Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הודעה על תקלת אורות עקב החלפת מצבר - סיאט לאון 2014

pashok.tr
שימו לב! השרשור הזה בן 1414 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

היום בבוקר הופיעה תקלה בצג לוח השעונים על מצבר חלש (למי שמכיר הרכב הוא עם מערכת start stop ולכן המצבר בהתאם). המצבר עדיין מקורי שהגיע עם הרכב בן 6 וכנראה שהגיע זמנו, חשוב לציין שמעולם לא היו בעיות בהנעה או משהו שקשור למצבר.

השלמתי עם זה שצריך להחליף מצבר ופניתי למוסך מורשה יבואן כדי לברר מה העלות של חדש, המחיר שנאמר לי כמובן לא שפוי עוד לפני מע"מ ועבודה (באזור ה1800 ש"ח לפני הכול) החלטתי ללכת על מצבר תחליפי ופניתי לעסק שמתמחה בהחלפת מצברים. המצבר שהורכב הוא תואם מערכת start stop תואם בערכים למקורי ובמחיר יותר שפוי, לאחר ההחלפה כאשר הנעתי את הרכב נדלקו כול המנורות עם התקלות האפשריות abs,בקרת יציבות,אורות וכו'  (חובר מצבר גיבוי לשקע מחשב הרכב לפני ההחלפה). אמרו לי שלאחר נסיעה של כמה זמן התקלות יעלמו, וכך היה כול התקלות נעלמו חוץ מתקלת אורות, כעת האורות הדרךנדלקים בעת הפעלת סוויץ' (שזה לא אמור להיות כך) והמפסק של כיבוי והדלקת אינו מגיב, כלומר לא מכבה או מדליק אורות דרך וערפל. 

הרכב הוא כאמור סיאט לאון 2014 tsi dsg עבר 110k ק"מ מטופל בזמן ושמור.

האם מישהו מכיר את התופעה?

אשמח לעזרה

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

|Audio 250\1 | SUB: DLS Kw10|ALPINE PXE H650

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה זה "מצבר מקורי". סיאט (או קונצרן פולקסווגן) אינם יצרנים של מצברים. ממה שאני מכיר, הם משתמשים לרוב ב-Bosch שזה מה שמגיע עם הרכב. כל מצבר שתואם להספק ותומך בטכנולוגייה המתאימה לרכב שלך (AGM / EFB) יעשה את העבודה, האיכות כמובן משתנה בין היצרנים. איזה מצבר רכשת?

נשמע שיש לך תקלה במתג התאורה עצמו. כאשר יש בו תקלה אכן יש סימן של "תקלת אורות" בלוח המחוונים ואם אתה אומר שהוא אינו מגיב לפעולות שלך זה נשמע הגיוני. אגב, מה שעוד מוכיח את זה הוא שאמרת שאורות הדרך נדלקים לא משנה מה כשאתה שם סוויץ'. מדובר בעצם בפיצ'ר בטיחותי שגורם לאורות לפעול תמיד משום שיש תקלה בסוויץ'.

בכל אופן, אם תרצה להזמין מתג חדש המק"ט שלו הוא 5G0941431. יש 2 אותיות בסוף של כל מיני וארציות (חלק עם תאורת ערפל, חלק בלי וכו'). אני לא בטוח איזה יש לך, אבל הכי טוב הוא למשוך אותו החוצה (יש ביוטיוב סרטונים המראים כיצד) ולבדוק במדבקה מאחורה מה המק"ט המדויק ולהזמין באיביי או לרכוש בארץ מפירוק חדש.

image.thumb.png.a95e5b7dc3afc63448faac999b0b3e1b.png

אגב, עובדה מעניינת - המק"ט שלו מתחיל ב-5G, שזה קוד הדגם של הגולף דור 7.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי fraysa,

הרכב שלי הגיע עם מצבר של varta והוא החזיק 6 שנים.

שאלתי היום במוסך מורשה יבואן אם המקורי שלהם זה VARTA אבל לא ידעו להגיד לי, בכול מקרה במחיר שלהם אפשר היה לקנות 4 מצברים.

התקינו לי מצבר של חברת pro tech שתואם למערכת start stop ותואם לנתונים של המקורי.

לגבי הבעיה במתג, מעולם לא היתה לי בעיה במתג עד אותו רגע של ההחלפת מצבר, אולי זו הגדרה במחשב הרכב שהתאפסה וצריך לעדכן אותה.

לא יודע עם מתג כזה הולך בהחלפת מצבר בדרך כלל זה לא נראה לי הגיוני.

אני רוצה ללכת מחר למוסך שיבצעו סריקת תקלות אולי ינסו לבדוק בתוכנה של VAG את המתג.

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תחבר סורק תקלות ואכן יש תקלה במתג המחשב ידע להגיד בוודאות. תעדכן אחרי שסרקת. שים לב שחיבור למחשב במוסך מורשה עולה כסף, אז אם אתה נתקע מוזמן להגיע אליי לפתח תקווה ללא עלות. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מגיע בשמחה אבל אני מהצפון , תודה רבה בכול אופן 👍

יכול להיות דבר כזה שהמתג יתקלקל בגלל החלפת מצבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתג לא יתקלקל בגלל החלפת מצבר. 

האם כול המנורות החיצוניות תקינות כולל איתות/רוורס/ברקס ?

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמת "חובר מצבר גיבוי לשקע מחשב הרכב לפני ההחלפה". מה הכוונה?

כל הסימנים מעידים על כך שהמתג הלך, אבל אני מקווה שאני טועה. ללא חיבור למחשב לא תוכל לנחש. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום שבו החליפו מצבר, לפני שניתקו את המצבר הישן, הם חיברו מצבר קטן לשקע לobd2 שהיה אמור למנוע איפוס של מחשב הרכב. אחר כך התברר שזה לא עזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1414 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...