענים שיש להם פטור, הם מתנגדי חיסונים מהזן היותר מטומטם, אז את שאר הנסיעה העברתי בעמידה, רחוק מהגברת.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

אני מבין שמתחילים להריץ פה עובדות אלטרנטיבות, שמסיכות לא יעילות במניעת הפצה של וירוס נשימתי, שמופץ ע"י רסס טיפתי.

רק אל תשכחו, אם יזדמן לכם לעבור ניתוח חו"ח, לעדכן את הרופאים שאתם לא היסטריים ולא אכפת לכם אם לאו יעטו מסיכות בזמן הניתוח

אתה מוזמן לקרוא את זה, ולגלות כמה תנאים יש כדי שיהיה אפשר להגיד שהמסכה יעילה (אסור לגעת בה בידיים, היא חייבת לסגור את כל הפנים, צריך לשטוף את הידיים עם סבון לפני ששמים אותה, בטח אסור לשים אותה כאבזר אופנה על הזרוע כמו שחלקנו עושים וכו').

אנסח שוב כדי לא לעורר את זעמם של נציגי המדע והעובדות: יכול להיות שמסכות עובדות נהדר בתנאי מעבדה - אני לא יודע. אני לא חושב שכל מי שמסתובב בחוץ רוחץ ידיים 20 שניות עם סבון כשהוא נכנס לרכבת, מוריד את המסכה בלי לגעת בשום חלק בה חוץ מהחוט מסביב לאוזן ושאר הדברים שמומלצים שם. רבים וטובים גם לא הולכים עם מסכות רפואיות, אלא מסכות בד (שזה בסדר עפ"י הסידיסי). וגם מלכתחילה המסכה לא יושבת להם מושלם על הפנים, כי הן לא tailor made לצערנו. והן זזות. ואז מיישרים אותן עם הידיים. ואופסי זה כבר לא טוב.

ואחרי שנסחתי את כל זה: מעבר ל"ראיתי מישהו ברכבת בלי מסכה והתעצבנתי" - אף אחד לא העלה פה מעולם אף נתון שמוכיח שישראלים (או גרמנים. או אוסטרים. או ספרדים. או צרפתים. או בריטים. או דנים) לא שמו מסכות. או לפחות לא ראיתי משהו כזה בעמודים שהיה לי כח לעקוב אחריהם ולא גלשו אל מחוזות הואגיו. מה שאנחנו כן יודעים הוא שההדבקה נרגעה כשהיו סגרים (לא מפתיע) או כשאנשים התחסנו (גם לא מפתיע. אבל, שוב, זה גם מרוקן מתוכן את הטענה המתבכיינת על זה שלא מספיק ישראלים מתחסנים). ואני חושב ששמעתי או קראתי מאות אנשי מקצוע מהללים חיסונים, תרופות וגם ריחוק חברתי לדכאונים שבינינו. אבל אני לא זוכר ששמעתי מישהו אומר "אה שימו מסכה ועוד חצי שנה אין קורונה". אז בואו. עם כל החיבה. לשאול שאלות עדיין מותר. כן, גם כשמדובר במשהו מדעי.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, יבגניפ כתב:

אתה מוזמן לקרוא את זה, ולגלות כמה תנאים יש כדי שיהיה אפשר להגיד שהמסכה יעילה (אסור לגעת בה בידיים, היא חייבת לסגור את כל הפנים, צריך לשטוף את הידיים עם סבון לפני ששמים אותה, בטח אסור לשים אותה כאבזר אופנה על הזרוע כמו שחלקנו עושים וכו').

אנסח שוב כדי לא לעורר את זעמם של נציגי המדע והעובדות: יכול להיות שמסכות עובדות נהדר בתנאי מעבדה - אני לא יודע. אני לא חושב שכל מי שמסתובב בחוץ רוחץ ידיים 20 שניות עם סבון כשהוא נכנס לרכבת, מוריד את המסכה בלי לגעת בשום חלק בה חוץ מהחוט מסביב לאוזן ושאר הדברים שמומלצים שם. רבים וטובים גם לא הולכים עם מסכות רפואיות, אלא מסכות בד (שזה בסדר עפ"י הסידיסי). וגם מלכתחילה המסכה לא יושבת להם מושלם על הפנים, כי הן לא tailor made לצערנו. והן זזות. ואז מיישרים אותן עם הידיים. ואופסי זה כבר לא טוב.

ואחרי שנסחתי את כל זה: מעבר ל"ראיתי מישהו ברכבת בלי מסכה והתעצבנתי" - אף אחד לא העלה פה מעולם אף נתון שמוכיח שישראלים (או גרמנים. או אוסטרים. או ספרדים. או צרפתים. או בריטים. או דנים) לא שמו מסכות. או לפחות לא ראיתי משהו כזה בעמודים שהיה לי כח לעקוב אחריהם ולא גלשו אל מחוזות הואגיו. מה שאנחנו כן יודעים הוא שההדבקה נרגעה כשהיו סגרים (לא מפתיע) או כשאנשים התחסנו (גם לא מפתיע. אבל, שוב, זה גם מרוקן מתוכן את הטענה המתבכיינת על זה שלא מספיק ישראלים מתחסנים). ואני חושב ששמעתי או קראתי מאות אנשי מקצוע מהללים חיסונים, תרופות וגם ריחוק חברתי לדכאונים שבינינו. אבל אני לא זוכר ששמעתי מישהו אומר "אה שימו מסכה ועוד חצי שנה אין קורונה". אז בואו. עם כל החיבה. לשאול שאלות עדיין מותר. כן, גם כשמדובר במשהו מדעי.

