Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש לי חלום לבנות רכב-איפה מתחילים?

עילי
שימו לב! השרשור הזה בן 1393 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שלום לכולם

אני עילי, משתחרר עוד 4 חודשים. אני מאוד אוהב מכניקה ואפילו יותר מזה, אני אוהב מכוניות.

אין לי שום ניסיון בתחום הרכב והמכניקה שלו, אבל אני מאוד מאוד רוצה לשנות את זה וללמוד את הנושא, ופה אתם נכנסים לתמונה.

חלום גדול שלי הוא לעשות פרויקט ולהיות מסוגל ליצור בייבי משלי בצורת מכונית. כאן מתחילה הדילמה שלי שנובעת מחוסר ידע בתחום. מה הן חלק מהאפשרויות המומלצות לצבור ידע מעשי? אני עדיין לא יודע אם אני רוצה לעסוק במכונאות כמקצוע או רק כתחביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבנות רכב זה קצת גדול. למה אתה מתכוון?

יש קורסי מכונאות של לשכת התעסוקה והאגודה לחיילים משוחררים שאתה יכול לבדוק עליהם.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלומות לא מתגשמים בארצנו, סע לארה"ב, תתחיל לעבוד באחת הסדנאות, תצבור ניסיון ויאללה לעבודה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלומות לפעמים מתגשמים

https://www.nevo.co.il/law_html/Law05/769_3_2.htm

תתחיל בקריאה של החוק הנ"ל. זה החוק הקיים, ת'כלס אפשר לבנות בארץ רכבים, פשוט זה לוקח זמן. המון זמן.

אפשר לקנות תוכניות לכלי רכב כמו super7 ולהתבסס עליהן ולפתח עליהם את הכלי שלך. אני לכל הפחות הייתי מנסה את הכיוון הזה ורוכש כמה תוכניות מהם אבל זה רק אני והדעה שלי

בהצלחה עם החלום 🙂

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלו הייתי במצבו של פות"ש, הייתי מחפש את הבחור מפרדס חנה שבונה רכבי שטח, ומבקש שיקבל אותי כשוליה. זו כנראה הדרך להגיע הכי רחוק שאפשר בתחום בארץ.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או להתקל לאחת הפקולות להנדסה ולהצטרף לפרוייקט פורמולה סטודנטים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלומות לפעמים מתגשמים
https://www.nevo.co.il/law_html/Law05/769_3_2.htm
תתחיל בקריאה של החוק הנ"ל. זה החוק הקיים, ת'כלס אפשר לבנות בארץ רכבים, פשוט זה לוקח זמן. המון זמן.
אפשר לקנות תוכניות לכלי רכב כמו super7 ולהתבסס עליהן ולפתח עליהם את הכלי שלך. אני לכל הפחות הייתי מנסה את הכיוון הזה ורוכש כמה תוכניות מהם אבל זה רק אני והדעה שלי

בהצלחה עם החלום [emoji846]

לא הכרתי את עניין הסופר-7.
נראה מעניין, להזמין כזה קיט.
מכיר או יודע אם יש תקינה קודמת לאחד הדגמים?
מעשי לייבא, או שאתה מתייחס רק לתוכניות?
תודה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Shmulik_Miata כתב:

חלומות לא מתגשמים בארצנו, סע לארה"ב, תתחיל לעבוד באחת הסדנאות, תצבור ניסיון ויאללה לעבודה.

אהבתי איך אתה אומר לו "סע לארה"ב" כאילו רק צריך לקנות כרטיס טיסה וזהו אתה עובד שם, רבים מאיתנו חולמים לעבור לשם אך בינתיים אין דרך קלה להשיג גרין קארד, אם אתה מוצא, תעדכן אותי.

• רעיון טוב! 1

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Metronome כתב:

לא הכרתי את עניין הסופר-7.
נראה מעניין, להזמין כזה קיט.
מכיר או יודע אם יש תקינה קודמת לאחד הדגמים?
מעשי לייבא, או שאתה מתייחס רק לתוכניות?
תודה

בתור יצרן חדש תצטרך עדיין לעשות את כל התהליך, יש שמה סעיף כלשהוא שמונע שימוש בדגם של יצרן אחר.

כדאיות ייצור מול כדאיות הרכבה תלוי בך בסופו של דבר. חוקים משתנים לעיתים תכופות בארץ אז קשה להגיד בהודעה על חצי רגל מה יותר טוב ולאן צריך לחתור. אתה צריך לחשב בעצמך את עלויות הכרוכות בזה. ממליץ להשתמש ברו"ח.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Skity כתב:

אהבתי איך אתה אומר לו "סע לארה"ב" כאילו רק צריך לקנות כרטיס טיסה וזהו אתה עובד שם, רבים מאיתנו חולמים לעבור לשם אך בינתיים אין דרך קלה להשיג גרין קארד, אם אתה מוצא, תעדכן אותי.

אני מאמין שמי שבאמת רוצה, בסוף מצליח להגיע, רק צריך קצת כח רצון ותושיה.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצה שלי - תתחיל בלקנות אוטו ישן יחסית ואולי קצת 'פיקנטי' שדורש יישור קו משמעותי ושפץ אותו ואם תרצה גם שפר אותו.

אם יש לך חניה פרטית והרבה זמן (להזמנת חלקים מחו"ל), תוכל לעשות אחלה פרוייקט שילמד אותך הרבה מכניקה וגם יתן לך מושג של מה המשמעות של להתעסק בחלקים ובדיאגנוסטיקה.

