Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אנשים מתקשים להעריך סיכון, ויותר מזה - מתקשים להבין שהברירה שלהם איה בין הסיכון של חיסון לסיכון אפס, אלא היא בין הסיכון מהחיסון עצמו לבין הסיכון להדבק בנגיף ולסבול מתוצאות הדבקה זו.

השפעת הלוואי שגוררת את החשש הגדול ביותר היא דלקת שריר הלב. מה שרבים בקהל מתקשים להבין הוא שדלקת שריר הלב בעקבות החיסון הינה מחלה קלה וחולפת*, ולעומתה דלקת שריר הלב בעקבות הדבקה בנגיף מתרחשת בתדירות הרבה יותר גבוהה, וכי מדובר במחלה הרבה יותר קשה.

*בניגוד לטענה של מתנגדי החיסונים, קיימת שקיפות מוףלאנ לגבי תופעות הלוואי של החיסונים, אלא שהפרסומים הם פרסומים מדעיים שמופצים בכל העולם ולא הודעות אנונימיות ברשתות החברתיות. מהפרסומים שקראתי עולה כי היו אחד או שני מקרי מוות שניתן לייחס לחיסון (אחד בעקבות דלקת שריר הלב, האחר בנסיבות לא לגמרי ברורות). זאת בין מיליוני מתחסנים (2.5 מיליון בפרסומים של "כללית" ו-5 מיליון באלה של משרד הבריאות). זאת בהשוואה ללמעלה מ-8200 מתים בקרב 1.3 מאומתים לנגיף. לגבי תופעות משמעותיות אחרות - למשל התקפי לב - לא נמצאה שכיחות עודפת אחרי החיסון.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

, כי סנופ מהפורום אמר,

אז סנופ מהפורום יוסיף -

סבתא שלי נפטרה מהשמנת יתר. שומן שלחץ על הריאות, בדקות האחרונות לחיה, היא פשוט לא הצליחה לנשום.

סבא שלי נפטר מסרטן.

דודה שלי סובלת מסכרת, כבר 20 שנה.

ועדיין אנחנו חיים במדינה, שבה אנשים פוחדים מקורונה, אבל לדחוף 3 סופגיות ולקנח עם אייס קפה לפני 9 בבוקר - זה לגיטימי (אני לא מגזים כדי לשכנע, אני אשכרה ראיתי את זה אתמול ברכבת)

לעשן 1-2 חבילות סיגריות ביום אבל העיקר שהתחסנו ב 3 חיסונים והיד עוד נטויה.

מי מחסל 2 המבורגרים עם גבינה, רטבים וקולה (זירו כמובן) לא צריך לפחד מכלום, לא מקורונה, לא מהחיסונים, לא מהמתנגדים - סמוך עלי, המחלות שהוא יקבל יהיו הרבה יותר חמורות מ98% השרדות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@snoop90 אבל אותו אחד שזולל את הצ'יזבורגרים גם יגדיל מאד את הסיכון שלו להסתבך עם קורונה. ולנקוט בצעדים פשוטים כמו להתחסן (כולל בוסטר ומנות נוספות כאשר יידרשו), לעטות מסיכה ולחשוב פעמיים לפני שהוא מתעקש לנסוע לברלין בשיא גל התחלואה זה מחיר קטן מאד לגביו. הרבה יותר פשוט מאשר לשנות את מנהגי האוכל (אחד הטיפולים שקל מאד לדבר עליהם וקשה מאד לבצע אותם). ודרך אגב, ישמור גם עליך כי הצוות והציוד יהיו פנויים לטפל בך עם תגיע למיון עם התקף לב או אחרי תאונת דרכים. 

דרך אגב, סנופ, באיזה גיל חלו סבתא וסבא שלך?

עריכה:

כמה דברים מעניינים בתמונת  המצב שמשרד הבריאות פרסם הבוקר. האד הוא מגמת עליה במספר המאומתים היומי בממוצע שבועי בחודש האחרון מ-456 לפני 3 שבועות ל-628 בשבוע הנוכחי (אם כי יתכן שיש כאן קצת אפקט יום ב', שבו מספר המאומתים נוטה להיות גדול, אחרי השפל של סוף השבוע).

