Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רפידות בלמים Shimano מעליאקספרס

amosbmw
שימו לב! השרשור הזה בן 1351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי מזמן למדתי שלא כל הדברים בעליאקספרס הם זבל ואני קונה משם לא מעט דברים.

ראיתי מוכר מומלץ לחלקי אופניים שימנו והזמנתי רפידות בלמים.

הגיע היום, נראה בסדר, אבל האריזה היא סה"כ שקית ניילון. אפילו לא קרטון עם לוגו של שימנו.

אני לא ממש דואג, אבל זה בכל זאת בלמים..

ואם הם יאכזבו זה עלול להיות כואב. מאוד.

הסיבה היחידה שאני לא רגוע עם עצמי, היא שבאוטו בחיים לא הייתי מרכיב רפידות מעליאקספרס גם אם היה כתוב עליהם Ate או Brembo.

מה דעתכם?

IMG_20200803_180338.jpg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כו-לה בלמים לאופניים, אפשר לחשוב שמה שמורכב באופני המדבקה בארץ יותר טוב.

בעצם, תן לי לנחש - מה שמגיע לארץ, כמו כל סחורה שמגיעה לארץ - שום מוכר בעלי לא יעז למכור אותה...

בגדול, אני מעדיף לקנות בעליאקפרס מותגים לא ידועים - אולי זה עניין פסיכולוגי,

אבל אין חשש לזיוף כשמראש אין פה איז מותג לזייף. :-)

גיליתי למשל שבתחום אחר לגמרי - כלי מעבדה - יש כמה חנויות רציניות עם ציון גבוה בהתאם,

וסחורה שאין שום דרך להגדיר אותה חוץ ממשובחת. יש עוד כמה תחומים איזוטריים כאלה - לך תדע, אולי גם באופניים זה ככה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנס ידידי,
לא מסכים איתך.
גם בלמי אופניים יידרשו לעצור את הרוכב בבלימת חירום מבלי לפדח ויצטרכו לעשות זאת היטב.
לפות"ש - יכול להיות שקנית רפידות דרעק ויכול להיות שהן עשויות זהב טהור, עצם אי קיום מיתוג כלשהו עליהן בעצם אומר לך שלעולם לא תדע עד רגע האמת... והמבין יבין.
עוד שאלה היא איך ניראה עמוד המכירה של המוצר? הרבה פעמים המוכרים כותבים הערה (באותיות שרק סורק אלקטרוני ממכון ויצמן יצליח לקרוא) שהתמונות הן להמחשה בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, amosbmw כתב:

אני לא ממש דואג, אבל זה בכל זאת בלמים..

דארווין גאה בך.

זה פאקינג בלמים!

מכל האופניים דווקא בזה בחרת לחסוך כמה שקלים?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר על אופני מדבקה אלא על אופניים מעולות שנוסעות מהר. מאוד מהר.

בכביש 63 קמ"ש, בשטח אני לא מעז להסתכל על הספידומטר מרוב פחד.

הבלמים נשכניים בצורה מפחידה ואם לוחצים עליהם חזק מדי מצטערים שאין ABS.

https://www.aliexpress.com/item/32828030306.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3d014b96J4MAB5&algo_pvid=068b5588-c9ce-4566-a9b8-115e424af473&algo_expid=068b5588-c9ce-4566-a9b8-115e424af473-3&btsid=0be3764515964874436897419e553e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

זה הקישור לדף המוצר, ודווקא כשאני מסתכל בו שוב זה מרגיע אותי. 

בכל מקרה נראה לי שאם הרפידות לא יהיו איכותיות אז פשוט אורך החיים שלהם יהיה קצר משל המקוריות, לא שזה לא יעצור.

ארכיב מחר על הציר האחורי לפחות, מה שיש שם כבר גמור לחלוטין אז אין הרבה מה להפסיד..

בתקווה שאחזור לדווח.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה החיסכון פה?

המחיר דומה עד כדי זהה לחנויות אינטרנטיות אחרות באירופה, לא מכיר בישראל אבל מחיפוש מהיר המחיר דומה גם לחנות ישראלית.

איפה @EliC25?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מכיר את התחום, בטוח שתדע לזהות את הרפידות מקוריות או לא.

אם יש אריזת קרטון או לא - זה לא ממש משנה.

יצא לי בעבר לקנות שסתומים לגיר AL4. הקניה הראשונה היתה לפני שנים וידעתי מראש שזה לא מקורי אלא סיניים (חיקוי) ופתאום מגיע לי שסתום BorgWarner (זה המקורי).

