Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, sperial כתב:

קורונה היא מחלה מדבקת ויש אמצעי פשוט, יייל וזול למנוע אותה. אז,למה להסתבך.

איזה?

מסיכות? חיסונים? סגר?

או פשוט כן על כול הנ"ל?

• רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיסון הןא פשוט, יעיל וזול.

מסיכה (בשימוש נכון) היא פשוטה, יעילה וזולה.

סגר הוא מסובך, יעיל ויקר. אז הוא לא ממלא שניים מהתנאים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, sperial כתב:

@vadim6385אני מתחיל לחשוד בך שאתה כפיל של potato. לעומתי כדי להיות לעומתי, ולא מסיבה אחרת.

אותי יש רק אחד, העולם קטן ושברירי מדי בשביל שניים כאלה.

יש שיגידו אחד יותר מדי.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי האומיקרון זה לא סוף העולם, אלה הוריאנט שכולנו ציפינו לו?

“Having personally seen many of our patients across our Gauteng hospitals, their symptoms are far milder than anything we experienced during the first three waves,” Netcare’s Richard Friedland told the Daily Maverick on Wednesday.

“Approximately 90% of Covid-19 patients currently in our hospitals require no form of oxygen therapy and are considered incidental cases. If this trend continues, it would appear that, with a few exceptions of those requiring tertiary care, the fourth wave can be adequately treated at a primary care level.”

https://www.theguardian.com/world/2021/dec/09/south-african-covid-cases-up-255-in-a-week-as-omicron-spreads

גם מסיבת ההדבקה באוסלו - סימפטומים שונים והרבה פחות קשים. יומיים-שלוש ושוכחים שהיו חולים (כמובן, הם מחוסנים, אבל לא בשלוש מנות). 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שלושה ימים עם תסמיני התקררות אינטנסיביים ללא חום (לפחות לא כזה ששווה התייחסות), נראה שזה מאחוריי.

זה התחיל בצהרי יום ראשון עם צריבה מעיקה בגרון שפחתה בהדרגה ביממה העוקבת (אישיוז עם הגרון אצלי זה נדיר באופן כללי), כשביומיים שלאחר מכן ליוותה אותי תשישות קיצונית ותחושת חולי (שוב, ללא חום), כשהאף החל לגדוש יחד עם התקפי שיעול יבש, בעיקר בשכיבה. היום, שיעול פה ושם ואולי קינוח בודד של האף - מרגיש כמו חדש.

מחוסן בשלישית, כמובן ; האם מדובר בקורונה? יתכן. האם מדובר באומיקרון? יתכן. כך או כך, מרגיש טרול again. 💪

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, garicho כתב:

אז אולי האומיקרון זה לא סוף העולם, אלה הוריאנט שכולנו ציפינו לו?

“Having personally seen many of our patients across our Gauteng hospitals, their symptoms are far milder than anything we experienced during the first three waves,” Netcare’s Richard Friedland told the Daily Maverick on Wednesday.

“Approximately 90% of Covid-19 patients currently in our hospitals require no form of oxygen therapy and are considered incidental cases. If this trend continues, it would appear that, with a few exceptions of those requiring tertiary care, the fourth wave can be adequately treated at a primary care level.”

https://www.theguardian.com/world/2021/dec/09/south-african-covid-cases-up-255-in-a-week-as-omicron-spreads

גם מסיבת ההדבקה באוסלו - סימפטומים שונים והרבה פחות קשים. יומיים-שלוש ושוכחים שהיו חולים (כמובן, הם מחוסנים, אבל לא בשלוש מנות). 

אבל זה רק בתנאי הידבקות באומיקרון תעניק הגנה וחיסוניות מפני הדלתא.
אחרת מדובר סתם בשפעת שרצה במקביל לקורונה , אז לא בטוח שזה הוריאנט שכולנו חיכנו לו.

בעצם אולי בורלא חיכה לוריאנט כזה,  בסוף עוד יגלו שפייזר ומודרנה עורכות ניסוים במוטציות שעמידות לחיסון , שהם מוצאות אחד כזה הוא מוצא את דרכו לאוכלוסייה באפריקה 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ALÞћÃ כתב:

זה התחיל בצהרי יום ראשון עם צריבה מעיקה בגרון שפחתה בהדרגה ביממה העוקבת (אישיוז עם הגרון אצלי זה נדיר באופן כללי), כשביומיים שלאחר מכן ליוותה אותי תשישות קיצונית ותחושת חולי (שוב, ללא חום), כשהאף החל לגדוש יחד עם התקפי שיעול יבש, בעיקר בשכיבה. היום, שיעול פה ושם ואולי קינוח בודד של האף - מרגיש כמו חדש.

מחוסן בשלישית, כמובן ; האם מדובר בקורונה? יתכן. האם מדובר באומיקרון? יתכן. כך או כך, מרגיש טרול again. 💪

לא.....