יבגני, זה לא 0 או 100. גם אם לובשים את המסכה לא הכי נכון, ואפילו אם היא מכסה רק את הפה, עדיין היא מספקת הגנה מסוימת ומורידה את היכולת של אדם חולה להדביק אחרים. הכל יחסי בחיים (ובמגיפות).

יותר מעניין הסיפור של דרא״פ. הגיע תוך שבועיים מפחות מ-1000 ל-16000 נדבקים ליום, ורמת חיוביות בבדיקות עלתה מ-3% ל-25%+. זה מדהים. כעת מדווחים שה-R0 עומד על 3-3.5. המקסימום בישראל עמד על 1.5-1.6.

דוגרי, אפילו אם המחלה מעת פחות מסוכנת (ממש לא חושב ככה), המאסה של החולים בבת אחת תיהיה overwhelming לכל המערכת הרפואית. הפלוס פה שמה שעולה מהר בדרך כלל גם יורד מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אבל אני לא זוכר ששמעתי מישהו אומר "אה שימו מסכה ועוד חצי שנה אין קורונה".

נו באמת.

המסיכה היא רק עוד שכבת הגנה.

ואם מישהו יושב לידי ואין לי אפשרות לדעת אם היא בשלב מדבק או לא, אני מעדיף שיהיה עם מסיכה. ולא ממש משנה לי אם הוא שוטף ידיים אם לא.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, garicho כתב:

יבגני, זה לא 0 או 100. גם אם לובשים את המסכה לא הכי נכון, ואפילו אם היא מכסה רק את הפה, עדיין היא מספקת הגנה מסוימת ומורידה את היכולת של אדם חולה להדביק אחרים. הכל יחסי בחיים (ובמגיפות).

ברור, אף פעם לא אמרתי שזה 0 או 100. כל מה שאמרתי הוא שהתלונות החוזרות של ספריאל על הישראלים הן חסרות בסיס במקרה הזה :)

לפני 13 דקות, פינדר כתב:

נו באמת.

המסיכה היא רק עוד שכבת הגנה.

ואם מישהו יושב לידי ואין לי אפשרות לדעת אם היא בשלב מדבק או לא, אני מעדיף שיהיה עם מסיכה. ולא ממש משנה לי אם הוא שוטף ידיים אם לא.

זה דיון באוויר. לא אמרתי לאף אחד לא לשים מסכה. אני תמיד עם אחת בחללים סגורים, כולל אוטובוסים. לא אמרתי שהיא לא יכולה למנוע הפצה של וירוס נשימתי. אפשר גם ללכת עם מסכה, גם להבין שזו שכבת הגנה מאוד מאוד (מאוד מאוד מאוד) מוגבלת, כי אולי לא משנה לך אם האדם לידך שטף ידיים לפני שנגע בו או לא, אבל כנראה שזה כן משנה ליעילות שלה. וגם לא לבוא בטענות לכל העולם על זה שהקורונה לא נעלמת. ועל זה הדיון שאני, לפחות, מנסה לנהל כרגע, ללא הצלחה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא פייק ניוז ולא עובדות אלטרנטיביות.

מסיכה כירורגית עוזרת למנוע זיהום בתנאים שבהן משתמשים בה, למשל, בחדר ניתוח. בתנאים שעבורם היא תוכננה.

אז למרות הדמגוגיה, @פינדר, אני לא הולך להגיד למנתח להוריד אמצעי הגנה כזה שהוא שם על עצמו כדי להגן עלי ובדיוק לצורך כך הוא נוצר.

לשים אותה על הפנים של אנשים לא סימפטומטיים, on and off כשנכנסים ויוצאים ממקומות זה פשוט לא אפקטיבי. זה לא יכול להיות, בוודאי שלא במאסות. אבל אם אתה מצונן ומדבק מאוד, ברור שיש לה אפקט מועיל.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אפשר גם ללכת עם מסכה, גם להבין שזו שכבת הגנה מאוד מאוד (מאוד מאוד מאוד) מוגבלת

נכון. זו בדיוק הדעה שלי. עד כה לא חטפתי קורונה אז כנראה שאמצעי ההגנה שאני בחרתי בנוסף לכיסוי הפנים הדקורטיבי קצת יותר יעילים.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, hwgeek כתב:

מה קורה בגרמניה? יש שם מסיבות הדבקה המוניות או מה? איך מגיעים לכאלה מספרים על בסיס יומי?

אוכלוסיות מסוימות שהחליטו שבוסטר הורג ולכן מתנגדות לו. אם לא הייתי שומע ממקור ראשון לא הייתי מאמין.

קצת הזוי,  אבל בארץ אנחנו קצת יותר הומוגניים בגישה...

• מבאס 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.12.2021 בשעה 12:22, sperial כתב:

@עדי-אלהקטע שציטטת הוא אחרי שאחד מבני המשפחה נכנס לבידוד. מה שכן - הייתי לוקח את הילדה לבדיקת PCR בנפרד מהילד (ואולי גם לבדיקה ביתית, אם יש לך כזו בבית). 

אמנם זה כבר לא רלוונטי (2 הבדיקות שליליות וגם לילדה עשינו) אבל מבודד אמור להיות בחדר נפרד מה שלא אפשרי. לכן נראה לי הגיוני שגם הבת היתה אמורה להיות בבידוד.

כמו מלווה שחייב להיות בבידוד (אם הוא לא מחוסן) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ולא ניתן להפריד לתקופת הבידוד אז אכן שניהם צריכים להיות בבידוד יחד

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...