השני הוא של התחלואה החוזרת, שמהווה כ-1% מכלל התחלואה החדשה:

image.png.56de8ea5e7c8a1f68d800ccdd3dd20e7.png

והשלישי הוא אחוז הילדים מכלל החולים:

image.png.a1b1f8f8e4150adb6a06d22eb47d8f9a.png

ומספר בידודי הילדים (ואני מוסיף - עם בידוד המבוגרים הנגזר מהם):

image.png.d84e52565d5cbf5dee22772876dee6cc.png

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי ארבעה דיווחים שונים על מה שאמרו פייזר על הוריאנט החדש ואני עדיין לא מבין.

מה יעילות החיסון? ומה היעילות אחרי בוסטר?

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, יבגניפ כתב:

קראתי ארבעה דיווחים שונים על מה שאמרו פייזר על הוריאנט החדש ואני עדיין לא מבין.

מה יעילות החיסון? ומה היעילות אחרי בוסטר?

מאוד פשוט.

אתה לוקח את מספר הנוגדנים בגוף אחרי החיסון השני, מעלה בחזקת מספר הנוגדנים שיש לך אחרי הבוסטר, מחלק במספר המוטציות ומנרמל לפי הדלתא שלפני. אם לא הבנת את זה קח חיסון רביעי ותחכה רבע שעה בחוץ לפני שאתה הולך הביתה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

טוב, אני אלך לחפש את העותק של אינפי של מייזלר שהיה לי פעם

עובד, אבל פחות טוב. זה הבאטם ליין. העולם האמיתי (ולא המעבדה של פייזר) יראה עד כמה פחות טוב ולמשך כמה זמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, כל הפרסום של בורלא נראה חמקמק ולא אמין... 
לא ברור מה זה בכלל פי 40 ? ביחס למה ומה מחלקים במה? 

בכל מקרה, התוצאות מראות ש-2 מנות לא מספיקות ו-3 מנות זה בסדר, במקביל מודיעים שאם יהיה צורך אז במרץ יהיה חיסון מעודכן .

לי זה נראה כמו הודעה שזהו, הגרסה הנוכחית של החיסון לא שווה כלום, אבל אנחנו לא ממש רוצים לזרוק את כל הסטוק לפח או לעצור את מפעלי הייצור.

אז תמשיכו לרכוש את הגרסה הקודמת וביום שהמשלוח האחרון של הגרסה הקודמת תצא מהמחסנים נודיע שיש גרסה חדשה לחיסון 

השאלה מה קורה איתנו ?  ינואר פברואר זה חצי שנה מאז שקיבלנו את המנה השלישית...   האם יתנו לנו מנה רביעית מהחיסון הישן ?
או שנחכה לגרסה החדשה?

image.png.d14edc4538a32926c43dd4ef5dbfade0.png

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היה חושב לדעתכם אדם, לפני 3-4 שנים (הכוונה לפני הקורונה), אם היה עולה לאוטובוס, למשל, ורואה את כולם עם מסכות על הפה והאף ?

(מגיפה ? שוב פעם אבולה אבל הפעם של בני אדם ולא באפריקה ? שכל יום פורים ?).

שוטו ותשטתו.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלובס ניסחו את זה יותר טוב מN12 

כלומר אם אני קיבלתי את הבוסטר לפני 3 חודשים , אז ההגנה שלי היא רק 25% לעומת 95% שהיה מול הדלתא. 

לדעתי נקבל תוצאות אמת הרבה יותר מהר משבועיים. 

אם זה באמת רק 25% אז אפשר לבטל את התו הירוק,  אין הבדל מהותי בין מי שהתו הירוק  שלו בתוקף למי שלא בתוקף. 

image.thumb.png.174ef2881b913b8cf579fcd3fe29c555.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה, חיסון כול רבעון?

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שצריך כל רבעון באופן שוטף.
אולי עכשיו צריך לרענן לכולם את הבוסטר בחודשים הקרובים,  אם זה לא ימנע לחלוטין את עליית הגל אז לפחות זה יחליש את העוצמה שלו.
ובהמשך שתהיה גרסה חדשה מותאמת אז אפשר לחזור למוד של כל חצי שנה או אולי יותר. 

זה מצב זמני, אפילו אם הזמני הזה יהיה 3 או 10 שנים..  בסופו של דבר הקורונה תיעלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהיא תעלם.

אולי בשביל לצמצם את כמות ההופעות שלה מחדש צריך לחסן את כל העניים באפריקה - לא יודע, אבל גם את זה אומרים

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...