ככה תוכל להתקדם בקצב שלך ולהבין אם אתה אוהב ומסתדר עם זה בלי לשפוך עשרות אלפי שקלים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Ooga כתב:

המלצה שלי - תתחיל בלקנות אוטו ישן יחסית ואולי קצת 'פיקנטי' שדורש יישור קו משמעותי ושפץ אותו ואם תרצה גם שפר אותו.

אם יש לך חניה פרטית והרבה זמן (להזמנת חלקים מחו"ל), תוכל לעשות אחלה פרוייקט שילמד אותך הרבה מכניקה וגם יתן לך מושג של מה המשמעות של להתעסק בחלקים ובדיאגנוסטיקה.

ככה תוכל להתקדם בקצב שלך ולהבין אם אתה אוהב ומסתדר עם זה בלי לשפוך עשרות אלפי שקלים.

האמת שזה הרצון שלי. אני מאוד רוצה לקנות חיפושית ישנה ולנסות לשפץ אותה.

הדבר העיקרי שמונע ממני לעשות את זה, זה חוסר ידע. משם עולה השאלה הראשונה שלי של "איפה להתחיל". 

מה הן דרכים מעניינות ומעשיות ללמוד לעבוד ולהכיר את הקרביים של הקופסאות היפות שכולנו כ"כ אוהבים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Ooga כתב:

תתחיל בלקנות אוטו ישן יחסית ואולי קצת 'פיקנטי' שדורש יישור קו משמעותי ושפץ אותו

מצטרף לחלוטין. 

זו הדרך הריאלית להכיר את עולם המכונאות, זה מספיק מאתגר אבל מצד שני זה גם מעשי ויש סיוכי סביר (עם הרבה רצון והתמדה) להתחיל ולסיים את הפרוייקט, בניגוד לפרוייקט בניית רכב מ 0 שרוב הסיכויים ישאר בגדר חלום. 

ספציפית לא ממליץ על חיפושית אלא על רכב יותר חדש ונפוץ שגם כייף לנהוג בו. נהיגה בחיפושית ממש ממש לא כייפית, קשה לנהוג בה ורק אם אתה ממש שרוט על העניין אתה יכול להנות ממנה. 

לומדים תוך כדי. יש ספרות אחזרה להורדה באינטרט לרוב הדגמים הוותיקים, יש אינספור סרטונים ומדריכים, יש פורומים. 

המצרך היחדי שבעייתי להשיג הוא מקום לעבוד על הרכב. זה צריך להיות מקום מוצל ונוח בגודל לפחות חניה וחצי, רצוי מקורה בו אפשר לעבוד בשקט בלי להפריע לאף אחד וכזה שהרכב שעומד בו חודשים ללא תזוזה לא יפריע לשכנים. זה משהו שמאוד קשה לארגן אלא אם כן אתה גר במושב.

אפשרות עוד יותר פשוטה ומעשית -  קונה רכב ישן בכמה אלפי שקלים. כזה שנוסע ופחות או יותר תקין. הוא יהיה מספיק בלוי ומזנח ולאט לאט לומד לתחזק אותו, תוך כדי שאתה משתמש בו.

מתחיל בטיפול בסיסי ומתקדם האלה, ברכב כזה יהיה הרבה מה לעשות. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Buki כתב:

מצטרף לחלוטין. 

זו הדרך הריאלית להכיר את עולם המכונאות, זה מספיק מאתר אבל מצד שני זה גם מעשי ויש סיוכי סביר (עם הרבה רצון והתמדה) להתחיל ולסיים את הפרוייקט, בניגוד לפרוייקט בניית רכב מ 0 שרוב הסיכויים ישאר בגדר חלום. 

ספציפית לא ממליץ על חיפושית אלא על רכב יותר חדש ונפוץ שגם כייף לנהוג בו. נהיגה בחיפושית ממש ממש לא כייפית, קשה לנהוג בה ורק אם אתה ממש שרוט על העניין אתה יכול להנות ממנה. 

לומדים תוך כדי. יש ספרות אחזרה להורדה באינטרט לרוב הדגמים הוותיקים, יש אינספור סרטונים ומדריכים, יש פורומים. 

המצרך היחדי שבעייתי להשיג הוא מקום לעבוד על הרכב. זה צריך להיות מקום מוצל ונוח בגודל לפחות חניה וחצי, רצוי מקורה בו אפשר לעבוד בשקט בלי להפריע לאף אחד וכזה שהרכב שעומד בו חודשים ללא תזוזה לא יפריע לשכנים. זה משהו שמאוד קשה לארגן אלא אם כן אתה גר במושב.

אפשרות עוד יותר פשוטה ומעשית קומה רכב ישן בכמה אלפי שקלים. כזה שנוסע ופחות או יותר תקין. הוא יהיה מספיק בלוי ומזנח ולאט לאט לומד לתחזק אותו, תוך כדי שאתה משתמש בו.

מתחיל בטיפול בסיסי ומתקדם האלה, ברכב כזה יהיה הרבה מה לעשות. 

למה בעצם לא חיפושית?

מעבר לחווית הנהיגה עצמה... 

הרכב פשוט מבחינה מכנית, ולפי הבנתי די פשוט להשיג חלקים. 

ראיתי הרבה מאוד סרטונים על אנשים שלוקחים חיפושית כרכב פרויקט (לפחות בחו"ל...) והם נראים די מבסוטים על העניין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1393 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...