Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש לי חלום לבנות רכב-איפה מתחילים?

עילי
שימו לב! השרשור הזה בן 1420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כי חיפושית זה רכב שעלה על הכביש לפני 45-50 שנה. תצטרך  להתמודד עם חלודות, חלקים רקובים וכל העניין של שיפוץ מרכב, מה שברכב ישן אבל צעיר יותר לא תצטרך לעשות. 

חוץ מזה כמובן שזה אוטו מאוד פשוט וכן, יש עדיין חלקים. בתור פרוייקט שיפוץ זה נחמד אבל שוב, אתה תתאכזה מנהיגה בה.

יש  פה את הכתבה שלי, לקחתי חיפושית ואמרתי "בואו נחשוב שזה רכב מודרני בלי הנחות... אם בא לך להתרשם.

כמובן אל תקח הכל ברצינות גמורה, בתור רכב אספנות לעבודה עצמית ולסופש"ים זה נחמד. אבל מחיפישית אתה לא תלמד הרבה על מבנה הרכב המודרני, מכיוון שזו טכנלולגיה מלפני 80 שנה והכל בה שונה ועתיק מאוד. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Buki כתב:

כי חיפושית זה רכב שעלה על הכביש לפני 45-50 שנה. תצטרך  להתמודד עם חלודות, חלקים רקובים וכל העניין של שיפוץ מרכב, מה שברכב ישן אבל צעיר יותר לא תצטרך לעשות. 

חוץ מזה כמובן שזה אוטו מאוד פשוט וכן, יש עדיין חלקים. בתור פרוייקט שיפוץ זה נחמד אבל שוב, אתה תתאכזה מנהיגה בה.

יש  פה את הכתבה שלי, לקחתי חיפושית ואמרתי "בואו נחשוב שזה רכב מודרני בלי הנחות... אם בא לך להתרשם.

כמובן אל תקח הכל ברצינות גמורה, בתור רכב אספנות לעבודה עצמית ולסופש"ים זה נחמד. אבל מחיפישית אתה לא תלמד הרבה על מבנה הרכב המודרני, מכיוון שזו טכנלולגיה מלפני 80 שנה והכל בה שונה ועתיק מאוד. 

כתבה כתובה יפה ואפילו זרקה אותי לתקופה שבעיניי הצעירות, נראת ממש פרהיסטורית. 

ממש קריאה כיפית. 

על איזה רכב היית ממליץ כרכב פרויקט ראשון? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחשוב על תקציב. כמה לקניית רכב, הוצאה ראשונית. האם הרכב נרכש לא במצב נסיעה ומיועד לעמוד תקופה או שנרכש בשביל להשתמש בו וגם לעבוד עליו. 

כצה אתה חושב להוציא על קניית כלי עבודה וחלפים? הערכה כמובן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, עילי כתב:

למה בעצם לא חיפושית?

מעבר לחווית הנהיגה עצמה... 

הרכב פשוט מבחינה מכנית, ולפי הבנתי די פשוט להשיג חלקים. 

ראיתי הרבה מאוד סרטונים על אנשים שלוקחים חיפושית כרכב פרויקט (לפחות בחו"ל...) והם נראים די מבסוטים על העניין. 

ניסית פעם לבלום בחיפושית? 

זה כמו פלינסטונס 😂

עריכה אחרונה על ידי Talgaz
  • מצחיק 2

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להציץ על שני שרשורי השיפוץ של פונטו קבריולט פה בפורום. אם היה לי השטח לעשות כזה דבר הייתי קונה פיג'ו 205 כלשהי ומנסה להביא אותה למצב שאפשר לעשות ממנה כמעט דיילי.

עריכה: מצאתי אחד מהם, יש עוד כמה כאלה בפורום.

עריכה אחרונה על ידי Eddard
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, עילי כתב:

כתבה כתובה יפה ואפילו זרקה אותי לתקופה שבעיניי הצעירות, נראת ממש פרהיסטורית. 

ממש קריאה כיפית. 

על איזה רכב היית ממליץ כרכב פרויקט ראשון? 

מה אתה אוהב? על מה אתה נוהג עכשיו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Ooga כתב:

מה אתה אוהב? על מה אתה נוהג עכשיו?

איביזה 1.0ל טורבו. תמיד משכו אותי רכבים קצת יותר ישנים. משהו בפשטות הזו פשוט עושה לי את זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אתה יכול להרשות לעצמך להחזיק עוד רכב שיהיה לפרוייקט?

אני לא מתנגד לרעיון החיפושית, בוודאי אם היא לא תהיה דיילי. 

פשוט צריך להבין מה מקבלים, שזה מעט שימושיות ומעט בטיחות, מצד שני מרוויחים כיף, פשטות, למידה, אוקיינוס של חומר וחלקים. 

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, itaysamurai כתב:

אתה יכול להרשות לעצמך להחזיק עוד רכב שיהיה לפרוייקט?

אני לא מתנגד לרעיון החיפושית, בוודאי אם היא לא תהיה דיילי. 

פשוט צריך להבין מה מקבלים, שזה מעט שימושיות ומעט בטיחות, מצד שני מרוויחים כיף, פשטות, למידה, אוקיינוס של חומר וחלקים. 

