Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 27 דקות, פינדר כתב:

לגבי הטענות על דיכאונות והתאבדויות עקב ריחוק חברתי, מסתבר שב2020 דווקא היו פחות התאבדויות.

לא באמת פרסמת את זה :)

לא יודע מה נטען על התאבדויות פה - דיווחים על עליה במספר האנשים שנזקקו לייעוץ פסיכולוגי ושירותים דומים נלווים היו מכל העולם.

אתה לא באמת הולך להתווכח על זה שלסגור אנשים לשבועות וחודשים בבית, בתוך פקעת של לחץ של מתח כלכלי ומחלה ברקע, זה לא משהו שמשפיע נכון? :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

לא יודע מה נטען על התאבדויות פה - דיווחים על עליה במספר האנשים שנזקקו לייעוץ פסיכולוגי ושירותים דומים נלווים היו מכל העולם.

אתה לא באמת הולך להתווכח על זה שלסגור אנשים לשבועות וחודשים בבית, בתוך פקעת של לחץ של מתח כלכלי ומחלה ברקע, זה לא משהו שמשפיע נכון? :)

לרגע חשבתי שהגבת על תגובה שלי.  יש לך מאמר בעניין?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, DareDevil כתב:

כמה מוטציות אפשריות יש??

שאלה טובה, הבעיה שנכון לעכשיו אין לאף אחד תשובה, לכן אתה שומע הערכות שהקורונה תהיה פה עוד 10 שנים עד שתעלם, או 5 שנים או שנתיים נוספות.
כל מספר זוכה. 

מכיוון שרק מוטציות יעילות יותר שורדות,  בסוף הוירוס מגיע למצב שכל המוטציות האפשריות מובילות לגרסה נחותה יותר ולכן לא שורדות

הרי הדלתא היה שונה רק בכמה בסיסים מהוירוס המקורי , כלומר לכאורה הדלתא היה יכול לעבור מוטציה בחזרה למקור, אני בטוח שהיו הרבה מקרים כאלה,
אבל הם לא שרדו כי הייתה גרסה יעילה יותר שם בחוץ.

המפתיע הוא שבאומיקרון יש 50 מוטציות,  כלומר הוא דילג על 50 שינויים, זה די נדיר ולא סטנדרטי.
זה יכול לקרות , אם אדם ספציפי מחזיק את המחלה אצלו הרבה זמן .. ואז מוטיציות הביניים לא באמת צריכים להיות יותר מדבקות.
אופציה נוספת, זה קפיצה של הקורונה לבעלי חיים  (חוות גידול ענקית של בעל חיים מסויים) ואז הוירוס מתנהג שונה ויכול לעבור מוטציות במהירות ולחזור לבני האדם .

אופציה אחרונה, זה אולי מעבדה שניסתה להנדס גנטית וירוס מחולש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

ברור שמשפיע.

אתה יודע מה עוד משפיע? מעל 8k מתים ששום פסיכולוג כבר לא יעזור להם.

ותכפיל בבני משפחה של אותם מתים. אני בטוח שהמצב הנפשי שלהם גם לא משהו.

ויש את אלו שחלו ולא מתו. חברה של אשתי מהעבודה אושפזה בטיפול נמרץ יחד עם בעלה. עכשיו הם בטיפול פסיכיאטרי בגלל הטראומה.

אני רק טוען שבמאזן המפסידים מהקורונה אלו שנכנסו לדיכאון בגלל הבדידות, הם הרע במיעוטו.

לפני 5 דקות, korola כתב:

מכיוון שרק מוטציות יעילות יותר שורדות,  בסוף הוירוס מגיע למצב שכל המוטציות האפשריות מובילות לגרסה נחותה יותר ולכן לא שורדות

אני לא יודע אם זה נכון.

הוירוס כרגע בנקודה שבה אין למוטציה פחות קטלנית, יתרון על המוטציות הקיימות.

שרשור מעניין בנושא, מפרופסורית שחוקרת אבולוציה של חיידקים, בפקולטה לרפואה בטכניון:

https://twitter.com/rutihersh/status/1467448525361487873?s=20

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, פינדר כתב:

אני רק טוען שבמאזן המפסידים מהקורונה אלו שנכנסו לדיכאון בגלל הבדידות, הם הרע במיעוטו.

אני לא מסכים. אבל זה ויכוח ככ לא חכם שאני לא הולך לנהל אותו, ואני גם חושב שאין מאחוריו שום דבר. אתה דוחף את זה למקום של הכחשת קורונה - משהו שכמעט ולא ראיתי בפורום הזה, חוץ מאולי מגיב וחצי. ולכן גם אין בזה הרבה טעם. אני כן אוסיף ואומר - וזה אולי ישמע מאוד פוגעני ומעליב אבל זה לא כי רובינו כאן לא מכירים - שגם רמת החרדה אצל חלק מהמגיבים הקבועים בשרשור לא בריאה כל כך. וחבל. זה גם לא עוזר לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ

אני בטוח שאתה לא מכחיש קורונה.

