Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

התייחסתי ספציפית לטענה שגורה בפי מתנגדי חיסונים, שאין עוד חיסון שניתן 3-4 פעמים תוך שנה.

אז אתה חושב שזה יגמר ברביעי?

או בחמישי?

כי לפני זה אתה וספריאל אמרתם שאולי בשלישי זה יתפוס. אבל בשלישי זה כנראה לא תופס. 

אז עכשיו הטענה היא שלא מקפידים ושבישראל מעט מחוסנים.

וכנראה צריך רביעי. ברביעי בדוק יתפוס.

עכשיו בוא נשאל ככה:

מי מוכן להתחסן כול רבעון? (ולא כי ההגנה נגד מחלה קשה יורדת - כי היא לא ממש יורדת).

אני בטוח שאם ההגנה נגד מחלה קשה יורדת יותר היו מוכנים (אבל אז החיסון הזה לא שווה כלום).

אבל סתם? ואחר כך כשלא תרצה לעשות את החיסון השישי יגידו שאתה מתנגד חיסונים?

אישית אעשה את השלישי כנראה בפברואר כי יעבירו חוק שיגביל אותי בתוך אירופה.

[שלא נדבר על זה שלא מגבילים אנשים שלא מחוסנים בטטנוס או ברוטה או שלל המחלות שלא שמעתי עליהן עד כה שפינדר ציין]

• מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

פוליו: 2 מנות תוך שנה+ דחף

פוליו גם ניתנים שני חיסונים מקבילים - מומת ומוחלש, לכל אחד מהם כמה מנות

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 48 דקות, David32 כתב:

אני בטוח שאם ההגנה נגד מחלה קשה יורדת יותר היו מוכנים (אבל אז החיסון הזה לא שווה כלום).

אבל סתם? ואחר כך כשלא תרצה לעשות את החיסון השישי יגידו שאתה מתנגד חיסונים?

אישית אעשה את השלישי כנראה בפברואר כי יעבירו חוק שיגביל אותי בתוך אירופה

מה האינטרס שלהם להעביר חוקים מגבילים אם ברור שהבוסטרים האלה לא יעילים?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, David32 כתב:

אז אתה חושב שזה יגמר ברביעי?

או בחמישי?

כי לפני זה אתה וספריאל אמרתם שאולי בשלישי זה יתפוס.

אני מעולם לא התחייבתי למספר סופי.

אני הצהרתי יותר מפעם אחת, שאין לי בעיה לקבל כל חצי שנה חיסון, עד שתחלוף המגיפה.

לפני כשעה, David32 כתב:

מי מוכן להתחסן כול רבעון?

אף אחד לא מדבר על קצב כזה, אבל שוב, אם הברירה היא חיסון או מחלה, אני בוחר בחיסון. גם לילדים שלי.

לפני כשעה, David32 כתב:

אבל ההגנה כן יורדת.

ההגנה היא פונקציה של זמן שעבר מאז החיסון הקודם (וכמו שכתבתי זה נכון לעוד חיסונים).

ובמסגרת השיקולים צריך לקחת בחשבון את המצב בפועל, מבחינת וריאנטים, מספר הנדבקים היומי וכו'..

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

פוליו גם ניתנים שני חיסונים מקבילים - מומת ומוחלש, לכל אחד מהם כמה מנות

נכון.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Gosser1860 כתב:

לכל מספר טבעי N קיים בוסטר N+1 כך ש...

נשבע לך שבבוקר רציתי לכתוב בדיחה על סדרה מתבדרת והתאפקתי

• מצחיק 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yotams4אני מציע שלא תתדלק את המכונית שלך. הרי בשבוע הבא תצטרך לתדלק מחדש, אז למה לבזבז זמן בתחנה?

@David32איפה כתבתי שהבוסטר יפתור את הבעיה? חפש מה שאני כותב מאז סוף יולי - תמיד אני מציין שצריך להמתין ולראות מה מתרחש. ומה שמתרחש כעת הוא האומיקרון שמשנה לגמרי את כללי המשחק, ומה שמצטייר לי כעת - אבל בהחלט יתכן שישתנה - הוא שנזקק למנה נוספת של חיסון קיים סביב פברואר (ואולי אפילו ינואר), ואז, כאשר תהיה מהדורה מחודשת ומעודכנת של החיסון, לקבל גם אותה. מתי זה יקרה? לבורלא ולבנסל פתרונים. אני לא יודע האם "לפתח ולייצר תוך 100 יום" זה כמה אלפי מנות לצורך מחקר קליני או מאות מיליוני מנות להפצה בעולם (כולל כל ההליכים הרגולטוריים).

עוד דבר שנשכח - לא מעט חיסונים דורשים בוסטרים במשך החיים. למשל חיסון נגד שפעת שניתנים פעם בשנה, חיסונים נגד שעלת שניתנים לכל אשה הרה, חיסון נגד טטנוס שניתן אחרי כל פציעה - בקיצור, החיסון נגד קורונה הוא ממש לא מקרה ראשון של  חיסון שאינו זבנג וגמרנו. יותר מזה, נראה לי שהבעיה אינה טכנולוגיית החיסון אלא מאפייני החלבון הנגיפי והנוגדנים הנוצרים נגדו, כי התופעה של דעיכת חיסונים קיימת בכל החיסונים, בין אם מדובר ב-mRNA בין אם וקטור ויראלי ובין אם נגיף מומת.