שמתי אותו ליד המקורי ואחרי שעות של בדיקה לא מצאתי שבב קטן של הבדל (אפילו לא ברמת הגימור החיצוני שהיא סופר בעייתית במקרה של ניקל חצי מוברש וכאלה, וגם לא בהטבעה שהיא ייחודית במיקום, בעומק ובפונט).
מבחן ההרכבה והשימוש (כולל פרקי זמן ארוכים) רק אישש שמדובר במוצר...מקורי. הזמנתי עוד אחד ועוד אחד - כולם הגיעו אותו הדבר.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק,
הזכרת לי שפעם הזמנתי מעליאקספרס סט מתבלים עבור הרומבה שלי כמו גם חיישן קירבה כלשהו שהשתגע בשואב וטירלל אותו ברחבי החדר.
המוכר הצהיר שמדובר ברפליקה באיכות טובה והזמנתי.
מה שהגיע היה מקורי למהדרין.

כניראה "נפל ממשאית"...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים שמפאת זכויות יוצרים אסור להם לפרסם באופן מודע אפילו כמקורי. בEBAY אסור למכור "רפליקות" כי זה מעודד את תעשיית הזיופים.

באליאקספרס אפילו תמונה של CAPS לג'אנטים של סיטרואן אתה לא רואה (הם מצלמים את זה באופן כזה שאסור שיראו את הסמל של סיטרואן).

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, amosbmw כתב:

להבלמים נשכניים בצורה מפחידה ואם לוחצים עליהם חזק מדי מצטערים שאין ABS.

הדבר האחרון שאתה רוצה בשטח, גם באופניים, זה ABS...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמזמינים רפידות סיטונאית הם מגיעות בניילון כזה, כדי להוזיל עלויות. נראה מקורי ואם לא אז זה חיקוי טוב מאוד. תגלה את זה רק אחרי כמה חודשים, אם יתחילו לצפצף לך סימן שזה לא מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבתי היום.

הרפידות הישנות היו במצב סופני.. בטוח שיותר טוב עם החדשות.

בחנות אופניים מקומית שילמתי 100 ש"ח + עבודה על רפידות בגלגל אחד. כאן קניתי ל2 גלגלים ב60 ש"ח.. אז חיסכון בהחלט יש כאן.

משעשע שברכב החלפתי רפידות הרבה פעמים, החלפתי סרן אחורי שלם מבלמי תוף לסרן דיסק, החלפתי ראש מנוע. ובמכונאות אופניים יש לי איזה חוסר ביטחון קטן..

בשביל לפתוח את הבוכנות מספיק להשתמש במברג עבה.

שבוע שעבר גם פירקתי בולם Fox והחלפתי לו סט אורינגים וגריז, הסט אטמים עלה $20. בחנות האופניים רצו 400 ש"ח על עבודה כולל חלקים. אני לומד.

אחרי ההחלפה האופניים עוצרות יותר טוב ומספיקה נגיעה קלה בידיות. בכל זאת ניתן לשלוט בצורה מדוייקת במידת ההאטה. תענוג.

את הABS לא רציתי לשטח. אני רוכב יותר בכביש. כשהבלמים האלה היו חדשים לפני שנתיים פעם אחת כמעט נפלתי בגלל נעילת גלגלים. מאז למדתי להיזהר מעוצמת הנשיכה שלהם.

תודה לכל מי שהגיב.

WhatsApp Image 2020-08-04 at 19.44.09 (1).jpg

WhatsApp Image 2020-08-04 at 19.44.09 (2).jpg

WhatsApp Image 2020-08-04 at 19.44.09 (3).jpeg

WhatsApp Image 2020-08-04 at 19.44.09.jpg

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברפידה המקורית הכל מוטבע ובזו החדשה הכל הדפס, אז כן - יש סבירות שמדובר בחלק מזויף\חליפי\WHATEVER.

בשורה התחתונה - ימים יגידו אם זה חלק טוב או לא. תחזור לדווח.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, איציק נ. כתב:

ברפידה המקורית הכל מוטבע ובזו החדשה הכל הדפס, אז כן - יש סבירות שמדובר בחלק מזויף\חליפי\WHATEVER.

הדגם גם שונה והוא ישן יותר

ככה שיכול להיות שבדגם החדש יותר הכיתובים מודפסים ולא מוטבעים

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שנים שאני קונה חלקי שימנו באליאקספרס (כולל הרבה סטים של רפידות) ומעולם לא נתקלתי בבעיות, תמיד מקבל מוצרים חדשים ומקוריים.

הדבר הבא שאתה צריך להזמין זאת קסטה חדשה ושרשרת חדשה (ואולי גם גלגלי שיניים קדמיים). הגלג"ש הגדול בקסטה במצב זוועתי ואני מניח שכל השאר לא במצב טוב בהרבה...

אגב באיזה אופניים מדובר? אני מנחש שאלה קנונדייל כלשהם מלפני כעשור?

בתאריך 3.8.2020 בשעה 23:58, amosbmw כתב:

בכביש 63 קמ"ש

על אופני שטח? איך?😲

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...