לגבי חרדה, אולי אתה צודק. מצד שני, אני חושב שיש לי סיבות להיות חרד, כשיש מחלה שמסכנת אותי ואת המשפחה שלי.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, פינדר כתב:

הוירוס כרגע בנקודה שבה אין למוטציה פחות קטלנית, יתרון על המוטציות הקיימות.

ברור שיש,  כל המדינות עברו לעבוד לפי עומס החולים קשה בבתי החולים, מוטציה פחות קטלנית תצליח להדביק הרבה יותר אנשים אשר מוטציה קצת יותר קטלנית. 

לפני 36 דקות, פינדר כתב:

שרשור מעניין בנושא, מפרופסורית שחוקרת אבולוציה של חיידקים, בפקולטה לרפואה בטכניון:

https://twitter.com/rutihersh/status/1467448525361487873?s=20

מכל המלל הארוך שלה , הכי הטרידה אותי הפסקה הזאת, כנראה החוקרים היו סקרנים ויש להם את האפשרות להנדס גנטית מוטציות בספייק.

אז הם פשוט עשו את זה.. הם עשו ניסויים בוירווס לראות איזה מוטציות משפרות את הקישור.

לא להאמין שזה בכלל בלקסיקון של המחקר היום

image.png.6e9a5651201c5104dac5803479f6567a.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, פינדר כתב:

@יבגניפ

אני בטוח שאתה לא מכחיש קורונה.

לגבי חרדה, אולי אתה צודק. מצד שני, אני חושב שיש לי סיבות להיות חרד, כשיש מחלה שמסכנת אותי ואת המשפחה שלי.

נכון, גם אותי זה מפחיד ברמה כזו או אחרת.

והכל בסוף זו שאלה של טריידאופים ומה אפשר לעשות כדי לחיות כמה שיותר קרוב לשגרה.

כי נשמע שהגישה היא יותר ויותר שקורונה תהייה פה גם עוד כמה עשורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, korola כתב:

מוטציה פחות קטלנית תצליח להדביק הרבה יותר אנשים אשר מוטציה קצת יותר קטלנית. 

יפה, מישהו פה שיחק plague inc.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 1
  • מצחיק 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

לא משהו בשלוף שחורג מחיפוש בגוגל.

הנה סתם אחת רנדומלית מ"הארץ"

מודה, אני אוהב לקרוא כותרות בהארץ

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

שגם רמת החרדה אצל חלק מהמגיבים הקבועים בשרשור לא בריאה כל כך. וחבל. זה גם לא עוזר לכם.

ועדיין לכל אחד יש פה כלים שהוא צבר לאורך חיו עם התמודדות מול לחצים כאלו ואחרים. כמה יעילים הכלים הללו זה כבר משהו אחר. 

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, korola כתב:

מכל המלל הארוך שלה , הכי הטרידה אותי הפסקה הזאת, כנראה החוקרים היו סקרנים ויש להם את האפשרות להנדס גנטית מוטציות בספייק.

image.png.6e9a5651201c5104dac5803479f6567a.png

אני לא מכיר את הניסוי המתואר, אבל יש בידי המדענים כלים שמאפשרים לבדוק את המוטציות בחלבון כשהוא אינו קשור לנגיף פעיל. 

דרך אגב, אלה גם הכלים שמשמשים לבדיקת החיסונים נגד וריאנטים חדשים - בודקים כיצד הנוגדנים מהסרום של מחלימים או מחוסנים פועל מול חלבוני ספייק הקשורים לפסאודו-וירוסים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, snoop90 כתב:

@פינדר אני מאחל לך ולמשפחתך רק מחלות שהסיכוי לשרוד אותן הוא 98%.

קטעים איתך.

"משפחתי" כולל גם הורים שלי ושל אשתי וגם את סבתא שלי, שעבורם החלמה היא לא 98%.

זה כולל את הבן הצעיר שלי, שנדבק בסופו של דבר ועכשיו צריך לקוות שאין לוירוס השפעה ארוכת שנים, כמו שיש להרבה וירוסים אחרים.

וזה רק מזל שהבן שלי החלים לגמרי. חבר טוב שלו נשאר עם בעיות זיכרון שאף רופא לא יודע אם ומתי יחלפו. אני לא מכיר הורה אחד שחושב שזה סבבה שהבן שלו נשאר עם פגיעה מוחית, כי סנופ מהפורום אמר, שהעיקר זה 98% סיכויי החלמה.

• רעיון טוב! 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, פינדר כתב:

אני לא מכיר הורה אחד שחושב שזה סבבה שהבן שלו נשאר עם פגיעה מוחית

ההורים שלא מוכנים לחסן את הילדים שלהם. אלו מוכנים לפגיעה מוחית ושאר הפגמים. 

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...