@korolaאכן נראה שהשילוב של הדבקה בנגיף ואחת או שתי מנות חיסון יותר יעיל מחיסון בלבד. אבל יש קאטש רציני - והוא התנאי שאתה עובר את המחלה בשלום, בלי סיבוכים צידיים ובלי לונג קוביד. תן לי זריקת פייזר/מודרנה/אסטרא-זנקה/סינופארם פעם בחצי שננ ואל תדביק אותי בנגיף. לא רוצה לקחת את הסיכון בתמורה לדחייה של חודשיים או אפילו ששה חודשים של מנת החיסון הבאה.

עריכה - שאלה מעניינת היא האם הנוגדנים המונוקלונאליים, כדוגמת הרג'נרון, יהיו יעילים כנגד האומיקרון - איני יודע האם האזור בחלבון הספייק נגדו הם תוכננו השתנה באומיקרון, מה שעלול להפחית את יעילות התרופות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, sperial כתב:

עוד דבר שנשכח - לא מעט חיסונים דורשים בוסטרים במשך החיים

הבעיה שלי היא מכיוון אחר. 

אם הבוסטר יעיל - שיעזבו אותי בשקט וינתו לי לעשות מה שבא לי, כולל טיסות לאן שבא לי מתי שבא לי.

אם הוא לא - שיעזבו אותי בשקט עד שמפתחים אחד יעיל.

כרגע הולכים לעוד כמה חודשים בהם זה גם לא זה וגם לא זה. למה זה טוב?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לפני שבועיים הבוסור נראה יעיל גם אחרי מספר חודשים, ועדיין לא דובר על מחזור חדש.

עכשיו אנחנו מול האומיקרון, ונראה שהבוסטר מועיל מולו לתקופה יותר קצרה (עד דעיכת הנוגדנים, כאשר ה-cutoff של כייל הנוגדנים הנדרש מולו גבוה מזה שמול הזנים הקןדמים). מה שאני מבין (והמקורות שלי, כמו שלך, הם העיתונות), הוא שהכוונה היא לתת בוסטר מהסוג הקיים לגישור עד שהבוסטר החדש יהיה מוכן, כנראה עניין של מספר חודשים. בינתיים הבוסטר הנוסף ייתן שיפור גם בהגנה מפני הדלתא, שעדיין לא נדחקה ממקומותינו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כולנו מתכוננים לזריקה רביעית ואתה כבר מוכן לחמישית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד שלא אופתע אם לוח הזמנים בין המנות יתקצר, וגם אם זנים חדשים יגררו עוד סבבי חיסון. עד עכשיו בכל פעם שחשבנו שהגענו לרע ביותר הוירוס הוציא לנו אצבע משולשת. כנראה שהריטואל של חיסון קורונה 3 פעמים בשנה יישאר אתנו עוד זמן מה, אבל קשה לנחש מהו אותו זמן מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, sperial כתב:

עד לפני שבועיים הבוסור נראה יעיל גם אחרי מספר חודשים, ועדיין לא דובר על מחזור חדש.

עכשיו אנחנו מול האומיקרון, ונראה שהבוסטר מועיל מולו לתקופה יותר קצרה (עד דעיכת הנוגדנים, כאשר ה-cutoff של כייל הנוגדנים הנדרש מולו גבוה מזה שמול הזנים הקןדמים). מה שאני מבין (והמקורות שלי, כמו שלך, הם העיתונות), הוא שהכוונה היא לתת בוסטר מהסוג הקיים לגישור עד שהבוסטר החדש יהיה מוכן, כנראה עניין של מספר חודשים. בינתיים הבוסטר הנוסף ייתן שיפור גם בהגנה מפני הדלתא, שעדיין לא נדחקה ממקומותינו.

אבל זה לא מה שאני שואל.

מה שאני שואל הוא: בהתחשב בזה שכרגע מחסנים בחיסון הקיים והתו הירוק לא בוטל - למה אני צריך להיות בעונש עם רשימת מדינות אדומות מפגרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי שלא תביא איתך טרמפיסט

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כדי שלא תביא איתך טרמפיסט

אז לא לקחת מגבת?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מגבת, לא ברזים, ורצוי גם לא וריאנטים 🤣

אה וגם לא לצלם את הבית של ארדואן בקטע מוגזם ואז להגיד שאתה ממודיעין (ובטח איזה טורקי אהבל השתמש בגוגל טרנסלייט ובחר את התרגום Intelligence למודיעין)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטרמפיסט כבר פה.

וכרגיל יש לנו את התקליט הקבוע:

הגיע זן חדש, זה ה [הכנס אות יוונית פה] ש"משנה לגמרי את חוקי המשחק" כי הוא מדבק, כי הוא מדבק גם מחוסנים (כמו הקודמים - אבל לא משנה) ואנשים לא מחוסנים שחולים בו מגיעים למצב קשה. אי לכך ובהתאם לזאת חייבים להטיל הגבלות ולצייד את מי שמוכן להתחסן בעוד בוסטר נוסף, כי ככה. מי שלא מוכן לקבל חיסון בפעם ה N+1 הוא מתנגד חיסונים מסוכן.

לפני 31 דקות, יבגניפ כתב:

מה שאני שואל הוא: בהתחשב בזה שכרגע מחסנים בחיסון הקיים והתו הירוק לא בוטל - למה אני צריך להיות בעונש עם רשימת מדינות אדומות מפגרת?

תסבול עוד קצת, מה זה משנה?

אז לפני חודש היית צריך בידוד של יום אחד, עכשיו שלושה ימים, ויש מצב שבלילה יכריזו שאתה במדינה אדומה (על בסיס פרמטרים סודיים) ותקבל את האלמנט. מה לא ברור.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...