זה היה ויהיה לפני ואחרי הקורונה

קרה לי פעמים או שלוש בחודש האחרון

בגלל הלחץ בעבודה אני מסתובב עם חולצה קצרה בערב-לילה כשאני צריך לפרוק ולהעמיס ציוד ולפעמים קצת קר ומעצבן אז למחרת יש כאבי גרון וכו'

יומיים שלוש וזה עובר כמו שתארת

לפני 10 שעות, פינדר כתב:

אני כן בעד ישום ההגבלות שיש היום ואף אחד לא אוכף. בדיקות של תו ירוק במקומות עבודה ובמקומות עם קהל, מסיכות וכו'...

זה לא כזה רלוונטי..היייתי בסוהו כמה פעמים החודש ובודקים שם תו ירוק מכל אחד גם כשמזהים אותי

עדיין המתנגדי חיסונים האלה נמצאים ביחד באוטובוס, רכבת, בחוג עם הילדים

סגר זה הפתרון הכי טוב ויעיל

מי שלא רוצה להיות חלק ממנו שיתחסן

יש פתרון. בחינם. רק להפסיק להיות מטומטם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי הבוקר שבנט שוקל להגדיר את כל אירופה כיבשת אדומה.

לא נמאס?

אין לו ולאף אחד אחר איך לעצור הגעה של וריאנטים מחול. אין. למה הכל מתנהל תמיד בצורה כל כך עלובה?!

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למנוע - לא. אבל לעכב - בהחלט.  הענייח הוא שמדיניות הבידודם בחזרה מחו"ל לא בשר ולא דג. אני לא מבין את ההגיון ביומיים - שלושה: לדעתי צריך להחליט האם להסתפק בבידוד עד הבדיקה הראשונה או ללכת על שבוע מלא והמתנה לסימפטומים ובדיקה שניה.

חוץ מזה, שיתחילו באכיפת הדרישות הקיימות, לפני שמטילים הגבלות שאף אחד לא יישם.

בינתיים אני בנופש בירושלים. תו ירוק - נבדק במלון ובאתר אחד. משמעת מסיכות - פשוט לא קיימת. המסיכות אפילו לא על הזרוע. ואז - ממש לא מפתיע -  התחלואה (המתוקננת) בערך פי 4-5 מחיפה או ת"א(שכנראה יותר מפוקחות וממושמעות). גם אחוז המתחסנים הרבה יותר נמוך  אבל לא ראיתי את מספרי המחלימים כך שהערך הזה קצת תלוש מהקונטקסט.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

למנוע - לא. אבל לעכב - בהחלט.  הענייח הוא שמדיניות הבידודם בחזרה מחו"ל לא בשר ולא דג. אני לא מבין את ההגיון ביומיים - שלושה: לדעתי צריך להחליט האם להסתפק בבידוד עד הבדיקה הראשונה או ללכת על שבוע מלא והמתנה לסימפטומים ובדיקה שניה.

את ההגיון במדיניות אני גם לא מבין. אם הבדיקה הראשנוה מספיק אמינה - כל מה שמעבר הוא סתם כסת"ח. לא בטוח גם שזה נאכף ובאיזו רמה.

וכן זה לא לפה ולא לפה. אני חושב שהדבר הנכון, בהתחשב בזה שאנחנו מבינים שהחיסון ובוסטר נותנים הגנה כלשהי, הוא להתחיל ללכת לכיוון של מדיניות לפי זה. כמו שקורה בהדרגה באירופה. 

לפני 6 דקות, sperial כתב:

משמעת מסיכות - פשוט לא קיימת.

אני חושב שבתל אביב זה עובד 70-80%. באוטובוסים בשעות העומס אנשים בודדים בלי מסכות. כשיותר פנוי ויושבים בצורה מפוזרת אז הרבה מחפפים. בסופרים וחנויות בכלל היחס גם די דומה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול נסעתי כמה קטעים באוטובוס וברק"ל בירושלים. אפס מסכות, במיוחד על הפנים של חרדים. אני לא נסעתי בתחב"צ הרבה מאד זמן - הפעולה הקודמת שלי ברב קו היתה חזרה מנתב"ג ב-1.1.20 - אבל אשתי מסתובבת בחיפה ומספרת שאפילו בתחנות האוטובוס הקפדה סבירה על מסיכות ופקחים שמעירים כשצריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

בינתיים אני בנופש בירושלים.

נופש בירושלים??
השם ישמור ספריאל תיזהר מהאומיקרון הוא רודף אחרי אנשים ברחובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

התחלואה (המתוקננת) בערך פי 4-5 מחיפה או ת"א(שכנראה יותר מפוקחות וממושמעות). 

האמת , אין לי מספיק נתונים גולמיים לבדוק, אבל אם אתה מקבל את העובדה שלא ניתן למנוע הדבקה בין בני המשפחה בתוך הבית,

אז את התחלואה המתוקננת תחשב לפי בתי אב ולא לפי מספר תושבים.

יכול להיות שאז זה לא יהיה פי 4 או פי 5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Transporter כתב:

סגר זה הפתרון הכי טוב ויעיל

מי שלא רוצה להיות חלק ממנו שיתחסן

יש פתרון. בחינם. רק להפסיק להיות מטומטם

מניח שכבודו מקפיד על תו ירוק ומשמעת מסיכות באירועים

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...