כרגע אני מנסה להפוך את הפנטזיה הזו של רכב פרוייקט למציאות.

להגיד לך את האמת? אני לא יודע מה אני יכול להרשות לעצמי 😅 אני עדיין בצבא ומנסה להבין איפה בא לי לגור, מה בא לי לעשות ועל מה להרשות לעצמי להוציא את הכסף שלי.

אני לא יודע מה העלות הכרוכה בקניית רכב, חלקים, כלי עבודה....... 

זו הסיבה העיקרית שנכנסתי לפורום מלכתחילה. בשביל לקבל טיפה הכוונה, ופרופורציה לגבי התהליך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

זה יכול ללכת להרבה כיוונים ועלויות. המיקום שלך כרגע הוא עוד לפני ההתחלה אבל זה אחלה שיש רעיונות ושאיפות.

במקומך (וזה באמת מה שעשיתי, קניתי חיפושית ישר עם השחרור), הייתי קונה משהו זול ומתחיל בקטן ובזול ולאט לאט מעמיק את הטיפולים והתיקונים יחד עם העמקת הידע.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, itaysamurai כתב:

זה יכול ללכת להרבה כיוונים ועלויות. המיקום שלך כרגע הוא עוד לפני ההתחלה אבל זה אחלה שיש רעיונות ושאיפות.

במקומך (וזה באמת מה שעשיתי, קניתי חיפושית ישר עם השחרור), הייתי קונה משהו זול ומתחיל בקטן ובזול ולאט לאט מעמיק את הטיפולים והתיקונים יחד עם העמקת הידע.

מאיפה השגת את הידע הראשוני שאיפשר לך להתחיל את הפרויקט? אני בתהיות רבות בנוגע לנושא הלמידה. האם ללכת לקורס, לנסות למצוא מישהו ולהיות השוליה שלו או פשוט לקפוץ למים ולנסות ללמוד בעצמי דרך סרטונים וספרים 

עריכה אחרונה על ידי עילי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

פשוט התנסיתי. בהתחלה עם אבא, אחרי זה חבר שמבין קצת, אחרי זה עם ספר היינס, פורומים ויוטיוב.

טעיתי פה, הצלחתי שם, פשוט ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות רכב תמצא בלוחות לפי הרכב שמעניין אותך. אל תשכח שעלות כלי עבודה תגיע ל 3-4 אלף ש"ח במצטבר.
אחזקה שנתית של רכב כזה, אם אתה עובד לבד תגיע ל2000 ש"ח בערך, אחרי שתיישר אותו.

אני מציע שבנוסף לתחביב, תשקיע בבגרויות ופסיכומטרי ותרשם להנדסת מכונות\חשמל\תוכנה בטכניון, ב"ש או ת"א. לטכניון יש קבוצות Formula Student (ראה בסמלון שלי את מודל 2016) מצליחה מאד (לדעתי בטופ 50 קבוצות בעולם), לב"ש יש קבוצה לא רעה בכלל ובת"א יש קבוצה צעירה עם פוטנציאל מדהים. השניים לא סותרים אחד את השני אגב.

מצטרף להמלצה של יוטיוב. ממליץ גם שתקנה רכב שיש לו קהילת פורום (בחו"ל, אנגליה או ארה"ב עדיף). הרכב הראשון שלי היה קליאו ספורט דור 2001, הייתה (או שעדיין יש) קהילה ענקית באנגליה ופורום עם כמויות מידע אדירות ומדריכים ש'החזיקו לי את היד'. ואל תדאג, עדיין עשיתי טעויות.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מתחילים? יש את כנופיית הטיפולים, בקבוצה "תשאלו כנופצון" בפייסבוק. אתה יכול להצטרף לחלק מהטיפולים כדי לעזור וללמוד.

לגבי רכב - לא הייתי הולך על ישן מדי. לא חושב שכיוון קרבורטורים, צ'וקים והתעסקות עם מתלים בני 200 שאין להם חלפים יגרום לך הנאה כלשהי (אולי אני טועה).

האם האיביזה שלך ונשארת כדיילי? אם לא:

יש לך רכבים חצי מודרניים פשוטים יחסית כמו לנסרים וקולטים, 206, 205, פולו וגולף mk4, איביזה mk3 ו mk2, וולוואים, ואם אתה ממש רוצה ללכת על ממש זול ופשוט אפילו רכבים בסגנון של הסוויפט מסוף שנות התשעים, שזה רכב ששורד הכל ותוכל לעשות איתו מה שבא לך.

אם היא כן, אפשר לחפש רכב יותר ישן, אבל קח בחשבון שיש מצב שהוא יעמוד הרבה בהמתנה לחלקים.

רכבים בעלי פלפל כמו הקליאו ספורט שהוצגה לפני הם אחלה תמורה לכסף, אבל ספציפית הקליאו לא זולה לתחזוקה וצריך לדעת לטפל בה. מה גם שהרכבים האלה לא זולים מראש. יכולים לעלות פי 3 מרכב סטנדרטי באותו גיל והם לא בהכרח יהיו במצב טוב - האקזמפלרים הטובים באמת הרבה פעמים לא מפורסמים, ונמכרים בתוך "הקהילה" בצורה די זריזה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...